Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

W ustawieniach ligi na yahoo jest o jednego G za dużo. ma byc 8 slotów jest 9.

Poprawione.

 

A mozna tez na forum ligi zrobic liste druzyn z nickami z forum e-NBA i bedzie wiLQ syty i owca w ciąży.

Bedziemy mieli te swoje Maweriksy, Hity i inne Pistąsy oraz prosty przepis kto za ktorą odpowiada.

Dokładnie. Na Yahoo mają być tylko nazwy drużyn. Pełne, chyba że się komuś nie mieści cała, to ją skraca w akceptowalny sposób jak T-Wolves.

A w pierwszym poście Sixers będzie edytował regulamin i skład ligi i może dorzucić w nawiasie przy nicku ten z Yahoo jeżeli ktoś ma inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyście się z braku problemów pierdołami nie zajmowali to wrzucam aktualny stan regulaminu. Tutaj tylko na cele dyskusji, ale w pierwszym poście Sixers będzie go edytował.

 

1. Liga składa się z 20 zespołów, pod warunkiem że ktoś nie porzuci po sezonie teamu i nie uda znaleźć się zastępstwa.

2. Mamy roster: 8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów

3. Każdy team ma budżet 200$ na skompletowanie rostera w pierwszym drafcie w formie aukcji online.

4. W pierwszym sezonie to budżet wyłącznie na zakupy w czasie draftu. W kolejnych sezonach kwota dostępna na licytacji jest pomniejszana o to co wydamy na keeperów.

5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników.

6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.

7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$

8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości zgodny z zasadami pkt 6 nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.

9. Rookies są normalnie włączeni do licytacji wraz z pozostałymi graczami zwolnionymi z drużyn po sezonie oraz graczami którzy byli cały czas FA.

10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 2$, tzn. drużyna która zajęła 1 miejsce ma 200$, 2 miejsce 202$, 3 miejsce 204$ i tak do 20 miejsca które będzie miało 238$. Oczywiście przed każdym kolejnym sezonem budżet dla każdej drużyny jest na nowo ustawiany wg powyższych założeń.

11. Niewykorzystane w danym drafcie $$$ przechodzą na sezon i są dodawane do puli $$$ do wykorzystania na waivery. Każdy team dostaje do wykorzystania w trakcie sezonu 50$ na waivery (czyli jeżeli w drafcie czy to pierwszym czy też w kolejnych nie wykorzystaliśmy całego przysługującego budżetu i np. zostało 15$ to kwota ta dodaje się do budżetu sezonowego na waivery i wtedy mamy do wykorzystania 65$). Niewykorzystane do końca sezonu $$$ z budżetu waiver nie przechodzą na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zajmiemy się jeszcze jednym problemem (jednym z naszych ulubionych na forum): jak bedziemy traktowac olewusów. Czy pozbywac sie ich w ogole, a jesli tak to w jakiem trybie.

I oczywiscie co robimy z martwymi druzynami w sezonie :-)

Zwlaszcza, ze mechanizm handicapu daje piękną pożywkę do tankowania.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bowiem ustalić jeszcze jedną kwestię, tzn ilość meczy niedogranych które powodują karę dla GMA.

Kara miałaby polegać na obcięciu z budżetu 2$ (czyli coś jakby przesunięcie o 1 miejsce w klasyfikacji).

Ja kiedyś zaproponowałem 8 meczy jako ten próg, niektórzy uznali że to mało i była propozycja 18 meczy. Jak dla mnie za dużo, tym bardziej że musimy patrzeć na to że może będzie potrzeba ustalenia kary za wielokrotność tych 18 meczy jak ktoś całkiem oleje sprawę.

Argumenty miałem takie:

 

Ja bym najchętniej nie wprowadzał żadnych wyjątków, ale wiem ze od razy się podniosą głosy odnośnie kontuzji więc stąd taka propozycja.

IMHO jeden kontuzjowany gwiazdor czy nawet dwóch to żadna przeszkoda, dopiero jak jest więcej to robią się już problemy.

 

A np możliwość nierozegrania 18 meczy to ok. 20 3pkt, 250pkt, 100reb, 50ast, 18stl, 10blk, 35tov.

