Skocz do zawartości

Offseason 2014


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

1. LAL. Gdyby nie przyszedł Howard nie byłoby też Nasha pewnie więc LAL mogliby być gdzie indziej. Andrzej może by się połamał może nie - tego się nie da przewidzieć.

 

Zgodnie z twoją teorią gdyby po pozyskaniu Pau LAL nie wygrali tytułu to MEM wygrali by ten trade. Imo nie.

 

2. 76rs. Gdyby nie oddali Andre to nie mieliby Noela i Embida. Za rok może się okazać, że to dwie młode gwiazdki. Wtedy już ten trade by wygrali czy nie?

 

3. Magic. Imo zero - bez Howarda szorowaliby dno i teraz też szorują. Payton i dipo to raczej nigdy nie będą All-Stars.

 

4. Denver - przed Iggym grali w PO, ściągnęli go na rok, po którym już nie grali w PO. Faktycznie zwycięzcy

 

Ale czego sie nie da przewidzieć skoro Bynum się połamał. Sugerujesz że jakby został w Lakers to by nastąpiła inna rzeczywistość?

 

Noel nie ma nic wspólnego z wymianą Howarda. Nic a nic. Embiid tak samo przecież oni nie wymieniali Andre na Bynuma aby szorować po dnie to raczej efekt uboczny i oni tego Embiida nie dostali od nikogo

 

A Denver przed przyjściem Andre byli zespołem na 60% wygranych po przyjściu byli na 70%. I napisałem wyraźnie że gdyby Andre u nich został to byliby zwycięzcami ale stało jak się stało więc wymiana ogólnie jest neutralna

 

@ Ignazz - moim zdaniem nikt tamtej wymiany nie wygrał. Czasem tak bywa

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego sie nie da przewidzieć skoro Bynum się połamał. Sugerujesz że jakby został w Lakers to by nastąpiła inna rzeczywistość?

 

Noel nie ma nic wspólnego z wymianą Howarda. Nic a nic. Embiid tak samo przecież oni nie wymieniali Andre na Bynuma aby szorować po dnie to raczej efekt uboczny i oni tego Embiida nie dostali od nikogo

 

A Denver przed przyjściem Andre byli zespołem na 60% wygranych po przyjściu byli na 70%. I napisałem wyraźnie że gdyby Andre u nich został to byliby zwycięzcami ale stało jak się stało więc wymiana ogólnie jest neutralna

 

@ Ignazz - moim zdaniem nikt tamtej wymiany nie wygrał. Czasem tak bywa

 

Pewności że by się połamał nie masz.

 

Ma tyle, że po oddaniu Andre i braku Bynuma szorowali po dnie, stąd pewnie transfer drew. Nie chodzi o to, co mieli na celu ale jakie są tego efekty.

 

Denver 2 latach od tradu z drużyny na 60%W nie weszli do PO. Dla mnie to nie zwycięstwo. Chyba, że zwycięskim tradem było pozyskanie Howarda przez LAL też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności że by się połamał nie masz.

 

Ma tyle, że po oddaniu Andre i braku Bynuma szorowali po dnie, stąd pewnie transfer drew. Nie chodzi o to, co mieli na celu ale jakie są tego efekty.

 

Denver 2 latach od tradu z drużyny na 60%W nie weszli do PO. Dla mnie to nie zwycięstwo. Chyba, że zwycięskim tradem było pozyskanie Howarda przez LAL też.

 

Ale jakiej pewności nie masz skoro facet się połamał.

 

 

Tak samo z Denver oni wypadli z PO bo mają szpital gdyby nie to to byliby tym samym zespołem co przed wymianą. Oni wygrali wymianę w perspektywie jednego roku tylko że 12 miesięcy później spieprzyli to dokumentnie więc czytaj uważnie co ja napisałem bo napisałem że byliby zwycięzcami jako jedyni gdyby nie wywali Ujiri co spowodowało odejście AI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeden rok Andre Iguodali dla Denver jest wygraną, to czemu wygraną nie jest rok Howarda w Lakers, za który oddali gracza, który w sezonie Dwighta w LAnawet nie powąchał parkietu? Albo oceniamy wymianę w momencie jej dokonania, albo z kilku lat perspektywy. W obu przypadkach Lakers wychodzą na plus, choć zdecydowanie lepiej dla LA wyglądała ta wymiana w momencie jej dokonania. 

76ers przegrali ten trejd i to bardzo. Nuggets i Magic zyskali, ale też nie spektakularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeden rok Andre Iguodali dla Denver jest wygraną, to czemu wygraną nie jest rok Howarda w Lakers, za który oddali gracza, który w sezonie Dwighta w LAnawet nie powąchał parkietu? Albo oceniamy wymianę w momencie jej dokonania, albo z kilku lat perspektywy. W obu przypadkach Lakers wychodzą na plus, choć zdecydowanie lepiej dla LA wyglądała ta wymiana w momencie jej dokonania. 

