Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

ehhh z toba zadna rozmowa nie ma sensu, gorzej niz z politykiem...

 

 

 

Powiem tylko tyle, że tekst o liberze byłtak prymitywny, jak na fanów HG przystało, tylko czekało na coś takiego, to jest as w rękawie każdego słuchacza tego "elitarnego" duetu.

 

 

czy ty sie zastanawiasz chociaz czasami co piszesz?? jeden z drugim nie ma nic wspolnego, a meza jebie cala polska, moze cala polska to fani HG? zreszta "fanem" to mozesz byc ty ze swoim pezetem w dresie

 

Co do Hemp Gru, to już koniec tematu, tylko wydaje mi się, że zdziwiłbyś się wynikami ankiety, kto jest lepszy Wilku czy Pezet, przeprowadzonej wśród ludzi znających się na tej muzyce, narazie na forum hip-hopu jest temat Hemp Gru vs. Mezo i jest w ankiecie remis, to o czymś świadczy, rozumiesz.

 

a kto wedlug ciebie jest tymi ludzmi znajacym sie na hiphopie?? i uwazaj z ankietami, bo jak masz za duzo kont na jednym forum, to moga cie po ip zlapac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no na przykład Flint czy inni recenzenci, niektórzy raperzy i chociażby forumowicze, oczywiście nie wszyscy.

 

Ja za to nie wiem, co ma wspólnego Twoja wypowiedź, z tym co zacytowałeś, może mi to jakoś wytłumaczysz.

 

"ze swoim pezetem w dresie" hahaha, nie, fanem to możesz być ty ze swoim Wilkiem nie umiejącym poprawnej gramatyki i używającym przekleństw do zapełnienia linijek, z marnym flow, jedyne co jest fajne tam, to niezłe bity, które wyszły z pod ręki WACO. :) Skoro nie jesteś ich fanem, to po co się tak kłócisz, już 3 posty temu pisałem, że nie chce mi się na ten temat gadać, a Wy drążycie i drążycie, co chcecie usłyszeć, że lubię już Hemp Gru ? No to nie usłyszycie, bo ja lubię rzeczy dobre, a Hemp Gru takie nie jest. I tyle, koniec dyskusji.

 

i uwazaj z ankietami, bo jak masz za duzo kont na jednym forum, to moga cie po ip zlapac...

Nie brałem udziału w tej ankiecie, bo wynik jest tak prosty, że aż śmieszny, bo nawet ten Mezo zjada skillsami Bilona i Wilka razem wziętych, no ale cóż, nagrywa hip-hop komercyjny i nie robi już 10 lat c*****ego rapu, więc raperem, którego popierają tacy gangsterzy jak travcka i silas nigdy nie będzie, w końcu on nie namawia do jarania ziółka, nie zamyka wieka stawiając kamień na NIEGO, nie jeb*e leszczy etc. etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jest jedna sprawa, pare postow wczesniej pisales ze podziwiasz pezeta za swietne texty, kilka postow potem juz ta wersja zmienila sie w to, ze podobaja ci sie przedewszystkim dobre bity ; pisales tez ze szanujesz moleste, ale hemp gru juz nie - cos nie tak...

 

 

rozmowa nie ma sensu z kims, kto niepotrafi przyjac logicznych argumentow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych nie dałeś logicznych, nawet jakichkolwiek mało było, Ty za to czytać ze zrozumieniem raczej nie umiesz, a z kimś takim konwersacja też jest dość ciężka, zresztą czego się można spodziewać po fanie Hemp Gru i Zipery, coś musi być z nim nie tak, jeśli nie potrafi rozróżnić dobrej muzyki od oczywistego chłamu i gówna, a szanuje Molestę tylko i wyłącznie za "ten" fakt, ale nigdy nie lubiłem, Hemp Gru natomiast nie wynalazło rapu, nie reaktywowało go w Polsce, jest tam tylko Wilku z tej samej Molesty, której nie lubię, jest jeszcze gorszy Bilon - za co mam ją szanować ? :)

 

I nie kończ tymi frazesami swoich postów, "gadasz jak polityk", "nie masz argumentów", bo to tylko pokazuje jak ograniczony jesteś, a nie [tak jak pewnie myślisz] jaki jest zajebiście ponad tym i wszystko wiedzący. Tak odpowiadają dzieci z piaskownicy jak nie wiedzą, co powiedzieć, widać tak też odpowiadają fani Hemp Gru, skończym już tą beznadziejną dyskusję, jak Ci to pomoże to prześlij tą rozmowę do Hemp Gru i niech nagrają dissa, albo sam nagraj, ja już nie będę pisać postów o tym, bo chyba dokładnie przedstawiłem o co mi chodzi, jak tego nie rozumiesz, to radzę wydrukować sobie strony z moimi postami i pocztać parę razy w domu na spokojnie, może przy dźwiękach "Skandalu", który zapewne masz w oryginale i pomyśleć nad jakąś sensowną odpowiedzią, sądząc po klimatach muzycznych, to będzie coś w stylu "spierd***j ty kur*o! ".

