Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

na moje to był zamierzony efekt, jak na "ulicznika" to ma świetny flow, nie można go mierzyć miarą technicznych raperów imo.

 

Kto w PL ma świetne wg Ciebie? Dla mnie Mes, Pezet, Sobota, Ras (kolejność przypadkowa) Dawniej Ostrowski w erze przedskrzeczeniowej. Można dorzucić jeszcze Sokoła i Pono jako "uliczników" (gdzie Kękę jest #3 na moje) i to wszystko, chyba że o kimś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to był zamierzony efekt, jak na "ulicznika" to ma świetny flow, nie można go mierzyć miarą technicznych raperów imo.

 

 

 
Jak to nie można? Raper to raper, styl kawałków nie może mieć żadnego wpływu na ocenę umiejętności. 
 
 
Co do flow- Mes, Pezet, VNM i Zeus, reszta pod tym względem jest o półkę niżej. 
 
 miarą technicznych raperów 

 

 

technika z flow nie ma nic wspólnego. wankej, który był królem w składaniu wersów nigdy jakoś świetnie po bicie nie latał. 

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Zeus prawda, świetna nawijka, szkoda że się nie przykłada do tekstów bo byłby kompletnym raperem.

 

VNM- spodziewałem się umieszczenia go w tej czwórce, ale na moje Sobota i Ras go zjadają

 

technika z flow nie ma nic wspólnego? No nie wiem, sposób w jaki składasz wersy ma ogromne przełożenie na flow- spróbuj sobie sam zarapować np. Na szlaku po czek VNMa- nawet jakbyś miał flow jak Chada to i tak byś płynął, a potem spróbuj Woogie Boogie Kękę, i już tak lekko nie będzie.

 

Co do Wankeja to fakt składał świetnie, ale to były wersy świetne do zacytowania ale beznadziejne do zarapowania- teraz mamy wersje #2 tego, Muflona (choć pisze dużo słabiej od Wankza)- który też miewa dobre wersy ale są one nie do zarapowania tylko do wstawienia sobie na opis na GG- pomijam już to, że Muflon to ma z flow tyle wspólnego co Biedrins z poważną koszykówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dawniej Ostrowski w erze przedskrzeczeniowej. 

Sprawdź płytkę z Marco Polo. Generalnie to Adaś zawsze pod względem flow przodował i robił z bitem co chciał. 

 

Co do flow- Mes, Pezet, VNM i Zeus, reszta pod tym względem jest o półkę niżej. 

Medium półkę niżej niż na przykład Zeus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii;) OSTRy fakt na każdym bicie potrafi nawinąć, to co mnie odpycha to to, że na każdym nawija to samo;) Szkoda, bo w czasach Tabasko/JWWC był kilka lat przed polskim rapem.

 

Jeszcze Ero bym dodał do tej grupy- też jest nieprzeciętny, pewnie dla większości WENA by się tu znalazł, ale ja osobiście fanem nie jestem, no i ciekawa byłaby dyskusja na temat Łony- bo sam mam problem z oceną jego flow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii;) OSTRy fakt na każdym bicie potrafi nawinąć, to co mnie odpycha to to, że na każdym nawija to samo;)

Nie tak do końca to samo, ale wiele powielania jest rzeczywiście, aczkolwiek serio na tej nowej płycie ogromny progres w stosunku do miernego Haosu czy J23. O "Ostatniej szansie tego rapu" to już w ogóle szkoda gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technika z flow nie ma nic wspólnego? No nie wiem, sposób w jaki składasz wersy ma ogromne przełożenie na flow- spróbuj sobie sam zarapować np. Na szlaku po czek VNMa- nawet jakbyś miał flow jak Chada to i tak byś płynął, a potem spróbuj Woogie Boogie Kękę, i już tak lekko nie będzie.

 

 
 
Technika to metafory, niekonwencjonalne rymy, pancze, nawarstwianie rymów czy też porównania- jaki to ma związek z flow? 

 

 

technicznie to jest jeden z lepszych polskich kawałków jaki kiedykolwiek słyszałem, ale nigdy nie napiszę, że Wankej płynie po bicie w niesamowity sposób. I nie zgadzam się, że to nie jest tekst do zarapowania, mogę postawić duży hajs na to, że gdyby Eis miał to nawinąć to by strasznie rozpierdolił. 

