Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jazz nie będzie brało Smarta bo niby po co im rozgrywający bez rzutu z dystansu ??? Skoro ich największym problemem jest obrona i spacing? Będą brać Vonleha który z Favorsem w końcu stworzy dobry duet pod koszem w obronie. Vonleh ma dobry rzut, wybitny atletyzm i niewiarygodny instynkt do zbiórek.

 

A z kolejnym numerem wezmą G.Robinsona

Smart jest rewelacyjnym obrońcą i ma warunki podobne do Wadea i sprawa rozwiązana :)

 

Nic Dziwnego wwiększość młodych chcialo do LAL alboo Celtics, rzadko się zdarza mieć okazję od razu po NCAA trafić do takiej organizacji.

No do C's to przez całe lata '90 możnabyło spoko trafić i specjalnie nikt się nie palił :P

 

 

Ciekawa lista, ale mam wrażenie że CLE postawi jednak na Wigginsa z uwagi na hype jaki bym na niego długi czas (porównywalny chyba tylko do Lebronka za którym tęskno im zapewne?)

Jeśli Vonleh do UTAH co mi się widzi, to co z Kanterem,Favorsem? Z kogoś trzeba będzie zrezygnować.

Dlamnie to oni potrzebują równożędnie Embidia i Wiga/Parkera, po latach ryzykowania chyba wybiorą 2 opcję jako odrobinę pewniejszą, Parker jest tu chyba najlepszym pickiem może upside ma mniejszy niż Wig i Embidi ale w zasadzie odrazu wiesz co dostajesz czyli kolesia który spokojnie będzie allstarem.

 

Favors to rim protector on się lepiej sprawdza na centrze niż jako PF. A Kanter albo da się go z ławki przerobić na Pf-a albo można nim handlować - kilka ekip by pewnie się na niego skusiło - z tym że pewnie nie od razu ale później bo jednak Kanter zaliczył słaby rok ale pod słabym trenerem

A jak się okaże że Kanter jednak daje radę to co zrobić??? Vonleh będzie wtedy średnim rozwiązaniem bo będzie się kisił na ławce jego cena rynkowa nie bedzie proporcjonalna zapewne do skali talentu jeśli chcieli by go wymienić itp. Dlatego ja wolę Smarta bo on spoko może grać jako sg, ogólnie Jazz na pozycjach 1-3 ma spore pole manewru da się to jakoś sensownie poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będą brać Vonleha który z Favorsem w końcu stworzy dobry duet pod koszem w obronie. Vonleh ma dobry rzut, wybitny atletyzm i niewiarygodny instynkt do zbiórek.

 

Brać Vonleha do Favorsa to meeeeega głupota - oni właściwie się dublują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać Vonleha do Favorsa to meeeeega głupota - oni właściwie się dublują.

znaczy to że są podobni to nie jest problem bo posiadanie takich kolesi to super sprawa pod obręczą bo oni mają dosyć uniwersalny skilset ale przy Kanterze, który zupełnie oficjalnie niechciał grać dla budynia, to już jest trochę problematyczne. JA wierze w Enesa pomimo jego braków w obronie to ofensywnie ciężko znaleźć obecnie w NBA kogoś takiego jak on to jest dosyć wszechstronnego i przedewszystkim bardzo silnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać Vonleha do Favorsa to meeeeega głupota - oni właściwie się dublują.

Luki chyba jednak nie widziałeś jak gra Vonleh. Ma rzut ma  grę przodem do kosza. Podczas gdy Favors to jest głównie zawodnik rolujący do kosza. To że ktoś wygląda podobnie fizycznie nie oznacza że gra identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonleh nie ma mega jumperka i nie ma 3pt range. To samo Favors. Wystawianie ich dwóch razem to proszenie się o słaby atak. W obronie byliby super, ale mialiby problemy z szybszymi 4kami i większymi/silniejszymi centrami. Więc wg mnie pomysł bez sensu.

 

Jakby przy picku Jazz nie było nikogo z wielkiej czwórki (a nie jest wykluczone, że ktoś będzie jednak dostępny) to ja na pewno brałbym Smarta. Gość ma siłę skrzydłowego, szybkość PG, może bronić spokojnie obydwie guardowe pozycje, jest mega NBA ready etc..etc... Jedynie może mieć problemy z swoim charakterem, ale akurat w Jazz by chyba o to zadbali. No i rzut, ale własciwie kazdy tego typu prospect ma z tym problemy. Jak to mięcho na rękach mu ostygnie i będzie ćwiczył to powinien dać sobie i z tym radę. A Smart z dobrym jumperkiem to będzie superstar.

