Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

IMO albo on się nie umie odnaleźć na większości podkładów albo ma je c***owate, bo jakoś zawsze on dla mnie wypada tak jakby nie słyszał muzyki, a to chyba też chodzi, aby w rytm wpaść. zobaczymy go za 5 lat jak doświadczenia nabierze, potencjał ma, ale póki co jest jakiś taki surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;Qaj3BjUNKE0]

 

od 3:38 - tutaj też nie ma flow, jest surowy i nie odnajduje się na bicie?

 

Kompromitujecie się, panowie. Nie trzeba rapować każdego wersu śpiewająco na jedno kopyto, żeby "wpadać w rytm". Akurat wrzucony przez Kubbasa freestyle jest zrobiony specyficznie i ktoś kto ma małe pojęcie o rapie może pomyśleć, że nie w rytm i bez flow(a jest zupełnie przeciwnie), ale już mówienie że Kendrick Lamar nie ma flow i nie odnajduje się na bitach to przesada.

Poza tym potwierdza się, że słuchacie bitów i tego jak gość brzmi(też wam średnio wychodzi), a kompletnie nie zwracacie uwagi na teksty, którymi gość niszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraso sory ale ja takiego mamrotania pod nosem nie kupuje i nie będę słuchał, jak tobie się to podoba to ok, ale ja nie wiem gdzie ty tu widzisz zajebisty flow...

 

Poza tym koleś musi być na prawdę dobry skoro znajdujesz 20 sek jego rapu na jakimś feacie żeby pokazać jego flow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Kubbas, ale właśnie pokazałeś że nie masz pojęcia o rapie. Słuchajcie dalej bitów, hip hop is dead...

Mam pojęcie i to ogromne, o to się nie martw

 

Nie słucham bitów, jeden z powodów dla których Tupac był tak dobry było połączenie bitu ze słowami, mocne co? To się rap zwie, prawdziwy. U Lamara to chyba nie istnieje, bo czuje, że jakbym w tle puścił mu Te piękne czarne oczy to nadal by jechał na jeden takt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pojęcie i to ogromne, o to się nie martw

 

Nie słucham bitów, jeden z powodów dla których Tupac był tak dobry było połączenie bitu ze słowami, mocne co? To się rap zwie, prawdziwy. U Lamara to chyba nie istnieje, bo czuje, że jakbym w tle puścił mu Te piękne czarne oczy to nadal by jechał na jeden takt

Gadasz straszne głupoty stary. Skoro Ty nie znajdujesz flow w tym co wkleiłem i zamiast się do tego odnieść, czepiasz się że to tylko featuring no to ja nie mam pytań.

Podtrzymuję, nie masz pojęcia o rapie.

 

BTW TuPac był best ever z innego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że na jedym kawałku nawija jak nakręcony i akurat przywalił niezłym flow, nie zmienia faktu, że po prostu walnął szybką gadkę. Do szybkiego bitu to można i tak.

To, że TY powiesz, że jak ktoś Lamara nie kuma, to od razu nie zna się na rapie, to mi to wisi i powiewa, bo taki Nas to wciągnie tego chłystka, AZ wciągnie chłystka, już nawet Luda Cris go wciąga.

http://sirtepek.wrzuta.pl/audio/3pnmtOtPsKV/eminem_-_you_don_t_know -> to, że Cashis (od 2:45) nieźle powinął nie znaczy, że jest kozak, bo to raptem jedna taka pieśń.

Lamar jest fajny na featach, gdize może dać swoje 20-30 sekund, ale jego solówki nigdy nie sprawdzę bo będzie cienka (jw, na 3 się na nim zawiodłem już). Sprawdzę jutro No Sleep Til NYC, K-Dot Training Day i K-Dot C4 Mixtape - jesli te 3 płyty mnie do niego nie przekonają, to nie będę mógł się z Tobą zgodzić.

 

Btw. Gdybym chciał sobie posłuchac ambitnych tekstów to bym jakiś tomik poezji w wersji audio book posłuchał. Jak on chce po prostu dać przekaz, bez muzyki, to niech napisze książkę z przemyśleniami, chętnie poczytam, a tak, rap to muzyka wiec i bit/podkład jest tak samo ważny jak tekst i trzeba to nieźle zbilansować - można mieć prosty przekaz na prostym bicie, a nie takie nawijanie. Na 'The City' w końcówce też tak przyrapował i każde zdanie wtedy kończył na 'shit' aby się rymowało - wtf?

Edytowane przez Ugoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

 

Co do Tupaca specjalnie podkreśliłem, jednym z powodów.

 

Tak czepiam się, że musisz znaleźć na swoją tezę, 30 sek feata, to tak jakbym ja chciał udowodnić ala fani Bulls, że Jimmy Butler to jakiś niesamowity obrońca bo na yt jest jak przykrył Lebrona przez 1.5 minuty w meczu elegancko, myślałem, że przekonasz mnie do tego geniusza Lamara jakimś jego mocnym kawałkiem bo jak na razie to najlepiej wypadł na The City Game'a a dalej ciszaaaa zaraz będę obczajał jak jedzie na feacie u Khaleda - They Ready

 

Pokazać Ci co to flow? Kolesia jakiegoś lepszego od niego o kilka klas z podziemia, że tak powiem? Też dam na feacie żeby było uczciwie

 

[video=youtube;j45ZS0UamOM]

2:00

 

Papoo, Pap, Poose !

