Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2014/15


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

ZROZUM ze thibodo majac gasola i joakima/taja rozdzieli zadania w obronie tak aby to joakim bronił pnr, ja wiem ze dla fana lakers to ciezka sprawa do zrozumienia ale obrona pnr bulls to nie jest tylko sprawa dwoch graczy, to sprawa calego zespolu. Thibodo moze robic sobie mismatche jakie chce i kiedy chce, to jest wielki plus dla niego. Ty myslisz ze tom nie zareaguje jesli przeciwnik zacznie wyciagac gasola z pomalowanego, przeciez raz, dwa razy gasol zostanie wyjebany na picku to tom zmieni krycie. W lakers gasol nie mial takiego wlasnie wsparcia i odciazenia w tym elemencie.

Sam przyznasz ze lakers za howarda to specyficzny przypadek i co ciekawe gasol bronil z nim gorzej niz z hillem czy bynumem ale to jest kwestia fatalnej chemii i kompletnego nie zgrania sie howarda z zespolem, co mialo wplyw na losy calego teamu.

Obrona pnr Gasola nie bedzie zadnym problemem bo udawalo sie ukrywac boozera, a Gasol jest o niebo lepszym defensywnie zawodnikiem od calosa. Szkoda ze nie moge Ci przytoczyc statow z mysynergy sports...

 

Ile jest teamow ktorzy maja dwoch graczy robiacych rozpierdol po pnr jednoczesnie ? Joakim ma najlepszy hepl D w lidze, taj to scisla czołowka, jeden z nich zawsze bedzie gral z gasolem, nie wspominajac o wsparciu z obwodu. Ok, gasol nie jest swietnym obronca, jest poprostu solidny. W lakers nie bylo warunkow zeby ukryc jego defensywne wady ktore co ciekawe statystyki wcale mu nie wytykaja. Teraz gdy jest w Bulls Pau moze pokazac ze jako jeden z ELEMENTOW obrony bedzie przydatny, ba juz to pokazuje !

Edytowane przez mycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa

 

Noah lata po obwodzie i broni picki stawiane na Gasolu, który to, solidny w obronie, nie opuszcza pomalowanego, a ty w 12 minut zdążyłeś obejrzeć filmik, przeczytać moją wypowiedz i napisać posta.

 

W tym momencie nurtują mnie dwa pytania:

1. czy zostawić sobie na noc uchylone okno?

2. jak ja się dałem wciągnąć w tę farsę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZROZUM ze thibodo majac gasola i joakima/taja rozdzieli zadania w obronie tak aby to joakim bronił pnr, ja wiem ze dla fana lakers to ciezka sprawa do zrozumienia ale obrona pnr bulls to nie jest tylko sprawa dwoch graczy, to sprawa calego zespolu. Thibodo moze robic sobie mismatche jakie chce i kiedy chce, to jest wielki plus dla niego.

 

Jak ? Serio chciałbym się dowiedzieć bo być może mamy jakieś talenty, które się tu marnują.

 

Obrona picków jest bardzo trudna, rola wysokiego, niskiego i całe schematy rotacji, pomocy itd. Zgoda, że Tom to mastermind defensywy i na pewno zrobi wszystko aby Gasola wspomóc ale jesteś niebywałym naiwniakiem skoro uważasz, że Noah będzie bronił picki za Hiszpana. Inicjatywa w ataku jest po stronie atakującego zespołu zawsze a Pau Gasol to wyjątkowe beztalencie na picku w obronie. Rzucając Noah na stretch 4 czy groźniejszych rollerów Bulls pozbawią się jednocześnie Joakima pod dziurą. Poza tym Gasol i tak będzie musiał bronić picki bo zespoły będą grały pod niego często akcje "dwójkowe". Najbardziej mi się podoba to zdanie, że Noah będzie bronił za niego picki :D 

 

Oczywiście Gasol w Chicago może się odrodzić (dla mnie to powinnnien być i tak 4 wysoki w rotacji), że jego jakieś braki w obronie będą maskowane najlepiej jak się da i może się okazać x factorem Bulls (wątpie). Nie można jednak zwyczajnie pisać o tym, że będzie tylko stał pod dziurą i spoko. Jego już teraz 1on1 jeździ sporo wysokich z pozycji 4-5, na weak side jest powiedzmy przeciętny i jest fatalny na zasłonach. Nie chodzi o rolę w obronie bo to nie atak, chodzi o to że jest słabiutkim obrońcą (a i zawodnikiem przeciętnym w ostatnich latach).

