Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

a skad to ktos moze wiedziec??

 

moze zeby miec wreszcie spokoj i przypadkiem nie nadziac sie na "prawdziwa smierc"

moze zeby zrobic cos czego jeszcze nikt inny nie zrobil

moze zeby...nie mam pojecia dlaczego, ale przyznaj sam ze jak sie to wszystko poczyta, to zaczyna sie nad tym realnie zastanawiac, nie da sie ukryc, za pac byl zajebiscie inteligentym gosciem i nie jest to wszystko tak dokonca niemozliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi się, że po prostu chciał zniknąć, żeby go nie zabili, ale z drugiej strony taki z niego był kozak, compton czy co tam..

no i te 'fakty', ploty, zdjęcia tupaka lub kogoś podstawionego... fajnie, trzeba przypomnieć światu, bo się następna płyta z nowymi starymi kawałkami nie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loqsh1 po pierwsze:

-2pac nie mial za wiele wspolnego z compton

po drugie:

-w jednym z wywiadow powiedzial, ze to co prezentuje na scenie, cale to "gangsta" jest tylko po to, bo ludzie czegos takiego oczekuja, mowil ze nauczyl sie tego gdy byl jeszcze nastolatkiem, od malego mial wpojony niesamowity szacunek do kobiet, dlatego tez za kazdym razem gdy sie z jakas spotykal, byl idealny, przeslodki i przekochany, po czym laska go olewala bo twierdzila ze jest za dobry. po paru takich doswiadczeniach pac stwierdzil ze pierdoli, bedzie taki jak wszyscy inni i to mu przyniesie "korzysci"... tak samo postapil z muzyka, kto troszke lepiej zna jego zyciorys, to wie ze cale thug life bylo czyms, co mialo jarac publike, a tak naprawde sam pac twierdzil ze, tak jak to ladnie okresliles, wcale kozakiem nie jest

 

zaraz ktos powie, ze pac pozorowal to wszystko, cala swoja tworczosc, wizerunek na scenie i ogolnie to wszystko jedna wielka sciema dla hajsu - jesli tak pomyslisz, to przesluchaj parenascie kawalkow paca i powiedz mi ze jest tam cokolwiek sciemniane....powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ta gangsterka była podyktowana marketingiem to nie wiem czy to jest ok, ale niech będzie: nie był kozakiem i nie miał za wiele wspólnego z compton.

akurat nie będę go słuchał, bo go nie lubię, nie wiem też czy tam jest cokolwiek ściemniane, bo skoro 'thug life' było dla ściemy, to może coś innego też było? w końcu jak to jest?

poza tym to, że po śmierci stał się taką, a nie inną legendą (lub za życia już nawet) powoduje, że nie można o nim mówić źle, bo jest to obraza jakiegoś majestatu. dla mnie raperem nie był wyjątkowym i tyle, niezależnie od tego czy upozorował swoją śmierć dla hajsu, ze strachu, lub może dla czegoś zupełnie innego czy po prostu go zabili. niezależnie od tego, jaki był w stosunku do kobiet, co udawał, a co nie. nie lubię go i tyle.

wtrąciłem się, bo po prostu nie rozumiem tych zachwytów nad 2paciem i co roku wielkiego oczekiwania na jego powrót z zaświatów. może trochę niepotrzebnie, bo ostatnio rap i ja to dwie różne historie i już się tym nie jaram jak kiedyś, tak że o 2pacu dyskutował nie będę - uznaję, że wiecie więcej i macie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak, ze kiedys tez uwazalem paca za przcietniaka, za kogos bardzo przereklamowanego, ktorego smierc i cala atmosfera temu towarzyszaca stworzyla gwiazda, bo na pierwszy rzut oka tak to wyglada i rozumiem ze go mozna po prostu nie lubic. zauwazylem ze wsrod zainteresowania paciem tworza sie jakies dwie stereotypowe grupy. pierwsza, to Ci ktorzy go uwazaja ze jeden wielki fake, ktory tylko poruszal spoleczne problemy, wiedzac ze ludzie beda chcieli tego sluchac a on sobie na tym zarobi ladne pieniazki. druga grupa, to Ci ktorzy go uwielbiaja, ale tylko ze wzgledu na "changes" "california love" czy inne kawalki ktore ukazywaly sie w tv.

