Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

@lorak

A niby czemu Duncan ma słaby clutch bo jak spojrzałem w statystyki to za lata wybrane przez Ignazza ma całkiem ładny clutch w RS a jeśli chodzi o play off to ma wybitne PO w 04 niezłe w 03 i fatalne w 02. i Jak przejrzałem tak ogólnie to nie wypada jakoś źle w rzutach w końcówkach - 4 kwarty w PO też ma całkiem niezłe + często niewiarygdona obrona w końcówkach

 

nawt na brednie tego typu jestem przygotowany bo wtedy jak się lorak będzie nadal upierał to posadzę Duncana jak Pop ( a przecież Pop nie może się mylić) i na parkiecie zostanę piatką: Billups+Robert big Bob+Chauncey Mr Clutch+Zo+ Horry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

 

@ignazz

Po co ci LJ? Szkoda, widziałbym go u chomika przy Paytonie i Divacu.

 

zadzwonił do mnie Zo że chce grać z LJ z czasów draftu to mu go podesłałem... po prostu chcę jak najwięcej kupy mięśni i zastanawiałem się nad jakimś specjalistą od obrony typu pozostałości na liście w typie Bowena, dziwnego zapasowego centra ale mobilnego, Masona aby poklepał lub same mięśnie które wyjdą nawet jako SF ( taką rolę miał w NYK)... stwierdziłem że dość szablonowych klasycznych wyborów i stąd GrandMama jest u mnie..... pierwsze sezony miał kosmiczne i stąd szybko wyciągnąłem książeczkę czekową....

 

osoby Billupsa i Duncana uzupełniają go podobnie "w niektórych podobieństwach" do wypisanych graczy a mają jednak coś więcej.....

taki rozpierdalator przy liderach którzy są opoką jak trwoga to do Boga to kaprys który chciałem mieć i wyjaśnię to później......

Zmęczą się 3vs5

 

wyjdą na samą końcówkę i dadzą radę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wowo

 

Genialnie wypada Millsap głównie dlatego że on niesamowicie dobrze wybiera piłki w koźle i przecina linię podań a jednocześnie wybitnym obrońcą bym go nie nazwał. W ogóle obrony nie da się skwantyfikować i jeśli ktoś powołuje się na drapm to popełnia błędy.

 

Np wybrane tu Dale Ellis ma gorsze nawet DASPM ( podobne do DRAPM ) niż uważany za totalnego gniota w obronie Gervin  a Barkley ma za całą karierę takie samo jak Iguodala co prawdą nie jest

 

A w pierwszej 15 to na zmianę masz Bena Wallace i Hakeema i Camby i 2 razy jeden kolo który tu nie został wybrany a ogólnie jest kurduplem

 

@lorak

A niby czemu Duncan ma słaby clutch bo jak spojrzałem w statystyki to za lata wybrane przez Ignazza ma całkiem ładny clutch w RS a jeśli chodzi o play off to ma wybitne PO w 04 niezłe w 03 i fatalne w 02. i Jak przejrzałem tak ogólnie to nie wypada jakoś źle w rzutach w końcówkach - 4 kwarty w PO też ma całkiem niezłe + często niewiarygdona obrona w końcówkach

są różne wersje DRAPM. te o którym tutaj mówimy jest oparte o play by play. dzięki temu można obliczyć jak grał zespół z danym graczem i bez niego. później wchodzą jakieś wzory matematyczne do liczenia zmiennych i mamy rezultat - jak obecność danego gracza miała wpływ na team defense. natomiast statsy w stylu SPM jest oparte o boxscore i dlatego z punktu widzenia defensywy zupełnie bezużyteczne, bo w boxscore jest za mało informacji na temat defensywy. RAPM i SPM nie są więc takie same, bo jedno jest oparte o play by play, a drugie o boxscore. jest też wersja RAPM oparta o boxscore ale ona jest moim zdaniem mało pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jendras: ale nawet Smith może wyprowadzać kontre. Ale okej łapie. 

 

