Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nurtuje mnie pewna kwestia dotycząca keeperów. Być może gdzieś po drodze był omawiany ten temat, ale na 1 str nic o tym nie ma. Jak będzie przebiegał proces zatrzymywania tych keeperów ? Będzie sie to odbywało zaraz po zakończonym sezonie, tuż przed początkiem nowego, czy może w jeszcze innym terminie ? I przede wszystkim jak to się bedzię odbywało ? Każdy prześle swoją liste zatrzymanych zawodników komiszowi ? Jeżeli juz był omawiany ten problem, to prosiłbym kogoś o wyjaśnienie tej sprawy, a jeżeli nie to chyba warto już teraz omówić ten temat.

 

To w zasadzie kwestia techniczna, którą trzeba załatwić najpóźniej przed kolejnym draftem, przed którym trzeba teamom przydzielić keeperów. Ze względu na to że offseason ma wpływ na to kogo warto uznać za keepera to napewno ich wytypowanie odbywać się będzie przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Termin na deadline typowania keeperów wstępnie ustalony może być na sztywno np. do 30.09., 

tyle że wcześniej np. do 10.09 będzie trzeba zebrać potwierdzenia udziału GMów w kolejnym sezonie, żeby znaleźć ewentualnych zastępców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób dogrania Waszej wymiany jest wg mojej opinii niezgodny z zasadami fair play. Ja rozumiem, że w tym sezonie Ty chcesz powalczyć o top, a kolega Shevcu o down - ale nie róbmy z roto keepera cyrku.

 

Zdrowy Beal (nie mówiąc o połamanym) to co najwyżej porównywalny poziom z Greenem, a wrzucanie totalnego FA-sa i do tego rookie, który być może spędzi większość sezonu w D-League jak pretekst do wymiany za Gaya uważam, za kpinę i jedynie zaakceptowanie tego trejdu pod narkozą może być jakimkolwiek usprawiedliwieniem. Równie dobrze mogłeś Shevcu wyrzucić Gaya na Waivery i przynajmniej dałbyś szansę na równą walkę o zawodnika wszystkim graczom, a nie tylko jednemu...

 

Kuriozalnie takie zachowanie jeszcze zostanie nagrodzone na koniec +38$ za ost miejsce i bonusem na drafcie. W tej sytuacji zaczyna mi chodzić po głowie myśl, aby wyrzucić topowych graczy na Waivery i powalczyć z LAL o ost miejsce!

 

PS. Przepłacony na drafcie połamany Beal (bedzie kosztował min. 29$ za rok) to dużo gorszy keeper (powiedziałbym, że nawet żaden z niego keeper) od kosztującego 30$ (za rok 34$) Gaya.

 

 

Zgadzam się z Dannym. Pierwszy trejd i od razu aż tak kontrowersyjny?? On nie trzyma się kupy w żadnym elemencie, co praktycznie wyłożył Danny. Tym bardziej że shevcu ma cały sezon żeby poczekać na lepsze oferty i lepszych keeperów.

Zaczynam żałować że nie chciałem być Stalinem i nie ustawiłem sobie że to komisz puszcza trejdy. 

Może ja czegoś nie wiem ale czy ktoś chociaż widzi w tym sens i nie widzi powodu do veta?

 

 

A dla mnie zawetowanie tego tradu to będzie jakiś idiotyczny żart z waszej strony, który podważa moją taktykę  z draftu i ogólnie wykłada taktykę i przyszłe próby tradowania potencjalnymi keeperami. Przyznam, że przed tym zanim wrzuciłem info na forum o chęci wymiany Beala już z Schevcem wymieniliśmy kilka propozycji wymiany. Nie byłem pewien czy dostaję wystarczającą wartość za Beala dlatego dałem jeszcze info na forum. I jak trade dostałem w ostatecznym kształcie to przed klepnięciem kilka godzin się zastanawiałem czy go klepnąć czy nie. 

 

To jest keeper i wchodzimy na indywidualne oceny przyszłości danych graczy. Każdy te oceny może mieć inne i jak zaczniemy wetować tak wymiany to strasznie słabe to będzie.

