Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że mówiono o Exumie, że jest mega wysoki, a przy tym bardzo szybki, skoczny etc. Patrzę na wyniki z draft combine i widzę, że szybkościowo to chyba nie jest nawet lepszy od Cartera-Williamsa, wyskok ma bardzo średni, jedynie wingspan robi wrażenie, do tego ma słaby rzut i nie wiadomo, czy go poprawi - ma bardzo słabą mechanikę rzutu, wciąż nie wiemy jak potrafi grać pod presją i przeciwko dobrym drużynom. Imo za dużo hype'u jest na niego teraz i sam nie wiem dlaczego, osobiście dla mnie jest klonem MCW, z tym, że o Carterze-Williamsie tyle nie mówiono, bo każdy wiedział jak gra. Ja też wolę Smarta - takich zawodników się rzadko spotyka. Cholernie silny, a przy tym szybki, świetny obrońca i lider drużyny, ambitny, jedyna jego wada jak dla mnie to słaby rzut i to, że zbyt nerwowo reaguje na pewne sytuację. Ja osobiście wolałbym wybrać Smarta niż Exuma.

Śmieszy mnie trochę ten hype na niektórych zawodników, np. wyżej wspomniany przeze mnie Exumie, czy Zach Lavine - zawodnik, który po za atletyzmem i wątpliwym rzutem (podobno ma dobry rzut, ale w NCAA często miał problemy ze zdobywaniem punktów) niczym się nie wyróżnia i te zdjęcia/filmiki, gdy skacze np. na treningach Lakers nie robią na mnie żadnego wrażenia ;]

Edytowane przez bananowy_joe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, można porównywać Exuma z MCW, od tego nie uciekniemy w tym momencie. Tylko warto zwrócić uwagę, że Exum w momencie draftu jest młodszy o 3 lata od MCW, gdy ten rok temu był wybierany. I Dante mimo wszystko ma trochę lepsze warunki. 

 

z drugiej strony jest bardziej NIEOPIERZONY bo nie miał gdzie łąpać doświadczenia...

jest tak jak piszą poprzednicy...na dwoje babka wróżyła

 

obaj porównani są do Pennego lub Wade'a wiec hype ogromny ;-)

te komentarze o wybieraniu gdzie mają byc testowani to chyba jednak przemyślana strategia z agentem i nam ucieka chyba pełen obraz przekazu więc krytykować nie będę... jego pchły jak w pierwszym roku dostanie te 900.000$ podstawy kontraktu mniej ( przełoży się to na 5M w pierwszym podpisie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakiej lidze się gra nie ma totalnie znaczenia. Scouci w nba to naprawdę mega obeznani goście, znają się na rzeczy. Popatrzcie zresztą na takiego Atenekutompo - wyciągnięty bodajże z 2 ligi gdzies w europie.

 

był skrót myśliowy

wiek=doświadczenie=ilość gier a nie jakość ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz, w tym wieku ilość gier nie ma takiego znaczenia, jeśli koleś ma inne atuty stawiające go wyżej od reszty. Przeceniasz doświadczenie na tym etapie. 

 

To w jakiej lidze się gra nie ma totalnie znaczenia. Scouci w nba to naprawdę mega obeznani goście, znają się na rzeczy. Popatrzcie zresztą na takiego Atenekutompo - wyciągnięty bodajże z 2 ligi gdzies w europie.

Jestem ciekawy, czy ktoś w tym roku zainwestuje w jego brata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był skrót myśliowy

wiek=doświadczenie=ilość gier a nie jakość ligi

 

Hmm. Wg mnie nigdzie nie zbierze się lepszego doświadczenia niż w NBA. Im szybciej tym lepiej, zarówno dla gracza jak i dla jego rodziny.

 

Co prawda kupuję argument, że młodzi nie są jeszcze dojrzali emocjonalnie na wejście do ligi, ale to już zupełnie inna para kaloszy. Kluczowe jest to, że sporotowo i finansowo można tylko zyskać wchodząc szybko do ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że mówiono o Exumie, że jest mega wysoki, a przy tym bardzo szybki, skoczny etc. Patrzę na wyniki z draft combine i widzę, że szybkościowo to chyba nie jest nawet lepszy od Cartera-Williamsa, wyskok ma bardzo średni, jedynie wingspan robi wrażenie, do tego ma słaby rzut i nie wiadomo, czy go poprawi - ma bardzo słabą mechanikę rzutu, wciąż nie wiemy jak potrafi grać pod presją i przeciwko dobrym drużynom. Imo za dużo hype'u jest na niego teraz i sam nie wiem dlaczego, osobiście dla mnie jest klonem MCW, z tym, że o Carterze-Williamsie tyle nie mówiono, bo każdy wiedział jak gra. ]

 

Trochę to sobie teraz jaja robisz chyba

 

To że ktoś osiągał taki sam czas w testach to nie oznacza że porusza się tak samo.

