Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2014/15


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie z tymi zachwytami nad Gasolem,wygląda spoko ale poczekajmy jak zaczną grać serio z kimś poważnym,bo na razie to on blokuje jakiś kołków.Powodzenia z jakimiś szybkim PFem typu Griffin.Zbyt dużo oglądałem go w ostatnich latach i wkurwiałem się na jego decyzje w obronie,to np jak zachowuje się po pickach,żeby teraz uwierzyć że za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Thibo Gasol stanie się potworem w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o god...

Gasol grajacy obok joakima noah'y to zupelnie inna definicja niz gasol grajacy u boku jordana hilla.

naprawde nie rozumiecie roznicy ?

Pau jako pierwszy filar defensywy jest slaby, ale jesli jest w dobrym systemie to nawet swoimi warunkami fizycznymi robi roznice. Nigdy nie bedzie rim protectorem na miane jakiegos atletycznego wyskakanego murzyna ale mimo to wydaje mi sie ze u thibodo odnajdzie sie i to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o god...

Gasol grajacy obok joakima noah'y to zupelnie inna definicja niz gasol grajacy u boku jordana hilla.

naprawde nie rozumiecie roznicy ?

Pau jako pierwszy filar defensywy jest slaby, ale jesli jest w dobrym systemie to nawet swoimi warunkami fizycznymi robi roznice. Nigdy nie bedzie rim protectorem na miane jakiegos atletycznego wyskakanego murzyna ale mimo to wydaje mi sie ze u thibodo odnajdzie sie i to bardzo dobrze.

Wyskakani murzyni to akurat z zasady kiepscy rim protectorzy,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jendras ale o co Ci chodzi ?

Przeciez chyba wszyscy wiedza o co biega u Toma Thibodo i wszyscy wiedza ze randomowy zawodnik przychodzacy do jego zespolu po jakims czasie staje sie lepszym obronca niz był kiedykolwiek. Narazie nie potrafie Ci wskazać zawodnika który wyszedł od Thibodo i pokazal ze ten nie nauczył go czegos w D.

 

34-letniego zawodnika chcesz uczyć obrony?

 

Problem fanow Lakers polega na tym ze myslicie ze gasol bedzie bronil pnr, contertował rzuty i biegał na weekside gdy bedzie to koniecznie. Otóż NIE !

w D do gasola trafia to co przejdzie przez joakima. A gasol ma ta przewage ze wystarczy ze wystawi reke, stanie na palcach i juz dotyka obreczy, a wiec na penetracjach, owszem jakis john wall zrobi miliony zwodow, zmian tempa w powietrzu, a w miedzyczasie pau gasol zapyta go "skonczyłes juz?" po czym lekko sie wysili odrywajac sie od ziemi i mocno utrudni robote penetrujacemu. To wynika z jego nienaturalnej dlugosci, bo tak jak juz mowilem wystarczy ze wystawi lape i juz jest na wyzszym poziomie niz boozer skaczacy przy max vert. A jak juz zapewne zauważyłeś w obrnie Carlosowi nie chce sie wyskoczyć wyzej niz poziom obreczy.

Przy jakims wolno grajacym teamie zas Gasol bedzie bronił kołków w stylu drummond czy jordan, i juz pokazał ze bedzie dawał rade bo w Post jest najlepszym defensorem od czasów asika.

 

problem fanów Bulls polega na tym, że wydaje im się, że wiedzą lepiej jak Gasol gra w obronie niż fani Lakers. Nie wiem, jak ty sobie wyobrażasz w obronie wysokiego, który ma nie bronić p&r i nie poruszać się na słabej stronie, chyba że w NBA całkowicie zezwolili grać strefą, a ja to przegapiłem, ale powiedz mi, co się stanie jeśli przeciwnik zdecyduje się zagrać high pick and roll z zawodnikiem Gasola?

