Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

skąd wiesz o 11 stycznia? początkowo data premiery to miał byc grudzień, ale sam Nas mówił, że materiał jeszcze nie jest skonczony i album wyjdzie prawdopodobnie w I/II kwartale. A to oznacza, że może wyjść zarówno w styczniu jak i kwietniu. Chyba, że już premiera jest wyznaczona na 11.01 (kilka dni temu nie była).

 

a wcześniej (czyli jakoś teraz) ma wyjść greatest hits Nasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz o 11 stycznia? początkowo data premiery to miał byc grudzień, ale sam Nas mówił, że materiał jeszcze nie jest skonczony i album wyjdzie prawdopodobnie w I/II kwartale. A to oznacza, że może wyjść zarówno w styczniu jak i kwietniu. Chyba, że już premiera jest wyznaczona na 11.01 (kilka dni temu nie była).

 

a wcześniej (czyli jakoś teraz) ma wyjść greatest hits Nasa.

Greatest hits już wyszło, a o tym styczniu to gdzieś czytałem, że premiera zostaje przesunięta z 11 grudnia na 11 stycznia, ale nie pamiętam gdzie to przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu Guru - Jazzmatazz 4 wziąłem się za przesłuchanie całej serii, bo to raczej odległe czasy i nigdy tego nie słuchałem. Muszę powiedzieć, strasznie mi się podoba, a szczególnie Jazzmatazz 3 Streetsoul, bo słucham jej od 3 tyg w kóło codziennie i nie mogę przestać. Po prostu jest świetna :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiem kiedy miala byc premiera, przypadkowo ogladajac warezowa strone natknalem sie na ta plyte, mianowicie: Sokol Pono - Tpwc

 

obiecuje, pierwszy raz pojde do sklepu i kupie oryginal, plytka baaaardzo dobra, a kawalek z Koterskim rozpierdolil :) sokol to sokol, pono dawno nie bylo slychac, a po nieudanym singlu teraz zrekompensowal sie w pelni

 

 

 

w ramach swiat sie smieje, firma

 

chryste ze tez oni z krakowa musza byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Firmy to śmiejemy się z ziomkami już od dawna. Czasem zastanawiam się gdzie Ci ludzie, którzy ich słuchają mają uszy. Jak czytam komentarze przy ich klipach to nie wiem czy zamiast śmiać nie powinienem zacząć płakać :roll:

 

Co do TPWC muszę powiedzieć, że po pierwszym słuchaniu jestem zdegustowany. Do sokoła straciłem szacunek już jakiś czas temu. Połowa bitów to jakieś jebane techno :? Co to ma być w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

techno nie techno, na moje oko to bardziej to chlopaki bardziej w timbalanda chca sie bawic. mimo wszystko plyta fajna, jakos ciezko mi stracic do Sokola szacunek....chyba ze za kawalek z Firma :)

No ja właśnie straciłem głównie przez firme. Bawią się w timbo cy w kogokolwiek innego, ale to już mi do nich nie pasuje. Tak samo jak Sokół w tych okularach lanserskich... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

techno nie techno, na moje oko to bardziej to chlopaki bardziej w timbalanda chca sie bawic. mimo wszystko plyta fajna, jakos ciezko mi stracic do Sokola szacunek....chyba ze za kawalek z Firma :)

No ja właśnie straciłem głównie przez firme. Bawią się w timbo cy w kogokolwiek innego, ale to już mi do nich nie pasuje. Tak samo jak Sokół w tych okularach lanserskich... :roll:

 

PS. Poszukuję instrumentala Weihnachtssong Sido i nigdzie nie mogę znaleźć, jakby ktoś miał albo wiedział skąd wziąć to byłbym bardzo wdzięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całej płyty jeszcze nie słyszałem, ale z tego co wiem ten album to właśnie miał być taki eksperyment...:wink: płyta, która ma wyjść w kwietniu to podobno będzie powrót do klasyki. coś zupełnie innego niż ta.

Słyszałem promo i...to chyba bardziej sokół feat. pono niż TPWC, ale to tylko promo więc produkcji jeszcze nie skreślam (chociaż zdecydowania wolałbym więcej Poniaka) :wink:

 

PS. wie ktoś co z kwiatami zła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie krótka piłka, nie słucham hh prócz fisza, kalibra, sporadycznie liroya i tede, bedą na rozdaniu Yahów poznałem L. U. C., który tam był z teledyskiem

i pytanie, czy Pukagastrofazy godzina to tylko spontaniczna akcja czy on nagrał cała płyte z Leszkiem Możdżerem, tak jak to zrobił choćby Karolak Śmietana i WHU - HEA (płyta się nazywa Grube ryby, gorąco polecam!) :?:

 

 

EDIT:

fani hh.. eh :twisted:

 

Haelucenogenoklektyzm - Przypowieść o Zagubieniu w Czasoprzestrzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fani hh.. eh

L.U.C to raczej mocno specyficzny "rap"...:wink:

 

Kupiłem wreszcie TPWC i...

stare ZiP to to raczej nie jest. bity faktycznie trochę "nowocześniejsze" ale generalnie ok. zawsze to coś innego- przed chwilą Podróże Grammatika, za chwilę Kwiaty zła Piha więc na brak tego typu klimatów narzekać raczej nie będziemy. Sporo naprawde dobrych kawałków.

