Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie ja myślałem , że nie mamy takowych osób w Polsce , które umią tworzyć bity rodem z USA. Naprawdę swietne bity wręcz przepiękne.

 

Mówcie co chcecie jak narazie to chyba lepszego w Polsce nie ma i dołączam się do wypowiedzi pittiego , że mógłby trochę " gangsterską " wymowe poprawic. :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyla, Links zastanawiam się tylko czy wielu osobom będzie dane pójść na ten koncert.. skoro na KRS ONE cena biletu wynosiła 90 zł, to teraz Method.. ciężko to widzę

Heh ja cięzko to widzę (a raczej w ogóle nie widzę) z innego powodu... wejście dla pełnoletnich a mi do 18 pół roku brakuje :( Kurcze minę się ze swoim przeznaczeniem :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie apropos mialem dzisiaj fajną akcje.

Wysiadam sobie z autobusu przy dworcu u nas w miescie, podjeżdza Honda Civic fajnie zrobiona na tablicach Tomaszowskich. Wysiada z niej taki skejcik i do mnie: "Ej, ziom, nie wiesz moze jak sie dostać do Łasku? Bo k^#$@ jeżdże i jeżdze i ni ch^&@ nie moge trafic"

Mnie lekko zamurowało - to jest kultura rapu po polsku? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chyba raczej nie pojdę :?

 

Nie mam kasy a zapewne będzą chcieli coś koło stówy. Troche za wiele jak dla mnie... Co innego gdyby to był Nas czy choćby Jay-Z, wtedy niewiem jak ale musiał bym skądś skolowac te pieniądze. Method nie jest moim ulubionym raperem i jezeli poszedł bym na ten koncert to bardziej dlatego że to wielka postać Show biznesu i fajnie by go było zobaczyć czy nawet przybic pjone :wink: A jak Redman by z nim wyszedł w co wątpie (wiem że niektórzy na to liczą) to by było juz wogole super...

 

Troche nie na czasie ale nikt jeszcze nie wspomniał:

Kolejni gracze w Polsce, na Heinekenie maja pojawić sie The Roots :!: No to to juz wogole nie mam co liczyć ze pojde, skoro razem z Beastie Boys + kimś tam jeszcze kto ma być to bedzie to warte ze 300zł.

 

Pozostaje mi cały czas czekać az Nasir w kóncu zagości w naszym pięknym kraju, najlepiej w stolicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze o plycie która ostatnio naprawdę przypadła mi do gustu i katuje ostro. Chodzi o Mixtape PROSTO Deszczu Strugi.

 

Dołączona grafika

 

Jak tylko przeczytałem o tej plytce to ostre szpagaty do sklepu i dostałem ostatnią jaka była 8) . Po pierwszym przesluchaniu nie wydała mi sie jakaś specjalna ale kilka kawałków wyhaczyłem. Dawno cały polski andergrand nie zebrał się na jednym krążku. Sokół, Jędker, Hemp gru, Peja, ostr... same uznane firmy.

 

No i jeszcze powrócę do starego tematu, który był poruszany dosyć dawno a mianowicie chodzi o album WWO najnowszy. Wiele osób zarzucało że jest on dużo słabszy od poprzedniego. A ja wręcz przeciwnie ale mówię jedynie o plytce Sokoła. Tak przemyślanych tekstów i kawałków dawno nie slyszalem w polskim rapie. Cała płyta tworzy niesamowity klimat i również serdecznie ją polecam tym którzy jeszcze nie mieli okazji jej przesluchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejni gracze w Polsce, na Heinekenie maja pojawić sie The Roots

I co tu człowiek ma zrobić RHCP czy The Roots ? Bo rozwerwać się nie moge.. :wink:

 

Chodzi o Mixtape PROSTO Deszczu Strugi.

Nie przypadło mi do gustu.. średnie na jeża. Może przez to, że nie trawie zadnych cudów niedziwów - tzn. mixtape'ów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co tu taka cisza? Kilka dni temu kolejny fantastyczny dzien w moim zyciu.

