Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Gural i Peja, gdyby mieli większy talent do pisani tekstów, byliby dużo lepsi niż są.

postawienie Rysia i DGE (w kwestii tekstów) obok siebie to bardzo odważne posunięcie...( :?: )

 

 

a nowy Mes...nie jest zły, kilka tracków ok, ale generalnie myśle, że żaden z nich (jak i cała płyta) nie warta jest powracania do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, wiadomo, że Peja potrafi coś dobrego skrobnąć, ale według mnie obaj tekściarzami są słabymi i to obniża ich ocenę jako raperów.

 

Mes na początku średnio mi się podobał, ale im więcej podobam, tym coraz więcej ciekaeego odkrywam, warto wsłuchać się dokładnie w teksty, warto przesłuchać tę płytę przynajmniej kilkukrotnie i dopiero wtedy pewne rzeczy docierają.

 

cały czas jej słucha i narazie jest dobrze, a może wkręci mi się ta płyta jeszcze bardziej.

Grubą przesadą jest jednak pisanie o tej płycie jako na płycie roku(spotkałem się już z takim tekstrami). Po pierwsze stawiam w tej chwili OCB nad Zamachem na Przeciętność, po drugie mamy dopiero końcówkę kwietnia, Jeszce w tym roku wiele przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta na która czekałem czyli TRIP, w wykonaniu 52 dęciec nie wyjdzie w maju...

pwodem jest to, że okradziono studio...

Wiecie co wielka szkoda, bo już czekałem, a teraz jak nie znajda złodzieja to we wrześniu pewnie dopiero bedzie.

W nocy z 20 na 21 kwietnia studio nagraniowe MYSELF, zespołu 52 Dębiec, zostało okradzione. Oprócz dużych strat materialnych zginął też komputer na dysku którego znajdował się cały materiał zespołu na nową płytę „T.R.I.P”

 

Oprócz dużych strat materialnych (sprzęt muzyczny i nagraniowy), zginął też komputer na dysku którego znajdował sie cały materiał zespołu na nową plytę. Razem z komputerem przepadła płyta i cały rok ciężkiej pracy.

 

 

- W tym momencie nie mamy ani jednego utworu z nowej płyty i nie mamy jak tych numerów odtworzyć. Apelujemy o zwrot choćby dysku, który dla złodziei jest bezwartościowy a dla nas bezcenny - piszą muzycy na swojej stronie internetowej.

 

 

 

Wielka szkoda, tym bardziej, że Deep Hans ostanio nagrali fajną płytkę ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No mi jak polski h-h jest obcy, tak po po przypadkowym natrafieniu na i po wysłuchaniu tej piosenki (dwie różne wersje, obie są kosmiczne!):

 

 

zacząłem coś tam drążyć w twórczości polskich raperów. I tak: O.S.T.R jest naprawdę świetny, teksty, muzyka (ulubione utwory - "Po drodze do nieba", "Brzydki, zły, szczery", "1980", "Dla tych kilku rzeczy" - chyba najlepszy i jeszcze parę innych), Jamal - już niestety nie tak dobry (zresztą on raczej jest z reggae) jak O.S.T.R, choć utwór z Molestą "Tak miało być" to świetny kawałek. Poza tym, Jamal ma świetny głos, taki agresywny, bardzo fajnie się go słucha. Frenchmana jeszcze nie ogarnąłem (tak btw. polecacie coś?) choć pewnie to kwestia dnia.

 

Z zagranicznych zaś, kumpel ostatnio pokazał mi dwa utwory Eminema (nigdy za nim nie przepadałem, w sumie tak jak za całym hh ;) ) - "Crack a bottle" oraz "Old times sake". No i pierwsza klasa. Polecam.