 

Zresztą, on w tamtym drafcie by poszedł z jedyną, wg mnie nie ma się nad czym zastanawaić, zwłaszcza, że on może grac na SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co kombinują Magic. Wszystkie mocki jak jeden wskazują Exuma, tymczasem dochodzą sygnały o chęci handlowania i pozyskania doświadczonych graczy. Kurcze, to nie lepiej pozbyć się Afflao za picki i jakiegoś kulawego dziada, ograć jeszcze sezon młodych i zaatakować po przyszłym drafcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonleh nie ma mega jumperka i nie ma 3pt range. To samo Favors. Wystawianie ich dwóch razem to proszenie się o słaby atak. W obronie byliby super, ale mialiby problemy z szybszymi 4kami i większymi/silniejszymi centrami. Więc wg mnie pomysł bez sensu.

 

Vonleh nie ma rzutu za 3 ??????  Mówisz o graczu który za 3 trafił z 57% i z linii ma 72% co jak na wysokiego są niezłe wyniki

 

P.S. Favors ma dokładnie takie same gabaryty jak howard i praktycznie identyczną budowę ciała i w ciągu ostatnich dwóch lat nie widziałem aby jakiś duży center go przestawiał wręcz przeciwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co kombinują Magic. Wszystkie mocki jak jeden wskazują Exuma, tymczasem dochodzą sygnały o chęci handlowania i pozyskania doświadczonych graczy. Kurcze, to nie lepiej pozbyć się Afflao za picki i jakiegoś kulawego dziada, ograć jeszcze sezon młodych i zaatakować po przyszłym drafcie?

Pozyskiwanie doświadczonych graczy i jednocześnie wykupienie BBD, żeby zrobić miejsce młodym? Kupy się to nie trzyma.

Poza tym wartość Afflalo dla wszystkich korzystających z zaawansowanych statystyk jest żadna. Kto by za niego oddał pick?

Najciekawsze jest, że Magic potrzebują salary, żeby osiągnąć minimum. I tutaj się zastanawiam co zrobią. Być może przyjęcie salary jest szansą na pozyskanie picku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskiwanie doświadczonych graczy i jednocześnie wykupienie BBD, żeby zrobić miejsce młodym? Kupy się to nie trzyma.

Poza tym wartość Afflalo dla wszystkich korzystających z zaawansowanych statystyk jest żadna. Kto by za niego oddał pick?

Najciekawsze jest, że Magic potrzebują salary, żeby osiągnąć minimum. I tutaj się zastanawiam co zrobią. Być może przyjęcie salary jest szansą na pozyskanie picku.

Afflao tylko w Magic zawadza. Lepiej pozbyć się go za cokolwiek i młucić Exumem i Oladipo jak najwięcej minut. Brać do tego dziadów i tankować dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonleh nie ma rzutu za 3 ??????  Mówisz o graczu który za 3 trafił z 57% i z linii ma 72% co jak na wysokiego są niezłe wyniki

 

P.S. Favors ma dokładnie takie same gabaryty jak howard i praktycznie identyczną budowę ciała i w ciągu ostatnich dwóch lat nie widziałem aby jakiś duży center go przestawiał wręcz przeciwnie

no ale co z tego, imo to Vonleh i Fav mogą grać razem ale po cholerę przy Kanterze Jazz mają się po niego ustawiać w kolejce jak mogą wybrac gracza który możliwe że będzie lepszy jak i jest bardziej potrzebny, gdyby Vonleh był jakimś studem niewiadomo jakiego kalibru to może i ok ale gwarancji że on jest lepszy/ będzie lepszy od Fava czy Kantera niema żadnej, natomiast Smart jest lepszy już teraz od wszystkiego co mamy na pozytcjach 1-2.

ja bym w Utah widział Randle'a

a ja w Lakers bym widział Mcdermontta to taki naturalny nastepca Kobasa :smile:

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart jak dla mnie ma jedną wadę - fatalny rzut z dystansu. Mamy już Aleca który jest slasherem który dobrze broni 1 na 1. Naprawdę widzisz jakiś kosmiczny postęp Smarta w stosunku do Aleca ?? Może ciut lepiej stoi na nogach i może być lepszym obrońcą tu nie przeczę ale jest niższy i z pozycji 2 będzie mu ciężej kończyć pod koszem z takim Greenem czy Wesem.

