Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, dlaczego nikt o tym jeszcze nie napisal, wyszla solowka Tedego - Note2

 

jedna z jego najlepszych, napewno lepsza od Esende i Sciezki, Ser Michu zrobil naprawde cudne bity, 2 plytowy album, ktory z szacunku i uznania postanowilem kupic(tak, jestem chamem, ktory wszystkie plyty sciaga z neta). Poza moze 3 kawalkami, ktore sa slabsze, reszta to mistrzostwo swiata. Wiadomo, ocena tej plytki zalezy tylko i wylacznie od podejscia do samego autora, Tedego albo sie lubi, albo nie. I na podstawie tego kryterium pewnie bedzie i oceniania na plyta.

 

Solo Numera

 

Przesluchalem raz, i poza Intro zaden kawalek mi nie przypadl do gustu :)

 

Teraz jakos chyba Rychu jakos wyszedl, ale nie mialem czasu jeszcze przesluchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet nie wiedzialem o co chodzi z Rychem, mowilem tylko i wylacznie o jego plycie

 

ale po zapoznaniu sie z ta akcja - Peja byl, jest i bedzie burakiem...jakos nie trafia do mnie,ze jest "z osiedla"... k****, ludzie placa mu hajs za koncert, za plyty, UTRZYMUJA GO, a on wyskakuje z taka sytuacja?? pozdro i smacznego koksu, widac ze pozytywnie na niego dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły dres po kilku klasach podstawówki. zareagował w prostacki sposób dając tym samym fałszywy obraz tej kultury ludziom uważającym tę muzykę za dno dna, następstwo disco polo. media nadmuc***ą sprawe, robią z tego 15letniego dziecka (którego na koncercie być nie powinno) ofiare zlinczowaną przez 5 karków na prośbe artysty. Młody poszedł na koncert, zachowywał się jak się zachowywał musiał liczyć się ze skutkami (o czym mówił chyba Liroy). Gdyby pojawiła się ochrona typek dostałby wpierdol od panów w mundurach, poza klubem i "zgodnie z prawem". a tak oberwało się jeszcze koksiarzowi ryszardowi, a raczej wizerunkowi całej sceny HH.

generalnie są siebie warci nawzajem.

 

mam nadzieje, że podobnie jak ja, sporo osób powstrzyma się teraz od zostawienia 30paru PLN w empiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak zachował się jak idiota, ale jeszcze gorzej zrobił Peja. Przecież było to tak bezmyślne, że aż szkoda słów. A kultura hip-hopowa i tak nie obroni się tylko dzięki kilku osobom, o których jest czasami głośno w mediach, najważniejsi są Ci, którzy ją kultywują i sami tworzą dla siebie. Co taką osobę może obchodzić stosunek mediów do hip hopu - nic.

 

http://wakacje-festiwale.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie płyta Tedego jest tłusta. Nie wiem czy najlepsza, ale tak jak TD nawija w kawałku 'ta muzyka'- "im starsza maja płyta tym c***owsza, ale masz z nią związane wspomnienia..." ;). Z tych ostatnich, Ścieżka Dźwiękowa wydawała mi się słaba, a od Esende Notes 2 podchodzi mi bardziej. IMO kawałek z Mrozem (właśnie "ta muzyka") to najlepszy track na płycie.

 

Płyta Ryśka również mi się podoba, szczegolnie 'zbyt dużo bólu' z Pihem.

 

a słyszał ktoś nową płyte Procenta? słyszałem tylko jakiś kawałek z jakiegos filmu (niestety nie przypominam sobie teraz tytulu ;) z Nowickim, no i 2012 z Wujkiem. Kawałek naprawde zacny, a tak dobrego teledysku w PLHH nie widzialem juz bardzo bardzo dawno. oryginał na pewno wpadnie w moje ręce.

 

EDIT: po kilkugodzinnym słuchaniu Note2 już wiem, że faktycznie jest to najlepsza płyta Tedego, również najlepsza w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film to Jeszcze nie wieczór, a Procent zrobił do niego muzyke. Klip rzeczywiście bardzo przyjemny i orginalny. płyty jeszcze nie słuchałem.

