Skocz do zawartości

[West 2nd Rd] Thunder - Clippers


Chytruz

  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra serię?

    • Thunder w 4
      0
    • Thunder w 5
      5
    • Thunder w 6
      17
    • Thunder w 7
      9
    • Clippers w 4
      2
    • Clippers w 5
      0
    • Clippers w 6
      10
    • Clippers w 7
      8


Rekomendowane odpowiedzi

 

Faul CP3 na Westbrooku to przy tym żart. Najgorsze, że takie błędy powodują, że pewnych graczy NIE WOLNO wręcz uważać za lepszych od innych, bo jedne ma więcej pierścieni i zupełnie się pomija wpływ sędziów, szczęscia, formy czy innych okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, brak gwizdka w przytoczonej przez Ciebie sytuacji, ma niby coś zmieniać w kwestii PRAWIDŁOWEJ decyzji o faulu Paula na Westbrooku wczoraj?

Przy tym co pokazałeś, to prawie każdy "shooting faul" to żart.

 

 

 

Rozumiem, że dla Ciebie game5 OKC z LAC zasłużenie wygrali i sędziowie nie mieli żadnego wpływu na wynik końcowy? 

Pytanie nie skierowane do mnie, ale ja chętnie odpowiem - otóż oczywiście, że tak. Clippers są winni sami sobie. Jak sędziowie dali Crawfordowi 4 point play w połowie 4q, zamiast gwizdnąć ofensywny faul, bo Jamal wyciągał nóżki, to nikt się nie oburzał tutaj. 

Jak ktoś wczoraj okradł LAC ze zwycięstwa, to są to Doc oraz Paul, nie sędziowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul katastrofalną stratą zalatwił ten mecz. Gwizdek przy rzucie za 3, to już tylko następstwo tego co stało się wcześniej.

 

Z drugiej strony aż dziw bierze jak często Westbrick jest faulowany przy rzutach za 3, biorąc pod uwagę jak słaby jest zza łuku. Śmiem twierdzić, że nawet z przeciętną obroną Paula ta cegła by nie trafiła nawet w obręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie nie skierowane do mnie, ale ja chętnie odpowiem - otóż oczywiście, że tak. Clippers są winni sami sobie. Jak sędziowie dali Crawfordowi 4 point play w połowie 4q, zamiast gwizdnąć ofensywny faul, bo Jamal wyciągał nóżki, to nikt się nie oburzał tutaj. 

 

Jak ktoś wczoraj okradł LAC ze zwycięstwa, to są to Doc oraz Paul, nie sędziowie.

 

A ja pamiętam jak Westbrook dostał and1 po niby faulu Davisa, na chyba 7 czy 8 minut przed końcem. Będziemy się tak licytować jak przedszkolaki? Mowa jest o gwizdkach w ostatnich nastu sekundach, kiedy trudno jest naprawić gówniane sędziowanie własną grą. Ja rozumiem, że masz streetball duo w avku i trudno jest Ci być obiektywnym, ale najpierw piszesz, że widziałeś faul na Jacksonie, a chwilę później twierdzisz, że sędziowie nie wypaczyli wyniku. Faul, Jackson idzie na linię z nożem przystawionym do gardła, jest remis przy dwóch trafieniach i Clippers mają 11 sekund na ostatnią akcję, którą grają z innym nastawieniem psychicznym wiedząc, że najgorsze co ich może spotkać to dogrywka. Ostatnie posiadanie też do dupy. Zapewne Clippers z dwojga złego woleliby odgwizdanie tej dziwnej zasłony Griffina, niż nie odgwizdanie faulu na CP3 sekundę przed końcem,

Edytowane przez maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym wybierać między 2 FTs Jacksona a piłką z boku Thunder - biorę FTs w ciemno. Poszkodowani? Thunder. A jeśli wg Ciebie sędziowie wypaczyli wynik meczu, to powiedz w jaki sposób? Btw. oglądałeś komentarz w Inside The NBA do tej końcówki?

