Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Też lubię Rakima i szykuję się do przesłuchania jego nowej płytki. Mam nadzieję , że nie będę zbytnio zawiedziony. Lubie również Masta Ace'a i jego genialny album 'A long hot summer'. Jednak polecić chciałbym wam grupę eMC , w której wyżej wymieniony Masta mieści się w składzie.

Tu macie link do jednego z moich ulubionych kawałków w ich wykonaniu :

Polecam ich wszystkim fanom prawdziwego hip hopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo?

Jeszcze się pytasz?? Wystarczy mi wsłuchać się w jego parę kawałków i jakoś nic mądrego z nich nie wynoszę. Rap czy hiphop jest formą przekazu , a to co ten "artysta" chce mi przekazać , lekko mówiąc , jest żałosne. Dlatego moim zdaniem nawet nie warto go słuchać .Na polskiej scenie muzycznej jest naprawdę wiele prawdziwych raperów (patrz-> OSTR, Łona ,Eldo) tylko niestety są przyćmiewani przez takich ludzi jak gural albo peja.

Daje link do piosenki w ktorej gural rowniez bierze udzial, ogolnie zareprezentowal ponownie swoj poziom.

http://www.youtube.com/watch?v=5LEf6dzW ... re=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gural jest spoko/ byl spoko kiedys.. takie rapowe hujemuje bragga. Drewnianej Małpy Rock był świetny. Pajacuje, ale jakbym był bogaty i melanżował tyle co on też by mi odjebało.

 

I tak jest milion razy lepszy od całego tego prawilnego ulicznego gówna z 3 pasków ulepionego (nie mam nic do dresów, bo sam zostałem dresiarzem :lol: ). Joł dzieciak, elo jestem ćpunem, alkoholikiem, ale co tam joł dziesiona jest wporzo. plus te rymy na jedną końcówkę. Joł joł i joł.

Ale ja jestem tylko z natury hejterem, więc do serca se wziąłem

"don't hate the playa, hate the game" i na polskiej scenie nie szukam niczego nowego. 2001 to był k**** rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie ma tematu o reggae , więc tu będzie najbliżej zwłaszcza jeśli chodzi o gości , nowa płyta Ras Luty ,,Jeśli słyszysz'' dla mnie rewelacja w podobnym klimacie jak produkcje jego macierzystej formacji East West Rockers czyli dużo przebojowości,nowoczesnych brzmień i dobrej nawijki.Bomba

 

A Pejii jest chyba ciągle mało ...

 

http://www.hip-hop.pl/teksty/projector.php?id=1265378153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche teksty mecza tylko momentami... Selassie itp. miłość i szacunek zaraz potem ze dla wrogów ma buta... pokazują inni że nie trzeba się specjalnie wczuwać w rastafarai klimaty żeby dobre rege robić.Chociaż w jednym regowym projekcie sie sojce udzielilo nawet takze jak widac ludzie lubia sobie krzyknac rastafarai - ot tak po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche teksty mecza tylko momentami... Selassie itp. miłość i szacunek zaraz potem ze dla wrogów ma buta... pokazują inni że nie trzeba się specjalnie wczuwać w rastafarai klimaty żeby dobre rege robić.Chociaż w jednym regowym projekcie sie sojce udzielilo nawet takze jak widac ludzie lubia sobie krzyknac rastafarai - ot tak po prostu.

Mi tam to nie przeszkadza. W ogóle ja w tej muzyce nie szukam żadnego głębszego sensu czy przekazu. Kawałki mają bujać, wpadać w ucho i sprawdzać sie melanżach. A przy okazji nie być c***owizną jak te wszstkie popowe ballady o miłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych butów i sensu to wogóle w Polsce te rastafariany to poprostu przejarane łby/ ex-raperzy / followers.

Całe te polskie regge to w polsce słuchają expunki albo excentryczne hiphopowce pfff. ostatnio gdzieś na blogu przeczytałem jak to polska umie tworzyć.. coś co już ktoś wymyślił.

Nazwę też dali z pizdy wziętą, bo brzmi "zachodnio" więc lepiej i wogóle super extra gites fajosko..

 

Jebać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.