Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

@RappaR Racja, zapomniałem o Tombie, pewnie dlatego że mieści się w bicie rzadziej niż Biedrins w rotacji Jazz ;) Pamiętam jak go pierwszy raz usłyszałem, to był jakiś spontan 54 wersy czy jakoś tak i pomyślałem- oo, zapowiada się naprawdę nieźle- ale potem mnie bardzo rozczarowałem, fakt że zdarza mu się wrzucić mega dobry wers i wtedy się ŁAŁ, ale na dłuższą metę nie mogę go słuchać.

 

No i w zasadzie po tym co zrobił z nim Enson to zawsze mam trochę ubaw gdy nawija jaki to jest wspaniały ;)

Deysa właśnie obczaiłem i # też ładnie ogarsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no całkiem spoko, tylko on nawija jakby mu trochę jaj brakowało mimo wszystko. No i mimo wszystko#2 Dwa Sławy to jednak go zjadają i to mocno, ale im to ciężko dorównać jeśli chodzi o "liryczne iq" :) od 02:38 (bo te pierwsze zwrotki to łakowate- mimo, że lubię Afrontów posłuchać)

 

 

ty weź się posuń #hermafrodyta

 

zaraz skończę z pizdą #anna grodzka

 

czekam dwie kolejki #eurobiznes

 

Zrobił się raban i w sumie zaraz tu mnie poskłada #wigry 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak Deysa dzisiaj obczaiłem i widze, że to nowa postać na polskiej scenie, którą warto słuchać. Niby polski rap taki biedny, a jest :

Eripe, Laik, Bisz, Quebo, Kuba knap, Reno, Duze Pe, Łona, Smarku, Wankej, Hans, Deep, Vnm, Peerzet, Tomb, Afro Kolektyw, Tau, Dwa sławy

 

a o sporu zapomniałem wypisując na szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak Deysa dzisiaj obczaiłem i widze, że to nowa postać na polskiej scenie, którą warto słuchać. Niby polski rap taki biedny, a jest :

Eripe, Laik, Bisz, Quebo, Kuba knap, Reno, Duze Pe, Łona, Smarku, Wankej, Hans, Deep, Vnm, Peerzet, Tomb, Afro Kolektyw, Tau, Dwa sławy

 

a o sporu zapomniałem wypisując na szybko. 

 

To jakieś prowo? Połowa już z tych gości nie nagrywa a część to jakieś podziemne niewypały którym legal uciął jaja #Peerzet. Poza tym nie wiem jak ci się napatoczył pod klawisze Tomb(icon_crazy.gif)a zapomniałeś wspomnieć  Mesa Rasa czy  Zeusa.

 

Do tej Epki ostatnio wróciłem, piękna rzecz

 

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



To jakieś prowo? Połowa już z tych gości nie nagrywa a część to jakieś podziemne niewypały którym legal uciął jaja #Peerzet. Poza tym nie wiem jak ci się napatoczył pod klawisze Tomb()a zapomniałeś wspomnieć Mesa Rasa czy Zeusa.

Ale nagrała w swoim czasie świetnie albumy. 

A z tych co wymieniłem to chyba ze 3 nie nagrywa.

Zapomniałem o nich, jak i o Tecie i dwaczterysiedem choćby, przy tym całym narzekaniu na polski rap można jednak w nim sporo dobrych płyt przesłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze  RappaR to nie wiem po co  ci tam konto jeszcze z dwa czy trzy lata temu poziom dyskusji w dziale polski rap  był w miarę konkretny teraz niestety mocno spadł, większość obecnych tam postów  ogranicza się w zasadzie do: beka lubicon_bowdown.gif...

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się tak elokwentnie wypowiem- LOL.

 

Nie miałem pojęcia, nie czytam for z reguły, a polski rap przestał mnie interesować jakieś 3-4 lata temu- w zasadzie ostatnią płytą, którą przesłuchałem tuż po wyjściu to była ta producencka Quiza (jedna z najlepszych producenckich w polskim hh swoją drogą) a potem cała ta otoczka przestała mnie bawić a zaczęła smucić. Nie wiem czy poziom opadł, czy zajawka minęła, czy zwyczajnie zacząłem gardzić hipokryzją - jakoś tak wyszło i w sumie jak dziś przeglądam polską scenę to się cieszę, że się odciąłem we właściwym momencie;)

 

Żeby nie było, bardziej niż sam rap krytykuję tę kulturę, która sięgnęła dna. No ale to tylko moja opinia i moje odczucia, być może się mylę i jest super.

 

/oczywiście Kękę przesłuchałem jeszcze przed premierą #preorder!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest jednym z nielicznych raperów, którzy:

 

*nie kłamią- od pierwszego słowa czuć, że jest szczery - ilu masz taki raperów w Polsce?