 

elo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary to ty sie zastanow, nie pozjadales wszystkich rozumow. nie zawsze twoja racja jest prawdziwsza. wiesz, najchetniej odpowiedzialbym ci spierdalaj, bo to wszystko co napisales, zasluguje tylko i wylacznie na takie podsumowanie. ja nie uwazam sie za nie wiadomo jakiego inteligenta, bo nim nie jestem. lubie sie najebac, powyklinac na meczach i "jebac policje". trafia do mnie prosty ale prawdziwy przekaz. sluchaj sobie dalej seniority, i uwazaj sie za kogo sie uwazasz....

 

a tak apropo niby prymitywnych tekstow HG...

 

"k****!! Nie chce myśleć co będzie rano

yo lala błyszczysz jak... Co mi odpierdala "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mezo jest cudowny :D przynajmniej robi konerty dla policji :D:D widze ze dla ciebie wszytskie konkretne ekipy sa hu**e :lol:

ja to bede chyba slucham tego co wygrywa w ankietach :D

kto to jest flint?? moze flinston?? jesli tak to ja takiego recenzenta serdecznie pie****

chyba od poczatku dobrze myslalem ze jest sezonowcem :?

ale dzieki swoim postom zostales moim idolem :lol:

dla mnie ktos kto mowi ze wlodi jest hu***y nie zna sie na rapie (malo sprecyzowane no nie?? :D ) i dlatego nie kontynuuje z Toba dyskusji.

aby jeszcze zakoncze wypowiedz w twoim stylu: MEZO, LIBER I IM PODOBNI SA HU***I I KONIEC :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły fajnie być dla kogoś idolem, ale jeśli się jest nim dla Silasa, to może już takim zaszczytem nie być, w końcu być w gronie Wilka i Bilona to niezbyt chlubne miano.

 

widze ze dla ciebie wszytskie konkretne ekipy sa hu**e

Nie, to po prostu dla Ciebie wszystkie chu**we ekipy są konkretne, haha, zabawne nie ?

 

Co do Flinta, to można mu mieć wiele do zarzucenia, ale na pewno nie to, że jest sezonowcem, poza tym jest to jeden z niewielu kompetentnych dzienikarzy piszących o polskim rapie. Co do ankiet, to ja nie namawiam Cię do słuchania dobrego rapu, słuchaj sobie c*****ego dalej [teraz ja napiszę w Twoim stylu] ja to serdecznie pier***ę, tylko chciałem pokazać, że nie jestem odosobniony w tych poglądach, zrobiliście tutaj kółko wzajemniej adoracji i za przeproszeniem liżecie się po fiu**ch, nic na to nie poradzę, to że wole ambitniejszy hip-hop i że nie mogę pozostawać bestronny gdy ktoś pisze idiotyczne wypowiedzi typu Hemp Gru jest świetne, chciałem taki pozostać, bo konwersacje takie są z góry skazane na niepowodzenie, no niestety, nie udało się.

 

dla mnie ktos kto mowi ze wlodi jest hu***y nie zna sie na rapie (malo sprecyzowane no nie?? )

Dla mnie Ty jesteś zbyt ograniczony, żeby znać się na rapie, a co dopiero z Tobą konwersować, bo przecież jak wytłumaczyć fakt, że bodaj dwa razy pisałem, że akurat Włodiego cenię, za to, że dostrzegalne są postępy w Jego rapie, a Ty piszesz, że uważam Go za "huj**ego" (pisze się przez "ch" tak btw, widzisz co to Hemp Gru robi z człowiekiem ?).

 

Fajnie jest oceniać umiejętności raperów, po tym, czy ktoś grał koncert dla policji czy nie, widzę, że jesteście niegrzecznymi blokersami, co codziennie lądują na komendzie i jarają zioło mieszając je z gorzką żoładkową, tak więc przerywam tą konwersację, bo jeszcze mnie napadniecie i pobijecie z osiedlową ekipą, w końcu "je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić" to wasz podwórkowy hymn, ja nie trawię takiej muzyki, najwyraźniej nie można się ze mną pieścić.