 

To tyle z mojego pierwszego od bardzoo dawna kontaktu z polskim rapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi jak polski h-h jest obcy, tak po po przypadkowym natrafieniu na i po wysłuchaniu tej piosenki (dwie różne wersje, obie są kosmiczne!):

 

 

zacząłem coś tam drążyć w twórczości polskich raperów. I tak: O.S.T.R jest naprawdę świetny, teksty, muzyka (ulubione utwory - "Po drodze do nieba", "Brzydki, zły, szczery", "1980", "Dla tych kilku rzeczy" - chyba najlepszy i jeszcze parę innych), Jamal - już niestety nie tak dobry (zresztą on raczej jest z reggae) jak O.S.T.R, choć utwór z Molestą "Tak miało być" to świetny kawałek. Poza tym, Jamal ma świetny głos, taki agresywny, bardzo fajnie się go słucha. Frenchmana jeszcze nie ogarnąłem (tak btw. polecacie coś?) choć pewnie to kwestia dnia.

 

Z zagranicznych zaś, kumpel ostatnio pokazał mi dwa utwory Eminema (nigdy za nim nie przepadałem, w sumie tak jak za całym hh ;) ) - "Crack a bottle" oraz "Old times sake". No i pierwsza klasa. Polecam.

 

To tyle z mojego pierwszego od bardzoo dawna kontaktu z polskim rapem.

jak widze są to utwory SOFA toruńskiej ekipy ;] Co jest z nimi ciekawego? Śpiewaja chyba kazdy rodzaj muzyki R'n'B, pop, hip-hop normalnie wszystko więc napewno idzie polubić SOFA, bo naprawde każdy rodzaj muzki śpiewaj chyba i kązdy może znaleśc coś dla siebie. Ta piosenka jest z ich nowej płyty "Do re mi fa SOfa" bodajże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem coś tam drążyć w twórczości polskich raperów. I tak: O.S.T.R jest naprawdę świetny, teksty, muzyka (ulubione utwory - "Po drodze do nieba", "Brzydki, zły, szczery", "1980", "Dla tych kilku rzeczy" - chyba najlepszy i jeszcze parę innych), Jamal - już niestety nie tak dobry (zresztą on raczej jest z reggae) jak O.S.T.R, choć utwór z Molestą "Tak miało być" to świetny kawałek. Poza tym, Jamal ma świetny głos, taki agresywny, bardzo fajnie się go słucha. Frenchmana jeszcze nie ogarnąłem (tak btw. polecacie coś?) choć pewnie to kwestia dnia.

Nie Jamal ino Miodu (Tomasz Mioduszewski). Jamal to zespół, obecnie w składzie: Miodu i Frenchman na wokalu i kilka innych osób na instrumentach. No i ich muzyka zdecydowanie nie kwalifikuje się do kategorii rap tylko: Dancehall/raggamuffin. Jeśli chodzi o Frenchmana to jest on zdecydowanie najsłabszym ogniwem na ostatniej płycie Jamala, a jego zwrotka "Przedstawiam się, mister Frenchman from Afrika, mój tata Francja, moja mama Polska czternaście lat tam i czternaście lat tu" to istny punchline roku...

 

Frenchman był kiedyś członkiem trio Bass Medium Trinity (m.in. z Mariką na wokalu) i wydali wówczas naprawdę świetny krążek "Mówisz i masz". Swego czasu był to gorący shit w naszym środowisku reggeałowym, tak więc jeśli interesują Cię taki klimaty to polecam sprawdzić. Dziś nie brzmi to już tak świeżo, ale przed laty robiło ogromne wrażenie. Dyskusja dotyczy rapu, ale jako ciekawostkę można obadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wiem, wiem premiera pojutrze, ale darkwarez.pl jak zwykle niezawodny

Raczej polishtracker... To od nich album krąży po całej sieci... ;-)

 

Przy okazji: http://wielkiejol.com/downloads/Warszafski_Deszcz_-_H.W.D.Piratom.mp3 ;-)

 

powiem tak, nowy Warszawfski jest idealnym wydaniem odlschoolowego brzmienia, przy calym dobrodziejstwie techniki, masteringu itp itd...