Oddaje Beala którego część osób uważa za przyszłego AllStara i top3 SG w lidze. Za dwóch lepszych graczy do ogólnego wyniku w tym sezonie w lidze, ale których będę wywalał zaraz po sezonie. Część mojej taktyki na draft na tym się właśnie opierała ( delikatnie mnie wkur.. że muszę to teraz tłumaczyć ). Chciałem wziąć gości z przyszłością Beal, MCW, MCDermott, Gordon, Plumlee, żeby można było ich wymienić za lepszych graczy z drużyn tankujących. MCDermott to też nie ogórek. Gracz który w NCAA jest 5 na liście strzelców alltime  i ja uważam, że w CHI nauczą go chociaż trochę bronić. Gdzieś widziałem nawet że przewidują że w najbliższym czasie  będzie kimś w rodzaju Kyle Korvera. Spędził sporo lat na uczelni więc szybko się zadomowi w lidze.

Jak napisałem to są indywidualne oceny, każdy może mieć inne.

 

Poza tym zapłacenie 36$ za połamanego Georga który nie zagra nawet meczu w tym sezonie jest ok, a pozyskanie keepera (nawet dwóch) przez schevca już nie jest ok ? bo osłabia skład ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zapłacenie 36$ za połamanego Georga który nie zagra nawet meczu w tym sezonie jest ok, a pozyskanie keepera (nawet dwóch) przez schevca już nie jest ok ? bo osłabia skład ? 

 

Prawo jest takie, że ten deal mogą wetować i jeżeli macie uznanie, że nie przejdzie, to to zrobicie. Co do mnie mogę dostać po dupie i mieć 238$ na przyszły sezon, ale mogę też walczyć, ale i tak mniej niż 230$ budżetu nie będę miał.

 

Beala chciałem też z drugiej strony przez to, że za rok będzie w contract year. Widzicie co teraz wyprawia Klay Thompson? Widzieliście co robił Beal w PO w ubiegłym sezonie? Chciałbym żeby za rok robił to samo. Gaya nie zatrzymam, bo jak pisałem za rok i tak mógłbym go mieć za 34$ o ile będzie dostępny, a będzie już pewnie po podpisaniu soczystego kontraktu w Kings i obawiam się kaszany z jego strony na maxa. Green dziś jest w C's ale za rok albo i w lutym może go już nie być, może nawet wcześnie, wszystko to kwestia ceny, jaką uzyska za niego DA. Najlepszym przykładem odzwierciedlających to co może stać się z Greenem jest Evan Turner. Zjechać z statami nie jest ciężko, a tacy LAC (teraz nie żartuje) lub NOP mogą kombinować jak go wyciągnąć z Bostonu, a wtedy z automatu jego produkcja idzie w dół. 

 

Na dziś trejd przegrywam i jest to czysty zysk szkoda-czasu, ale za rok, kiedy mogę o coś walczyć, to ja będę na plusie po tym trejdzie. Gram

pierwszy raz w keepera i będę przez ten sezon kombinował jak najwięcej, bo realna walka zacznie się za rok.

 

Co do PG gdybym był na drafcie to za niego dałbym nawet 40-45$ i tak by się to opłacało, bo koleś ma etykę pracy, z miejsca nawet zardzewniały będzie liderem ekipy i gra na Wschodzie. 36-40 $ (nie wiem, która cena będzie obowiązywać za rok) to STEAL nr 1 tego draftu imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A co do Gaya to za rok mogę mieć go za podobną kasę a Beala już nie. McDermott na pewno będzie istniał w rotacji Bulls, po prostu za dobry z niego gracz.

 

1. Gay czy za 30 czy 34 to będzie jego realna wartość.

2. Beal za 29$ w przyszłym sezonie będzie niedostępny? Chyba obaj sobie kpicie... Popatrzcie na wyniki choćby naszego draftu, gdzie po 30-32$ chodzili o 2 klasy lepsi zawodnicy (Mathews, Hayward, Parsons) a poniżej 30$ zawodnicy o dużo wyższym upside i potencjale keepera niz Beal (który poza PTS, 3pts nie daje nic poza średnimi FT jak na SG). Przykłady? Bledsoe, DeRozan czy chociażby Oladipo. Śmiem twierdzić, że zdrowy Beal za rok, pójdzie taniej niż 29$, ba może nawet taniej niż dziś z kontuzją... bo jeśli część młodziaków na SG (z lepszymi def. statami) wypali, to zainteresowanie jednowymiarowym i kontuzjogennym Bealem będzie niewielkie.

3. McDermont - tez uważam go za dobrego gracza, ale rola o jakiej Ty piszesz, to perspektywa nie najbliższych m-cy, a 3 lat...