Nowa plyta Ostrego. Wyjebana w kosmos. Niesamowici goscie. Jak mi ktos powie ze ta plyta jest za droga albo za slaba to przyjade i udusze. 19.90 za cd ostrego? Pamietam ze za Jazzurekcje dalem ponad 30. Wreszcie moi znajomi kupili cos orginalnego. Za kazdym razem jak mowie komus ze wyszedl nowy Ostry mowia ze sciagna. Jak mowie cene mowia ze kupia i na prawde kupuja. Adam doszedl do tego ze wiecej zarobi jak bedzie mniej zarabial na 1 plycie.

 

btw. Wczoraj Red i Spinacz wypuscili '8 rano' - jeszcze nie slyszalem ale lubie ten duet i chyba warto bedzie kupic cedeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej Cd nowej Adama to tez nia sie jaram, wszystko spoko jesli chodzi o sama muzyke jak i o teksty. Kupilem ja w niedziele w empiku i leci mi na zmiane z reszta zakupionych CD :D wydalem majatek ale sie oplacalo. Wszystko jest na niej fajne, tylko nie umiem zrozumiec o co chodzi w kawalku promujacym plyte :wink: jak sie przysluchalem to zrozumialem tylko ze mieszka w lodzi i boi sie otwierac drzwi bo moga to byc kryminalni, ale co tam reszta mnie rozwala (zreszta jak zwykle) a szczegolnie "Ostatni taki sort".

 

Jeszcze chcialbym cos wspomniec bo pewnie wiele osob albo kupilo, albo zastanawia sie nad kupnem 4 packu na 10 lecie hh w polsce. To ja powiem tak... chcialem kupic 4 pack z Pihem, ale niestety w Empiku w Sosnowcu nie bylo, takze wziolem ten z min. 3H, WYP3. Wszystko spoko, nie spodziewalem sie rewelacji jesli chodzi o obrobke plyty (chologram na pudelku kartonowym tylko, ubogie ksiazeczki na 1 str) ale glupio zrobili z tym ze na CDku jest dziwny nadruk, szkoda ze nie ma oryginalnego :wink: ale nie ma co wybrzydzac bo to przeciez 8 zł za CD wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na niej fajne, tylko nie umiem zrozumiec o co chodzi w kawalku promujacym plyte :wink: jak sie przysluchalem to zrozumialem tylko ze mieszka w lodzi i boi sie otwierac drzwi bo moga to byc kryminalni, ale co tam reszta mnie rozwala (zreszta jak zwykle) a szczegolnie "Ostatni taki sort".

Teledysk Ci wyjasni

na hip-hop.pl jest wersja do sciagniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tyle... teledysk pod wzgledem animacji jest swietny (przynajmniej mi sie podoba) bo jest inny niz wszystkie, natomiast z teledysku wynika jak dla mnie ze Adam sie zjaral i zapomnial o tym ze ma G do niego wpasc.

Czy ja wiem czy akurat sie zjaral jest w sumie wers 'szklo w rece' ale tutaj bym sie bardziej upieral ze to piwo, bo watpie zeby Ostry jeszcze z lutni palil. No chyba ze dla uczczenia histori :wink:. Ja ta nute rozumiem tak, ze Ostry poprostu zapomnial o przyjezdzie Craiga G, a drzwi bal sie otworzyc :wink:. W sumie temat wydaje sie glupi, ale bit plus Ostry w polaczeniu z C.G...., 'Suczki' to nie są, jakis temat jednak jest i jak dla mnie wyjebany refren.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to tak wlasnie odbieram jak mowilem :wink: Jak narazie to nie wsluchalem sie w tym kawalku porzadnie w wzwrotke G, jak sie jej przyslucham to moze wiecej zrozumiem :D. Co do bitu to wymiata, zreszta jak wiekszosc na plycie. Wogóle Ostry jako artysta jest dla mnie wielką osobą, od Masz to jak w banku do Hollyłódź przeszedł przez wiele kąbinacji z muzyką, wogóle dziwie się że po 8 płytach mu się jeszcze tematy nie wyczerpały :lol: , szkoda tylko ze raz na czas zdarzają się mu kawalki które są że tak powiem o wszystkim i o niczym, naszczęście jest ich mało i daje rade ogólnie chłopak.