 

PS>

W tej całej "dyskusji" z typowych argumentów fanów HG zabrakło tylko "powiedz to wszystko Wilkowi albo Bilonowi w twarz !!!", pewnie jak bym trochę dłużej ten wątek pociągnął, to by i do tego doszło, no cóż, widać, że muzyka jednak rzeczywiście jednoczy, bo praktycznie identyczne dyskusje były na forum hh.pl i "obóz" prawilniaków zawsze stosował te same chwyty, tak więc "zakryjmy wieko, postawmy kamień na niego" i nie gadajmy już na ten temat, bo nie ma po co, respektuj.

 

 

 

PPS>

Słyszał ktoś może debiutancką płytkę 17-letniej Teairra'y Mari'i pod tym samym tytułem ? To nowy CD ze stajnie Rock a Fella Records" prowadzonej przez Jaya-Z, bardzo ciekawy R'n'B, taneczna i energiczna muzyka, piękny głoś Teairra'y, która zreszta sama w sobie też jest niczego sobie, pozostaje tylko stwierdzić, że scena R'n'B cały czas się rozwija, coraz to nowe twarze i coraz to lepsze projekty, osobiście chciałbym, żeby tak było też z rapem, ale narazie to pewnie mrzonki, jak ktoś lubi posłuchać lżejszych dźwięków i bardziej tanecznych rytmów to gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ta dyskusje od dluzszego czasu i postanowilam sie wypowiedziec w koncu :P z pewnoscia pezet to jeden z najlepszych raperow w Polsce . i nie nawija o niczym . jezeli chcecie sie przekonac wystarczy posluchac chociaz 'dziś' albo 'nie jestem dawno' z 'muzyki powaznej' ; ] pezet jest dobry technicznie, ma dobry flow i teksty . i slaby nie jest napewno .

 

Za Hemp Gru osobiscie nie przepadam, nie do konca podobaja mi sie ich teksty w ktorych 95% to thc i ulica i bluzgi, ale niektore rymy tez maja dobre. Ale nie lubie Wilka i tego jego 'hwdp' ;] no ale robia swoje , i robia to w sumie dobrze..

 

Fokus jest dobry :D takiego glosu nikt w Polsce nie ma , i on ma dobre teksty :P ale z Dreadem juz na ten temat poglady wymienilam i nie da sie z nim klocic za bardzo :P Ale Pokahontaz to jeden z lepszych formacji na naszej scenie moim zdaniem . ; ]

 

a Ostry byl najlepszy chyba na Tabasko, teraz na POE tez dobrze jedzie, ale jego styl ewoluowal w kierunku ktory mi nie odpowiada do konca.. Naprawde dla mnie mistrzostwo pokazal na Tabasko . Jazz w wolnych chwilach to juz w ogole ciezka plyta, POE z reszta tez, ale napewno nie zla ;] tylko dziwne to flow ma teraz :P

 

Mes pojechal Mezo za ksywe w ogole zachowal sie jak dzieciak i chociaz nie lubie Mezo bo nie podchodzi mi jego muzyka to diss na Mesa to byl dobry kawalek . co z tego ze nagral koncert dla policjantow ? czy to ze Wilku krzyczy hwdp tzn ze cala polska ma nienawidzic policji ? sensowne byloby jeszcze nasmiewanie sie z mezo , gdyby on kiedykolwiek powiedzial owe 'hwdp' i pozniej zagral koncert,ale to chyba nigdy z jego ust nie padlo wiec jezeli chcial to zagral ; | Ale Mes tez ma dobry styl i technike. Flexxip to dla mnie bardzo dobra plyta, Emil Blef to tez jeden z lepszych raperow DLA MNIE i lubie jego flow :D Chociaz nie przepadam ze Mesem na codzien , to raper z niego jest dobry :P Eis ma swoj styl i robi cos po swojemu , nie kazdemu to przypadnie do gustu bo czasami jest ciezko :D

 

Tede to kozak dla mnie i tyle :D ja go lubie i pezeta zjadl na bitwie w płocku i nie ma innej mozliwosci :D nie gadal bez sensu w sumie , tylko on ma taki styl ; ] luzny :D na free pezeta zjadl :P i to jest fakt :D

 

o reszcie polskiej sceny duuuzo mozna pisac ale poczekam na odpowiedz ; ) pozdro ; )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postep to mozesz zauwazyc u tego malolata czy eisa a nie u Wlodiego ktorego texty byly od poczatku na wysokim poziomie.

ambitny rap?? pilka jest jedna bramik sa dwie kto to taki.... itd. taaa to jest ambitny rap ;d

niech Ci bedzie jestem zbyt ograniczony zeby ze mna rozmawiac i nie znam sie na rapie. zeby dopelnic Twojego szczescia powiem tylko zebys powiedzial to wszystko Wilkowi i bilonowi prosto w twarz :D zadowolony??