4. Co do Greena - to równie dobrze może spotkać zarówno Beala, McDremonta czy 90% innych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaje Beala którego część osób uważa za przyszłego AllStara i top3 SG w lidze. Za dwóch lepszych graczy do ogólnego wyniku w tym sezonie w lidze, ale których będę wywalał zaraz po sezonie. Część mojej taktyki na draft na tym się właśnie opierała ( delikatnie mnie wkur.. że muszę to teraz tłumaczyć ). Chciałem wziąć gości z przyszłością Beal, MCW, MCDermott, Gordon, Plumlee, żeby można było ich wymienić za lepszych graczy z drużyn tankujących. MCDermott to też nie ogórek. Gracz który w NCAA jest 5 na liście strzelców alltime  i ja uważam, że w CHI nauczą go chociaż trochę bronić. Gdzieś widziałem nawet że przewidują że w najbliższym czasie  będzie kimś w rodzaju Kyle Korvera. Spędził sporo lat na uczelni więc szybko się zadomowi w lidze.

Jak napisałem to są indywidualne oceny, każdy może mieć inne.

 

Poza tym zapłacenie 36$ za połamanego Georga który nie zagra nawet meczu w tym sezonie jest ok, a pozyskanie keepera (nawet dwóch) przez schevca już nie jest ok ? bo osłabia skład ? 

 

A więc:

1. Czekam na te rankingi i statystyki w których Beal to jeśli nie dziś, to za chwilę top 3 SG ligi... Czekam z niedowierzaniem, że ktoś może w ogóle wierzyć, że to gracz klasy Hardena, Currego, Wada czy Bryanta. To zawodnik, który dzięki wiekiej pracy może osiągnąć poziom DeRozana czy może Mathewsa. Korver potrzebował 3/4 kariery, żeby dojść do wysokiego poziomu, podobnie jak Klay kilku lat - ale nie wierzę, że Beal nawet zbliży się do Klaya bo to inna etyka pracy. Beal ma talent i... takich było wielu, przede wsystkim brak mu stabilizacji i defensywy, a tego w pol roku nie nadrobi - choć, życzę mu jak najlepiej bo pozycja SG schodzi na psy...

2. JA widzę większy potencjał u Bleadsoe, Wigginsa czy nawet Lanca, ale to jak piszesz indywidualna ocena.

3. Naprawdę chcesz powiedzieć, że kupisz za rok McDemomnta za 10$ (tyle min. kosztuje keeper), bo grał dobrze na uczelni? Śmiało bierz - ale nie wmawiaj innym, że jest tyle wart.

4. Nikt nie broni Ci trzymania się taktyki - chcesz dać 50$ za PG - bierz go, chcesz dać 40 za Beala - śmiało, na drafcie jest to fair play, ale kiedy za chwilę wymieniasz gracza wartgo 30$ za innego wartego... 1-2$ to gdzie tu widzisz Fair play? I to jest główne przesłanie tego trejdu. Dla mnie osobiście gdybyś tego Beala dał np. z A.Gordonem za Gaya, to może nikt by złego słowa nie powiedział, ale to jest przegięcie i jasny sygnał, że może za rok, Ty odwdzięczysz się koledze? ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gay czy za 30 czy 34 to będzie jego realna wartość.

2. Beal za 29$ w przyszłym sezonie będzie niedostępny? Chyba obaj sobie kpicie... Popatrzcie na wyniki choćby naszego draftu, gdzie po 30-32$ chodzili o 2 klasy lepsi zawodnicy (Mathews, Hayward, Parsons) a poniżej 30$ zawodnicy o dużo wyższym upside i potencjale keepera niz Beal (który poza PTS, 3pts nie daje nic poza średnimi FT jak na SG). Przykłady? Bledsoe, DeRozan czy chociażby Oladipo. Śmiem twierdzić, że zdrowy Beal za rok, pójdzie taniej niż 29$, ba może nawet taniej niż dziś z kontuzją... bo jeśli część młodziaków na SG (z lepszymi def. statami) wypali, to zainteresowanie jednowymiarowym i kontuzjogennym Bealem będzie niewielkie.

3. McDermont - tez uważam go za dobrego gracza, ale rola o jakiej Ty piszesz, to perspektywa nie najbliższych m-cy, a 3 lat...

4. Co do Greena - to równie dobrze może spotkać zarówno Beala, McDremonta czy 90% innych graczy.

 

1. Pisałem o tym samym, za taką cenę mogę go mieć za rok, a kasę będę miał.

2. Jak go zatrzyma na keeperze (gdyby był u szkoda-czasu) to jak ma być dostępny? 29 za takiego gracza w cy to wg mnie niezła opcja, będzie miał o co walczyć, talent spory, może popełniam błąd, ale chce go mieć i przepłacam.