 

Dawno w tym temacie nie pisałem, wiec krótko:

 

1. Na CLMF oczywiście byłem i moge potwierdzić że koncert Nas'a rozmiażdżył. Najlepszy koncert na jakim byłem w życiu. Muzyka oczywiście z instrumentów, kapitalne dźwięki. Zresztą sami zobaczcie (jesli nie widzieliście) http://www.youtube.com/watch?v=qU5mdA4EEEQ - Dziesięcio-minutowy One Mic był daniem głównym koncertu.

Oprócz Nasira dobre koncerty dali WFD, Shaggy (dla tych co lubią) i podobno Mes na którego nie zdążyłem.

 

2. Płyte Tedzika jest w trakcie przesłuchania. Po pierwszym stwierdzam że płyta bdb ale mimo wszystko Esende Mylffon był jednak lepszy, imo.

 

ps. Bonus track pod tytułem 'Do rytmu' mnie zniszczył :D

 

3.Takze mogę polecić dwie płyty raperów, którzy może nie są czołowymi postaciami sceny, ale nagrali dobre produkcje. VNM-Niuskul dla tych co tolerują jego teksty i flow :wink:

I Łysondżi. dla tych którzy lubią Szybki Szmal i ich styl rapowania.

 

Teraz pozostaje czekać na Pyskatego. Singiel "Jestem" jest znakomity. Goście na płycie też ciekawi. To może być album roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie slucham Procenta, narazie płyta wydaje mi sie naprawde dobra, zobaczymy co będzie po kilku przesłuchaniach.

 

ale nie to jest najwazniejsze...

 

słyszeliscie co Tede zrobił z rysiem? :wink: nie wiem czy P. odpowie, ale to nie jest chyba ważne. Tede pokazał klase, nie przypominam sobie równie dobrego dissu (czy raczej dissów w końcu to nie jeden kawałek) w wykonaniu polskich raperów ;) szacunek. (pisze o Erracie do Notes 2 jeśli ktoś nie słyszał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis na koncercie Jamala i nawet Miodu powiedział, ze Peja sie do niego burzy ale ma to głęboko w dupie.

Rychu generalnie ma zryty baniak, fakt, że beef to doskonała forma promocji, ale troszeczke umiaru. Chyba na tegorocznym festiwalu w Giżycku rzucał jakieś zaczepki również do Eldoki, a ostatnich kilka miesięcy spędził na paleniu kukieł ubranych w bluzy Prosto. Bardzo fajnie, że Tede odpowiedział, ale warunek- był to pierwszy i ostatni kawałek skierowany do p. A Peja nawet jeśli odpowie będzie to zapewne przepełniona epitetami radosna twórczość rysia-misia :wink: i tak w pyrlandii panowie ćwierćinteligenci bedą gotowi pójść za swoim panem i zrobić jakas zadyme na koncercie WJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie pojechal dobrze. w porownaniu do Tedego to to jest IV liga, ale to było oczywiste od początku tego starcia, chociażby dlatego, że racja i argumenty leżą po stronie TDFa. O czym Rych może nawijać? o niczym, może wyłącznie sypać punchami jaki to Jacek jest komercyjny etc.

 

forma tych jego dissów mi nie odpowiada, a treść...tak jak napisałem IV liga- Rysiek ośmieszył się na koncercie w ZG, a teraz robi to nadal.

 

"lubisz go czy nie w rapie to jest rok Tedego..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lubisz go czy nie w rapie to jest rok Tedego..."

KOLEJNY rok Tedego :)

 

 

 

fakt, troche za szybko napisalem, ze dobrze pojechal, w zasadzie po przesluchaniu pierwszego "filmiku"

podejrzewam, ze Tede nie odpowie, chyba ze znizy sie do poziomu Peji i bedzie jechal na inwektywy, bo intelektem Rysia rozjebal na samym poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wywiad. Kolejny gwóźdź do trumny rysia misia, no i z tego co mówi Tede, jeszcze z nim nie skonczyl. ale obawiam się, że odpowiadać na to co zrobił Peja na te trzy tzw. dissy raczej nie ma sensu, raczej nie ma sensu dawać ryśkowi kolejnej okazji do ciągnięcia tego beefu...

 

btw trzeba przyznac, ze w '09 powrocil stary dobry Tede, powrocil w wielkim stylu- WFD, Note2, a teraz nokaut peji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.