Pau jako pierwszy filar defensywy jest slaby, ale jesli jest w dobrym systemie to nawet swoimi warunkami fizycznymi robi roznice. .

 

masz na to jakiś konkretny przykład, czy to czysta racjonalizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34-letniego zawodnika chcesz uczyć obrony?

 

nie trzeba go uczyć, wystarczy ustawić go blisko obreczy i rzucać go na srodkowych.

 

le powiedz mi, co się stanie jeśli przeciwnik zdecyduje się zagrać high pick and roll z zawodnikiem Gasola?

 

zapytaj joakima/taja bo generalnie obrona bulls polega na nieustannym helpD , a Ci panowie w tym sa najlepsi na swiecie.

 

a tak jak juz napisalem Gasol bedzie mial role takiego wlasnie rim protetectora ktory bedzie gral najblizej obreczy. Fani lakers nie moga zrozumiec ze gasol moze miec inna role w obronie w Bulls niz w Lakers.

Edytowane przez mycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem fanów Bulls polega na tym

Problem mycka polega na tym, że on u każdego gracza, który przychodzi lub on chce, żeby przyszedł do Bulls, widzi tylko dobre strony, dodatkowo je idealizując. Nie patrzy na minusy lub po prostu ich nie zna, bo nie widać tego na filmikach (jeśli nie widział danego zawodnika za wiele). 

 

Gasol w stosunku do Booza będzie dużym wzmocnieniem, ale nie tylko ze względu na lepsze warunki, czy co tam sobie wymarzycie. Przede wszystkim może grać na środku z Gibsonem obok, może grać na 4 sparowany z Noah. Samo to daje dużo więcej możliwości w ustawianiu rotacji, a na wypadek urazów jest świetnym zabezpieczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnie sie nie zgadzam.

to ze zawsze przewanie pisze jak dany zawdonik 'sfituje' lubi 'sfitowalby' bulls nie oznacza ze nie widze jego wad, wiec sobie odpusc.

 

doskonale wiem ze gasol jest za wolny na nogach zeby byc pierwsza opcja defensywy Bulls, ale kompletnie nie rozumiem tego zółtego oburzenia gdy pisze ze gasol obok joakima zrobi dobra robote w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie zachowujecie sie jak rozpuszczone 16latki. Co ja takiego dziwnego napialem Jedrek ze ci zaszumiało pod kopułą?

Czy napisałem ze to defensywnie poziom jaki prezenują najlepsi? Przypomnij sobie co pisaliście, od dwoch lat wieszacie na chłopaku psy, winicie go za wszystko co sie w Lakers dzieje a ja i wtedy twierdziłem po obejrzanych meczach LAl ze az tak źle nie jest

PM zadał pytanie, dostł odpowiedź a że nie była to potwierdzająca Wasze przewidywania odpowiedź...

Poza tym na co każecie nam czekać? PM pytał o dotychczasowe mecze w nie o to jak gasol zagra za poł roku

 

Ale w sumie napisałem, ośmieliłem sie napisać ze ktos po odejscu z lakers może byc lepszy niz grając w tym zespole... sorry

 

516-masc-na-bol-dupy-big.jpg
Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak bardzo sie czepiasz tego ze nie bedzie umiał bronic pnr i poruszac sie w obronie w helpD to wnioskuje ze gasol byl 'pierwsza opcja' w obronie lakers, wiec troche zaczynam rozumiec Twoja frustracje.

 

Rzecz w tym, że jak chcesz się wypowiadać na temat roli Gasola w Lakers, to powinieneś wiedzieć, a nie "wnioskować". W przeciwnym razie wychodzisz na ignoranta, który na siłę stara się przedstawić sytuację w korzystnym dla swojego zespołu świetle. Zresztą, twoje wykręcanie się od odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania utwierdza tylko taki obraz. Chyba że naprawdę sądzisz, że rewolucyjnym pomysłem Thibobeau, na który przez lata w LA nikt nie wpadł, jest "ustawienie go blisko obręczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ludzie zachowujecie sie jak rozpuszczone 16latki. Co ja takiego dziwnego napialem Jedrek ze ci zaszumiało pod kopułą?