3. Nigdzie nie napisałem, że go zostawię. Przepłaciłem w tym dealu, ale bardziej patrzyłem pod Beala niż McDermonta.

4. Beala raczej nie będzie zhandlowany.

 

 

może nikt by złego słowa nie powiedział, ale to jest przegięcie i jasny sygnał, że może za rok, Ty odwdzięczysz się koledze? ;)))

 

Byłoby miło, ale raczej takiej sytuacji nie będzie, bo deal idzie tylko na ten rok i bez żadnych grubszych opcji w przyszłym. Przynajmniej nie było słowa o tym w wiadomościach. 

 

A co do keeperów to obstawiam, że za rok tych pg-sg trochę będzie:

 

Toronto - Wall, Bosh jako keeperzy i pewnie dwójka z trójki (Lance,Burke, Ellis) - także jeden gracz z G do wyjęcia

Nets - Melo, Korver i Knight może zostaną, Martin i Lin powinni być do wyjęcia

OKC - Howard, Smith powinni zostać, Wes, Milsap, Teague przepłaceni i dylemat czy ich zostawić jako keeperów czy powalczyć o nic za rok

Indiana - Bledsoe i może Noah? i Parsons?, Westbrook za rok będzie szedł taniej, także kolejny gracz do wyciągnięcia

Dallas - twardy orzech do zgryzienia kogo zostawić, może Irving zostanie za 56$ jak zdrowie dopisze, reszta powinna trafić na rynek

GSW - Sully, West, Favors raczej zostaną, no i będzie dylemat czy zostawić Curry czy Batuma

LAL - Beal 29$, Bradley 14$, Gibson 15 $, realnie nic innego u mnie nie zostanie

Boston - Jones, Klay, Marc?, ktoś z dwójki Payton/Ariza

Cavs - MCW, Gay?, Rose? szału nie ma z tymi keeperami, bo AD za 88 to chyba przesada, bo wtedy brakuje na uzupełnienie składu, bo przy założeniu, że zostanie ta czwórka to na reszte zawodników zostanie 22$

Wizards - produkcja Love'a pójdzie w dół i cena też, tutaj może zostanie Parker albo ktoś wystrzeli, 80  $ za Hardena to odważna decyzja

Suns -  Embiid? Walker? nie wiem czy reszta jest aż tyle warta za ile poszła i czy opłaca się ich mieć jako keeperów

Utah - tutaj jeżeli zostanie to czwórka najdroższych graczy, ale z drugiej strony zostawienie ich jako keeperów to będzie przepłacenie budżetu więc Utah muszą ostro pójść w dół, czyżby CP3 za rok do wyjęcia?

Hawks- Asik, Crwaford, Adams?, Butler?

Phila - George zostanie bankowo, Beverley? Thomas? Drummond? - jeżeli zostawić tego ostatniego to pomyśleć nad tanowaniem FT a realnie to tylko Jordan będzie do wyjęcia z tych standardowych partaczy

Pistons - zdrowy Horford wart jest 51, moż bym zostawił HArrisa, Denga, nie wiem czy Holiday jest wart 35 zobaczymy

Sota - obstawiam że zostawisz: Dragicia bo jest tani, a z resztą mam dylemat ale może zostanie Al, Calderon? i Jonas?

Houston - Lopez, Reddick, Anderson i....?

NOP -  być może zostanie DMC za 60 $, powinni zostać Hayward, Conley, Evans? jak dopisze zdrowie

Bulls - Morris, DeRozan, JJ i ktoś z podkoszowych zostanie - chyba najlepszy obok Toronto wachlarz pod katem szerokiej możliwości zostawienia ciekawych graczy 

SAS - tańszy LMA wypełnia się niejako z droższym Lillardem, ktoś z dwójki Lawson/Parker i Sanders/Splitter

 

Tak sobie typuje na kartce keeperow i bardziej widzę problem w dostępie do wysokich solidnych graczy niż graczy na pg-sg. Ale przez rok sporo się może zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łołołoło jaka nagonka z rana. Przyznam, że jestem zdziwiony takimi reakcjami na klepnięty transfer. Wg wymiana wygląda ok. Dannygd znasz się na fantasy i wszystko ok, ale nie masz monopolu na wiedzę, a już z pewnością nie na przewidywanie przyszłości. Beal biorąc pod uwagę kontuzjogenność rzeczywiście kosztował na drafcie kilka baksów za dużo, ale spokojnie może robić za keepera, jeśli po powrocie na parkiet zrobi solidny sezon. Gość ma duży upside, w przeciwieństwie do Gay'a, Jeffa Greena, Mathewsa czy Parsonsa, których sufit akurat znamy. Jak dla mnie to dobra wymiana dla obu stron, a jak to będziemy wetować, to nie widzę widoków na żaden transfer w tym sezonie, bo dannygd zawsze znajdzie 5 mm różnicy we wzroście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Shevcu

Dzięki za fajne podsumowanie kwestii przyszłych keeperów w poszczególnych teamach.