@karpik: ale jak zmierzyć foul trouble czy nie? Ja zdaje sobie sprawę, że foul trouble może być problemem ale bądźcie też poważni. Ja napiszę schemat obrony, najebie się niewiadomo ile a ktoś wrzuci "1-4 bo Hakeem non stop w foul trouble". Poza tym Olajuwon spokojnie da radę a James czy Barkley będą wymuszać faule raczej nie na nim (choć pewnie się zdarzy). Oczywiście można gdzieś przy jakimś matchupie stwierdzić, że Hakeem może mieć problemy z faulami ale to jako pierwszy argument ? Do tego się dojebałem bo ja rozumiem, że Bryant-Stockton to jest powód aby się czepić, brak spaceingu czy jakieś oczywistości ale foul trouble to żart. Hakeem zresztą grał o 2 minuty dłużej i to dlatego! Na pewno dla mnie to będzie jedna z ostatnich rzeczy, które będą decydować bo to jest nie do sprawdzenia, nie do przewidzenia a poza tym średnia z dwóch lat będzie <4 fauli więc spoko. Shaq, Magic też w swojej karierze łapali po 4 faule a Johnson nawet 4.7 w 81 więc lajtowo. Zresztą bardziej martwiłbym się o twojego Johnsona kryjącego guardów bo nie zawsze będziesz mógł go chować na Bowenach. Poza tym wiadomo, że jakaś opcja na foul trouble Olajuwona będzie i powtórzę, że i tak bym go nie zastąpił, więc wolę mieć to co mam. Rozumiem, że gdyby za Hakeema wchodził np. Ostartag czy inny klocuch to nie miałbym się czym martwić w FT lidera? 

 

@ely3: podobno rapm z lat starszych jest c***owy bo oparty na boxscorze. Oczywiście, że obrony nie da się wyliczyć ale mam 2 rapmy mówiące, że jest zajebisty na swoją pozycję, swoją pamięć (dzisiaj odświeżoną) z jego gry i naprawdę jego obrona jest bardzo dobra. Spokojnie może latać za Durantami czy Jamesami i utrudniać im życie (a ograniczyć ich może jedynie dobre team D). Zresztą zobacz jego mecze z okresu który wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wowo, ale tylko idiota oleje gameplan zwracając uwage tylko na foul trouble, chyba bedzie łatwo to ocenić po recenzji gameplanów więc nikt Cię tutaj jawnie nie skrzywdzi ?

rozumiem Twoją sprawę ale to też działa w drugą stronę, jeżeli czyjś atak opiera się głównie na nakurwianiu w pomalowane to trzeba uwzględnić fakt, że niektórzy zawodnicy faulują częściej niż inni, i nie tylko HO się oberwie, DH również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poza tym, patrząc pod kątem up tempo, nie masz do tego stworzonego składu

to jak jendras było naprawdę? Mam zawodników do grania uptempo a kto będzie wyprowadzał nie ma wielkiego znaczenia bo jak sam trafnie zauważyłeś nie mam Magica czy Kidda :) 

 

Swoją drogą z Currego można się śmiać ale on i Allen w spóźnionym transition offense to nienajgorzej.

 

@findek: wiem wiem, chodziło mi raczej o nazwanie moich wyborów "fatalnymi" powiedzeniu, że Josh Smith nie rzuca 3 i jest fatalny w all-time a potem, że foul trouble :) Poza tym nie zawsze działa to tak, że nakurwiając w pomalowane wymuszasz więcej fauli bo obrona murująca trumne zmusza cię do oddawania rzutów czy oddawania gały na obwód no ale to wszyscy wiemy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon ale nawet play by play nie powie ci ile razy dany gracz musiał sobie odpuścić rzut bo nie mógł poszukać swojej pozycji, ile razy rzucał z pozycji trudnej a ile razy ktoś był spóźniony - poza tym powiedz mi na miłość boską skąd w play by play wiadomo jaki zawodnik krył danego gracza, Skąd wiadomo ile przechwytów było wybranych w koźle a ile bo tak jak Nuggets 2-3 lata temu po prostu polowali na przechwyt podania tak naprawdę ryzykując niepotrzebnie.

Żadne play by play nie powie ci ile bloków było z pomocy a ile face to face ile bloków jest okupione faulami przy bloku a ilu graczy ma doskonale wyczucie czasu ( takie rzeczy masz na kamerach SVU z tego co mi mówiono ale kurde dostępu do tego w Polsce to ma chyba tylko Rafał Juć)

Nie żadne statystyki nei powiedzą ci o realnej i rzeczywistej obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon ale nawet play by play nie powie ci ile razy dany gracz musiał sobie odpuścić rzut bo nie mógł poszukać swojej pozycji, ile razy rzucał z pozycji trudnej a ile razy ktoś był spóźniony - poza tym powiedz mi na miłość boską skąd w play by play wiadomo jaki zawodnik krył danego gracza, Skąd wiadomo ile przechwytów było wybranych w koźle a ile bo tak jak Nuggets 2-3 lata temu po prostu polowali na przechwyt podania tak naprawdę ryzykując niepotrzebnie.

