Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2014/15


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie pisałem o Noah. Ale punktem wyjścia jest, że Love nie potrafi bronić i Cavs na ten moment też zespołowej obrony nie mają. Bulls Gasola w obronie mogą ukryć, a w ataku tak - na takim Love 34-letni Pau może robić rozpierdol. 

Moim zdaniem Chicago z Rosem to jedyny zespół na Wschodzie który może się postawić Zachodowi. 

Ale to zależy, kto wejdzie z Zachodu. Z Thunder, Clippers czy Rockets spokojnie mogą się bić.

Grizzlies i PTB byliby wg mnie faworytami takich serii, ale za to oni niespecjalnie mają szanse na finał. 

A SAS absolutnie poza zasięgiem nie tylko dla Chicago, ale i całego wschodu (co nie znaczy, że przejdą Zachód). Pop mimo wszystko lepszy od Toma, 1. skład lepszy, ławka też lepsza, a do tego bardziej ekonomiczny
styl gry - Bulls się zwyczajnie wypompują sezonem, aby dojść do finału. Spurs RS przejdą na "jedynce", wrzucając na miesiąc "dwójkę", a poważne granie zaczną w PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś mi sie nie wydaje że ktokolwiek bedzie robił jakiekolwiek życiówki w serii cavs-bulls. To bedzie napewno brudna, twarda seria, bulls to zapewnią, wystarczy ze lebron bedzie na parkiecie.

 

pytanie do filmiku: czy lebron da rade bronić gasola... wróć... czy lebron da rade bronic kogokolwiek na takiej intensywności przez 30 minut w kazdym meczu ? Lebron cos ostatnio podobno daje dupy jesli chodzi o D, a to dla cavs nie jest super wiadomosc. Bulls maja swietny system defensywny budowany od lat i pokazali ze moga miec bardzo dobry atak jesli tylko moga zagrozić zza łuku. Cavs maja zupelnie nowy team, zupelnie nowego trenera i to niedoswiadczonego w PO, love nie zagrał ani minuty poza RS i o ile atak moga miec kosmiczny to w obronie nikt nie powie ze maja jakis potencjał a to ze Bulls maja na nich odpowiedzi - nie mowie tylko i indywidualnych matchupach ale całym systemie thibodo - sprawia ze Bulls moga im bardzo bardzo namieszać.

 

@dante

moge z Tb sie założyć o jaka tam chcesz kwote ze gasol bedzie mial drugi najgorszy sezon w karierze (12-13 miał bardzo slaby). Prognozuje mu spadek w PPG nawet ponizej 15 itd. Tylko pojmij to ze fani Bulls nie traktuja go jako indywiduale wzmocnienie tylko wzmocnienie zespołu, upgrade w stosunku do Boozera, i wybacz ale moge Cie zapewnić ze takowym bedzie, bo gasol moze nie jest bardzo dobrym obronca ale u Toma nie bedzie dziura jaka byl Boozer. Gasol moze nie jest juz pierwszej mlodosci i nie bedzie niszczyc na post, ale jakies punkty przeciwko komukolwiek dorzuci i w ataku rowniez bedzie nieporownywalnym w zmocnieniem w stosunku do boozera, chociazby przez to jak bardzo inteligentnym jest graczem i jak rozumie gre a w Bulls tacy wlasnie goscie sa cenieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważacie, że LBJ i Love będą wychodzić na 4 i 5 i to jeszcze po spadku masy u LBJ. Dajcie spokój z tym bronieniem czwórek przez niego, było minęło, no chyba że czwórek typu Melo...LBJ będzie uganiał się za Różą w ewentualnej serii PO i jest to prawie niemal tak pewne, jak fakt, że Butler będzie siedział na nim przez cały mecz jak mucha na gównie...Gasol jaki by nie był to spora nadwyżka nad Boozerem. Nie ma co się oszukiwać. Kluczem do sukcesu Bulls jest:

- odpowiednie zbilansowanie ataku i obrony na parkiecie

- umiejętne korzystanie z SZEROKIEJ ROTACJI przez TT

- zdrowie Rose

Równie dobrze sukces na Wschodzie ze strony Cavs jest zależny od:

- jak będą wyglądać Irving i Love przy LBJ

- co zrobi Blatt z młodzieżą Cavs pokroju TT i DW i czy oni udźwigną presję od samego początku

- czy ten stosunkowo młody trzon - Irving, Love, Waiters, TT, Dellavedova i świeży zespół da rade od razu wskoczyć o dwa poziomy wyżej

 

Faworytem w finale i tak będzie team z Zachodu, no chyba że jakimś cudem w finale będzie grać PTB lub Houston to zdanie zmieniam, ale nie wydaje mi się, żeby miało to miejsce. Na chwilę obecną dla mnie i tak Bulls>Cavs, jeżeli jednak Cavs znajdą klocka pod kosz, który będzie coś bronił to szala w PO powinna przechylić się na ich korzyść (oczywiście zakładam, że wszyscy zdrowi i w optymalnej formie etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose ponoc od 2 dni nie trenuje i ma bole w kolanach. Nie wiem, czy nie zbyt go wyeksploatowali w towarzyskich, ale z drugiej srony jak ma byc zdrowy to powinien to spokojnie wytrzymywac, szczegolnie dopiero na poczatku powrotu do gry. Moze nie byc jednak tak rozowo.

 

Do tego Gasol z roku na rok bedzie coraz gorszy, juz zeszly sezon byl mocno sredni, oczywiscie mozna to zwalac na trenera, ale w tym wieku jak raz wypadniesz z rytmu, to moze byc ciezko wrocic, a nigdy nie wiadomo ktory rok (33, 34, 35...) okaze sie tym mocno schodzacym, ktory oznajmi wszystkim, ze juz tylko emerytura przed graczem. Bardziej liczylbym na rozwoj mlodych talentow, niz na ta wielka przewage Gasola, ktorej moze zwyczajnie nie byc, a wyjdzie coraz wiecej brakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z Rosem pokazuje jak śmieszne jest na dziś dzień promowanie zarówno Bulls jak i Cavs do ECF. Obie drużyny nie rozegrały jeszcze choćby jednego sparingu, a tutaj już większość wie co będzie w maju... Rok temu takie przewidywania miały sens bo dokładnie znaliśmy przewagę Pacers i Heat nad resztą stawki, ale w tym roku? Zalecałbym rytualne hamowanie piętami... przynajmniej do początku nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

bulls zainteresowani allenem. Oczywiscie agentem raya jest lebron i ostatnia szopka tego lata skonczy sie najpewniej w cavs, ale jesli jest cien szansy zeby lebron nie dostal tego czego chce to trzeba to wykorzystac. Bulls jakby nie patrzeć nie maja startera na 2, allen moglby zaczynac i czasem konczyc mecze. Chicago moze mu dac miejsce w pierwszej piatce czego nie moga dac cavs czy spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jemu zależy na pierścienu a nie miejscu w s5

 

jak dla mnie nie ma tematu, jeśli Ray dalej będzie grał to tylko w Cavs

 

A to Byki nie są jednym z faworytów do finałów??? Bo jak dla na Wschodzie to albo oni albo Cavs. Napisałeś to jakby Byki były na poziomie Brooklyn Nets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem nic o Bulls, tylko o tym, że go gówno obchodzi czy będzie grał w s5, po czym wyraziłem swoje zdanie na temat tego gdzie wyląduje - więc o co chodzi?

poza tym Bulls bez Rose nie mają GTG więc nawet jak będą w finale to nie będą traktowani jako faworyci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.