Rozumiem Twoje podejście do trejdu, choć moim zdaniem mogłeś się pokusić o lepszych graczy ale to zależy kogo się lubi albo jak się kogo ceni. 

 

@ szkoda-czasu

Naprawdę musiałeś się zastanawiać czy klepnąć trejd w takiej postaci?  

A podważanie sensu kupienia PG13 za 36$ jest lekką przesadą bo powinieneś zadać sobie pytanie za ile poszedłby gdyby był zdrowy. IMO 60$ by nie wystarczyło. Więc tutaj zniżka związana z ryzykiem powrotu po kontuzji powoduje że to moze być jak napisał shevcu steal nr 1.

 

@dannygd

Trochę moim zdaniem zaniżasz wartość Beala, bo każdy może mieć własne projekcje lub większą wiarę w możliwości zawodnika i to trzeba mieć na uwadze.

 

 Generalnie co do samego trejdowania w tej lidze proszę o wzięcie poprawki że to jest dopiero pierwszy rok działania więc takich rozbieżnych ocen będzie więcej. Washko przed startem ligi powiedział coś takiego mniej więcej że dopiero za kilka lat to będzie liga keeperów bo będą nimi wychwycone taniej perełki (przewiduję że w przedziale 10-20$), a obecnie gwiazdy o ustalonej produkcji będa chodzić drogo i nie będą w większości warte żeby zostawiać ich jako keeperów. Stąd też wydaje mi się że mogą wychodzić nasze różnice zdań żeby przestawić się na inne myślenie o wartościach zawodników i tym kto może być keeperem a kto nie. Bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby kogoś wyrzucić ze składu a potem go w kolejnych draftach pozyskiwać z powrotem za tyle ile wyjdzie z licytacji licząc że będzie to taniej.

 

Pierwsze koty za płoty. 

Mniej nerwów, więcej szerszego spojrzenia na argumenty innych i pozwólmy demokracji zadziałać (z drugiej strony chyba dla mnie lepiej że nie muszę sam decydować ;) ) bo dopóki trejd nie zostanie skutecznie zavetowany to przechodzi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma duży upside, w przeciwieństwie do Gay'a, Jeffa Greena, Mathewsa czy Parsonsa, których sufit akurat znamy. Jak dla mnie to dobra wymiana dla obu stron, a jak to będziemy wetować, to nie widzę widoków na żaden transfer w tym sezonie, bo dannygd zawsze znajdzie 5 mm różnicy we wzroście.

 

Ja nie twierdzę, że Beal nie ma potencjału, ale tacy Gordon czy Arenas tez mieli, może nawet więcej ;) Sufit Gaya spoko - top 30-40 to dla Beala będzie jak wygrana w totolotka, ale ja bym nie zaniżał upside'u Mathewsa czy Parsonsa, obaj dotychczas grali na trudnym zachodzie i w silnych ekipach, gdzie były min. 2 większe gwiazdy, a mimo to grali świetnie. Trodno ocenić jak wyglądałaby ich gra w takich Wizards, gdzie mieliby więcej swobody i podobnie jak Beal zagrałby w HOU... A jeśli chodzi o ewentualny transfer i upside Greena, to proponuję zobaczyć jego staty z OKC (zwrócić szczególnie na defensywne), żeby nie oceniać jego umiejętności po słabiutkich Celtics.

Kończąc - jeśli dla Ciebie opisany deal, a szczególnie przyrównanie McDremonta do Gaya to 5mm róznicy, to ja słabo widzę tę ligę. Nie chcesz nie vetuj, chcesz zrób to, ale nie wmawiajmy innym, że 100$ to to samo co 100CZK ;)

 

@Shevcu - nikt Ci nie broni przepłacać, kłopot w tym, że robiąc to w taki sposób robisz innemu graczowi prezent, a to już nie jest fair. No chyba, że masz 19 innych Gayow, żeby zrobić prezent pozostałym graczom :)

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście gdybyś tego Beala dał np. z A.Gordonem za Gaya, to może nikt by złego słowa nie powiedział, ale to jest przegięcie i jasny sygnał, że może za rok, Ty odwdzięczysz się koledze? ;)))

 

Przegiąłeś. Dla mnie jesteś IDIOTĄ i to najłagodniejsze słowo jakiego użyłem. Nie mam zamiaru się tłumaczyć z takich idiotycznych oskarżeń.