Żadne play by play nie powie ci ile bloków było z pomocy a ile face to face ile bloków jest okupione faulami przy bloku a ilu graczy ma doskonale wyczucie czasu ( takie rzeczy masz na kamerach SVU z tego co mi mówiono ale kurde dostępu do tego w Polsce to ma chyba tylko Rafał Juć)

Nie żadne statystyki nei powiedzą ci o realnej i rzeczywistej obronie

powiedzą. co innego z czego ta wartość wynika (czyli te szczegółowe aspekty, które przykładowo wymieniłeś) - tego DRAPM "nie wie", ale "wie" jaki wpływ dany gracz ma na defensywę, ponieważ skoro - upraszczając - drużyna z nim broni lepiej niż bez niego uwzględniając różnice w partnerach i przeciwnikach, to znaczy, iż z bardzo dużym stopniem pewności możemy powiedzieć, że jest dobrym obrońcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon ale nawet play by play nie powie ci ile razy dany gracz musiał sobie odpuścić rzut bo nie mógł poszukać swojej pozycji, ile razy rzucał z pozycji trudnej a ile razy ktoś był spóźniony - poza tym powiedz mi na miłość boską skąd w play by play wiadomo jaki zawodnik krył danego gracza, Skąd wiadomo ile przechwytów było wybranych w koźle a ile bo tak jak Nuggets 2-3 lata temu po prostu polowali na przechwyt podania tak naprawdę ryzykując niepotrzebnie.

Żadne play by play nie powie ci ile bloków było z pomocy a ile face to face ile bloków jest okupione faulami przy bloku a ilu graczy ma doskonale wyczucie czasu ( takie rzeczy masz na kamerach SVU z tego co mi mówiono ale kurde dostępu do tego w Polsce to ma chyba tylko Rafał Juć)

Nie żadne statystyki nei powiedzą ci o realnej i rzeczywistej obronie

jasne. ale oko ci też nie powie wszystkiego bo nie jesteś w stanie obserwować dokładnie 10 graczy jednocześnie, widzieć wszystkie zasłony, cuty, błędy w obronie etc. a nawet jak to widzisz to mózg wszystkiego nie spamięta. dlatego właśnie statystyka w stylu RAPM daje bardzo wartościowe informacje na temat defensywy, bo pokazuje czy zespół się poprawia z danym zawodnikiem na boisku, czy się nie poprawia. RAPM docenia właśnie ziomków w stylu Bowena etc, których normalne statystyki nie doceniają.

 

btw, zajebisty team zbudował January ;]

Kidd-Bowen-Erving-Dirk-Chandler czyli Mavs 2011 na sterydach. co prawda ten Bowen w s5 jest trochę nieporozumieniem, ale poza tym jest zajebisty. Dirk pierwsza opcja, Dr J druga opcja, Kidd wyprowadzający kontry i alleye do Juliusa, no i ten niesamowity team defense. bardzo fajny skład zbudowałeś. tylko ten Bowen powinien raczej wchodzić z ławki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon a jeśli w tym roku Miami broni z Jamesem na 108 a bez niego na 98 to czy to oznacza że James jest koszmarnym obrońcą w tym roku??? Jeśli eFg allowed jest 52,2 z nim i 48 bez niego itd.

 

Podaje takie bo chyba jeszcze nikt nie policzył DRAPM za ten rok

Lorak od razu mówię to są dane z 82 games bo prosiłeś ostatnio abym nie używał danych z media stats nba jeśli chodzi o def rtg

 

Żeby było jasne - uwielbiam statystyki uwielbiam szukać różne wpływy jak dana osoba wpływa na funkcjonowanie ataku itp ale mam wrażenie że wszystkie te statystyki mimo wszystko wiecej mówią o ataku i ogólnym wpływie na zespół niż o samej obronie bo obrona to jest coś jak sami wspomnieliście coś wiecej to wiele małych drobnych czasem skurwielskich rzeczy

 

Nota bene wg tych statystyk najlepszym obrońcą ostatnic 30 lat jest chyba Ben Wallace

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z imptezy

 

Uwielbiam Anthonego Masona, ale on byl

5ą opcja tamtych Knicks.... Ją chce te tabletyl

co Findek!

Wariat ma bronić i zbierać, bo Bosh nie nazbiera. A z Parishem, JO i Marquesem lub Masonem mam defense i tablicę bez kompleksów. Nie potrzebuje kreatywnego scoringu od 8 zawodnika w rotacji, mam wystarczająco dużo opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różne wersje DRAPM. te o którym tutaj mówimy jest oparte o play by play. dzięki temu można obliczyć jak grał zespół z danym graczem i bez niego. później wchodzą jakieś wzory matematyczne do liczenia zmiennych i mamy rezultat - jak obecność danego gracza miała wpływ na team defense. natomiast statsy w stylu SPM jest oparte o boxscore i dlatego z punktu widzenia defensywy zupełnie bezużyteczne, bo w boxscore jest za mało informacji na temat defensywy. RAPM i SPM nie są więc takie same, bo jedno jest oparte o play by play, a drugie o boxscore. jest też wersja RAPM oparta o boxscore ale ona jest moim zdaniem mało pomocna.