 

A jeżeli chodzi o prawdziwą klasę, o zmiane rytmu, flow, głębokość tekstów, opowiadanie ich, wszystko w jednym kawałku popis jak powinno się rapować, zmian stylu, wszystko tutaj:

 

[video=youtube;N5iq2prp0Es]http://www.youtube.com/watch?v=N5iq2prp0Es

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wasza duma została urażona i zaczyna się mniej ciekawy i merytoryczny etap dyskusji.

 

Pokazać Ci co to flow? Kolesia jakiegoś lepszego od niego o kilka klas z podziemia, że tak powiem? Też dam na feacie żeby było uczciwie

 

[video=youtube;j45ZS0UamOM]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=j45ZS0UamOM 2:00

 

Papoo, Pap, Poose !

Bardzo lubię Papoose'a, ale zatrzymał się kilka lat temu i nie robi teraz nic wartego uwagi. A umiejętności rapowe jak najbardziej z najwyższej półki. To nadal nie oznacza że Kendrick jest słaby ;)

 

A jeżeli chodzi o prawdziwą klasę, o zmiane rytmu, flow, głębokość tekstów, opowiadanie ich, wszystko w jednym kawałku popis jak powinno się rapować, zmian stylu, wszystko tutaj:

 

[video=youtube;N5iq2prp0Es]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=N5iq2prp0Es

Kendrick ma to wszystko co wymieniłeś, tylko robi to w innym stylu i Ty tego nie widzisz. Śmiem nawet twierdzić, że ma głębsze i bardziej skomplikowane teksty niż J.Cole. Może chodzi o tę zmianę rytmu, którą tak podkreślasz. Fajna rzecz, ale nie definiuje klasy rapera. Nie każdy raper z najwyższej półki musi w swoich zwrotkach przyśpieszać i zwalniać, nie musi pokazywać iluśtam styli w jednym kawałku. Jeśli tego nie robi to znaczy że jest wackiem i nie ma flow? Proszę was...

 

Sprawdzę jutro No Sleep Til NYC, K-Dot Training Day i K-Dot C4 Mixtape - jesli te 3 płyty mnie do niego nie przekonają, to nie będę mógł się z Tobą zgodzić.

Sprawdź przede wszystkim Section.80 i O.verly D.edicated a nie jakieś stare mixtape'y.

 

Na koniec kilka dowodów na to, o czym cały czas mówię. Całe kawałki, żebyście znowu nie powiedzieli że "w 20sek na featuringu to i ja dam taki rap, ze zniszczę Jadakissa, J.Cole'a i Bun'a B" :

 

www.youtube.com/watch?v=RJc0M4CjmNg

 

www.youtube.com/watch?v=ep0hay4Qw54

 

www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE (Kubbas masz swoje zmiany rytmu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana trochę się z nim pomęczyłem, ale mogę przyznać, że jest ciut lepszy niż średniak, ale i tak jest jak dla mnie przeceniany. Niech się z kimś połączy w duet, trio czy tak w 100, ale jego solówki są nudne. Fajnie może robić za featuring, ale tak to raczej nie traciłbym 3-4 minut na słuchanie go.

 

Akurat to już kwestia gustu, bo jakbym miał go w skali ocenić, gdzie taki Nas ma 9/10, Game 8/10 i Big L 10/10, to daję mu takie solidne, serio solidne 6,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem, że jest c***owy. A jego szybka nawijka to nie jest od razu flow, bo gadać bez sensu to i na bazarku przy kupowaniu ziemniaków baby nawijają i flow to to nie jest. Coś tam słychać, czegoś tam brak. Zobaczymy co to będzie 'nie za rok, nie za dwa, nie za trzy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :P

 

Słuchaliście CNO2? Jak reedukacja dla mnie była dobra, ogólnie nie słucham Polskiego HH właśnie od reedukacji jakoś, to teraz CNO2 jest tragiczne, Rychu którego jestem wielkim fanem jedzie non stop szybko szybko szybko

 

Może to tak jak z bokserem? Jak w Rockym, najgorsze co może spotkać boksera rapera to ucywilizowanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-Ro techniką i wyczuciem bitu zjada 90% raperów z USA na śniadanie a taki Kendrick Lamar nie ma nawet 30% procent jego umiejętnośći.

Narobiło się teraz tych gwiazdek i gwiazdeczek szczególnie na Południu.2Chainz nagrywa solidne materiały ale hype na niego też jest przesadny dużo bardziej podobal mi się razem z Dollą w duecie z Playaz Circle.

Chingy ostatnio wydał bardzo przyzwoitą płytę.Wiem że nieraz nie potrafi przebić się z wokalem przez bit choć ostatnio trochę to poprawił,wiem że cały czas ma hujową opinię wśród słuchaczy ale dużo bardziej wolę jego pojedyncze kawałki niż tych wszytkich promowanych antyraperów z Cash Money szczególnie.

 

Z-Ro na prezydenta!!!! Jeśli chodzi o umiejętności to jest dla mnie top 10 Raperów w Historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.