 

i jedni i drudzy nie maja zabardzo racji, fakt fust to gust i tyle, ale pac naprawde byl kims wiecej niz raperem. wielu, ktorzy naprawde interesuja sie tym co tworzyl, porownoja go do Malcolma X, twierdzac w sumie slusznie, ze naprawde to o czym rapowal mialo silne przeslanie. wiesz, znajac go wlasnie tylko z tych masowych i komercyjnych kawalkow, spokojnie mozna powiedziec, ze tak jak 90% tych czarnuchow robil to dla hajsu, tylko czasy byly inne i jeszcze wtedy nikt zabardzo do tego uwagi nie przykuwal.

 

jednak przesluc***ac jego praktycznie cala dyskografie, moge spokojnie powiedziec, ze bylo w tym cos wiecej niz komercja. facet mial naprawde poukladane w glowie, nie bal sie mowic tego co mysli, tego co niszczy glownie "nacje" czarnych. mial bardzo racjonalne spojrzenie na caly ten swiat, pomijajac juz wokalne kwestie, gdzie tez swtorzyl swoj odrebny styl naprawde oryginalnym glosem i technika.

 

pewnie, mozesz go nie lubic i nie ma problemu, ale ten gosc naprawde chcial cos przekazac, posluchaj kawalkow o ktorych praktycznie nie bylo slychac w tv czy radio, takich szarakach, ktore znajduja sie na kazdej plycie kazdego "rapera". to wlasnie one stanowily o tym co pac naprawde prezentowal i chcial pokazac, a nie californie, until the end of timy, czy inne changesy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a tak a propos tematu... Polske odwiedzi raper z zachodniego wybrzeża-J.RO członek grupy THA ALKAHOLIKS w ramach swoich koncertów w Europie promujących jego nową płyte.

25 styczen Warszawa klub the Fresh, 26 stycznia Katowice Mega Club, 27 stycznia Łódź klub BLU i 28 Poznań klub SQ.

Wybiera się ktoś?

Ja na pewno będę mimo tego, ze to nie jest jakiś mój ulubiony raper, ale w sumie bilety tanie,a takich gości Mega Club często nie zaprasza...moze być ciekawie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak a propos tematu... Polske odwiedzi raper z zachodniego wybrzeża-J.RO członek grupy THA ALKAHOLIKS w ramach swoich koncertów w Europie promujących jego nową płyte.

25 styczen Warszawa klub the Fresh, 26 stycznia Katowice Mega Club, 27 stycznia Łódź klub BLU i 28 Poznań klub SQ.

Wybiera się ktoś?

Ja na pewno będę mimo tego, ze to nie jest jakiś mój ulubiony raper, ale w sumie bilety tanie,a takich gości Mega Club często nie zaprasza...moze być ciekawie;)

Wbiłbym się z chęcią ala niestety nie opłaca mi się zupełnie podróż do któregoś z tych miast. Trudno... Trzeba mieszkać na razie w takiej dziurze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyla mozesz mi powiedziec w jakiej cenie sa bilety na koncert?

W Mega 20zł w przedsprzedaży , 25 w dniu koncertu i przy rezerwacji. Ja rezerwowałam przez net, żeby się potem przy wejsciu nie rozczarowac, ze już nie ma... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

yyy trzeba odświeżyć ten temat z tej prostej przyczyny, iż ...

11 marca warszawski klub The Fresh zaszczyci swoją obecnością METHOD MAN :shock: myślę, że koncert zwabi do wwa wielu fanów rapu, tymbardziej dziwi mnie dlaczego ten koncert odbędzie się w tak kameralnym miejscu.. chyba, że chcą nadaźć temu taki undergoundowy klimat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy trzeba odświeżyć ten temat z tej prostej przyczyny, iż ...

11 marca warszawski klub The Fresh zaszczyci swoją obecnością METHOD MAN :shock: myślę, że koncert zwabi do wwa wielu fanów rapu, tymbardziej dziwi mnie dlaczego ten koncert odbędzie się w tak kameralnym miejscu.. chyba, że chcą nadaźć temu taki undergoundowy klimat ;)

God Damn!!! :shock: Sam Method Man w Polsce. To przecież jeden z najlepszych mc. Gdybym tylko mógł tam się pojawić... :? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy trzeba odświeżyć ten temat z tej prostej przyczyny, iż ...

11 marca warszawski klub The Fresh zaszczyci swoją obecnością METHOD MAN :shock: myślę, że koncert zwabi do wwa wielu fanów rapu, tymbardziej dziwi mnie dlaczego ten koncert odbędzie się w tak kameralnym miejscu.. chyba, że chcą nadaźć temu taki undergoundowy klimat ;)

wow... kurcze fajnie jakby udało mi się pojechac bo Method Man to mój nr 1...

ale ze nigdzie o tym nie slychac.. dziwne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.