Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań technicznych (dość banalne, ale wolę się upewnić zanim zaczniemy):

 

1. Na postawie jakiego rankingu ustalamy ceny zawodników?

2. Jeżeli mam np Duranta, za którego zapłaciłem 50 i zostawiam go jako keeper'a, to w kolejnym sezonie jego pensja to 55?

3. Jeżeli kogoś kupiłem za 10 a on okazał się mega kozakiem i wg rankingu cena to 50, to wtedy jego pensja w kolejnym sezonie wyniesie 14?

4. Jaka jest pensja zawodnika wziętego z FA?

5. Jaka jest pensja zawodnika z waiver list?

 

To chyba by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań technicznych (dość banalne, ale wolę się upewnić zanim zaczniemy):

 

1. Na postawie jakiego rankingu ustalamy ceny zawodników?

Jakiego chcesz. Draft jest aukcją, więc ceny zależą tylko od woli managerów.

 

2. Jeżeli mam np Duranta, za którego zapłaciłem 50 i zostawiam go jako keeper'a, to w kolejnym sezonie jego pensja to 55?

Tak. 10% ale nie mniej niż 4$.

3. Jeżeli kogoś kupiłem za 10 a on okazał się mega kozakiem i wg rankingu cena to 50, to wtedy jego pensja w kolejnym sezonie wyniesie 14?

Tak.

 

4. Jaka jest pensja zawodnika wziętego z FA?

Ten zawodnik nie ma pensji w biezącym sezonie. W kolejnym moze byc RFA na zasadach opisanych w regulaminie.

 

5. Jaka jest pensja zawodnika z waiver list?

W swietle obecnych przepisow - zadna. Budzet na waivery nie ma przelozenia na pensje w kolejnym sezonie.

Aczkolwiek bedziesz mogl zatrzymac takiego zawodnika na zasadach RFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli reasumując

 

W pierwszym sezonie pensje nie mają żadnego znaczenia, bo ogranicza nas budżet 200$ podczas aukcji.

 

Przed drugim, zakładając, że zająłem 6 miejsce [mam 210$] i zostawiam 4 keeperów:

 

Durant 60$ -> 66$ (nowa pensja)

Rose 30$ -> 34$

RFA (wyjęty z FA) -> 10$ 

RFA (waiver) ->10$

 

Czyli do wydania mam 210$ - 120$=90$?

 

Jeżeli ktoś wyrzuci na waiver list np Wade'a, który kosztował 20$ a ja go wezmę i zatrzymam jako RFA, to jego pensja w przyszłym sezonie będzie 10 czy 24? Z tego co piszesz Leszczur to 10, ale lepiej się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli reasumując

 

W pierwszym sezonie pensje nie mają żadnego znaczenia, bo ogranicza nas budżet 200$ podczas aukcji.

 

Przed drugim, zakładając, że zająłem 6 miejsce [mam 210$] i zostawiam 4 keeperów:

 

Durant 60$ -> 66$ (nowa pensja)

Rose 30$ -> 34$

RFA (wyjęty z FA) -> 10$ 

RFA (waiver) ->10$

 

Czyli do wydania mam 210$ - 120$=90$?

 

Jeżeli ktoś wyrzuci na waiver list np Wade'a, który kosztował 20$ a ja go wezmę i zatrzymam jako RFA, to jego pensja w przyszłym sezonie będzie 10 czy 24? Z tego co piszesz Leszczur to 10, ale lepiej się upewnić.

Nasz regulamin nie precyzuje co sie dzieje z pensją zawodnika po spuszczeniu na waivery. Dlatego interpretuję je tak, ze jest ona zerowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wyrzuci na waiver list np Wade'a, który kosztował 20$ a ja go wezmę i zatrzymam jako RFA, to jego pensja w przyszłym sezonie będzie 10 czy 24? Z tego co piszesz Leszczur to 10, ale lepiej się upewnić.

Chyba już kiedyś to też było omawiane...

Jak dla mnie wyrzucenie na waiver powoduje że jego pensja z aukcji się zeruje, ale jeżeli zostanie podjęty jako waiver to jego ceną w tym momencie się staje ta cena wylicytowana podczas "waiverowania". I potem obowiązują zasady postępowania jak dla innych keeperów czy RFA w zależności od ceny.

Jeżeli stał się FA to świadczy że nie był wiele warty albo nikt się na nim nie poznał i jego wartość jest O$ a po sezonie albo 10$ jako keeper albo FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już kiedyś to też było omawiane...

Jak dla mnie wyrzucenie na waiver powoduje że jego pensja z aukcji się zeruje, ale jeżeli zostanie podjęty jako waiver to jego ceną w tym momencie się staje ta cena wylicytowana podczas "waiverowania". I potem obowiązują zasady postępowania jak dla innych keeperów czy RFA w zależności od ceny.

Jeżeli stał się FA to świadczy że nie był wiele warty albo nikt się na nim nie poznał i jego wartość jest O$ a po sezonie albo 10$ jako keeper albo FA.

Niee, nie może być cena z waiverowania, bo ona się nijak ma do puli kasy, którą dysponowaliśmy (i będziemy dysponować) na draftach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, nie może być cena z waiverowania, bo ona się nijak ma do puli kasy, którą dysponowaliśmy (i będziemy dysponować) na draftach.

Jak nie? Przecież nadwyżka przechodzi na waivery i każdy dostaje dodatkowe 50$.

Jeżeli przepłaci za jednego grajka bo wywali całe 50$ to przed kolejnym sezonem 55$ będzie za dużo i koleś zleci na FA i wszyscy będą mieli do niego dostęp więc żadna strata ani ryzyko dla gry.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie? Przecież nadwyżka przechodzi na waivery i każdy dostaje dodatkowe 50$.

