Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

no dobra, sprawdziłem właśnie tę płytę i dużego zaskoczenia nie ma, trójkąt dużo lepszy, a ten kawałek to już w ogóle nieudany. nie wiem o co mu chodzi, czyżby nie słyszał klasyka pl rapu

 

krótka piłka, wódka, karabin, kokaina i siłka

 

ja ogólnie jak zobaczyłem jak taco wygląda na klipie do 6 0 (zajebisty kawałek swoją drogą, ale całej epki nie pociągnie) to wiedziałem, że prędzej czy później wyjdzie z niego pretensjonalna, zblazowana pizda. po przesłuchaniu tej płyty wpadło mi do głowy określenie starbucks rap i tak bym to określił. no ale ogólnie jest ok, na pewno nie będę do tego wracał tak często, jak do TW.

 

sprawdziłem jeszcze kilka płyt, wszystko po jednym odsłuchu, ale i tak to powiem:

filipek - spoko, podoba mi się, są fajne wersy a to najważniejsze, co nie. trochę nudzi, chyba przez to ciągle fristajlowe flow, ale jak na typa 19 lat to git.

świnia/ktoś tam - jest ok, taka żeby przesłuchać i zapomnieć (co też uczyniłem), choć pewnie wrzucę jeszcze kilka razy

ejmatt - tu niestety odpuściłem chyba w trakcie 2 traka, jak mati nawija, że też mieszka na wyspach i też robi w uerhausie i też ma bardzo modną wśród Polaków fryzurę boczną i że na bierzmowanie chciałby mieć marcin. szkoda, że zapomniał nawinąć, że chętnie zrobiłby mu pałę z jednoczesną palcówą odbytu. kserokopia.

ściągnąłem jeszcze coś podpisane sb - czas, bity, coś tam, bo spodobał mi się ten kawałek białasa co go ktoś tu wrzucił, niestety po przesłuchaniu kilku numerów okazuje się, że tam nie ma ani białasa ani solara ani tomba, nikogo tam nie ma i c*** wie co to w ogóle jest, jakieś łajzy rapują o miłości o rapgry, wkurwiłem się. także jak ktoś będzie chciał tego słuchać to polecam zamiast tego wrzucić na mp3 ivonę czytającą posty przema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie jak zobaczyłem jak taco wygląda na klipie do 6 0 (zajebisty kawałek swoją drogą, ale całej epki nie pociągnie) to wiedziałem, że prędzej czy później wyjdzie z niego pretensjonalna, zblazowana pizda. po przesłuchaniu tej płyty wpadło mi do głowy określenie starbucks rap i tak bym to określił. no ale ogólnie jest ok, na pewno nie będę do tego wracał tak często, jak do TW.

Ja od początku go tak kojarzyłem. 

Mi się TW i Umowa o Dzieło podoba równie bardzo, chociaż wiem, że do czołówki temu daleko, ale fajnie sobie coś takiego posłuchać. Zdecydowanie inny styl od reszty i to się ceni. Kiedy większość to marne kopie Hemp Gru czy Peji, każdy raper od tego się odcinający jest godny uwagi. 

świnia/ktoś tam - jest ok, taka żeby przesłuchać i zapomnieć (co też uczyniłem), choć pewnie wrzucę jeszcze kilka razy

Dla mnie całkiem dobry gość, szczególnie, że to 20-latek. A incognityzm to dla mnie track po prostu wgniatający w ziemię, mało jaki pojedyńczy aż tak cenię. A ktoś tam to tylko producent - Fawola, on normalnie robi dla Eldo.

ejmatt - tu niestety odpuściłem chyba w trakcie 2 traka, jak mati nawija, że też mieszka na wyspach i też robi w uerhausie i też ma bardzo modną wśród Polaków fryzurę boczną i że na bierzmowanie chciałby mieć marcin. szkoda, że zapomniał nawinąć, że chętnie zrobiłby mu pałę z jednoczesną palcówą odbytu. kserokopia.

Kopia Laika, to jest właśnie przesłuchać i zapomnieć, najbardziej przeskadza to, że w sumie skillsów za dużych nie ma.

ściągnąłem jeszcze coś podpisane sb - czas, bity, coś tam, bo spodobał mi się ten kawałek białasa co go ktoś tu wrzucił, niestety po przesłuchaniu kilku numerów okazuje się, że tam nie ma ani białasa ani solara ani tomba, nikogo tam nie ma i c*** wie co to w ogóle jest, jakieś łajzy rapują o miłości o rapgry, wkurwiłem się. także jak ktoś będzie chciał tego słuchać to polecam zamiast tego wrzucić na mp3 ivonę czytającą posty przema

SB ogólnie wyrabia się niesamowicie. Solara cenię od beefu z Laikiem, jak dla mnie wyszedł z tego obronną rękę, a mało kto na polskiej scenie potrafi taki diss nagrać. Białas powoli się wyrabia i zdobywa moją uwagę, a nigdy go nie lubiłem. Jednak street credit - to flow, ta pewność siebie, nawet technicznie wersy na wysokim poziomie. Trzeba uznać klasę. 