Sprawdźcie sobie własne ligi ile by takie różnice robiły, w mojej to jest pułap nawet 10pkt roto, który może przeszkadzać nie tylko na dole ale i w czołówce.

Tutaj przy 8 punktujących slotach, totale będą niższe więc i różnice będą mniejsze, więc każdy slot będzie miał znaczenie.

Dlatego żeby nie było że obstaję przy swoim i żeby się łatwo liczyło ustalmy tę liczbę na 10 meczy.

Czyli jak ktoś nie rozegra 10-19 meczy ma karę 2$, jak 20-29 meczy to 4$, jak 30-39 to 6$ itd.

 

I teraz się wypowiadać rzeczowo i na temat ;)

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zajmiemy się jeszcze jednym problemem (jednym z naszych ulubionych na forum): jak bedziemy traktowac olewusów. Czy pozbywac sie ich w ogole, a jesli tak to w jakiem trybie.

I oczywiscie co robimy z martwymi druzynami w sezonie :-)

Zwlaszcza, ze mechanizm handicapu daje piękną pożywkę do tankowania.

1. Ja bym olewusów oddawał pod sąd wojskowy z zarzutem dezercji, ale to pewnie w UE nie przejdzie, więc pozbyć się ich w ogóle nie uda ;]

2. Wg mnie mechanizm handicapu powinien być tak skonstruowany, że końcówka powinna być podzielona na grupy (np. po 4 zespoły), a każda z grup otrzymywać tyle samo $. Bo walka o 20, a nie 19 miejsce jest idiotyczna. W ten sposób nie wyeliminujemy tego w całości, ale ograniczymy pokusy.

3. Nie powinno być możliwości tankowania polegającego na nierozgrywaniu spotkań. Takie osoby powinny być kwalifikowane do olewusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego żeby nie było że obstaję przy swoim i żeby się łatwo liczyło ustalmy tę liczbę na 10 meczy.

Czyli jak ktoś nie rozegra 10-19 meczy ma karę 2$, jak 20-29 meczy to 4$, jak 30-39 to 6$ itd.

Moze byc.

 

I teraz się wypowiadać rzeczowo i na temat ;)

 

To sam mam gadac? :grin:

 

1. Ja bym olewusów oddawał pod sąd wojskowy z zarzutem dezercji, ale to pewnie w UE nie przejdzie, więc pozbyć się ich w ogóle nie uda ;]

Marzenia - piękna rzecz. Czyli rozumiem, ze jesli ktos jest poza UE, to już sądem da się go straszyc?

 

2. Wg mnie mechanizm handicapu powinien być tak skonstruowany, że końcówka powinna być podzielona na grupy (np. po 4 zespoły), a każda z grup otrzymywać tyle samo $. Bo walka o 20, a nie 19 miejsce jest idiotyczna. W ten sposób nie wyeliminujemy tego w całości, ale ograniczymy pokusy.

3. Nie powinno być możliwości tankowania polegającego na nierozgrywaniu spotkań. Takie osoby powinny być kwalifikowane do olewusów.

Karanie za niedograne mecze z propozycji marcosa jest do zaakceptowania, ale pod warunkiem ze nie będzie ich za wiele. Od progu ~40 niedogranych - wywalałbym na zbitą twarz, albo przynajmniej robił głosowanie.

Musimy pamiętać, że skoro gramy w kiperze, to moze sie oplacac przytrzymac złamasa lub dwóch tylko po to zeby miec lepszy materiał na kipera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uprościł sprawe: 10 meczów będzie bezkarnie nie rozegranych, a każdy kolejny to 1$ kary. Jak ktoś.będzie uciekał od gry, to kara wyeliminuje go praktycznie z kolejnego sezonu.