Jeżeli przepłaci za jednego grajka bo wywali całe 50$ to przed kolejnym sezonem 55$ będzie za dużo i koleś zleci na FA i wszyscy będą mieli do niego dostęp więc żadna strata ani ryzyko dla gry.

Jesli chce Ci sie bawić w śledzenie każdego zawodnika i jego ceny, to mozna to nawet przepchnąć.

Aczkolwiek przy okazji przyszła mi do głowy kolejna myśl: czy nie powinnismy miec deadline na pobieranie zawodników ktorzy będą mieć status RFA w kolejnym sezonie.

Wolałbym uniknąć sytuacji w której w ostatnich dwóch tygodniach na waivery lecą gwiazdy tylko dlatego ze ktos juz nie ma szans na wygraną, walczy o jak najwyzszy handicap ORAZ chce wyrwać kilku złamasów/prospektów ktorych bedzie się opłacało zatrzymać na prawach RFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Aczkolwiek przy okazji przyszła mi do głowy kolejna myśl: czy nie powinnismy miec deadline na pobieranie zawodników ktorzy będą mieć status RFA w kolejnym sezonie.

Wolałbym uniknąć sytuacji w której w ostatnich dwóch tygodniach na waivery lecą gwiazdy tylko dlatego ze ktos juz nie ma szans na wygraną, walczy o jak najwyzszy handicap ORAZ chce wyrwać kilku złamasów/prospektów ktorych bedzie się opłacało zatrzymać na prawach RFA.

 

Moim zdaniem to jest element strategii tej gry, zeby wyszukać ewentualne "gwiazdy" RFA nie tylko w trakcie sezonu, ale również na koniec.

 

Ja np. w zeszłym sezonie wysuplalem Dienga, Plumlee czy Mozgowa nie tylko zeby miec chwilowego FAsa ale z mysla o nowym sezonie. Trudno tu kogoś winic ze jeden miał szczęście w pierwszym tygodniu gry, a inny w ostatnim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wg mnie mechanizm handicapu powinien być tak skonstruowany, że końcówka powinna być podzielona na grupy (np. po 4 zespoły), a każda z grup otrzymywać tyle samo $. Bo walka o 20, a nie 19 miejsce jest idiotyczna. W ten sposób nie wyeliminujemy tego w całości, ale ograniczymy pokusy.

3. Nie powinno być możliwości tankowania polegającego na nierozgrywaniu spotkań. Takie osoby powinny być kwalifikowane do olewusów.

 

Jestem za.

 

Podoba także mi się pomysł że za każde niedograne 10 spotkań odejmujemy 1$. Jak już tak odejmujemy i dodajemy dolary to pytanie o przyszłe drafty, czy yahoo umożliwia ustawienie oddzielnego budżetu dla każdej drużyny na draft aukcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba także mi się pomysł że za każde niedograne 10 spotkań odejmujemy 1$.

Ostatnia dość rozsądna propozycja to 1$ za każdy nierozegrany MECZ powyżej 10.

 

Jak już tak odejmujemy i dodajemy dolary to pytanie o przyszłe drafty, czy yahoo umożliwia ustawienie oddzielnego budżetu dla każdej drużyny na draft aukcyjny?[/size]

Można ustawiać budżet aukcyjny każdej drużyny do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dostosuję do wszelkich ustaleń, jesteście mądrzejsi w tym temacie, a dla mnie to debiut w takiej formule. Byle tylko zostały na koniec spisane w sensowny sposób. 

 

Miało być nas 20, w lidze jest 18. Poprzestajemy na tej liczbie, czy doszukujemy jeszcze dwie osoby? 

 

Jeśli poprzestajemy, to może zaczniemy powoli myśleć o pasującej wszystkim dacie draftu? Z tym zawsze jest największy problem. U mnie odpada na tę chwilę niedziela 19.10 - mam już wówczas draft do pierwszej ligi roto. Preferuję jednak dni od poniedziałku do czwartku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być nas 20, w lidze jest 18. Poprzestajemy na tej liczbie, czy doszukujemy jeszcze dwie osoby?

 

Proponuję jeszcze poczekać. Teraz jest okres, gdy coraz więcej spragnionych gry powinno pojawiać się na forum, więc myślę, że wolne miejsca da się zapełnić. Możemy ewentualnie wyznaczyć jakiś deadline.

 

W kwestii ustawień: czy przyjmujemy zaproponowany system kar za niedogranie spotkań (-1$ za każdy nierozegrany mecz powyżej 10, a od 40 niedogranych głosowanie nad wywaleniem z ligi)?

 

Jeśli idzie o zmiany w składach, to tak jak danny zdecydowanie opowiadam się za Daily-Today.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dostosuję do wszelkich ustaleń, jesteście mądrzejsi w tym temacie, a dla mnie to debiut w takiej formule. Byle tylko zostały na koniec spisane w sensowny sposób. 

 

Miało być nas 20, w lidze jest 18. Poprzestajemy na tej liczbie, czy doszukujemy jeszcze dwie osoby? 

 

Jeśli poprzestajemy, to może zaczniemy powoli myśleć o pasującej wszystkim dacie draftu? Z tym zawsze jest największy problem. U mnie odpada na tę chwilę niedziela 19.10 - mam już wówczas draft do pierwszej ligi roto. Preferuję jednak dni od poniedziałku do czwartku.

 

Mozemy zaczekac jeszcze troche na nowych, ale z draftem faktycznie zacznijmy juz sie dogadywac bo kazdy ma kilka lig na karku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.