 

P.S nie wie ktoś jak wygląda (albo czy wogóle jest już jakaś praca) nad projektem POE2 bo coś Emade się wypowiadał że w 2007 ma być 2 płyta wydana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle Ostry jako artysta jest dla mnie wielką osobą, od Masz to jak w banku do Hollyłódź przeszedł przez wiele kąbinacji z muzyką, wogóle dziwie się że po 8 płytach mu się jeszcze tematy nie wyczerpały :lol: , szkoda tylko ze raz na czas zdarzają się mu kawalki które są że tak powiem o wszystkim i o niczym, naszczęście jest ich mało i daje rade ogólnie chłopak.

O Adamie moze duzo mowic, ale nigdy zlego slowa. Swoje style zmienia niesamowicie. Nie wiele osob slyszalo kawalek a raczej freestyle z 30 minut z zycia pt '4 mc'. Tam Ostry nasladuje Fokusa, Swintucha, Daba i Fisza. Robi to w taki sposob, ze po przesluchaniu nuty kilka razy dopiero zorientowalem sie ze to wszystko rapuje on. W ogole jego free wymiataja. Nie wiem Bunia czy byles kiedys na jakims koncercie Ostrego, ja bylem na dwoch i oba byly zajebiste. Wpada na scene od razu na wolnym.... Ogolnie jego koncert to wielkie wydarzenie. Kto jeszcze nie byl polecam, bo nikt inny takiego show nie zrobi. NIKT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jego koncertach jestem jak tylko jest taka mozliwosc, z koncetrow w mega oposcilem tylko 1 ( ale chyba w tedy bylem na litwie takze nie bylo jak :D) Klimat na nich jest świetny, wogóle lubie być na koncertach bo to co sie tam dzieje to masakra. Na koncercie OSTRa jest dobre to, ze gdy stoisz pod scena i nagrywasz go to nie wystawia ci dupy, tylko np do telefonu czy do aparatu potrafi wrecz na chwile sie przykleic i poscic pare slow :D. Jedyne zle wspomnienie z jego koncertu, to momet gdzie stal przy wyjsciu, chcialem zeby mi CDka podpisal i moze cos powiedzial ciekawego, niestety w tym samym momecie kiedy juz podchodzilem ktos mu pokazal ze ma lolka i tyle go bylo widac :D. Ogólnie mimo tego że tak dużo pali, to nie ma czagos takiego zeby na koncercie sie nie staral itd, w przeciwienstwie do Pezeta (tzn bylem tylko raz na jego koncercie) a wlasciwie ogolnie jego z Onarem (jako plomien :D) no i pezet byl tak skuty ze siedzial na barierce i nie pamietal tekstu...

 

P.S tak wogole nie ma ktos do pchniecia 30 min z zycia za rozsadna cene :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mimo tego że tak dużo pali, to nie ma czagos takiego zeby na koncercie sie nie staral itd, w przeciwienstwie do Pezeta (tzn bylem tylko raz na jego koncercie) a wlasciwie ogolnie jego z Onarem (jako plomien :D) no i pezet byl tak skuty ze siedzial na barierce i nie pamietal tekstu...

 

