Skocz do zawartości

Offseason 2014


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

ely3, zależy, czym kieruje się Marion. Jeśli finansami to masz rację. Może jednak chciałby jeszcze jedno mistrzostwo na koniec kariery?  Cavs wydają się mimo wszystko być lepszym kandydatem do tego niż Mavericks. A jeśli nie planuje kończenia kariery to gra w Cavs i bycie ich ważnym elementem obrony marketingowo też daje duży zysk patrząc w przyszłość. Wystarczy spojrzeć jak swoją wartość podbił Diaw.

 

Alonzo: mam nadzieję, że Dieng zostanie w Wilkach. Przy tej wymianie cieszę się, że Love daje właśnie więcej czasu do gry Diengowi, który wydaje się być takim wyższym, trochę gorszym Ibaką.

Edytowane przez ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak drużyna z najlepszym zawodnikiem w lidze, drugim Top10, bardzo silną ławką wygląda bardzo przeciętnie  :playful:

 

 Nie mówię że są faworytami do mistrzostwa ale z Marionem, Allenem i Love'm są lekko Top3-5 w NBA też mi przeciętność normalnie poziom Hornets.

 

Dodatkowo przecież ta drużyna będzie zabijać na tablicach 

 

Tylko te rankingi przygotowywane przez ESPN czy innych "fachowców" nie uwzględniają w zasadzie obrony. Taki Love da Cavs 20 punktów + 13 zbiórek, a w obronie odda to wszystko, bo go taki Nowitzki, Gasol, Aldridge, Griffin albo nawet West przeszkolą z gry obronnej. W tych rankingach za duży nacisk jest na atak, a za mały na obronę, aby mieć go za wiarygodny. Allen, Butler są daleko od TOP10, a w obronie na obwodzie są znakomici. M.Gasol czy Noah nie dość, że dobrze bronią pod koszami to jeszcze w ataku coś dorzucą i potrafią podawać i znajdować miejsce partnerom. I gdzie oni są? W TOP10? Wątpię by wielu ich tam umieściło. A jest tam miejsce dla Hardena dla większości "fachowców"... Więc mówienie, że TOP10 ligi to można między bajki włożyć, bo TOP10 ofensywne tak. Ale całościowo to z taką obroną i wpływem na zespół (mając takie cyferki w ofensywie!) to nawet nie TOP30. I ciężko go będzie ukryć, bo obok będzie Varejao. I to porcelanowy Varejao. I co najśmieszniejsze obu tych graczy lubię, ale zestawienie ich razem to autostrada dla rywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić to ten Scal to zajebisty koleś, ciśnie po tych nadętych gwiazdkach jak szalony, uwielbiam faceta

 

Scalabrine jest mistrzem dystansu. Miał wiele dobrych akcji, ale mnie rozwalił tym. Lekko wkurzony pytaniem, ale fason i humor zachował do samego końca :grin:

Edytowane przez Zdzich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić to ten Scal to zajebisty koleś, ciśnie po tych nadętych gwiazdkach jak szalony, uwielbiam faceta

 

dante masz nieaktualny avatar i tyle mam Ci do powiedzenia

 

Ty też masz nie aktualny awatar i jakoś funkcjonujesz, więc nie rozumiem czepiania się :P 

 

 Twórz dalej teorie że Cavs z Love'm nie będa mieli zbiórek to było dobre :P

 

 Ciekawe gdzie pójdzie Udoh, dziwne że własnie Cavs się nie zainteresowali - Matrix i Udoh to by był dosyć dobry zestaw defensywny (jak na możliwości finansowe Cavs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wygląda na to, że Marion będzie w Cavs. Zakładając, że trade Lova rzeczywiście już przyklepany to rotacja na skrzydłach składająca się z LBJa, Mariona i Lova (i pewnie okazyjnie Varejao) byłaby bardzo mocna, na pewno najlepsza w lidze. Tylko, że nawet z tym mają dziurę na centrze (zupełny brak size'u i obrony obręczy) i dość niepewną sytuację jżeli chodzi o obrońców. NAWET zakładając, że Allen podpisze to średnio to wygląda.