Problemem Jazz było to na pozycji PF nei mieliśmy żadnego obrońcy bo ani Kanter nie bronił dobrze ani Marvin ( ten to nie wiem nawet czy nie gorzej) a Vonleh wygląda jak stworzony do obecnej tendencji small ball. Zwłaszcza że on naprawdę pokazuje bardzo dobrą grę przodem do kosza czego Favors np do dziś praktycznie nie ma.

Wyobraź sobie takiego Vonleha który trenuje z Malone i poprawia swój rzut ( choć to jak on się składa do rzutu za  3 pokazuje że bardzo bardzo dobrze ułożoną rękę i ma rzut tylko że w Hoosiers nie bardzo miał jak grać skoro tam rozgrywającego nei mieli). Randle w tej chwili jest lepiej oszlifowany ale potencjał Vonleh ma o wiele większy.

 

Z KAnterem jest tak że on czasem jest tak pasywny że szok i tak fatalnie łamał ustawienia w obronie że często miałem ochotę polecieć do Salt Lake i mu powiedzieć - gorusuruz czy jak to się tam gada w Ankarze

 

Edit- no i dużym problemem jest brak ognia na skrzydłach bo poza Haywardem i czasem Treyem to nikt nie potrafił trafiać z dystansu ale pozycję SF to bym wzmacniał wyborem nr 23 albo z wolnego rynku

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie wczoraj kilka blogów klubowych na sbnation i powiem Wam, że my tu zupełnie inaczej na to patrzymy niż kibice za Oceanem. Szczególnie na blogu kibiców Magic czułem się jak w oparach absurdu. Otóż chłopaki boją się, że ostanie im się Embiid, a i tak woleliby od niego Randle'a, Vonleha i Gordona. Padłem po stwierdzeniu, że będą bardzo rozczarowani, jak skończą draft z Embiidem i Smartem :very_drunk:  Wyższy poziom dyskusji na blogu Jazz, ale też śmiesznie, jak na pytanie "co zrobić, żeby przesunąć się do TOP2" padła odpowiedź "oferta zawierająca Haywarda i #23 pick". Po lekturze wpadłem w taką depresję, że niemal zwątpiłem, czy w tym drafcie będzie jakiś All-Star...

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afflao tylko w Magic zawadza. Lepiej pozbyć się go za cokolwiek i młucić Exumem i Oladipo jak najwięcej minut. Brać do tego dziadów i tankować dalej

 

Orlando to już powinno powoli odpuszczać tankowanie jeżeli wyciągną coś cieakwego w tym drafcie i nastawiać się na wzmocnienia poprzez FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart jak dla mnie ma jedną wadę - fatalny rzut z dystansu. Mamy już Aleca który jest slasherem który dobrze broni 1 na 1. Naprawdę widzisz jakiś kosmiczny postęp Smarta w stosunku do Aleca ?? Może ciut lepiej stoi na nogach i może być lepszym obrońcą tu nie przeczę ale jest niższy i z pozycji 2 będzie mu ciężej kończyć pod koszem z takim Greenem czy Wesem.

Problemem Jazz było to na pozycji PF nei mieliśmy żadnego obrońcy bo ani Kanter nie bronił dobrze ani Marvin ( ten to nie wiem nawet czy nie gorzej) a Vonleh wygląda jak stworzony do obecnej tendencji small ball. Zwłaszcza że on naprawdę pokazuje bardzo dobrą grę przodem do kosza czego Favors np do dziś praktycznie nie ma.

Wyobraź sobie takiego Vonleha który trenuje z Malone i poprawia swój rzut ( choć to jak on się składa do rzutu za  3 pokazuje że bardzo bardzo dobrze ułożoną rękę i ma rzut tylko że w Hoosiers nie bardzo miał jak grać skoro tam rozgrywającego nei mieli). Randle w tej chwili jest lepiej oszlifowany ale potencjał Vonleh ma o wiele większy.