76ers przegrali ten trejd i to bardzo. Nuggets i Magic zyskali, ale też nie spektakularnie.

Jeden rok nie jest wygraną ale pokazał jaki potencjał Denver miało - bo oni na tamtej wymianie jako jedyni zrobili krok do przodu. Sęk w tym że nieudolność właściciela sprawiła że ten potencjał zmarnowali równo 12 miesięcy później. Tak jak pisałem oceniając wymianę rok temu Denver wygrało w obecnej chwili to jest ma malutkim malutkim plusie bo wcisnęli Orlando zły kontrakt Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany się dokonuje się dlatego, że wszystkie strony biorące udział w nich oczekują, że coś na tym zyskają. Więc zastanawianie się kto był zwycięzcą trade'u Gasolów jest bezsensowne, bo koniec końców i Lakers i Memphis zyskali i dzięki temu osiągnęli to co chcieli. Wiadomo nie zawsze oczekiwania się spełniają i czasem wychodzi tak jak w przypadku trade'u Howarda, na którym nikt nic nie zyskał, ale też ciężko powiedzieć, że któraś z drużyn bez tego transferu teraz wyglądałaby lepiej. Z Orlando Dwight pewnie by i tak odszedł, Lakers pozbyli się inwalidy Bynuma, Denver jak byli przeciętni tak są, Sixers spadli z tej przeciętności na dno, ale kto wie czy to nie było impulsem do skutecznej odbudowy drużyny od zera. W niektórych przypadkach na pewno będą i zdecydowanie przegrani, bo ktoś się połamie albo znacząco obniży swój poziom gry.

 

Dlatego na dzień dzisiejszy w wymianie Love-Wiggins i Cavs i Minny są wygranymi, bo Cleveland ma all-stara na tu i teraz, a Minny mają potencjalnego przyszłego all-stara, a Love i tak już nie chce u nich grać, więc Wiggins>>>>>nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nix wyciągneli Acy z Kings za Ellingtona, ktorego i tak pozbyc sie chcieli, po co Wayne w Sacto?!

Bo w takich malych trejdach czesto nie handluje sie zawodnikami, a ich kontraktami gdzie albo chodzi o oszczednosci albo zwolnienie miejsca w rosterze. BTW, Kings dostali tez 2-rundowy pick [a dokladniej zdjecie protekcji z picku Knicks, ktory juz mieli].

 

 

Wracając do Cavs i wymiany. Kogo określilibyście mianem zwycięzcy tego trejdu za parę lat jeśli:

1. Cavs w przeciągu 5 lat 4 razy zagrają w Finałach, zwyciężając 2 razy.

2. Wiggins za 3 lata będzie MVP Meczu Gwiazd, ze średnimi na poziomie 25-5-5.

Musze przyznac, ze nie rozumiem celu tego pytania. Nie dosc, ze ustawiles je na takim optymistycznym ekstremum, ze wymuszasz z gory ustalona odpowiedz to jeszcze przeciez te punkty sa ze soba powiazane tzn jak wydarzy sie i 1 i 2 to obie strony beda bardzo zadowolone!

 

Wg mnie jak juz isc w tym kierunku to zadajac pytania gdzie jest jakis dylemat decyzyjny, na przyklad, zalozmy iz wiemy na 100%, ze ponizsze sie wydarzy:

1. Cavs zdobywaja misia w nastepnym sezonie, ale Love odchodzi jako FAs. Wiggins staje sie gwiazda, ale dopiero za 3 lata. Klepnelibyscie wtedy wymiane ze strony Cavs?

2. LeBron, Love i Irving graja razem 5 lat, awansuja do finalu 3 razy, ale ani razu nie zdobywaja misia bo zachod jest lepsza konferencja. Wiggins szybko staje sie gwiazda, ale gorsza od Love'a. Klepnelibyscie wtedy wymiane ze strony Cavs?

3. Wiggins gra przecietnie przez 2 lata, zostaje gwiazda w 3 sezonie, ale rok pozniej wymusza trejd z Wolves nie podpisujac rookie extension. Love odchodzi od Cavs. Klepnelibyscie wtedy wymiane ze strony Wolves?

4. Wiggins nie staje sie gwiazda tylko dobrym starterem. Love zostaje w Cavs na dluzej i zdobywa jakies tytuly. Klepnelibyscie wtedy wymiane ze strony Wolves?

 

 

1. Leśne wilki [...]

Wymiana jest dokonywana teraz i to się liczy, a nie to co będzie za jakiś czas.

