Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

O k**** :!: :shock: :cry:

Jeden z najlepszych w Polsce zespołów tego gatunku tak nagle się rozpada, rozpada się pół roku po tym jak wydał "Podróże". Tak ni stąd ni zowąd taki skład się rozpada.

 

Wie ktoś jakie są powody, są chłopakami kierowało, ze podjęli tak nagle taką poważną decyzję :?:

 

Bardzo, bardzo szkoda, mam nadzieję, że nadal będą nagrywali solowo, szczególnie Eldo, a może jeszcze zmienią decyzję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie są powody, są chłopakami kierowało, ze podjęli tak nagle taką poważną decyzję

Tak, wiemy. Powody czysto 'marketingowe'...Za trzy lata chłopaki ogłoszą spektakularny powrót, wszyscy rzucą się na ich album, a Józek z Leszkiem będą mieli duużo hajsu...(z tym dużo może troche przesadzilem, w koncu to Polska :)). Oni już raz się rozpadli :wink: Tak więc spokojnie, nie jeden album Grammatika jeszcze przesłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cóż jeśli ograniczasz się do gangsta rapu elo elo hwdp to rzeczywiście nazwiesz to porażką roku, a jakbyś nie zauważył to o tandetność i przejaskrawienie właśnie tutaj chodziło :?

Ja na Ciebie nie najeżdżam, a Ty od razu uznajesz że ograniczam się do "elo hwdp". Ciekaw jestem skąd takie wnioski. Ograniczam się do dobrej muzyki jeśli Cię to interesuje.

 

Rozumiem, że można nagrać kawałek dla jaj, żeby się z czegoś pośmiać. Nic mnie to nie obchodzi o co chodziło tutaj. Dla mnie to jest tandetna muzyka. Tacy szanowani raperzy jak Sokół i Pono nagrywają takie coś? Przecież to brzmi jak techno. Muzycznie i lirycznie ten kawałek to dno. Jeśli chcą się pośmiać niech to robią, ale czemu w takim razie chcą zbijać na tym gruby hajs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przesadziłem z ograniczaniem, wybacz.

 

ale reszta tego co napisałeś to dla mnie przykład na to że nie znasz tamtych klimatów, nie wiesz kto to Franek Kimono i nie znasz kluczowego tu słowa pasitsz, dla mnie właśnie jest rewelacyjne że tacy szanowani raperzy robią takie utwory a nie ograniczają się do rzeczonego "elo elo hwdp", a że zbijają na tym kasę? widać ludziom musi się podobać, przymusu nie ma...

 

i powiedz gdzie tam słyszysz jakieś techno? :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiedz gdzie tam słyszysz jakieś techno? :roll: :roll: :roll:

Ten bit brzmi jak techno. Jeśli to ma być rap to ja dziękuje za taki rap. Bit=Techno

 

Może i nie znam tamtych klimatów, nie czuje tego itd. Nie podoba mi się to i już. Tylko, ze jest jedna, najgorsza sprawa. Dlaczego to się nazywa hip-hop'em? Gdyby nie to, nie miałbym nic przeciwko. Mogą robić co chcą przecież, tylko dlaczego nazywają coś takiego rapem? To dla mnie jest najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą robić co chcą przecież, tylko dlaczego nazywają coś takiego rapem? To dla mnie jest najgorsze.

Kto nazywa ten kawałek rapem? z tego co ja słyszałem, Wojtek i Poniedziałek pytani o kawałek 'w aucie' odpowiadają, że jest to po prostu lajtowy utwór, nagrany bardziej dla jaj, nawiązujący do 'twórczości' Franka Kimono.

Co do clipu to wiadomo, chodziło o pokazanie 'tandetności' i kiczu lat 80, ale imo można to było zrobić lepiej :wink:

 

PS. a jeśli ktoś krytykuje TPWC za 'technobity' to faktycznie jest troszke ograniczony- rap to nie tylko prymitywne HG i ich CHWDP (w wersji ulicznej, dla prawdziwych twardzieli co to po powrocie z gimnazjum odpalają 'forum z kreska'- HWDP).

 

Jeśli chcą się pośmiać niech to robią, ale czemu w takim razie chcą zbijać na tym gruby hajs

Bo na tym polega ten biznes? poza tym nie bardzo wiem o jakim 'grubym hajsie' mowimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. a jeśli ktoś krytykuje TPWC za 'technobity' to faktycznie jest troszke ograniczony- rap to nie tylko prymitywne HG i ich CHWDP (w wersji ulicznej, dla prawdziwych twardzieli co to po powrocie z gimnazjum odpalają 'forum z kreska'- HWDP).