Czy napisałem ze to defensywnie poziom jaki prezenują najlepsi? Przypomnij sobie co pisaliście, od dwoch lat wieszacie na chłopaku psy, winicie go za wszystko co sie w Lakers dzieje a ja i wtedy twierdziłem po obejrzanych meczach LAl ze az tak źle nie jest

PM zadał pytanie, dostł odpowiedź a że nie była to potwierdzająca Wasze przewidywania odpowiedź...

Poza tym na co każecie nam czekać? PM pytał o dotychczasowe mecze w nie o to jak gasol zagra za poł roku

 

Ale w sumie napisałem, ośmieliłem sie napisać ze ktos po odejscu z lakers może byc lepszy niz grając w tym zespole... sorry

 

516-masc-na-bol-dupy-big.jpg

 

 

zwyczajnie ci odpowiedziałem, ale ty widzę przewrażliwiony jak zawsze. zmień sobie nick na Josephina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że jak chcesz się wypowiadać na temat roli Gasola w Lakers, to powinieneś wiedzieć, a nie "wnioskować". W przeciwnym razie wychodzisz na ignoranta, który na siłę stara się przedstawić sytuację w korzystnym dla swojego zespołu świetle. Zresztą, twoje wykręcanie się od odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania utwierdza tylko taki obraz. Chyba że naprawdę sądzisz, że rewolucyjnym pomysłem Thibobeau, na który przez lata w LA nikt nie wpadł, jest "ustawienie go blisko obręczy".

dobrze. Sprawdzalem te statystyki jak jeszcze mysynergysports bylo dostepne, ale pamietam, ze okolo 25% akcji gasola w obronie to byla obrona pnr + jakies contestowanie.

W Bulls gasol NIGDY nie bedzie miał roli obroncy pnr, czy roli biegania do spotup'owcow. Thibodo o to zadba. Mozemy miec zarzuty do reakcji trenera w offensywie, ale defensywe zawsze uklada genialnie. Dobrze, przeciwnik wyciagnie raz czy dwa gasola z pomalowanego, ale przeciez zapominasz ze majac joakima czy gibsona szybko mozna zrobic korekte w ustawieniu w obronie i TOm to zrobi.

Generalnie wczoraj stała sie dosc niewiarygodna rzecz. Wiemy jak Thibodo zadko chwali swoich zawodnikow, szczegolnie jesli chodzi o obrone i szczegolnie jesli chodzi o nowych graczy. Gasol zagrał 3 mecze PS + odbyl kilka/nascie treningów. Tom sie wypowiedział o jego obrnie (wczoraj) :

"He can do better," Tom Thibodeau said of Gasol. "He has done well, but I think he can be great. That's what I want him to be. He has great length. He has great timing. He's smart. He can anticipate. He's still not communicating as well as he's capable of, but he has done well thus far."

 

po 3 meczach Thibodo mowi o gosciu ktory podobno nie umie bronic ze: " he gas done well ?" i dodaje jeszcze ze mysli ze bedzie lepiej ? Czego chcesz wiecej ? Najlepszy specjalista od obrony w lidze chwali goscia ktory byl k**** w obronie (wg Was, kibicow lakers).

 

I jak na zlosc Gasol potwierdza to co wczoraj i teraz pisze:

"I've always been more of an offensive-minded player," Gasol said. "But my shot blocking I think always has been a little under the radar. With this defense, I'm going to be in the paint a lot protecting the rim. I think I'm going to have a pretty good season defensively. This group of guys covers so much ground. There's a lot of length and athleticism and activity. That makes it easier for everyone."