 

Widziałbym taki zespół wygrywający jakieś 55 gier (wliczam w to słabszy wschód, i zapewne pomniejsze kontuzje Irvinga i Lova w sezonie, które zawsze im się zdarzają) i prawdopodobnie odpadający gdzieś w ECF lub nawet w półfinale (zdrowi Bulls są na pewno mocniejsi, dałbym też szanse Miami i Wizards przeciwko nim).

 

Podsumowując - Lebron bardzo wtopił (ale w Miami miał tez niewielką szansę na mistrza więc ciężko powiedzieć czy miał lepszą opcję do wyboru) a ten sezon będzie idealnym pokazem tego jak przeceniany jest Love i Irving. No i wyjdzie też, że Waiters jest cancerem, ale o tym chyba wiedzieliśmy.

 

Mimo tego wschód i tak jak dla mnie będzie ciekawy. Zobaczymy jak poradzi sobie Miami i Indiana bez swojego MVP, ciekawe też jak duży postęp i czy w ogóle zrobią Wizards i Hornets. No i nowi Bulls, którzy są murowanymi faworytami wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - Lebron bardzo wtopił (ale w Miami miał tez niewielką szansę na mistrza więc ciężko powiedzieć czy miał lepszą opcję do wyboru) a ten sezon będzie idealnym pokazem tego jak przeceniany jest Love i Irving. No i wyjdzie też, że Waiters jest cancerem, ale o tym chyba wiedzieliśmy.

 

Moim zdaniem ciężko tu jednak cokolwiek podsumowywać w momencie, gdy nawet sezon się nie zaczął. Takie wnioski możemy zacząć wyciągać w trakcie sezonu, a najlepiej po przyszłorocznych play offs. Sam uważam, że Love jest przereklamowany i ten sezon powinien obnażyć jego słabości. Ale trzeba pamiętać, że ten Love może faktycznie mieć co zaprezentować i cały ten trade okaże się sukcesem Cavs. Wiele mogę zarzucić Kevinowi, ale na pewno nie powiem, że nie jest pracowity. W Minnesocie nie raz udowadniał, że w przeciągu jednego offseason jest w stanie wiele się nauczyć. Może w to lato popracuje w końcu nad obroną? Wybitnym obrońcą nigdy nie będzie, ale jakiś progres może uczynić. Na pewno przyszły sezon będzie przełomowy dla niego. Ma co udowadniać, a my mamy co od niego oczekiwać. W tym momencie jakiekolwiek podsumowania co do projektu Cavs 2014/15 są jednak niewiele więcej warte niż wróżenie z fusów. Co rok wieszczymy sukcesy lub porażki różnym tworom (choćby Lakers z Howardem lub zeszłosezonowy Brooklyn, a w drugą stronę, jak co roku koniec Spurs), a rzeczywistość przynosi zupełnie odwrotne rezultaty. Ja wolę więc powstrzymywać się z oceną tej wymiany do przyszłego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciężko tu jednak cokolwiek podsumowywać w momencie, gdy nawet sezon się nie zaczął. Takie wnioski możemy zacząć wyciągać w trakcie sezonu, a najlepiej po przyszłorocznych play offs. Sam uważam, że Love jest przereklamowany i ten sezon powinien obnażyć jego słabości. Ale trzeba pamiętać, że ten Love może faktycznie mieć co zaprezentować i cały ten trade okaże się sukcesem Cavs. Wiele mogę zarzucić Kevinowi, ale na pewno nie powiem, że nie jest pracowity. W Minnesocie nie raz udowadniał, że w przeciągu jednego offseason jest w stanie wiele się nauczyć. Może w to lato popracuje w końcu nad obroną? Wybitnym obrońcą nigdy nie będzie, ale jakiś progres może uczynić. Na pewno przyszły sezon będzie przełomowy dla niego. Ma co udowadniać, a my mamy co od niego oczekiwać. W tym momencie jakiekolwiek podsumowania co do projektu Cavs 2014/15 są jednak niewiele więcej warte niż wróżenie z fusów. Co rok wieszczymy sukcesy lub porażki różnym tworom (choćby Lakers z Howardem lub zeszłosezonowy Brooklyn, a w drugą stronę, jak co roku koniec Spurs), a rzeczywistość przynosi zupełnie odwrotne rezultaty. Ja wolę więc powstrzymywać się z oceną tej wymiany do przyszłego roku. 