 

W woogie boogie całą robotę robi niesamowity klimat, głównie dlatego ciężko byłoby wypaść lepiej od Kękę, flow samo w sobie w tym kawałku nie jest na nadzwyczajnym poziomie. Zresztą bit też nie jest jakoś specjalnie skomplikowany do nawinięcia. 

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Microlab - okej, sprawdzę w najbliższym czasie, mam nadzieję, że będę pozytywnie zaskoczony

 

@Rappar- Tetris jest dla mnie nudnym raperem, ma skillsy i teksty ale jest taką rapową Atlantą Bucks.

Knap- jest mega na g-funkowych bitach, choć ma cholerne mesowe naleciałości- no ale widocznie w PL można robić g-funk jak Mes albo w ogóle, bo już ten duet z Wro, Bleiz/Prys (chyba nie przekręciłem?) to jest tak c***owy, że szkoda gadać.

 

Nie no AfroK są spoko, pozytywni po maksie, ale jeśli chodzi o flow to nic specjalnego imo

 

Bisz- fakt, znacząco się poprawił i w końcu przestał seplenić- dobrze, że poszedł do Miłosza, bo ten mu chyba wytłumaczył, że nagrywanie całych numerów na raz (jak to miał w zwyczaju dawniej) to nie zawsze jest dobre rozwiązanie na LP.

 

@Karwan- no właśnie ma baaaardzo dużo- zwłaszcza nawarstwienie rymów, oraz dobór słów - Kękę ma sporo niedokładnych wersów, ale nawija je w taki sposób, że to płynie - dla mnie czołówka, spokojnie TOP15 w PL + nawija w tak naturalny sposób jakby w ogóle nie musiał się do tego przykładać - dla mnie to jest wyznacznik flow- no ale widocznie zwracamy uwagę na inne aspekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RappaR, z tym mezo to już nie przesadzaj. Obudzony o 3 w nocy z miejsca wymienię z 30 raperów lepszych pod tym względem. W kwestii flow warto jeszcze wspomnieć o typach  z trzeciego wymiaru i Gedzu, choć ten jest strasznie nierówny

 

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wbrew pozorom Mezo wcale aż tak c***owy nie jest- może nie jest w ścisłym topie, ale wybija się ponad przeciętność.

 

To najlepszy numer AfroK, zaraz po KARL MALONE! :grin:

 

PS. W ogóle jak można rozmawiać o flow i nie wymienić Gurala? Na śmierć zapomniałem, a przecież to jest totalny rozpierdziel- gdybym miał ich poustawiać w kolejności to: 1.DGE 2.Pezet 3.Mes 4.OSTR 5.Ras 6.Sobota 7.Sokół...

 

@Karwan- tak jak napisałeś, Gedz jest mega nierówny- ale ma kilka numerów, którymi strasznie się jarałem- Otis ,oraz te dwa

 

 

 

No i fakt, 3wymiar zawsze na propsie, od pierwszego numeru jaki usłyszałem (to jeszcze na Viva Polska było, był pokazany taki ich koncert w klubie(?) co wyglądał jakby to było mieszkanie w bloku, a numer się nazywał bodaj Status quo- ale progres jaki od tamtego czasu zaliczył Pork to magia, szkoda że Nullo trochę stanął w miejscu,Szad trochę odstaje od tej dwójki imo

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karwan- jak można mówić, że Sokół nie ma flow?! Wiadomo, ze u niego fhui robi głos + tekst ale i tak nie można mówić, że nie ma flow, jest po prostu oryginalny- zresztą sam mówił, że u niego to celowy zabieg.

 

@RappaR to mój ulubiony beef :D Serio, wyprzedza Płomień vs Tede - się Mezo świetnie wybronił, beef bez zwycięzcy i chyba nikt nie zyskał na dissach tyle w PL co właśnie Lajner- mógł sobie dalej siekać hiphopolo ale  pokazał, że potrafi nawijać na świetnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem małym fanem beefu TedevsPeja. Peja, którego mam za bardzo słabego rapu i niesamowicie monotonnego, świetnie się wybronił, a dla mnie jego 15 min na Parias to najlepsze polskie 15 minut beefów. Na drugim miejscu SolarvsLaik i dopiero potem MezovsMes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 SolarvsLaik 

 

 

 

Serio uważasz beef w którym pojawiły się 2 dobre dissy za jeden z najlepszych? Konflikty Jimsona z Venomem  i Piha z Duże Pe to zupełnie inny pułap. 

 

 

 

imo najlepszy diss w historii polskiego rapu. 

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.