 

dobrze ale jesli dalej nie wierzysz samym zainteresowanym to ogladnij prosze mecze PS, wiem ze to slaby wyznacznik, bo to przeciez PS, ale patrz na to co indyidulanie robi Gasol, ile akcji pnr broni on a ile taj/jo. Wroc i powiedz czy po tej malej probce mozna wnioskowac ze gasol bedzie mial zupelnie inna role jak w Lakers, gdzie tak jak opisali to ludzie bioracy za to kase, gasol bral udzial w sproej akcji pnr i musial contestowac sporo rzutow rywali.

Inna sprawa ze wg ich statystyk robil to bardzo dobrze, nie wiem, nie ogladalem lakers, tak jak Ty teraz nie ogladzasz Bulls, tylko twierdzisz ze tak bedzie i juz i ze gasol dalej bedzie pizda w obronie. Tylko powiedz mi czy Gasol grajac u boku jordana hilla spisze sie lepiej niz obok joakima noahy ?

Pisz mi dalej ze jestem ignorantem ja tu bede siedzial i udawal ze mnie to obchodzi. Ale w miedzyczasie poczytaj w/w wypowiedzi toma i gasola + ogladnij moze jakis mecz Bulls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz mi dalej ze jestem ignorantem ja tu bede siedzial i udawal ze mnie to obchodzi. Ale w miedzyczasie poczytaj w/w wypowiedzi toma i gasola + ogladnij moze jakis mecz Bulls.

 

nie mierz wszystkich swoją miarą. najpierw wypadałoby spytać, czy przypadkiem nie oglądałem Bulls (tak jak ja spytałem ciebie, zanim zarzuciłem ignorancję) zamiast rzucać mi takie uwagi.

 

bo tak się składa, że właśnie oglądałem mecz z Bucks i po pierwszej kwarcie byłem pewien, że jak wejdę na forum, to zobaczę Josepha wygrzebującego stary wątek.

 

Anyway, jeśli wypowiedzi z campu mają być koronnym argumentem, to ja nie mam pytań.

 

Przywołujesz tak tego Jordana Hilla, ale nie wiem czy pamiętasz, że Gasol rok wcześniej miał obok siebie Dwighta. A wcześniej Bynuma i Odoma. I wcale mu nie kazali wszyscy trenerzy latać po obwodzie.

 

Problemem jest twoje skrajne upraszczanie sprawy, bo umiejscowienie Gasola pod koszem nie sprawi nagle, że nie będzie musiał bronić picków (bo co zrobi jak jego zawodnik postawi zasłonę? nie potrafiłeś mi odpowiedzieć na to pytanie), czy rotować z weakside. A ja nie czepiam się samej tezy, że Pau będzie w Bykach efektywniejszy, tylko argumentacji i podejścia do rozmówcy.

 

 

czyli to jest "zwyczajnie"?

 

czyli jak ty mi każesz czytać, to jest w porządku, a kiedy ja tobie, to misiu urażony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo to ja odpowiedzialem na pytanie PMa a nie zaczalem watek, secundo bardziej ufam wypowiedziom z campu Thibo niz jakimkolwiek fanow Lakers tym bardziej dotyczacych byłych graczy, a najbardziej ufam temu co widze. Bo ja w odrozniemiu od Ciebie widzialem dotychczasowe wszystkie

 

A misiu mowi do mnie żona, no chyba ze chcesz nam cos zakomunikowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo to ja odpowiedzialem na pytanie PMa a nie zaczalem watek, secundo bardziej ufam wypowiedziom z campu Thibo niz jakimkolwiek fanow Lakers tym bardziej dotyczacych byłych graczy, a najbardziej ufam temu co widze. Bo ja w odrozniemiu od Ciebie widzialem dotychczasowe wszystkie

 

A misiu mowi do mnie żona, no chyba ze chcesz nam cos zakomunikowac ;)

 

ty przeżywasz, Josephina, a okno samo się nie umyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierz wszystkich swoją miarą. najpierw wypadałoby spytać, czy przypadkiem nie oglądałem Bulls (tak jak ja spytałem ciebie, zanim zarzuciłem ignorancję) zamiast rzucać mi takie uwagi.