Spalony jest mocno zawsze. Ale to prawda co mowisz ze ludzi nie olewa. 1 z koncertow na ktorym bylem byl w bardzo malym klubie do tego w niedziele. Przyszlo jakies 50 osob. Wbilem sie pod sama scene, dostalem piatke, a po koncercie podszedlem do niego, poprosilem o fote, a on podziekowal ze przyjscie na koncert. Na drugim bylo full ludzi, gdzie czlowiek nie spojzal tam ktos stal. Nie chce operowac liczbami bo moge napisac glupote. Ostry w stylu amerykanskim razem z Kochanem rzucil sie w publike, przelecial na rekach ludzi kawalek sali i wrocil na scene. Dobry wariat z niego. Fajne tez ma gadki w przerwie pomiedzy nutami. Takie oredzie do narodu :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie koncerty to jest spoko sprawa, pamietam jak bylem na RBK hh tour gdzie spotkalem pelsona przy barze, pytajac (razem z kolega) czy mozemy sobie z nim fotke strzelic odpowiedzial cos w stylu " a co to jak k**** Jackson jestem?" my juz bylismy w szoku, pierwsza mysl ze nas pojedzie :D pozcym dodał "daj no ten aparat, ja nam fotke pierdolne" :D:D. Dlatego też lubie koncerty. 27 kwietnia (na zakonczenie roku szkolnego) jest Ostr w mega takze tam na bank bede.

 

P.S jak juz tak wczesniej bylismy przy Asfalcie, to jak wam sie widzi nowa produkcja Łony, po singlu mysle ze bedzie spoko :wink: , okładka od niego mnie rozwala, niedawno miałem ochote nawet go kupic ale prawie 20 zł za singiel to troche gryzie...

 

Czy komus oprócz mnie wydaje sie ze na płycie nowej Fisza "Piątek 13" bity min z Goryla są znajome :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś Carter na zeszłorocznych urodzinach Ostrego w piątym? jak lał szampanem :) i obiecał, że i w tym roku wpadnie :) na różnych koncertach byłem, ale u OSTRa bawiłem się chyba najlepiej. Byłem nawet na jego koncercie jak był saportem przed Fenomenem i nie miał na swoim koncie jeszcze żadnej płyty 8) w tym roku również się wybieram. A co do płyty to muszę więcej posłuchać, żeby coś konkretniejszego napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś Carter na zeszłorocznych urodzinach Ostrego w piątym? jak lał szampanem :) i obiecał, że i w tym roku wpadnie :)

Byłem na koncercie Ostrego w 5, ale nie pamietam takiej sytuacji. Mozliwe ze miala miejsce, tylko poprostu wyleciala mi z glowy. Jesli to byl koncert chyba kwetniu to tak bylem. W pazdzierniuku bodajze byl w d-signie ale wtedy wlasnie ludzi nie bylo, ale koncercik tak kameralnie w stylu undergroundowym zajebisty.

 

Sprawdzilem OSTRY ma urodziny w maju, watpie zeby byl i w kwietniu i maju w lbn w 5, wiec bylismy na tym samym koncercie.

 

Koncert Molesty tez byl zajebisty :D. Nowa plyta + starsze nuty (Armagedon :D) + HG + Pelson, Vienio, Wlodi solo (lub V&P). Nie zapomniane wydarzenie. Po godzinie zeszli ze sceny, ale po kilku minutach wrocili i grali jeszcze jakies 45 minut moze godzine. Ludzie mnostwo, ale i tak bylem mniej wiecej 3-4 rzad pod scena :D. Chlopaki z szarego tlumu dali niezly support. Polecam ich spawdzic. W Empiku widzialem ich plyte za 15 zl.

 

Moj pierwszy koncert to Slizgiery w 2005. Był V&P :D, Fenomen i Mor W.A. do dzisiaj na drzwiach mam plakat z tego koncertu :D - http://img339.imageshack.us/my.php?imag ... 609pb1.jpg Oprocz tego odwiedzilem jeszcze Kaste, WBW i 2 Freshe. Napisz Pietras na czym Ty byles, pewnie sie widzielismy nie raz :wink:

 

Póki co bardzo jaram sie tym:

http://www.youtube.com/watch?v=QImgV0K4omw

Czekam na nowych Killazów bo to moze byc plyta roku, chociaz moze nie być łatwo bo w tym roku jeszcze między innymi Pezet, Łona, Pyskaty, Fenomen czy Tede.

Dobra to jest nutka, do sciagniecia na hip-hop.pl. W stylu Amerykanskim ;). Szkoda tylko ze lepszych dup nie wzieli, bo te takie srednie. Bedzie jeszcze Gural solo, Eldo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.