Jednak ogólnie SB Maffija to szeroka marka, z której godni uwagi są tylko Solar, Białas i Quebonafide. No i producenci #Lanek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Kiedy większość to marne kopie Hemp Gru czy Peji, każdy raper od tego się odcinający jest godny uwagi. 
 

nie no, bez przesady, to minęło, teraz każdy chce być jak waka floka, tyga czy kto tam jest na topie. ogólnie to się zgadzam, ale znowu - bez przesady (jak dziś pamiętam, że propsowałeś tu tego c***owego cruza i jeszcze jego kawałki wklejałeś)

 

co do tego beefu, to laik go wygrał chyba tylko na slizgu i swoim fanpejdzu (a nie czekaj, to to samo). tak samo jak jimson beef z vnmem

 

a z sb to jeszcze tomba lubię, czasem fajnie rzuci, bo flow wiadomo - pinokio

Edytowane przez kulfon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, bez przesady, to minęło, teraz każdy chce być jak waka floka, tyga czy kto tam jest na topie. ogólnie to się zgadzam, ale znowu - bez przesady (jak dziś pamiętam, że propsowałeś tu tego c***owego cruza i jeszcze jego kawałki wklejałeś)

I dalej proposuję jego kawałki, mimo że to czerwona szmata.

Ps. jakby co pisałem posta na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego beefu, to laik go wygrał chyba tylko na slizgu i swoim fanpejdzu (a nie czekaj, to to samo). tak samo jak jimson beef z vnmem

 

a z sb to jeszcze tomba lubię, czasem fajnie rzuci, bo flow wiadomo - pinokio

 

tak samo jak pewnie Pe z Pihem, czy Peerzet z sb

 

albo Tede i Parias z Peją

 

albo Doniu z Chadą i przydupasami

 

albo Owal z Shelerem

 

nie wiem co tam było jeszcze, ale w beefach pl dość jasny jest podział na inteligencję/humor/złośliwości z jednej i streetcredit/bluzgi/olis z drugiej

 

chyba jedyny wyjątek to Tet z Ciechem i Dioxem, ale może dlatego że oni przegrywają z nim w kateorii #olis a dla prawdziwego ulicznika 4 elementy do przecież pieniądze, forsa, fufu, no i oczywiście szmal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak pewnie Pe z Pihem, czy Peerzet z sb

 

albo Tede i Parias z Peją

 

albo Doniu z Chadą i przydupasami

 

albo Owal z Shelerem

 

nie wiem co tam było jeszcze, ale w beefach pl dość jasny jest podział na inteligencję/humor/złośliwości z jednej i streetcredit/bluzgi/olis z drugiej

 

chyba jedyny wyjątek to Tet z Ciechem i Dioxem, ale może dlatego że oni przegrywają z nim w kateorii #olis a dla prawdziwego ulicznika 4 elementy do przecież pieniądze, forsa, fufu, no i oczywiście szmal

Rozwiń, bo średnio rozumię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dla ciebie w bifie laik vs solar ten pierwszy reprezentuje humor, inteligencję i złośliwość, a solar streetcredit i olis (i podobnie - jimson humor, vnm - streetcredit) to nie wiem co się dzieje, mój mózg stanął na c***u i tańczy breka

 

ej rappar, w drodze do roboty przesłuchałem świniaka jeszcze raz i nie mogę się pozbyć wrażenia, że ten typ też przedawkował milczmena, nie mówię nawet o foloupach, ale o stylówce

Edytowane przez kulfon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń, bo średnio rozumię.

 

gimby nie rozumiejo

 

znaczek "/" między wyrazami zwykle wstawia się tam gdzie "niepotrzebne skreślić"

 

przecież główny i jedyny chyba argument zwolenników piha czy venoma to "ile oni nagrali po beefie a gdzie jezd dzimzon ?!!11one"

 

i to samo z solarem, to wstyd dla Laika że ten beef nie był totalnym rozpi****lem, ale nawe tw układzie Laik na 40% Solar na 120% nadal tylko jeden dał cokolwiek słuchalnego. A argumentem miłośników szofera jest "sb ma kontrakt a Laik pracuje w magazynie"

 

apropos solara  i białasa - nie rozumiem 2 rzeczy

 

1 - czemu zeus dogrywa się takim łakom (i po ch.. ktoś w tym klipie do kałasza i to krótkiego ze składaną na bok kolbą doczepił dłuższą od niego lunetę 6-24x50?)