 

Właśnie teraz jest co pisać. Później to będzie czas na "mędrków po zdarzeniu", którzy nam powiedzą dlaczego stało się jak się stało i jakie statystyki to potwierdzają.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Plumlee odpadnie. Nie trawię tego albinosa.

Jak dla mnie na pewno zostaną:

S.Curry, A.Davis,A.Drummond, K.Durant, J.Harden, D.Rose, K.Thompson,K.Faried
O pozostałe miejsca to już rywalizacja między:
D.Cousins > Plumlee
K.Irving < D.Lillard
DeRozan < G.Hayward
C.Parsons > K.Korver 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie na pewno zostaną:

S.Curry, A.Davis,A.Drummond, K.Durant, J.Harden, D.Rose, K.Thompson,K.Faried
O pozostałe miejsca to już rywalizacja między:
D.Cousins > Plumlee
K.Irving < D.Lillard
DeRozan < G.Hayward
C.Parsons > K.Korver 

 

 

 

Coach K nie wywali Irvinga, a DeRozan na sparingu zaprezentował się lepiej (mam nadzieję, że tak było przez cały camp). Korver według mnie też zostanie (przekonała mnie argumentacja, że w koszu na europejskich zasadach potrzebny jest shooter zza łuku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia Cavs na tradzie tu i teraz lekko zyskuja, choc tez nie jest to takie oczywiste, nie zdziwie sie jesli Bennet nagle wypikuje w gor, a Wiggins stosunkowo szybko odnajdzie sie w NBA, pod koszem rzeczywiscie dziura, ale na szczescie Cavs w dzisiejszym NBA coraz wiecej zespolow gra small ballem , malo kto ma atak pod koszem, ktory demolowalby w ataku, ani Spurs ani Heat czyli finalisci nie straszyli jakos wybitnie pod koszem, takze moze nie bedzie to az tak duza bolaczka Cavs, na jakies stresowe sytuacje moge przecwiczyc wariant z lovem na C, Lebron na PF...

 

Natomiast jest jeszcze waiters i kto wie, moze cos nim uhandluja, a generalnie nim bym sie tez nie przejmowal, jesli LeBron z Delonte mogl zrobic 2 opcje i nieraz dobrze to funkcjonowalo to tym bardziej z Waitersem sobie poradzi i moze koles jeszcze duzo dobrego da druzynie, ciekaw jestem cholernie jak sobie nowy trener da rade, LeBron ktory ma u boku lebskieho trenera to moze byc wybuchowa mieszanka.

 

Z dwoma debilami potrafil dosc latwo dochodzic do finalow i zwyciezac mistrzostwa to z dobrym trenerem powinno byc duuuzo latwiej, jeszcze niecale 3 miesiace oczekiwania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy co robi tam Mason Plumlee?

 

Na początku myślałem, że potrzebują kogoś, kto wytrzyma biegowo i kondycyjnie za Anthony Davisem, żeby chłopak miał z kim potrenować na sparingach, ale potem czytam, że USAB serio chcą zabrać Masona Plumlee na międzynarodowy turniej. Chłopak nie potrafił wytrzymać 3 minut w ostatnim postseason a ma jechać jako reprezentacja NBA. Wyjaśni mi to ktoś?

 

Poza tym, jak bardzo źle to świadczy o Drummondzie i Cousinsie, że Faried i Mason Plumlee są przed nimi w notesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.