 

Max. kara przy 40 meczach (czyli 50 nie rozegranych w ogóle to 40$), powyżej robimy głosowanie i możliwość wytłumaczenia się kolegi (np. miał Rosa, Lopeza i Bryanta w składzie), ale od jakiegoś progu dyskwalifikacja musi być bezwarunkowa - 10% meczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, odnośnie 11 pkt czy nie warto zrobić tak, ze kasa z aukcji niewykorzystana przechodzi na waivery, ale jeśli ktoś jej nie wykorzystuje to na kolejny sezon? Zaznaczam, ze nie mowie tu o tych 50$. Chodzi mi tylko o to, ze jeśli ktoś oszczędnie buduje ekipę to bedzie miał w razie oszczędności bonus w kolejnym sezonie (o ile ich nie wyda na waivery). Dzięki temu każdy będzie patrzył na wydanego kolejnego dolara z większą ostrożnością inbyc może ograniczy to ilość automatów i hazardzistów na aukcji. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karanie za niedograne mecze z propozycji marcosa jest do zaakceptowania, ale pod warunkiem ze nie będzie ich za wiele. Od progu ~40 niedogranych - wywalałbym na zbitą twarz, albo przynajmniej robił głosowanie.

Musimy pamiętać, że skoro gramy w kiperze, to moze sie oplacac przytrzymac złamasa lub dwóch tylko po to zeby miec lepszy materiał na kipera.

A i jeszcze jedno, odnośnie 11 pkt czy nie warto zrobić tak, ze kasa z aukcji niewykorzystana przechodzi na waivery, ale jeśli ktoś jej nie wykorzystuje to na kolejny sezon? Zaznaczam, ze nie mowie tu o tych 50$. Chodzi mi tylko o to, ze jeśli ktoś oszczędnie buduje ekipę to bedzie miał w razie oszczędności bonus w kolejnym sezonie (o ile ich nie wyda na waivery). Dzięki temu każdy będzie patrzył na wydanego kolejnego dolara z większą ostrożnością inbyc może ograniczy to ilość automatów i hazardzistów na aukcji. Co Wy na to?

Mam wrażenie, że za bardzo koncentrujecie się na tym, że liga jest keeperem, a za mało na tym, że jednak przede wszystkim chodzi w niej o wygrywanie teraz. Keeperzy mają być dodatkiem, a nie celem samym w sobie, który powoduje, że się podporządkowuje wszystko pod kolejne sezony. Wg mnie kontuzje nie powinny usprawiedliwiać opuszczania spotkań, a historie typu mam 4 kiperów i wszyscy kontuzjowani, więc nie mam kim grać, to bajki.

Jestem też przeciwny przepisywaniu budżetu na kolejny sezon, bo to jest rozwiązanie przemawiające przeciwko walce w sezonie bieżącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że za bardzo koncentrujecie się na tym, że liga jest keeperem, a za mało na tym, że jednak przede wszystkim chodzi w niej o wygrywanie teraz. Keeperzy mają być dodatkiem, a nie celem samym w sobie, który powoduje, że się podporządkowuje wszystko pod kolejne sezony. Wg mnie kontuzje nie powinny usprawiedliwiać opuszczania spotkań, a historie typu mam 4 kiperów i wszyscy kontuzjowani, więc nie mam kim grać, to bajki.

Jestem też przeciwny przepisywaniu budżetu na kolejny sezon, bo to jest rozwiązanie przemawiające przeciwko walce w sezonie bieżącym.

Ja też jestem za tym żeby przymuszać do dogrania slotów do końca, i też uważam że kilka meczy by wystarczyło, bo pod koniec sezonu jest opuszczanie meczy, ale ta propozycja z 10 meczami to taki kompromis.

Propozycja Dannego z tym żeby za każdy mecz powyżej 10 byłaby kara -1$ bardziej mi się podoba nawet od mojej ;)

 

I przy okazji żeby nie było potem na mnie odnośnie złych ustawień ligi:

póki co "allow roster changes" ustawiłem na "Daily-Tomorrow" który ja osobiście preferuję, ale w im bardziej restrykcyjnie ma być z olewusami to chyba lepiej jak będzie "Daily-Today"?

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kontuzje nie powinny usprawiedliwiać opuszczania spotkań, a historie typu mam 4 kiperów i wszyscy kontuzjowani, więc nie mam kim grać, to bajki.

Ty to wiesz, ja to wiem, ale bedzie to tez pierwszy argument gdy ktos bedzie sie chcial uchronic przed wykluczeniem z ligi.

Dlatego trzeba uzgodnic poziom niedogranych meczów po przekroczeniu ktorego nie ma dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.