 

Z KAnterem jest tak że on czasem jest tak pasywny że szok i tak fatalnie łamał ustawienia w obronie że często miałem ochotę polecieć do Salt Lake i mu powiedzieć - gorusuruz czy jak to się tam gada w Ankarze

 

Edit- no i dużym problemem jest brak ognia na skrzydłach bo poza Haywardem i czasem Treyem to nikt nie potrafił trafiać z dystansu ale pozycję SF to bym wzmacniał wyborem nr 23 albo z wolnego rynku

no ely troche cię ponosi.

 

Burks a Smart to 2 różne półki. Marcus jesli trafi do jakiegos kumatego trenera to all-star w ciągu 3 sezonów IMO.

 

Co do tego Embiida to w sumie mam trochę polewkę z siebie.

 

Koleś jest kosmiczny, tak naprawdę jeżeli nawet ostanie się Sixers, to mogą próbować grać Noelem na PF - co prawda atak na tym ucierpi, ale mamy pod koszem dwóch 7 footerów, Noel jest szybki i mobilny, więc powinien radzic sobie z wiekszoscią fałszywych 4. Rim protection kosmiczne. Do tego punkty z pomalowanego. Zamieszać lineupami 10min razem, 15 min Noela na C, wiecej Embiid raczej nie będzie grał ze względu na faule i swego rodzaju surowość. Do nich zostawić Younga na PF w roli pary do Joela/Noela i jest całkiem spoko.

 

To jest k**** top3, z którego tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć najlepszego gracza. Ba. nawet 4 Exum  gdyby grał w NCAA byłby pewnie wymieniany w gronie Parker, Wiggy, Embiid jako równorzędny gracz.

 

Los zadecyduje kto się ostanie, jeżeli Hinkie kogoś sobie upatrzył to bardzo możliwe ze zrobi coś, co przesunie go wyżej. 

 

Na niekorzyść Embiida przemawia to, ze dzisiaj liga stoi SF'ami - uniwersalnymi zawodnikami, którzy mogą grać teoretycznie 2-4, coraz mniej skupia się grę blisko kosza, ale przykład DH pokazał pare lat temu, że dominujący wysoki nadal jest w stanie wynieść zespół kilka półek wyzej.

 

Wigginsa boje się, że będzie znikał w koncówkach, ze będzie kiepski w HCO

Parkera boje się, bo nie jest takim turbo atletą jak Wiggins,  LeBron, czy George

Embiida boje się, bo ostatnio każdy wysoki, który wchodzi do draftu łamie się

Exuma boje się, bo nie grał w NCAA i najtrudniej porównać jego poziom

 

Z drugiej strony

 

Wiggy to bardzo wysoki sufit i kosmiczne warunki, dobry po obu stronach parkietu

Embiid to największy sufit wśród młodych wysokich obok A.Davisa i potencjalnie najlepszy center od ery 90's

Parker może być Carmelo z bardziej poukładaną głową (a przecież to wystarczyłoby, zeby był w top5 ligi)

Exum może byc Pennym z troche gorszym rzutem, z drugiej strony jest na tyle młody, ze moze jeszcze coś wypracować w tej materii

 

Ja tu narzekam, bo Noel i Embiid, ze lepiej byłoby PFa, SFa...

 

Prawda jest taka, że dzisiaj w Sixers kompletnie nic nie wiadomo. MCW jest ROTY, ale w bardzo specyficznym systemie. Noel ma mega papiery na gre, ale wracać będzie po poważnej kontuzji (chociaż przykład Griffina pokazuje że MOZNA!), nie wiadomo kogo w drafcie upatrzył Hinkie. Może Exuma, Vonleha i wszyscy się jeszcze zdziwimy rozprawiając nad tym czy do 3 ostanie sie Parker, Wiggins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Julius

Chodzi mi między innymi o to że wybierając Smarta Jazz będzie grało w s 5 Burke 6'1 i Smart 6'3. Nie sądzisz że obaj są ciut za niscy ??? Smart będzie musiał wbijać się pod kosz mając wtedy  o wiele wyższych od siebie obrońców co łatwe dla niego nie będzie. Jeśli Jazz ma brać kogoś na dwójkę to raczej kolesia z dobrym rzutem a jeszcze lepiej zostawić Haywarda na dwójce i dobrać sobie potem dobrego strzelca na obwód na pozycje nr 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.