 

2 - tu liczę zwłaszcza na powyższych patriotów i prawicowców - jakim trzeba być bezmózgiem żeby w tym kraju nazwać się "sb mafia"? mówią do siebie per "esbeku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozumiem gdzie jest ta inteligencja i humor u Owala czy tam Pe.

 

Argumentem osób, które twierdzą, że Solar wygrał nie jest "sb ma kontrakt a Laik pracuje w magazynie", tylko to, że zrobił świetne dwa dissy z bardzo dobrą argumentacją. 

 

Zeus się dogrywa, bo Solar i Białas to obecnie jedni z lepszych raperów w Polsce - a w mainstreamie wręcz najlepszych., 

A dojebywanie się do skrótu SB Maffija to już wyższy poziom hejteryzmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owal to był lepszy od Szelera po prostu we wszystkim, a jedyne głosy przeciwko to było "bo Owal to umc a Szeler prawilny"

 

czemu mnie nie dziwi, że nie widzisz humoru ani inteligencji u Pe? :-) za to na pewno widzisz u Piha

 

świetne i bardzo dobrą. aha. nie mam pytań

 

najlepszych

 

najlepszych

 

widzę 3 opcje

 

1. przegapiłem jakąś plagę która zabiła górną połowę sceny

2. chodziło Ci o trzycyfrową liczbę najlepszych

3. classical Rappar aka POsocjaldemokracja

 

dojebywanie? gówno mnie obchodzi ta nowa fala rapu, jest dla mnie asłuchalna. ale skrót typu sb, ub, nkwd trochę jednak wpada w ucho, ciekawi mnie jak, wydawałoby się ultraprawicowa grupa docelowa gimborapu, tego nie dostrzega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no stary, ciezko mi to skomentowac. jakie magazyny, jaki kontrakt? gowno mnie obchodzi ile nagral vnm po bifie, o czym ty mowisz w ogole? mi chodzi o te kilka kawalkow, ktorych nie sluchales, bo jakbys sluchal to bys nie pisal, ze laik jedzie na humorze, a solar na streetcredicie, k****, no bardziej pomylic sie juz nie mozna. no ale po c*** ja w ogole z toba gadam, skoro jestes sajko laika (120%-40% to juz troche za mocne bylo) i masz jakas osobista uraze do rapera solar/bialas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owal to był lepszy od Szelera po prostu we wszystkim, a jedyne głosy przeciwko to było "bo Owal to umc a Szeler prawilny"

 

czemu mnie nie dziwi, że nie widzisz humoru ani inteligencji u Pe? :-) za to na pewno widzisz u Piha

 

świetne i bardzo dobrą. aha. nie mam pytań

 

najlepszych

 

najlepszych

 

widzę 3 opcje

 

1. przegapiłem jakąś plagę która zabiła górną połowę sceny

2. chodziło Ci o trzycyfrową liczbę najlepszych

3. classical Rappar aka POsocjaldemokracja

 

dojebywanie? gówno mnie obchodzi ta nowa fala rapu, jest dla mnie asłuchalna. ale skrót typu sb, ub, nkwd trochę jednak wpada w ucho, ciekawi mnie jak, wydawałoby się ultraprawicowa grupa docelowa gimborapu, tego nie dostrzega

Duże Pe i Pih to dla mnie po jednym kopycie, ani jednego, ani drugiego nie nazwę inteligencją.

Chętnie posłucham, dlaczego PO nie jest partią socjaldemokratyczną.

W sumie śmieszne jest samo to, że zaliczasz SB do prawilnej części polskiego rapu, no ale to raczej mało się orientujesz co oni grają widocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gówno mnie obchodzi ile nagral vnm po bifie, mi chodzi o te kilka kawałków laika czy solara"

 

"bo Owal to umc a Szeler prawilny" - "zaliczasz SB do prawilnej części polskiego rapu"

 

co Wy ćpacie i czemu razem

 

mieszacie to co piszę o różnych bifach

 

@K 40% może być zawyżeniem formy Laika w tych dissach, przecież jakby nagrał coś na poziomie levelu to nawet taki hejter jak Ty by chyba nie miał wątpliwości

 

do SB mam uraz zupełnie nieosobisty, są dla mnie jednym z najc***owszych zjawisk na polskiej scenie, budowanie pozycji na konfliktach, jakiś kolektyw półanonimów z których liderzy są może nawet najgorsi, coś jak odwrotność SZSZ - minimum skila, maksimum parcia na szkło. i tomb jako wisienka na torcie

 

@R trzeba było czytać w temacie politycznym, nie przypominam sobie żebyś cokolwiek odpowiedział na to co pisałem, czy podał jakikolwiek argument za tym ze jest.

 

a no i może daj mi znać ile sztuk liczy czołówka, ciekawi mnie miejsce sb w rankingu ekspertów

Edytowane przez mythos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.