akurat takich argumentow to nigdy nie uzywalem no ale widze trzeba obnizyc poziom dla niektorych zeby byli szczesliwi :?

nie jestem blokersem zadnym tak na marginesie.

widze ze brales korki u prof. Miodka bo poprawiasz wszytskich bledy :D

ta cala "dyskusja" to dla mnie bezssens ale lubie sie tak nieraz z kims droczyc. wiem ze nie dasz sobie powiedziec co jest tak naprawde dobre i z wielka ochota czekam na Twoje odpowiedzi w ktorych odpierasz wszystkie ataki na swoich idoli.

jesli chodzi o Teairrę to nie mialem okazji slyszec ale jesli sie natkne to sprawdze jej plytke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdź osobiście bardzo polecam, teraz jak się wsłuchałem to nawet zauważyłem inny plus, mianowicie mimo taich dość imprezowych klimatów i bardzo żywych kawałków, to śpiewa tam o rzeczach dość poważnych [co nie jest takie częste w R'n'B], mianowicie o feminiźmie[8)], występuje jako swojego rodzaju rzeczniczka praw kobiet, fajnie że bawiąc się i chilloutując można w tym samym momencie posłuchać czegoś ważnego, właśnie tego mi brakuję w rapie Hemp Gru, u nich trzeba się nastawić przekaz ponad wszystko i tak dalej, ja nie szukam przekazu, więc ich kompletnie to eliminuje w moim odczuciu.

 

Tutaj macie linki do jej płytki:

http://anonym.to/?http://s1.turboup...airra1.zip.html

http://anonym.to/?http://s1.turboupload.com/d/9685/Teairra2.zip.html

 

Polecam sprawdzenie. :)

 

PS>

I w sumie sorry za niektóre zwroty, ale byłem lekko już podirytowany, czasami tak wychodzi, droczenie jest świetne, ale nie na dłuższą metę, więc 5ontka dla Was chłopaki. Obecność Small podziałała na mnie kojąco i cąłe wzburzenie odeszło, do tego doszedł głos Teairra'y i jestem innym, lepszym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki za linki. ztestuje napewno.

jesli chodzi o meza to moze slyszal ktos audycje ktora on sam prowadzil a w ktoerj gosciem byl Peja?? bardzo chcial sie wytlumaczyc i jak dla mnie to czul sie winny. tak bynajmniej to wygladalo.

tak wogole to malo slucham polskiego rapu. tak dorywczo cos przeslucham zeby byc na biezaco. wole ameryckie produkcje :D

 

nie musi przepraszac. po prostu czasem uwazaj co mowisz. bo ja nie poweidzialem np. ze TEGO MOGLE SIE SPODZIEWAC PO FANIE PEZETA.

no ale bylo minelo. Ty masz inne podejscie do rapu ja mam inne niema problemu. pozdro

 

witam przedstawicielke plci pieknej

 

EDIT:

pierwszy link cos nie dziala. udalo mi sie siagnac aby ta druga czesc no i musze przyznac ze ciekawa plyta. ale mam 5 kawalkow :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

; )

ja tez witam :P Dzieki Dread :oops: :D

nie ma co sie spinac o muzyke ; ) kazdy slucha tego czego lubi :P

 

[chociaz akurat manieczki to dla mnie niezrozumialy twor ktorego tolerowac nie potrafie chociaz sie staram :D:P ]

 

A ten link pierwszy nie dziala ;/ ale to co sciagnelam i tak jest mocne wiec sprobuje skads zassac cala plyte :) Teairra moze cos na tej scenie pokazac :P

 

:*

 

ps. slyszeliscie EP-ke Emazeta i Procenta ? moge dac link jak ktos nie slyszal , ja przesluchalam narazie raz i szczerze mowiac jeszcze zdania nie mam.. jak cos to piszcie i ocenicie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecuje Travcka ze jak tylko bede miala zdjecie to je zamieszcze:D narazie nie mam ;P ehhh ci faceci :P :P

 

a zeby nie bylo OT to chcialam barzdzo podziekowac Dread'owi za plyte ktora mi udostepnil. Chodzi o The New Danger - Mos Def . Cala plyta to nie jest jakies mistrzostwo, poprzednia byla chyba duzo lepsza, ale piosenka pod tytulem "The Begger" to cos niesamowitego dla mnie, i swoim klimatem rozwala mnie na kawalki, wlasnie wtedy Mos Def wydaje sie byc geniuszem, a nie wstawiajac w utwory gitarowe riff'y . No i jeszcze "The Boogie Man Song" tez jest swietne :P

 

tak wiec dziekuje Ci Marcinie :P:D :*:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam cie za slowo :)

 

propo udostepniania - moglby ktos zorganizowac jakos Last Registration kanka westa, wyszlo juz chwile temu, a poki co dane mi przesluchac bylo tylko Diamonds from sierra leone, ktore, zreszta jak kazda produkcja kanyego, wypadlo swietnie.