Ostatni z Frankiem Kimono...(w aucie) niezorientowani będą krzyczeć, że Prosto to komercja itp. jednak jak sam Sokół w przedw czorajszym wywiadzie przyznał, ten kawałek to raczej bonus w postaci nabijania się z Rihanny i tego typu badziewia, jeśli można tworzyć piosenki o parasolce -e -e -e to i Wojtek sobie na takie coś pozwolił ;)

Pozatym mam niedosyt Pona. Tak jak wcześniej pisałem co mi się wydawało po promo- niestety ten materiał bardziej pasuje na solowke Wojtka niż TPWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przesłuchałem TPWC. TAk długo mi to zajęło, bo nie za bardzo lubię Sokoła, ale Pono jest ok :wink:

No i właśnie tu jest problem: dlaczego tak mało Pono ? :evil: Jak już tu pare osób mówiło, wygląda to na gościnny udział Pono na płycie a nie duet.

 

Te technowate bity to też mi się nie podobają, ale na szczęście nie wszystkie są takie.

 

W paru słowach: Pono daje radę, Sokół gorzej, a bity mi nie podchodzą i czekam na kwiaty zła.

 

BTW bardzo polecam płytę Kubson-Materiał Numer Jeden. Bardzo fajny klimacik, bity w jazzowo funkowym styu i świetna nawijka Kubsona, który niektórym może być już znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj naprawde grooba premiera. Grandpaparapa powrót króla- od Liroya. Greatest Hits 92-2007 + PM Cool Lee czyli projekt Liroya z początku lat 90 (z tego co wiem to pierwsza wtedy jeszcze kaseta rapowa wydana w Polsce) . Co ciekawe dostępnych jest tylko 3 tys. sztuk i tylko w necie na allegro. Ja sie jaram...

Oczywiście nie jest to płyta/y dla dzieci bawiących się przy clipach meza na 4fun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kilka razy przesłuchałem Sokoła/Pono i jak dla mnie ta płyta jest naprawde słaba.

 

Podoba mi się kawałek "Jedno słowo", chociaz szybko sie nudzi. Poza tym ciekawy pomysł na kawałek z Koterskim, bardzo fajna też inicjatywa występu z raperami z wszystkich krajów slowiaskich w "Nie lekceważ nas". Jest tam raperz Biłaorusi, z Ukrainy, raperka z Chorwacji i jeszcez kilku innych, ale samo wykonanie tez nie powalające.

 

Poza tym zupełnie nie podobają mi się te bity, rap to ma byc rap, a nie jakies techno. :?

 

Ogólnie na o wiele wyższym poziomie ostatnia płyta Grammatika, także Kodex, Pezet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zupełnie nie podobają mi się te bity, rap to ma byc rap, a nie jakies techno.

 

Ogólnie na o wiele wyższym poziomie ostatnia płyta Grammatika, także Kodex, Pezet.

A ja sobie sprezentowałem 2 płytki pod choinkę a co :P Jedną z nich jest właśnie Sokół feat. Pono. Po pierwszym przesłuchaniu bylem naprawde rozczarowany bo tak jak napisałeś te elektroniczne bity mi nie podeszły, uważałem że to płyta dla samego wydania a nie dla przekazu. Teraz słucham jej już któryś raz i z każdym kolejnym uważam że jest coraz lepiej. Ta płyta to taki bardziej nowatorski projekt inny niż wszystkie spod bandery Prosto. Tak jak napisał Sokól w okładce mieli tyle materiału w różnych klimatach że podzielili go na dwie płytki i ta jest bardziej nowoczesna.

 

Dla mnie świetny kawałek "Dwie kochanki" (Już wiemy że informacje które krążyły o zbankrutowaniu Prosto były bliskie prawdy :P ). Wiadomo na płycie zawsze sa lepsze i gorsze kawałki. ta płytka mocno zróżnicowana i myśle ze każdy moż w niej znaleść coś dla siebie. Ogólnie to mi sie podoba.

 

 

Drugą płytką którą zakupiłem jest Pezet. Przesłuchałem chyba ze 3 razy póki co. Nigdy nie miałem wielkiego sentymentu do Pezeta i chyba to sie nie zmieni. Poki co to taka płytka o tym że Pezet to wielki luzak co to dupy na niego lecą a on je ma za "kobiety lekkich obyczajów" :wink: . o ale to tak na pierwszy rzut ucha :P jak przesłucham jeszcze kilka razy to napiszę coś więcej.

 

Zastanawiałem się też nad Gramatikiem i Kodexem właśnie. Napisz coś więcej o nich Graboś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artek, ja raczej w roli recenzenta muzycznego nie mogę występować, ale napisze co myślę o tych płytach.

 

Jak dla mnie najlepsza zdecydowanie z tych płyt wymienionych to "Podróże" Grammatika. Pewnie dlatego, że ja po prostu lubię takie klimaty. Najpierw zakochałem się w płycie Eldo ostatniej ,a teraz musiałem kupić też nowego Grammatika i nie zawiodłem się.

Przede wszystkim jak zwykle wymiatające teksty, a poza tym jest też kilka, żywszych, z fajnymi bitami kawałków jak np. "A wy" z Pelsonem i Włodim.

Oczywiście wszystkie kawałki nie są wybitne, ale myślę, że tak 7,8 na 12 jest naprawdę świetnych, a reszta dobra. Takie jest przynajmniej moje odczucie i ja każdemu bym polecił tę płytkę.

 

 

Co do Kodexu, to też nie jest najgorzej. Według mnie Kodex jest słabszy od Pezeta i od Grammatika.

Jak pierwszy raz przesłuchałem "Muzykę Rozrywkową" to nie podobało mi sie prawie wcale, ale z każdym kolejnym przesłuchaniem coraz bardziej mi się ta płyta podobała i mimo, że często testy są na niskim poziomie to jest tez kilka bardzo fajnych kawałków.

Na Kodeksie :wink: też nie jest źle. Jest Grubson bardzo dobry, poza tym, Tede, Trzeci Wymiar i przede wszystkim Pih. Ogólnie płyta na przyzwoitym poziomie.

 

To by było na tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.