 

 

 jak to będziemy wetować, to nie widzę widoków na żaden transfer w tym sezonie, bo dannygd zawsze znajdzie 5 mm różnicy we wzroście.

 

Ja się w takim razie wypisuję. Jak w lidze keeper nie możemy wymieniać keepeów za lepszych graczy na dany moment to dla mnie gra tutaj nie ma sensu. Liga bez transferów nie ma sensu. Nie chcę nikomu psuć zabawy więc skład będzie u mnie grał na bieżąco, będę uzupełniał sloty, ale jeśli ktoś spoza ligi jest zainteresowany przejęciem drużyny i komisarz nie ma nic przeciwko to ja z chęcią oddam moją drużynę. 

ps. i jeszcze jeno pytanie z ciekawości do veta starcza 1 głos czy musi być 11 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegiąłeś. Dla mnie jesteś IDIOTĄ i to najłagodniejsze słowo jakiego użyłem. Nie mam zamiaru się tłumaczyć z takich idiotycznych oskarżeń.

Proszę bez osobistych wycieczek. Rozumiem zdenerwowanie, ale bez przesady.

Danny, nie wysuwaj takich wniosków bo nie ma co do nich żadnych podstaw.

Przyjmijmy założenie że każdy GM gra tutaj na poważnie i nie robi nikomu przysług, bo nie masz żadnych dowodów na takie wnioski, bo inaczej to zrobimy z tego komisję Maciarewicza.

 

Ja się w takim razie wypisuję. Jak w lidze keeper nie możemy wymieniać keepeów za lepszych graczy na dany moment to dla mnie gra tutaj nie ma sensu. Liga bez transferów nie ma sensu. Nie chcę nikomu psuć zabawy więc skład będzie u mnie grał na bieżąco, będę uzupełniał sloty, ale jeśli ktoś spoza ligi jest zainteresowany przejęciem drużyny i komisarz nie ma nic przeciwko to ja z chęcią oddam moją drużynę.

Nie przesadzaj, bo to wygląda na obrażanie się jak w przedszkolu.

Jeżeli trejd został zavetowany to widać że więcej ludzi miało podobne zdanie.

Nie pozostaje nic innego jak wziąć to na klatę i próbować się dogadać w inny sposób, bez kontrowersji.

To liga w której będą transfery, ale po to jest guzik z vetem żeby w razie czego z niego skorzystać, i nie dlatego że jest to se nacisnę ale dlatego że coś jest nie tak. Demokracja ;)

Jeżeli to ci nie pasuje i tak łatwo się poddajesz to cóż ...

Tak samo jak mamy demokrację w wyborach tak samo mamy demokrację w uczestnictwie i nikt nikogo nie będzie przymuszał.

 

A do veta napewno nie wystarczy 1 głos, ale z tego co mi się wydaje to przy 20 teamach - 2 zainteresowane to jest 9 lub 10 głosów.

Ale może być też że jest trochę mniej typu 40% - nie wiem gdzie to można dokładnie sprawdzić.

 

Edit: Google to potęga ;) Potrzebna do veta jest 1/3 głosów czyli u nas 6 lub 7 w zależności jak to liczą.

https://help.yahoo.com/kb/fantasy-football/trade-vetoes-sln6613.html

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie przesadzaj, bo to wygląda na obrażanie się jak w przedszkolu.
 

To nie żadne obrażanie sie, ale zwykły rozsądek. Miał być keeper a więc nie tylko obecny sezon się liczy lecz również i przyszłe. Mamy w tym formacie kilka drużyn ewidentnie tankujących, a część chce walczyć o czołówkę. Mam Davisa i skład który może coś ugrać i chciałem spróbować powalczyć jakby się nie udało  zdziałać w tym sezonie( co za różnica czy będę np. 4 czy 14 ) to w trakcie sezonu chciałem go wymienić do drużyny, która bardzo będzie chciała wygrać, a jednocześnie miałaby jakiegoś ciekawego keepera. Ale już widać, że takie wymiany nie są tu możliwe. Więc dla mnie jest to kolejna zwykła liga roto, a spodziewałem się czegoś innego. 