I jak ktoś nie widział kontaktu przy trójce Westbrooka, to proszę uprzejmie:
BnnGstYIAAAitkR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze to:

zasady.jpg

 

Jeśli dłoń zawodnika znajduje się w kontakcie z piłką, a jego przeciwnik uderzając go w tę dłoń powoduje, że piłka wychodzi na aut, zespół, którego zawodnik miał dłoń na piłce utrzymuje posiadanie.

 

Moim zdaniem, interpretujesz ten przepis zbyt dosłownie. W ten sposób można by dać piłkę Thunder, nawet gdyby po wybiciu jej przez Barnesa uderzyła np. Jacksona o but. Chyba nie o to chodzi.

 

Przede wszystkim, skoro sędziowie nie gwizdnęli faulu, to należy uznać, że dłoń Jacksona była częścią piłki. A więc tak, jakby Barnes uderzył czysto w spaldinga.

 

W takiej sytuacji, gdyby piłka bezpośrednio po uderzeniu wyszła na aut, posiadanie powinno być rzeczywiście dla Thunder. Jednak na powtórce widać, że piłka po drodze dotknęła jeszcze drugiej ręki Jacksona.

 

Gdyby więc Barnes uderzył czysto w piłkę, a ta po drodze dotknęłaby jeszcze ręki Jacksona, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że byłby aut dla Clippers. Ale jeśli zastosujemy zacytowaną zasadę, to piłka powinna pójść dla Thunder.

 

Z tego mamy następujący wniosek:

 

- Barnes uderza czysto w piłkę, która dotyka potem palców Jacksona - aut dla Clippers

- Barnes uderza w rękę, piłka wylatując dotyka palców Jacksona - aut dla Thunder

 

Przecież to absurd.

 

Także według mnie, bez względu na to, gdzie uderzył Barnes, skoro piłka poszła po palcach drugiej dłoni Jacksona - aut dla Clippers.

 

----------

 

Druga sprawa - faul na Westbrooku najwyraźniej był, ale jeśli gwiżdżemy coś takiego, to konsekwentnie powinien być odgwizdany faul Jacksona w ostatniej akcji.

 

Podsumowując, dla mnie ewidentnie skrzywdzeni zostali Clippersi. To, że Paul zawalił, jest faktem, ale w tej dyskusji nie powinno mieć znaczenia, bo przy sprawiedliwym gwizdaniu i tak powinien opuszczać parkiet jako zwycięzca.

 

Gdzie natomiast zawinił Doc?

 

 

Teorii spiskowych bym się nie doszukiwał, bo np. w tym ostatnim przegranym przez Thunder meczu, który gwizdał Brothers, Durant w samej końcówce był faulowany przez Jamesa, a mimo tego gwizdka nie było.

 

Na koniec jeszcze o Paulu - gość może być floperem i wredną mendą, ale na konferencji wszystko wziął na klatę. Klasa.

 

 

 

Kroki

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 A jeśli wg Ciebie sędziowie wypaczyli wynik meczu, to powiedz w jaki sposób?

Bnk91WPIAAAvsxx.jpg

 

 

Sędziowie tłumaczyli się, że jak piłka wyszła oob to przyznali ją Oklahomie, na powtórkach tak naprawdę nie było jasno widać komu się należała, a w takich sytuacjach nie zmienia się decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przepychanki mają miejsce wiele razy podczas meczu, np. przy osobistych. Zresztą, ta zasłona nie miała żadnego wpływu na akcję. Co najwyżej poprawiła Griffinowi pozycję do zbiórki, która ostatecznie nic mu nie dała.