 

no gdybyś oglądał nie wdawałbyś sie w ta niepotrzebna dyskusje.

no ale skoro ogladales to naprawde nie widzisz ze gasol broni stricte pomalowanego i nie uczestniczy w obronie pnr tak jak noah/gibson ?

 

Anyway, jeśli wypowiedzi z campu mają być koronnym argumentem, to ja nie mam pytań.

 

chcesz powiedziec ze mamy nie ufac Tomu Thibodo w sprawach obrony, tylko pokornie przyjmować Wasze spostrzeżenia ?

naaaah , i dont think so....

 

Przywołujesz tak tego Jordana Hilla, ale nie wiem czy pamiętasz, że Gasol rok wcześniej miał obok siebie Dwighta. A wcześniej Bynuma i Odoma. I wcale mu nie kazali wszyscy trenerzy latać po obwodzie.

 

no to o co Ci wkoncu chodzi, bo nie rozumiem co chcesz przekazać ta informacja ?

 

Problemem jest twoje skrajne upraszczanie sprawy, bo umiejscowienie Gasola pod koszem nie sprawi nagle, że nie będzie musiał bronić picków (bo co zrobi jak jego zawodnik postawi zasłonę? nie potrafiłeś mi odpowiedzieć na to pytanie), czy rotować z weakside. A ja nie czepiam się samej tezy, że Pau będzie w Bykach efektywniejszy, tylko argumentacji i podejścia do rozmówcy.

 

przeciez odpowiedzialem, ja chcesz to przeczytaj raz jeszcze, moze znajdziesz .

 

Ale czego Ty jeszcze chcesz ?

masz dowod w postaci rozegranych meczy gdzie golym okiem bylo widac role gasola w obronie Bulls. masz komentarze trenera dotyczace jego obrony, masz wypowiedzi samego zainteresowanego, za jakis czas bedziesz mial staty (kiedy sezon sie zacznie).

Podejscie do rozmowcy ?

he he he, mam nadzieje ze niczym Cie nie urazilem a jesli tak to prosze pozwól mi to wynagrodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Mycek, czemu ty z uporem maniaka starasz się mnie przekonać, że Gasol będzie bronił blisko kosza, kiedy to w ogóle nie stanowi przedmiotu sporu? Przecież ja próbuję od kilku postów pokazać ci, że w Lakers nie było inaczej. Tylko że granie blisko kosza nie oznacza przesiadywania w polu trzech sekund z wyciągniętymi w górę rękami przez cały mecz. Ty to skrajnie upraszczasz, tak jakby Thibodeau znalazł cudowny sposób, aby Pau w ogóle nie musiał się w obronie poruszać na nogach. Tak nie będzie.

 

Jeśli nie rozumiesz, dlaczego nie dociera do mnie argument pochlebnych komentarzy trenera pod kątem swojego zawodnika (jeszcze po jakimś tygodniu campu), to ja ci tego raczej nie wytłumaczę. Z kolei jak przytaczasz słowa samego Gasola jako argument to ja się mogę tylko uśmiechnąć pod nosem, wspominając ostatnich parę sezonów. Jordana Hilla sam wspominasz, a ja ci mówię, że Gasol grał też np. z Howardem i wcale to lepiej nie wyglądało. Masz tu przykład:

 

 

a i dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej? chodziło ci o "wasza wysokość"?

 

przeciez odpowiedzialem, ja chcesz to przeczytaj raz jeszcze, moze znajdziesz .

 

"zapytaj Taja", to była twoja odpowiedź, więc jak czego nie wiesz, to lepiej w ogóle pomiń, a takie uwagi zachowaj dla siebie.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.