Pomijajac absurdalnosc tego co napisales w kontekscie pickow [na co juz inni zwrocili uwage] to mnie rozbawilo jak ewentualne przyszle mistrzostwa Cavs mialyby byc pozytywne dla Wolves... bo przeciez nic tak nie wplywa na dobra ocene druzyny jak podarowanie innej pierscieni na tacy [patrz Wolves/Celtics z KG, Lakers/Grizzlies z Gasolem].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac absurdalnosc tego co napisales w kontekscie pickow [na co juz inni zwrocili uwage] to mnie rozbawilo jak ewentualne przyszle mistrzostwa Cavs mialyby byc pozytywne

dla Wolves...

Jest pewien GM, co myśli podobnie i bardzo długo się utrzymuje w NBA - Billy King, więc może Twoje podejście jest słuszne, a ja jestem absurdalnym debilem. Ja słyszałem o takiej wymianie:

cavs out: wiggins(7lat) + bennet

cavs in: klove

minny in: wiggins(7lat) + young

mynny out: klove(dokladnie 1rok)

philly out: young

philly in: bennet

 

Jeśli by szedł Dieng, którego ja cenię, to dopiero bym rozpatrywał wymianę, ale to też pewnie niewiadoma prawie jak pick?

 

bo przeciez nic tak nie wplywa na dobra ocene druzyny jak podarowanie innej pierscieni na tacy [patrz Wolves/Celtics z KG, Lakers/Grizzlies z Gasolem].

Tamten KG i Gasola >>> obecny KLove

to co kluby za nich pozyskali nie ma nawet podejścia, do kogoś takiego jak Wiggins.

Ciężko znaleźć jakąs miarę oceny prospecta, zwłaszcza.

Jest coś takiego jak RSCI(które zapewne znasz) jak i sam draft. Jedynimi graczami, którzy mieli RSCI - 1 i poszli z 1 pickiem w drafcie to:

Lebron James, Dwight Howard, Greg Oden, Anthony Davis. Wnioski niech każdy sobie sam wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o takiej wymianie: [...]

Wiem jak ma wygladac wymiana, tylko jak sie to ma do tego co napisales odnosnie skupiania sie na terazniejszosci, a nie na przyszlosci?

 

Tamten KG i Gasola >>> obecny KLove

Chodzilo mi o ocene druzyn oddajaca gwiazde, ktore przyczynily sie szybko do mistrzostwa - zarowno Wolves jak i Grizzlies zostaly ostro zjechane pomimo iz jedna z nich wyszla z tego obronna reka.

 

to co kluby za nich pozyskali nie ma nawet podejścia, do kogoś takiego jak Wiggins.

Ciężko znaleźć jakąs miarę oceny prospecta, zwłaszcza.

Hmmmmm, to chyba cos zle zrozumialem... bo tutaj jak najbardziej patrzysz w przyszlosc. To co miales na mysli piszac "Wymiana jest dokonywana teraz i to się liczy, a nie to co będzie za jakiś czas"?

 

Jest coś takiego jak RSCI(które zapewne znasz) jak i sam draft. Jedynimi graczami, którzy mieli RSCI - 1 i poszli z 1 pickiem w drafcie to:

Lebron James, Dwight Howard, Greg Oden, Anthony Davis. Wnioski niech każdy sobie sam wyciągnie.

Ze upraszczanie sobie kryteriow prowadzi do naciaganych wnioskow? ;-)

LeBron i Dwight nie grali w NCAA [wiec nie sa dobrym porownaniem do Wigginsa wobec ktorego bylo wiecej informacji w momencie draftu] zas Oden i Davis byli centrami, ktorzy wymiatali w NCAA [wiec tez nijak pasuja do Wigginsa].

Co wiecej, przeciez gdyby Embiid byl zdrowy Wiggins nie bylby #1 draftu...

 

BTW, wspomniane przez Ciebie RSCI jest o tyle fascynujace, ze zaskakujaco czesto prowadzi do przeszacowywania prospektow, ktorzy lepiej wygladali po szkole sredniej niz po roku w NCAA. Tzn jak ktos mial wysokie RSCI, ale slabo gral w collegu to generalnie i tak jest draftowany wysoko co oznacza, ze skauci wola trzymac sie swojego wczesniejszego zdania niz je zmienic poprzez nowe informacje.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Phili nic nie ugrała? trochę szkoda dla nich

 

dalej nie wiem po co im Love i nie kupuję tego, ze musieli to zrobić by sięBulls nie wzmocnili

natomiast przez wielki rumor jakiś zrobił w okół tej wymiany Sota wyciągnęła bardzo dużo i będą mieli z Wigginsa pociechę przez najbliższe 7 (9?) lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.