Oj bardzo uprosciles. Nie wzory, bo jest jedno rownanie, ale to na samym koncu.Skad sie bierze te rownanie?Otoz wykonywana  jest regresja (chyba Ridge Regression, jesli dobrze pamietam), w ktorej do kazdej zmiennej (ktora jest brana pod uwage (np. bloki, czy pkt)) wyliczany jest wspolczynnik. Pozniej podstawiasz statystyki poszczegolnego zawodnika do rownania i masz rapm.

 

Nie chce mi sie szukac teraz tego, ale moze ktos ma gdzies te wszystkie coefficients (kluczowa sprawa) dla aktualnego rapm?  

 

Lorak, chetnie bym podyskutowal o def statsach i tym co sie dzieje rzeczywiscie na boisku, ale niestety ...nie mam czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon a jeśli w tym roku Miami broni z Jamesem na 108 a bez niego na 98 to czy to oznacza że James jest koszmarnym obrońcą w tym roku??? Jeśli eFg allowed jest 52,2 z nim i 48 bez niego itd.

 

Podaje takie bo chyba jeszcze nikt nie policzył DRAPM za ten rok

Lorak od razu mówię to są dane z 82 games bo prosiłeś ostatnio abym nie używał danych z media stats nba jeśli chodzi o def rtg

 

Żeby było jasne - uwielbiam statystyki uwielbiam szukać różne wpływy jak dana osoba wpływa na funkcjonowanie ataku itp ale mam wrażenie że wszystkie te statystyki mimo wszystko wiecej mówią o ataku i ogólnym wpływie na zespół niż o samej obronie bo obrona to jest coś jak sami wspomnieliście coś wiecej to wiele małych drobnych czasem skurwielskich rzeczy

 

Nota bene wg tych statystyk najlepszym obrońcą ostatnic 30 lat jest chyba Ben Wallace

 

Ely, on/off, szczególnie z małej części sezonu, daje nam bardzo niewiele informacji. to poza tym całkiem inna rzecz niż RAPM. (a swoją drogą to LeBron w tym sezonie broni tak sobie.)

 

i tak, statystyki generalnie więcej mówią o ataku, bo w większości opierają się na box scorze, a on został stworzony dawno temu, gdy jeszcze dość prymitywnie postrzegano koszykówkę i zawarto w nim te najbardziej rzucające się w oczy rzeczy  (są one jednak związane głównie z ofensywą). natomiast RAPM jest czymś całkiem innym, ponieważ opiera się na różnicy punktowej, więc siłą rzeczy ujmuje WSZYSTKO (w tym te "małe" rzeczy, o których mówisz), co dzieje się na boisku. nie powie nam dlaczego dany gracz jest taki lub taki w obronie/ataku, ale powie z dużą dokładnością jaki poziom prezentuje w obronie/ataku.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

btw, zajebisty team zbudował January ;]

Kidd-Bowen-Erving-Dirk-Chandler czyli Mavs 2011 na sterydach. .

 

 

 

jestem także zwolennikiem takiego logicznego uzupełnienia składu ale w życiu realnym a nie statystycznym zapewne granie poprzez dwóch wysokich załatwiłoby taki zespół i statystyka tu nie pomoże...  nie wiem czy sam biegający do ataku mobilny center typu Robinson nie popsułby zabawy takiemu teamowi.... wrzucajmy na luz bo to zabawa ale tak u niektórych czasem to zakochanie w cyfry mnie przeraża... choc dziękuję przynajmniej za mobilizację bo takie dyskusje zmuszaja mnie do oglądania jak największej ilości meczy aby oko zmierzyło się z cyfryzacją ;-)...

 

edit: zalegam z grubszą analizą LBJ wczesnego a wrzucam jeszcze jeden task...Drażen petrovic.... ale to trzeba juz pisać po prośbie o mecze.....

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo uprosciles. Nie wzory, bo jest jedno rownanie, ale to na samym koncu.Skad sie bierze te rownanie?Otoz wykonywana  jest regresja (chyba Ridge Regression, jesli dobrze pamietam), w ktorej do kazdej zmiennej (ktora jest brana pod uwage (np. bloki, czy pkt)) wyliczany jest wspolczynnik. Pozniej podstawiasz statystyki poszczegolnego zawodnika do rownania i masz rapm.

to o czym mówisz, to SAPM (czyli oparty na boxie). natomiast w RAPM - znowu uproszczając - każdy gracz (dzięki regresji) jest traktowany jako współczynnik o określonej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.