 

Abstrahując od tematu Gasola, to ja tych Bulls nie widzę w ogóle. W sensie w RS będą mieli 1-3 bilans na wschodzie ale bardziej poważnie traktuje nawet Wizards. Lider po 2 latach przerwy i brak alternatywy. Nie chcę wtrącać już o konferencjach (zwłaszcza, że w tym roku wschód będzie najmocniejszy od lat) ale na zachodzie to by walczyli o PO. 

 

A i wasze oceny na podstawie preseason i summer league można o kant dupy potłuc. Jedyne wnioski z tych rozgrywek i tematy warte uwagi to nowe modele butów, logo Hornets, koszulki Bucks i SVG. Ilość wniosków na tym forum jakie były wyciągane po tych sparingach a skończyły w łapu-capu jest oszałamiająca. 

 

Życzę Chicago i wam jak najlepiej, skład jest najlepszy od lat, dobry coach, można być optymistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie myckowi bardziej chodzi o to, że Gasol będzie wyglądał lepiej w obronie, bo wszystkie błędy jakie popełni nie będą kończyć się basketem z automatu, tylko więcej z tych akcji skończy się sukcesem obrony dzięki pomocy Gibsona, Noaha, czy Butlera. I generalnie ma rację, tylko nie wiem gdzie tutaj miejsce do pochwał dla Hiszpana.

 

A wstawki o switchach i obronie picka naprawdę mistrzowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej cenie Currego od Rosa, Thompsona od Butlera, Iguadole od Dunleavego, pod koszem Bulls mają przewagę ale nie jest to dla mnie coś wielkiego, co odwracałoby proporcję... Może Noah nie jest tak szklany jak Bogut, ale też sporo meczy opuszcza. Ławka chyba na korzyść Bulls, ale czy Tom będzie umiał z niej skorzystać?? 

 

Dla mnie ekipy są porównywalne, ale jednak z małym plusem dla GSW... to, że mają nowego coacha ok, ale Bulls mają takiego z "nawykami" i dopiero teraz dostał trochę więcej mięska w offens, tylko czy z tego skorzysta... czy skorzysta z szerszej rotacji (z jego wypowiedzi wynika, że nie)??

Edytowane przez Barsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszy trochę tak że fani Bullsów ciągle poruszają temat że Bogut to szklany, że Varejao szklany a całe nadzieję na jakikolwiek sukces w tym sezonie pokładają w bardzo dobrej dyspozycji zawodnika który przez 2 lata rozegrał raptem kilka spotkań a ostatnio poziom gry który by uzasadniał jakiekolwiek nadzieje prezentował w sezonie regularnym kiedy zdobył MVP ale kiedy to było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak sie zastanawiam

Kazdy nawet przedmowca twierdzi ze bilans nie oznacza ze ktos jest lepszy jesli idzie o porownanie konferencji i ja sie z tym nawet zgadzam, ale...

 

...ale czy nie od dziś wiadomo ze wschod jest generalnie bardziej błotną konf. Gdzie defensywa wielu zespolow jest lepsza niz na zachodzie?

Tak szac***emy slaboscia wschodu a byc moze jest tak ze te 5-7 ekip z czuba wschodu napsuloby krwi ofensywnie ukierunkowanym ekipom zachodu przez co bilans wcale by juz tak korzystny nie byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, moze w lakers bronienie pnr odbywa sie bez pomocy graczy nie uczestniczacych w tej akcji ale w bulls jest zupelnie inaczej i nie wiem dlaczego stwierdzenie ze noah czy taj beda bronic pnr gasola wywolalo takie poruszenie. Przeciez od lat wiadomo ze system thibodo to przedewszystkim helpD a sprzyja tej okolicznosci fakt ze tom ma do tego ludzi.

 

ale wczoraj sobie wzialem kartke i dlugopis i ogladajac mecz podgladalem zachowania gasola w obronie.