Dlaczego ciągle mówicie tylko o tym HG itp? Dla mnie to co jest na TPWC to w większości nie są dobre, rapowe bity, tylko coś podchodzące pod techno. To jest moje zdanie i mam prawo takie mieć. Czy to, że nie tak uważam od razu stawia mnie na równi ze słuchaczami HG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie "w aucie" pokazuje, ze fajny sarkazm nie jest polskim "hiphopowcom" obcy... to nie jest kawalek z przeslaniem, majacy ksztaltowac 15 latkow, wiec nie wiem po co niektorzy tak sie napinaja. Zaraz pewnie padnie jeszcze. ze Sokol sie sprzedal, a tpwc kieruje w swoja strone. luzz ludu, w tym smutnym jak pizda miescie,kraju, czasami trzeba sie posmiac

 

"amerikano, pseudo po tacie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tede - Ścieżka Dźwiękowa

 

powiedzmy szczerze - pod wzgledem bitow plyta rozpierdala, fajny klimat, WDK sie popisal, a pamietam jak jeszcze z Jaoshem nagrywal

 

kwestia liryczna - jeszcze ciezko powiedziec, w dosyc lajtowym klimacie utrzymane, no i przedewszystkim kawalek z Natalią sequel :)

 

EDIT

 

Nie wiem jak sie to stalo, ze ten post jest w tym temacie, prosilbym o przeniesienie do wlasciwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się travcka. Płyta ogólnie bardzo luźna, może chwilami nawet za bardzo. Może jak posłucham jeszcze trochę to zmienię zdanie, ale na razie zachwycony nie jestem.

Bity rzeczywiście bardzo dobre, ale chyba wolę te z Essende Mylffon, ale mówię że muszę jeszcze przesłuchać parę razy. To wrażenia po pierwszych słuchaniach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, po dluzszym przesluchaniu, plyta tedego naprawde dobra. Tak jak mowilem, utrzymana w lajtowym klimacie, ale lirycznie powiedzialbym ze bardzo dobra.

 

22 gibony, dryn dryn, introdukcja, czy jasno czy ciemno, made in china, hd plastikon, air max ltd, g.r.u.b.y. , skret, modopolo - 10 kawalkow swiezych, innych, dobrych, na 17 na calej plycie to dobre osiagniecie.

 

 

natomiast co do gurala, to troszke jestem zawiedziony. wprawdzie nieudalo mi sie jeszcze przesluchac jej dokladnie, ale poki co to tylko tytulowe "El polako" jest mocne, a liczylem ze taka bedzie cala plyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu nabyłem 'Ścieżke Dźwiękową' i tak w sumie to tego się po TDFie spodziewałem. Czyli nic wielkiego, ale też nic słabego. Po prostu jak to określił travcka- płyta utrzymana w lajtowym, wakacyjnym klimacie. Zajebiste bity, Jacek moze troche mniej zajebisty, ale generalnie album mi podchodzi :wink:

Kilka kawałków faktycznie dobrych na czele z aktualnym tematycznie Made in China :wink:

 

EDIT: na h-h.pl pojawiło się promo bardzo bardzo długo oczekiwanej płyty Chady. po przesłuchaniu moge powiedziec tylko- będzie grooobo, zapowiada się jeden z najlepszych albumów w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni słucham sobie Tedego i Gurala.

 

Co do tego pierwszego to jego najnowsze dzieło dosyć dobre według mnie. Może nie będę tego słuchał tak długo jak "Ja tu tylko sprzątam" czy "27" powiedzmy, ale całkiem przyjemnie się tego słucha, jest kilka dobrych kawałków jak Made in China, Introdukcja, Diler, Mówią na mnie czy Kickflip. Tak jak pisaliście, bardzo dobre bity, ale Tede tez jakoś trzyma poziom, technicznie i lirycznie.

 

Natomiast co do Gurala, to aż szkoda wogóle pisać coś o takiej płycie. Z całej tej płyty, coś sobą prezentuje "El Polako" i "Sens Tomów". A pełno jest takich rymów, w ogóle całych piosenek, że nasuwa się pytanie, jak można tego gościa uznawać za czołówkę polskiego rapu :?: :?

Raz przesłuchałem tę płytę i mi wystarczy, i tak walczyłem ze sobą, żeby tego nie wyłączyć w pewnym momencie. Dla mnie bardzo słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.