Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Payton-Price-Kidd-Magic-Curry-Nash-Porter-Baron-Penny-Zeke 

Od conajmniej 3 z nich KJ jest po prostu lepszym graczem. 

 



Co do ofensyw to ja takie karkołomną tezą wysunę. Czy aby w tych niektórych latach motorem napędowym ofensywy i głównym powodem dla którego tak wyglądało ortg nie był Barkley?

Skoro bez niego też byli top3 ofensywą, to na pewnie nie byl głównym powodem. Na dojściu Barkleya w 93, kiedy zrobił swój mvp sezon, w którym poszedł w tym drafcie, ortg poprawił się o 1.2 

Gość jest graczem na poziomie picków z III rundy, nie ma wad AI3 i innych tego typu picków, więc nie rzucajcie takimi argumentami, po prostu jeśli bierzesz pick z top40-50 w 7 rundzie, to jest to zajebisty steal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzałbym. na pewno miał bardzo duży wpływ na team D, ale nie zapominajmy że w obronie indywidualnej często był dziurą. Dr J słabo bronił 1 on 1, on swój impact robił właśnie w help D i na zbiórkach. był też świetny w transition D. z lat 70-tych czołówka to na pewno DeBuscherre, Silas, Lucas, Hayes, Cummings (bardzo niedoceniany w obecnym drafcie) no i przecież McHale ;] jeżeli już szukać najlepszego forwarda to raczej byłby czwórką niż trójką. PFs mają większy defensywny usage, więcej zbiórek, grają bliżej kosza etc. ciekawa to mogłaby być dyskusja czy Dr J był najlepszym SFem. tak jednak też nie było - tutaj moim zdaniem choćby Paul Pressey był znacznie lepszy. Bobby Jones z czasów gdy grał SF w Nuggets być może też (choć on tam zmieniał pozycje często). do tego jest Marques, DPOY Rodman.

 

wydaje mi się że najlepsi byliby McHale lub Rodman jako PFs (ewentualnie Cummings) oraz Pressey jako SF.

mógłbyś rozwinąć z tą defensywą Cummingsa? bo że jest niedoceniany to się zgadzam, ale raczej z powodu ataku a nie obrony.

 

natomiast odnośnie reszty, to DeBusschere ok (i Rodman, ale on grał mało na tym poziomie w 80s) - był lepszy niż Doc, lecz co do pozostałych to nie jestem taki pewien. no ale to dyskusja nie na teraz i nie tutaj.

Elvin Hayes nie, Elvin Hayes to zło. Wziąłem go na podstawie porady w zeszłym drafcie i żałowałem.

Hayes jest takim sobie pickiem z powodu ataku, ale w obronie to był świetny zawodnik, bardzo niedoceniany w tym aspekcie.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, zwłaszcza, że KJ w 93 opuścił prawie połowę meczów.

A w sezonie 90-91 Barkley opuścił 164 mecze Suns, a jednak byli dwa razy w top3. W 94 KJ zagrał więcej spotkań, Barkley wypadł na 17 spotkań, a ofensywa się o dziwo bez motoru napędowego poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się, że każdy ma największego steala draftu już (niektórzy nawet po kilka!) a i tak wybrany z nr 11 Magic Johnson to jest jakaś patologia. Koleś powinien być top 5-6 pickiem. Sama obecność tego typa w teamie daje +100 do morale (jakby do magica wziąć 7 cancerów to ja i tak bym kupił, że to jest drużyna)

btw. dzięki za wzięcie petrovica to mi ułatwia trochę decyzję co do rezerwowego guarda <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sezonie 90-91 Barkley opuścił 164 mecze Suns, a jednak byli dwa razy w top3. W 94 KJ zagrał więcej spotkań, Barkley wypadł na 17 spotkań, a ofensywa się o dziwo bez motoru napędowego poprawiła.

Skoro Barkley przyszedł do Suns, którzy byli top3 w ataku i w 93r stali się najlepszym atakiem pomimo, że najważniejszy element top3 ataku wypadł na prawie pół sezonu, to znaczy, że obecność Barkleya poprawiła ten atak nie o 1.2 ortg, tylko o więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Barkley przyszedł do Suns, którzy byli top3 w ataku i w 93r stali się najlepszym atakiem pomimo, że najważniejszy element top3 ataku wypadł na prawie pół sezonu, to znaczy, że obecność Barkleya poprawiła ten atak nie o 1.2 ortg, tylko o więcej.

W 94 KJ zagrał więcej, Barkley mniej i ofensywa jeszcze bardziej się poprawiła. Jeśli najważniejszty motor ataku gra mniej, a jednocześnie zespół ma lepszy atak, to co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 94 KJ zagrał więcej, Barkley mniej i ofensywa jeszcze bardziej się poprawiła. Jeśli najważniejszty motor ataku gra mniej, a jednocześnie zespół ma lepszy atak, to co to znaczy?