Ja sciągnąłem z Emule po wielu trudach (bo były fake'i albo pomieszane) i... usunąłem :( Zostawiłem sobie 2 albo 3 piosenki które mi sie podobają, reszta niestety jak dla mnie nieciekawa, zupełni mi do gustu nie przypadła. Nawet 2 razy sprawdzałem, czy to na pewno ta płyta i wszytskie piosenki, ale wg. Ebaya i innych sklepów, piosenki były dobre. A jeszcze muszę napsiać, ze pierwsza płyta westa bardzo, ale to bardzo mi się podobała, może 2-3 kawłaki tylko nie z całości. Tak wiec jestem bardzo rozczarowany.

 

Aha, co ciekawe, "Diamond from Sierra Leone" (4 piosenka która mi się podoba) tam nie ma. No ale wydanie plyty przełożono, nie wiem czy już ją oficjalnie wydano, ale jeśli nie to moze tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sciągnąłem z Emule po wielu trudach (bo były fake'i albo pomieszane) i... usunąłem :( Zostawiłem sobie 2 albo 3 piosenki które mi sie podobają, reszta niestety jak dla mnie nieciekawa, zupełni mi do gustu nie przypadła. Nawet 2 razy sprawdzałem, czy to na pewno ta płyta i wszytskie piosenki, ale wg. Ebaya i innych sklepów, piosenki były dobre. A jeszcze muszę napsiać, ze pierwsza płyta westa bardzo, ale to bardzo mi się podobała, może 2-3 kawłaki tylko nie z całości. Tak wiec jestem bardzo rozczarowany.

 

Aż nie chce mi się wierzyć ze może być tak cieniutko. Ja dziś to zaczołem ściągać. Jutro bardziej się wypowiem na ten temat. Mam jego 6 płyt i wszystkie było ok, niektóre pisenki jako takie, ale w całej ocenie płyta była dobra.. Zostaje czekać mi te 2 godzinki aż płytka będzie na hdd.. Aha i jak chcecie to jutro moge wrzucić na ftpka i zapodać linkiem..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. Przesłuchałem już płytkę 6 razy..

Na początku się zawiodłem, ale jednak jest sporo kawałków bardzo fajnych, przyjemnych itd... Na College Dropout niemal każdy kawałek był świetny, a tutaj jednak czasami niektóre pomijam..

Płyta jest dobra, ale nie tak dobra jak college dropout..

W sumie oficjalna data ukazania sie albumu to 30sierpnia.. Ale to juz jest raczej to..

link do Late Registration: http://www.megaupload.com/?d=28OR8TC1

 

A tutaj bardzo fajny bonusik:) "Kanye West Meets The Beach Boys 2005"

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

01/ All Falls Down mp3

02/ Get Em High mp3

03/ School Spirit mp3

04/ Jesus Walks mp3

05/ Two Words mp3

06/ Breathe In Breathe Out mp3

07/ The New Workout Plan mp3

08/ Slow Jamz mp3

09/ Through The Wire mp3

10/ Diamonds mp3

--------------------------------

http://rapidshare.de/files/3967268/01Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967311/02Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967314/03Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967533/04Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967454/05Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967458/06Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967476/07Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967554/08Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967633/09Lu ... s.mp3.html

http://rapidshare.de/files/3967645/10Lu ... s.mp3.html

Oczywiscie pamietajcie, ze trzeba to po 24h usunac z dysku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce mi się wierzyć ze może być tak cieniutko. Ja dziś to zaczołem ściągać. Jutro bardziej się wypowiem na ten temat. Mam jego 6 płyt i wszystkie było ok, niektóre pisenki jako takie, ale w całej ocenie płyta była dobra.. Zostaje czekać mi te 2 godzinki aż płytka będzie na hdd.. Aha i jak chcecie to jutro moge wrzucić na ftpka i zapodać linkiem..

 

Pozdrawiam

Ja generlanie nie lubie 99% rapu który teraz jest, ogólnie moze płyta nie jest aż taka zła ale do dla mnie rewelacyjnego College Dropuot sie nie umywa, jak porównać BMW z trabantem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.