 

plyta miod

Dołączam się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie ;] Czy moglibiście mi podać jakies polskie piosenki hip-hopowe, którą w swoim tekscie mają coś o koszykówce? ;]

Coś jak np. WSZ CNE- Jeszcze raz http://www.youtube.com/watch?v=6Z0qE6yiS7Y tak wogle fajna piosenka ;]

a moze nawet jeszcze bardziej o koszu, bo o Gortacie ;] http://www.youtube.com/watch?v=_QGmcvk0nl8

czy jak jestesmy juz przy Masseyu to cos ala to

 

 

 

To macie jakies fajne kawałki o baskecie? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie gdzie jest np jeden tekst/wers o koszykowce/nba to jest sporo. Np:

 

Pezet - Nie słuchac przed 3005

(tekst o Carterze)

3W - Wuuf (feat. Kasta, Esse) http://www.youtube.com/watch?v=Rlx6JM11RkM (tekst o Abdul-Jabarze)

Grammatik - Od ostatniego spotkania http://www.youtube.com/watch?v=qksWZ2yk ... re=related (tekst o Pistons)

Pezet - To tylko ja http://www.youtube.com/watch?v=7z4vhRymsIY (tekst o Birdzie i Celtics)

DonGuralesko - El Polako -

(tekst o Olajuwonie)

 

To takie które mi przyszły od razu do głowy, na pewno jest tego więcej.

Pewnie jeszcze Massey sporo takich nagrał bo on grał w kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spodziewałem że na nowym 3W sa jakieś teksty o Nba. Juz Nullo się o to pewnie postarał. Jestem troche w tyle z rapem, takich płyt jak Złodzieje Czasu, Powrócifszy czy Semtex jeszcze nie przesłuchałem, a na pewno są to dobre materiały. Wszystko przez Słonia. Tak się zajarałem jego płyta że przez ostatni czas nic innego swoim uszom nie aplikuje :mrgreen: Apropo, polecam Chore Melodie! Dla mnie to płyta roku i osobiście imo jedna z najlepszych w historii polskiego rapu. Może jestem nie obiektywny, może przesadzam, ale strasznie się nią jaram. Zresztą sprawdźcie sami.

 

Teraz zamawiam 3w i Wfd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie WFD i dla mnie płyta na pewno dobra, ale chyba spodziewałem się więcej, niby nie jest źle, ale rewelacji też nie ma, dałbym tak 7, może 6,6 na 10.

Na pewno dobre są oba single, poza tym Leniwy Dzień, Czuję się lepiej, Weź to Podgłośnij, Na kolana. Resztą jakoś tak niczym się nie wyróżnia.

 

Nowe 3W według mnie bardzo dobre, wielu ich wciąż ocenia przez pryzmat Masz Stajla, ale fakty są takie, że chłopaki robią naprawdę dobry rap.

 

Tego Słonia jeszcze nie słyszałem, ale przesłucham, może okaże się dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj premierę miał projekt polskiego duetu z Kanady (patrOO i Piter) tj. Ortega Cartel "Lavorama". Ekipa od lat dobrze znana w polskim podziemiu ze swoim pierwszym legalnym wydawnictwem. Na featach m.in. OSTR, Tede, Finker i Jesse Maxwell. Polecam sprawdzić.

 

Płytę można jeszcze nabyć w postaci fizycznej> http://www.asfalt.pl/shop/ortega-cartel ... 3a426aed08

 

Po wyczerpaniu nakładu trafi legalnie do netu, ale pewnie już śmiga na rapidach.

 

Teledysk do pierwszego singla:

Teledysk do drugiego singla:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavorama - rewelacyjna płyta, słucha się naprawdę z wielką przyjemnością, patr00 po raz kolejny pokazał jak nieprzeciętnym jest producentem, Piter też nie zawiódł, poza tym goście w większości pokazali klasę.

 

Do tego tak pięknie jest ta płyta wydana, że trzeba ją mieć w swojej kolekcji :)

Polecam każdemu fanowi rapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.