Ofensywa się nie poprawiła, została na mniej więcej tym samym poziomie, chociaż samo ORtg Suns lepsze mieli w 93r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 94 KJ zagrał więcej, Barkley mniej i ofensywa jeszcze bardziej się poprawiła. Jeśli najważniejszty motor ataku gra mniej, a jednocześnie zespół ma lepszy atak, to co to znaczy?

Że ignorujesz inne zmienne?

 

Na przykład to, że Cedric Ceballos w 1993 r. był rezerwowym, a w 1994 prawie all-starem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem znacznie większym stealem jest Petrovic i to jest jeden z graczy których miałem na myśli mówiąc o tym że zostało jeszcze pare steali. Drażeń jest Miller-lite, ale też miał skile których Reggie nie posiadał. świetny grajek do all-time zespołów. playoff performer, shooter, high IQ, BIG TIME player. w dodatku bardzo pasuje do tego zespołu, bo wnosi coś czego do tej pory nie mieli - scoring threat off the ball. tym bardziej potrzebne biorąc pod uwagę średnie HCO gdzie Malone i szczególnie Drexler tracą część swojej wartości.
 

KJ średnio się nadaje, bo 1) on potrzebuje grać z piłką 2) przy all-time obronach w pomalowanym tacy gracze tracą trochę wartości 3) jego styl gry nie nadaje się na trójkąty. co innego jeżeli Rappar pójdzie po rozum do głowy i zagra tym KJem w s5 olewając trójkąty. wtedy to ma sens, bo KJ z piłką jest znacznie lepszy niż ktokolwiek w tym zespole. Pierce z ławki akurat się nada, a KJ fajni by się dopasował do Pippena i George'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym genialny pick chomika - Hibbert. pasuje jak ulał do all-time zespołów. nie potrzebuje by grać na niego plays, a bardzo duży impact. w dodatku ma dobrego jumpera, a jednocześnie nie można go kryć jakimś leszczem w stylu Chrisa Bosha, bo może zrobić jesien pod koszem. mam wrażenie że gracze obecnie grający są bardzo niedoceniani (to mnie najbardziej dziwi wśród dotychczasowych wyborów). jest mnóstwo świetnych grajków którzy zostali kompletnie olani. w ostatnich rundach z dzisiejszych graczy zostali wybrani chyba tylko Kawhi i Hibbert (oba świetne picki).

 

zostały moim zdaniem ze 4 steale w tym drafcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy all-time obronach w pomalowanym tacy gracze tracą trochę wartości 

Hakeem+Thorpe to chyba całkiem all-time obrona pomalowanego?

uprzedzając twoją ciętą ripostę, mecze playoff z sezonów 94/95 nie są żadnym graalem, ale wręcz leżą sobie grzecznie na rutrackerze, a nawet, w całości, na youtube.

 

 

Ofensywa się nie poprawiła, została na mniej więcej tym samym poziomie, chociaż samo ORtg Suns lepsze mieli w 93r.

Nieznacznie się poprawiła, ale point jest taki, że KJ przez 6 lat, niezależnie od zmiany trenerów i zawodników, prowadził ofensywa, które raz były poza top3 ligi. A mianowicie top5. Nie robił czegoś takiego ani Paul, ani Isiah, ani Hardaway, ani Porter. Poza nim zawodnicy z takimi osiągnięciami to Nash i Magic. Całkiem zacne towarzystwo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem+Thorpe to chyba całkiem all-time obrona pomalowanego?

uprzedzając twoją ciętą ripostę, mecze playoff z sezonów 94/95 nie są żadnym graalem, ale wręcz leżą sobie grzecznie na rutrackerze, a nawet, w całości, na youtube.

 

 

Nieznacznie się poprawiła, ale point jest taki, że KJ przez 6 lat, niezależnie od zmiany trenerów i zawodników, prowadził ofensywa, które raz były poza top3 ligi. A mianowicie top5. Nie robił czegoś takiego ani Paul, ani Isiah, ani Hardaway, ani Porter. Poza nim zawodnicy z takimi osiągnięciami to Nash i Magic. Całkiem zacne towarzystwo.  

popraw mnie jeśli się mylę, ale chyba KJ zrobił jesień w 95 roku, prawda? w '94 ta jego seria była znacznie mniej skuteczna. Rockets 95 to nie była zbyt dobra obrona. w dodatku weź pod uwagę że na PG grał Kenny Smith który jest cytowany jako jeden z powodów dla których Olajuwon jest top1 all-time w blokach. Rockets zawsze mieli ogromne kłopoty z obroną PGs. nie zrozum mnie źle, KJ był playoff performerem, po prostu myślę że to jest generalna zasada że gracze atakujący pomalowane tracą na wartości gdy każda drużyna ma gośc w stylu Benek, Mutombo, Hakeem, Robinson, Ewing, Hibbert, Duncan etc. jeżeli ktoś z pomalowanego zdobywa dużo punktów, to tutaj musi przełamać ten MUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.