 

Gram dla własnej przyjemności i nie myślałem, że powielamy standardową ligę z dodaniem możliwości zatrzymywania 4 zawodników tylko że będzie to coś ciekawszego. Dlatego jak ktoś jest chętny na przejęcie mojej drużyny to zapraszam. 

 

Chyba że planujecie to jeszcze przedyskutować - sezon się jeszcze nie zaczął.

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, po całej tej ,,akcji" chyba spadł mi kamień z serca, bo dziwnie byście na mnie patrzyli. Nikomu nie pomogłem, ale też nie zaszkodziłem.

Dalej jestem chętny na wymiany WSZYSTKICH POZA Bradleyem i Gibsonem. Czekam na oferty każdym kanałem, chciałbym kwestie transferu domknąć jak najszybciej. Jestem w stanie przyjąć kontuzjowanych graczy typu Paul George itp. ale tak, aby transfer dało się wytłumaczyć. Macie u mnie szanse wzmocnienia składu, od Was zależy jaki element będzie Wam potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem na 33str wątku ligi byłbym bardzo zainteresowany udziałem

w tym formacie rozgrywek. Także jeśli twoja decyzja (Szkoda-Czasu) jest otstateczna

i liga wyrazi zgodę na przekazanie drużyny, byłbym more-than-happy żeby przyjąć ją

pod własne skrzydło. Myślę że jest w niej sporo ciekawych prospektów, jak i potencjału

na walkę w tym sezonie. Także mimo że nie byłby to zapewne moj koncept na taktykę

draftową, jest tu sporo rzetelnej myśli z którą chętnie popracuję i przy odrobinie zdrowia

powalczę o górę tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne emocje. Weźmy to na chłodno, przecież chodzi o rozrywkę. Liga zawetowała, więc nie będę się już rozwodził na temat defensywnych dokonań Jeffa Greena, ale wytłumacz mi Danny jedno. Pisałeś:

 

1. Gay czy za 30 czy 34 to będzie jego realna wartość.

2. Beal za 29$ w przyszłym sezonie będzie niedostępny? Chyba obaj sobie kpicie...

 

Draft mieliśmy w tym tygodniu jak się nie mylę. Połamanego Beala liga wyceniła na 25$. Zdrowego Gay'a po najlepszym półroczu w karierze na 30$. Czyli co, za zdrowego Beala (przyjmijmy że za rok na drafcie będzie zdrowy) po kolejnym sezonie rozwoju nikt nie da 4$ więcej niż teraz? Bo jeśli da, to powinno być ci bardzo głupio. Tak jak w zeszłym sezonie w III lidze zjechałeś GM-a jak burą suke za wymianę Leonarda za Thada, a na koniec sezonu T. Young był w totalach oczko przed Kawhim. Beal jest 2 sezony w lidze i robi ogromne postępy widoczne dla każdego, kto poza tabelkami zerka na mecze NBA. Jestem przekonany, że gość ma potencjał na top30 za 2/3 lata, bo co ma taki Klay Thompson czego Beal nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szkoda czasu

tylko idiota ucieka z ligi bo ta zavetowala niezgodny z fair play deal... Szkoda ze do cytatu nie dodales uśmiechu który świadczy o tym, ze napisałem to z przymrużeniem oka.

 

@sixers

25$ za Beala to przeplacona wartość, a jeśli dobrze pamiętam to tylko 2 osoby (20) były skłonne dac za niego więcej niż 20$. Oczywistym rowniez jest to, ze może.być ktoś kto da 29$ za niego za rok, ale nie musi to oznaczać dobrej ceny... co wykazalem na przykładzie innych SG w tym sezonie. Poza tym jeśli za 3 lata Beal zostanie drugim Klayem to jego cena jako keepera przekroczy 41$ - trochę dużo (Klay poszedl za mniej w tym sezonie).

 

Ps. A co do wymiany Younga za Kawhiego o której wspomniales to jak doczytasz cały wątek to zauwazysz ze dotyczyła tego iz zawodnik który oddal Kawhiego (który miał ciut słabszy początek sezonu) i wziął Younga (po najlepszym poczatku w karierze) w efekcie końcowym stracił na tej wymianie nan2 sposoby:

1. Kawhi zagrał świetnie po ASW, a Young grał coraz gorzej wiec totale z sezonu nie oddają realiów wymiany.

2. Jako niedoświadczony zawodnik oddal gościa który lepiej pasował do jego teamu na rzecz gorzej pasującego Younga i stracił przez to w pta Roto (wszystko jest w wątku opisane).