Jeszcze jedna interpretacja końcówki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pi****le koncowka tego meczu to jakas prowokacja czy co? Kolejny raz sedziowie wplywaja w c*** na wynik meczu i prawdopodobnie najbardziej spierdolony zespół ligi przejdzie teraz do finału konferencji. Szkoda mi Chrisa Paula, az nie chce sie wierzyc w to co on zrobił. Jestem kibicem Lakers, a i tak jestem wkurwiony z wyniku meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ogladalem ten mecz i uwazalem go za jeden z najlepszych w tych playoffs do czasu gdzie Clippers zostali okradzeni ze zwyciestwa na korzysc druzyny ktora gra jalowo, k**** mac chyba przestane ogladac ten cyrk bo to co sie dzieje to przechodzi ludzkie pojecie.

Nie jestem jakims wiekszym hejterem Westbrooka i Duranta ale do k**** nedzy, oni z takim talentem powinni pykac kazdego w tej lidze a tak to potrzebuja pomocy sedziow zeby przejsc dalej. Zyczylem im porazki w 1st i 2nd round tylko dlatego zeby Brooksa wyjebali i zatrudnili kumatego trenera ktory wypracuje jakis system i wybije im z glow te jebane iso streetball plays ktore zabijaja piekno tego sportu. Ale skonczy sie pewnie na tym ze jebna Spursiakow tylko dzieki przewadze fizycznej i dostana kolejny wpierdol od Heat w finale, James zrobi three peata, wladze w OKC stwierdza ze Brooks wykonal super robote i podpisza z nim dozywotnia umowe, bedzie pieknie i wspaniale dla ligi.

Szkoda mi CP3, nazwalem go pizda ale cofam te slowa bo koles jest fenomenalny w tych PO i gdyby nie frajerskie straty to typ bylby w koncu w WCF.

Edytowane przez tomeczeg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos okradl clippers ze zwyciestwa to tylko oni sami, miec +13 na 4 minuty przed koncem w potencjalnie najwazniejszym meczu tej serii i dac sie ograbić ze zwyciestwa to jest sztuka :nevreness: :nevreness:

 

osobna linijka dla Paula, dac sobie wyrwac pilke w takiej sytuacji to jest apogeum frajerstwa

brawo Thunder!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroki

"The league office on Wednesday reviewed the final play of the San Antonio Spurs' 93-91 home loss to the Los Angeles Lakers in Game 4 of the Western Conference finals and acknowledged that a two-shot foul should have been called on Derek Fisher for impeding Brent Barry."

 

źródło: http://sports.espn.go.com/nba/playoffs2008/news/story?id=3416412

 

p0zdr0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jeden z takich meczów, po których nie możesz dojść do siebie przez jakieś 2 dni, a tu w perspektywie jeszcze g6. Gdybym kibicował Clippers to bym chyba zabił wszystkich sąsiadów w klatce po tym wydrukowanym posiadaniu dla Thunder. Ogólnie sędziowe bardzo kreatywnie interpretowali wczoraj przepisy - a zaczęło się od clear path foul. Ale na gwizdki nigdy nie ma co narzekać, bo prawda jest taka, że gdyby Clippers zagrali choćby przyzwoicie crunch time, to mieliby 3-2 jadąc do LA.

 

 

Classic Chris Paul game - robi wszystko co się da, a na końcu jeden mały błąd i wychodzi jak zwykle. Już pomijając to, że zrobił 3 (słownie: TRZY, k****, TRZY) straty na Perkinsie, Westbrook objeżdzał go z prędkością światła przez cały mecz - jak w całej serii zresztą i w najważniejszych posiadaniach sezonu robi kolejno: flop, 3pt faul i fake pass rodem ze streetballa.

 

KARMA IS A BITCH

 

 

Ogólnie Doc Rivers zginął od własnej broni. Wychował żmiję na własnej piersi - Jamal Crawford wskrzeszony do życia w 2nd half (player's coach clinic) przegrał Clippes mecz tymi odpalonymi trójkami przez ręce w ostatnie 2 minuty.

 

 

 

 

RUSSELL WESTBROOK ALLELUJAH !!!!!!

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.