 

*mega inteligentny- niby prosty rap, ale takich tekstów nie potrafiłby napisać pierwszy lepszy raper, z "ulicznych" raperów nie znam drugiego tak oczytanego typa jak Kę

 

*świetny flow- dobry, mocny głos, a jednocześnie potrafi nawinąć bangery jak "nie wiedziałaś"

 

*nie jest pizdą- popatrz sobie na takiego Solara czy mojego faworyta Racę- oni to mogą sobie nawijać najbardziej huslerskie rapy a i tak budzą tylko uśmiech bo jak taki mały, brzydki rudzielec jak Raca nawija ci, że rucha codziennie groupistki, które tylko marzą by się z nimi przespał to wieeeeeesz, beka. Albo Solar, który rzuca te punche cały czas i zgrywa takiego groźnego a potem patrzysz na typa a ten wygląda jak

 

http://i.iplsc.com/w-raporcie-mniejszosci-to-trojka-jasnowidzow-przewidywala-pr/0001ZINGBOIJ69QY-C116-F4.jpg

 

nie chodzi mi o krytykę wyglądu, tylko o to, że ich wersy nijak się mają do rzeczywistości, Kękę jest autentyczny a jakieś 99% raperów w PL żyje w świecie fantazji

 

*nigdzie się nie pchał, sami go znaleźli- pierwszy raz go usłyszałem całkowicie przypadkiem, akurat słuchałem Szuwar na yt i był odnośnik do typa, który się nazywał Kękę, kawałek "to co ważne"- patrzę na kswykę i myślę- oho, czuję bekę- słuchał i było tylko wow- kawałek był an yt z rok a miał z 3-4 tysie wyświetleń. Jeszcze prawie rok minął gdy zaczęło być o nim głośno- chyba dopiero przy "po horyzont" wypłynął poza krąg radomskich słuchaczy rapu. I to wszystko w czasach kiedy każdy wack ma na koncie 2-3 teledyski w formie one shotów, okładki płyt i znasz jego pysk nim usłyszysz głos. Z Prosto kontrakt też podpisał nie dlatego, że się do nich zgłosił, tylko Sokół sam go wydzwonił- to takie urzeczywistnienie tezy, że jeśli jesteś dobry to sami cię znajdą.

 

*zero przewózki- jest w chu pewny siebie co potwierdza tekstami jak "od kiedy będzie o mnie głośno? nie wiem.. wiem, że będzie" ale jednocześnie zero przewózki jaki to on jest i czego nie potrafi

 

*łączy ulicę z inteligencją- jakkolwiek to brzmi, mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi;) Wyobrażasz sobie Popka rapującego teksty Bisza? Oczywiście trochę przesadziłem z tym porównaniem, ale tak czy inaczej Kękę to jeden z najinteligentniejszych raperów w kraju, pokaż mi drugiego ulicznika, który składa takie wersy jak Kękę to z chęcią się zapoznam (poza Sokołem i Pono/choć ten drugi to zyskuje głównie dzięki technice/ choć i tak dla mnie Kę #1 wśród nich)

 

No i dużo innych rzeczy byłoby można wypisać, ale jako, że mam kaca i właśnie skończyłem szamać hotdoga to nie chce mi się myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=w4dZ2pcLMCs

 

jak widze jakies wystepy kendricka lamara to mnie tylko pusty smiech dopada

 

anyway Rick Ross jakis na jeden bat ta nowa plyta ciagle to samo, ace rozjebal

 

http://rapgenius.com/Ace-hood-trials-and-tribulations-lyrics#note-1991311

 

 

Looked my daughter in her eyes right before she passed away
Watched them doctors pull the plug don't wanna live another day
This was all in God's fate could not be no other way
How I did it, I kept my faith

They tried to break me but there ain't no way
I kept my focus whipped up the potion
And when you make it out the struggle you the chosen

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karwan- a kiedy Kękę wypadł z bitu? Nie przypominam sobie, ale wrzuć numer z chęcią się poprawię + o tym, że ma świetny flow świadczy choćby to, że zdarza mu się nawinąć bez rymu, a i tak płynie- dla mnie to jest głównym wyznacznikiem

 

Co do drugiego punktu to trochę niezgrabnie to ująłem:P Bądź co bądź, takiego Racę miałem szczęście/nieszczęście poznać i nic poza tym, że jest hipokrytą nie mam do dodania.

 

PS. Pamiętacie jak kiedyś Raca ruszył w trasę z Mesem? To nie dlatego, że Mes się nim jarał, tylko na Sylwka (czy tam z innej okazji, juz nie pamiętam) Raca się znalazł u Mesa i najebany rozwalił mu telewizor więc żeby go spłacić musiał zorganizować mu trasę :D (mam dużo więcej takich kwiatków na tych naszych haslerów, ale to kiedy indziej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.