1. akcja w ktorej jo zlapal pierwszy faul - pomoc gasolowi.

2. 6:14 1q pomoc joakima

3. 4:38 2q pomoc gasola co rodzi transition 3 dla douga.

4. 4:08 2q gasol pomaga (blok) co rodzi kontre i FT dla rose'a.

5. 0:52 2q szybka akcja, denver probuje grac pnr, gasol przejmuje krycie na fariedzie(caly mecz bronil go joakim) a to noah wychodzi do niskiego.

6. ostatnia akcja denver w 2q Mozgow idzie na pnr, gasol przytomnie zostaje blizej kosza bo wie ze mozgow nie zrobi nic na dystansie (warto w tym momencie zaznaczyc ze gasol bedzie bronic wlasnie tych klockow, problem moze byc np z clippers gdzie bedzie musial kryc hawesa czyli srodkowego ktory grozi rzutem)

7. 9:36 3q, afflalo probuje wbic pod kosz, idealne zachowanie gasola, na baseline, gdzie pau stopuje akcje.

8. 7:42 slaba obrona gasola(pasywnosc) joakim naprawia, denver bez punktow.

9. 6:36 proba penetracji (chyba lawson) gasol orientuje sie o co chodzi, dochodzi do pomocy, wymuszenie straty, fast break.

4:14 blok z pomocy.

3:52 pomoc w obronie.

3:01 blad gasola, pasywnosc, strata punktow (faulowac musi gibson).

 

Generalnie jak na "slabiutkiego" obronce dosc dobrze. Najlepsze jest to ze jak narazie Gasol ma wiekszy impact na obronie niz na atak. Jak dotad w kazdym meczu PS gasol prezentuje dobra forme w obronie bazujac generalnie na pilnowaniu obreczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak sie zastanawiam

Kazdy nawet przedmowca twierdzi ze bilans nie oznacza ze ktos jest lepszy jesli idzie o porownanie konferencji i ja sie z tym nawet zgadzam, ale...

 

...ale czy nie od dziś wiadomo ze wschod jest generalnie bardziej błotną konf. Gdzie defensywa wielu zespolow jest lepsza niz na zachodzie?

Tak szac***emy slaboscia wschodu a byc moze jest tak ze te 5-7 ekip z czuba wschodu napsuloby krwi ofensywnie ukierunkowanym ekipom zachodu przez co bilans wcale by juz tak korzystny nie byl

 

Dlatego ja napisałem, że wschód jest szczególnie słaby od 5 w dół... na nich nabijać sobie będą bilans Bulls, Cavs, Czarodzieje czy Miami, przez to bilans nie będzie miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale czy nie od dziś wiadomo ze wschod jest generalnie bardziej błotną konf. Gdzie defensywa wielu zespolow jest lepsza niz na zachodzie?

 

Indiana, Bulls i Charlotte... ktoś jeszcze? Indiana na stracie George'a wiadomo ile straci. Bulls na pewno można zaliczyć do najlepszych defensywnie ekip. Ale czy wschód jako konferencja przewyższa w defensywie zachód? Raczej na równo to wygląda statystycznie. W top10 są jeszcze GSW, SAS, OKC, LAC, MEM i TOR oraz WAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w składzie GSW jest lepsze, niż w Bulls? Bo ja nie potrafię wskazać. W dodatku mają nowego trenera, bez doświadczenia. 

 

Póki co, wiele wskazuje na to, że ten nowy trener uzdrowił ofensywę Warriors z nadmiaru izolacji Jacksona, co jest kiepską wiadomością dla rywali.

 

Moim zdaniem Bulls walczyliby o play-off na zachodzie. Rzecz w tym, że jak już tam wejdziesz, to znaczy, że w cholerę mocną masz ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, wiele wskazuje na to, że ten nowy trener uzdrowił ofensywę Warriors z nadmiaru izolacji Jacksona, co jest kiepską wiadomością dla rywali.

 

hura może zobaczymy dobrze rzucających i ŚWIETNIE podających Warriors

 

Curry, Klay, Iggy, Green, Lee, Shaun - GSW to naprawdę świetna mieszanka shootingu i passingu, w dobrym systemie mogą stworzyć wynitną ofensywę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.