Proszę wiec nie wprowadzaj w błąd ze kogoś zlinczowalem, bo to nieprawda - powiem więcej: chciałem pomoc slabszemu zawodnikowi w podjeciu właściwej decyzji...

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sixers 25$ za Beala to przeplacona wartość, a jeśli dobrze pamiętam to tylko 2 osoby (20) były skłonne dac za niego więcej niż 20$.

Mhm, czyli szkoda czasu sam sobie nie podbijał? Bo już zaczynałem myśleć, że tak robił sobie na złość. Poza tym nie chcę tu dyskutować o tym czy przepłacony, bo jakbyś spojrzał wyżej, to napisałem że może o kilka dolców tak. Niemniej liga wyceniła w tym tygodniu POŁAMANEGO Beala, który jest 2 lata w lidze niewiele taniej niż Gay'a po najlepszym okresie w karierze. To są fakty.

 

A co do wymiany Younga za Kawhiego o której wspomniales to jak doczytasz cały wątek to zauwazysz ze dotyczyła tego iz zawodnik który oddal Kawhiego (który miał ciut słabszy początek sezonu) i wziął Younga (po najlepszym poczatku w karierze) w efekcie końcowym stracił na tej wymianie nan2 sposoby: 1. Kawhi zagrał świetnie po ASW, a Young grał coraz gorzej wiec totale z sezonu nie oddają realiów wymiany. 2. Jako niedoświadczony zawodnik oddal gościa który lepiej pasował do jego teamu na rzecz gorzej pasującego Younga i stracił przez to w pta Roto (wszystko jest w wątku opisane). Proszę wiec nie wprowadzaj w błąd ze kogoś zlinczowalem, bo to nieprawda - powiem więcej: chciałem pomoc slabszemu zawodnikowi w podjeciu właściwej decyzji...

 

Chwila, chwila, kto kogo w błąd wprowadza? Totale z sezonu nie oddają realiów wymiany, bo Kawhi miał super okres po ASW? A co wy graliście w h2h że to miało znaczenie? Kiedy była ta wymiana? Bo widzę że post napisałeś 10 listopada, to obstawiam że wtedy. Czyli przeszła koło 13 listopada? Od tej daty do końca sezonu Thad był 25. na totalach (71 meczów, 18.3 pts, 1.2 3PTM, 6 rebs, 2.4 ast, 2.2 stls, 0.5 blks, 45% FG, 72% FT, 2.1 TOs), Kawhi był 30 na totalach (58 meczów, 12.8 pts, 1.1 3PTM, 6.3 rebs, 2.1 ast, 1.7 stls, 0.8 blks, 52% FG, 80% FT, 1.2 TOs). Nawet jeśli do składu mniej mu Young pasował, to nawet jako czysta wartość do dalszych wymian był lepszą opcją. Rozumiem, że każdemu z nas będziesz podobnie pomagać w podjęciu "właściwych decyzji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej chętnie oddam swój team. Ta liga po zablokowaniu tego taradu jest żartem, a nie ligą gdzie chciałbym grać kilka sezonów. Napisałem wcześniej co o tym myślę i osobiście nie wyobrażam sobie jak mają tu wymiany wyglądać kiedy blokujemy taki trade. Dlatego wolę się zawinąć i skupić na innych ligach niż tracić tu czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej chętnie oddam swój team. Ta liga po zablokowaniu tego taradu jest żartem, a nie ligą gdzie chciałbym grać kilka sezonów. Napisałem wcześniej co o tym myślę i osobiście nie wyobrażam sobie jak mają tu wymiany wyglądać kiedy blokujemy taki trade. Dlatego wolę się zawinąć i skupić na innych ligach niż tracić tu czas.

Czyli jednym słowem szkoda czasu żeby team należał do kogoś kto go nie chce, dlatego dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy powodzenia na nowej drodze życia.

 

Jak już wspominałem na 33str wątku ligi byłbym bardzo zainteresowany udziałem

w tym formacie rozgrywek.

CubeBrick - wiesz że to będzie Twoja ostatnia szansa na tym forum i gdziekolwiek się jeszcze pojawisz w formacie fantasy? Liczę na to że będzie Ci zależało żeby pokazać że warto było Ci ją dać.

Wielu ludzi mnie przestrzegało przed Tobą dlatego będę pilnował Twojego zaangażowania więc uważaj.

Wyślij mi na PMa maila którego będziesz wykorzystywał bo tylko tak to można zrobić wg tego co widzę.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.