 

Exum ma niewiarygodny pierwszy krok , w kontrach z piłką to on ma poziom Westbrooka. Możesz sobie go porównywać do MCW ale tak naprawdę atletyzm, przyspieszenie , crossovery Exum ma na poziomie który w NBA widuje się rzadko stąd jest taki hype na niego. Na dodatek bardzo dobrze broni, ma dobre czucie gry a mechanizm rzutu poprawia

 

Exum ma potencjał zostać wyższym Westbrookiem albo Derrickiem Rose i to realny potencjał a nie jakieś mrzonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne wiem, czy ma taki niewiarygodny pierwszy krok, czy w kontrach jest na poziomie Westbrooka, bo nie widziałem go w grze, takiej prawdziwej grze, widzialem jego mecze w U19 w reprezentacji Australii, ale nie mogę się tym sugerować, bo to zupełnie inny poziom. czekam na to jak pokaże to w NBA,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to sobie teraz jaja robisz chyba

 

To że ktoś osiągał taki sam czas w testach to nie oznacza że porusza się tak samo.

 

Exum ma niewiarygodny pierwszy krok , w kontrach z piłką to on ma poziom Westbrooka. Możesz sobie go porównywać do MCW ale tak naprawdę atletyzm, przyspieszenie , crossovery Exum ma na poziomie który w NBA widuje się rzadko stąd jest taki hype na niego. Na dodatek bardzo dobrze broni, ma dobre czucie gry a mechanizm rzutu poprawia

 

Exum ma potencjał zostać wyższym Westbrookiem albo Derrickiem Rose i to realny potencjał a nie jakieś mrzonki

 

oj zbyt twardy statement jak na tak nieopierzonego gracza.... ja tam takiej podniety nie widzę ale wspomniany Westbroock też nie miał "prasy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ładnie by to wyglądało, pierwsza trójka Embiid-Parker-Wiggins. Teoretycznie najlepszy układ dla wszystkich z top 3. 

 

Cavs... to Cavs. 

 

Bucks inwestują w Giannisa, a dublowałby się trochę z Wigginsem. 

 

A 76ers biorą najlepszego dostępnego, to samo z #10 (Stauskas? pasowałby w takim zestawieniu), i próbują to poukładać. MCW-Stauskas-Wiggins-Young-Noel to ciekawa mieszanka. Trochę brak shooterów, ale nie od razu Rzym zbudowano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Wiggins mógłby grać obok Greka, ale z drugiej strony jest pytanie, czy to najodpowiedniejsza opcja dla Bucks. Jeśli nie uważają, że to zdecydowanie najlepszy dostępny gracz w drafcie, to wątpię, by go wybrali. Embiid, Exum czy Parker rozwiązaliby im więcej problemów niż kolejny atletyczny skrzydłowy. Bardziej obawiam się Cavs. Jeśli zwątpią w plecy Embiida, to pewnie postawią właśnie na Wigginsa, a wtedy zacznie się kombinowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Właśnie , 76ears powinni z 10tym pickiem szukać jakiegos fajnego SG np Stauskas czy też Harris.  Obwód MCW / Harris(Stauskas) / Wiggins  wygląda naprawde fajnie , Stauskas to bardzo dobry shooter więc o pkt na obwodzenie , szczegolnie za 3 nie martwiłbym sie. Noel podobno bardzo dobrze wygląda na treningach .. jeśli chłopak sie ogarnie i da rade to pod koszem może być maszynką do bloków  , Young to Young zrobi swoje , to samo MCW , a Wiggins jeśli udowodni wszystkim , że jest graczem który może umiejetnosciami równać z najlepszymi ... Hmmm no właśnie :smile:

2. Kompletnie nie widze powodu by Sixers lub Millwauke brało Embida w drafcie.
Sixers maja Noela , a Millwauke Sandersa.
Noel jeszcze nie zagrał dla Sixers więc tutaj jestem chyba w 100%cetnach pewien , że Embid do nich nie trafi , ponieważ mają Noel'a który moze byc przekozakiem.
 Teraz pozostaje temat Millwauke którzy no mają SAndersa i jak by nie patrzeć jest to gracz sprawdzony ,i może wezmą Embida ponieważ uwazaja , że jest/będzie lepszy graczem od Sandersa  , inaczej mowiac :
-wybranie Embida do Millwauke = automatyczna wymiana Sandersa moim zdaniem.

po cichutku licze na jakąs próbe Bostonu jeśli chodzi o Sandersa :panda::onthego:


 

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kompletnie nie widze powodu by Sixers lub Millwauke brało Embida w drafcie.

Sixers maja Noela , a Millwauke Sandersa.

 

Dokładnie tak samo mówili w Portland po co nam jakiś Jordan jak mamy Drexlera.

 

Nieważne kogo masz na centrze jak ci się trafia center który tak się porusza na parkiecie i ma takie post move to nie zastanawiasz się ani sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kompletnie nie widze powodu by Sixers lub Millwauke brało Embida w drafcie.

Sixers maja Noela , a Millwauke Sandersa.

 

 

 

 

Jak juz wspomniał kolega wyżej, w takim drafcie nawet nie możesz patrzeć na to, czy masz już kogoś na tej pozycji, tacy zawodnicy jak Embiid to skarb. W 76ers mogliby zrobić dwie wieże, a w Bucks Sandersa chcą raczej wytransferować, po tym co wyczyniał w tym w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.