Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Ad 1. Shawn Kemp niesamowity na zbiórce i w obronie. Z resztą widzę, że nie doceniacie KAJ'a na zbiórce, w sezonach 79-80 i 80-81 miał TRB% odpowiednio 15,4% i 15 %, a w playoffs 15,7% i 17,9%. Ubóstwiany przez Was Hakeem z b2b wybrany przez wowo ma TRB% w playofs 14,5 i 14,3 % a w RS 16,2 i 15,6. Czy zatem wowo ma także kłopot na zbiórce tak jak ja?

Ad 2. Rola Coopa rosła w Playoffs, z resztą to jest zawodnik, który poświęciłby wszystko dla drużyny. U mnie główne bronie ofensywne to Penny i KAJ, a przecież jest jeszcze Kemp, stąd też potrzebowałem glue guyów, którzy skleją tę drużynę i będą dawać obronę i spacing. Sam Coop oddawał 4 rzuty za 3 w playoffs, uznany strzelec jak Mark Price też oddawał niespełna 4 rzuty z dystansu, Steve Nash tylko 4 razy w karierze oddawał na mecz więcej niż 4 rzuty za 3, a jego średnia z kariery to 3.3. Z resztą mam także Battiera, który także sporo trafień zalicza.

 

Z resztą jeszcze każdy ma do wyboru po trzech zawodników i pytanie jak pouzupełniamy swoje składy.

 

Ps. Chomik ukradłeś mi Bobby'ego Jonesa!

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak wszyscy rękami i nogami bronią swoich koncepcji za wszelką cenę. Nieważne, z sensem czy nie ale nie napisze k****, że wziąłem złe lata (propsy dla Findka). Od siebie dodam, że lepiej każdy wyjdzie jak dokona pewne adjustments a nie będzie zaklinał rzeczywistość bo np. ja- nie uwierze :) 

 

Cóż mogę napisać więcej ? Po raz kolejny, że wymiatam? 

 

@ely3: napisz mi PM albo tutaj kogo masz na myśli mówiąc o 2 obrońcach na PG. Ja mam swojego upatrzonego ale ciekawy jestem czy się zgadzamy. Co do Iguadoli to zgoda ale chyba nikt nie bierze na serio nominacji do all def teamu? Right?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jeszcze kamyczek - w ostatnich 10 latach tylko 2 razy zdarzyło się że do finału weszła drużyna która nie miała obrony w TOP 10 ligi a jeszcze rzadzeij ta która w ilości trójek na mecz była w TOP 3 - większość ekip miała ilość trójek tak ok 6-8 miejsca wśród ekip PO. Od trójek się częściej umiera niż wygrywa.

 

Poza tym wiele rzeczy będzie tak jak wowo pisze oparty na ostrych spięciach bo dla mnie Dumars jest przereklamowany dla kogoś innego to będzie boski obrońca ( sorki jeśli kogoś uraziłem)

 

Poza tym pamiętajcie że nie liczy się ilość trójek bo teraz żyjemy w czasach gdzie w D-lidze są zespoły co odpalaj już średnio 45 trójek na mecz a za 3 lata NBA pewnie zakaże trójek z rogu i rzuty za 3 będą wszędzie w tej samej odległości od kosza. Więc to że ktoś kiedyś rzucał 3 trójki na mecz to pewnie teraz by rzucał 6 bo wtedy 3 to było spoko tak jak dziś 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

per game

99-00 17.5 43% za trzy

94-95 17.1 42% za trzy

 

zdecyduj się jakiego Millera w końcu używasz, bo w temacie ze składami masz z sezonów ’00 i ’01 a nie ’99 i ’00. po drugie, Reggie w playoffs 94+95 miał 42,2% za3 (krótsza linia w jednym z tych lat wydaje się nie mieć znaczenia, bo w każdym sezonie rzucał tak samo), podczas gdy w 00+01 40,1%. różnica dwóch punktów procentowych to jest jednak coś (a jeśli użyjemy danych z regular, co minimalizuje wpływ korzystnych matchupów w playoffs, to przewaga młodszej wersji jeszcze bardziej jest widoczna), szczególnie że w 94+95 miał przeciwników o prawie 1 drtg mocniejszych. po trzecie, nawet jeśli użyć 99+00 playoffs, to nie wiem skąd ci się wzięło 43% za3, bo Miller miał wtedy 37,2% za3. po czwarte, tak szastasz tym „doświadczeniem”, ale co takiego 34-35letni Reggie potrafił zrobić, czego nie umiał jako 28-29latek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zdecyduj się jakiego Millera w końcu używasz, bo w temacie ze składami masz z sezonów ’00 i ’01 a nie ’99 i ’00.

 

"w końcu". pogrzeb w temacie draftu. ja nie odpowiadam za temat "składy". 

 

ale pomogę.

Reggie Miller 99-00,00-01

 

99-00, 00-01 w PO  ma za trzy .412%  przy 20 rzutach na mecz (7.75 za trzy) , przy średniej 27.65 pkt na mecz przy 26 meczach ze średnią minut 42.4 mając 34/35 lat

93-94, 94-95 w PO , ma za trzy .422% przy 17 rzutach na mecz (6.35 za trzy) , przy średniej 24.35 pkt na mecz przy 33 meczach ze średnią minut 36.85 mając 28/29 lat

 

 

 

po czwarte, tak szastasz tym „doświadczeniem”, ale co takiego 34-35letni Reggie potrafił zrobić, czego nie umiał jako 28-29latek?

99-00, 00-01 w PO USG% 27.55

93-94, 94-95 w PO USG% 27.85

 

więc jeśli Miller o .020 gorzej rzucał za trzy ale oddawał przy tym 3 rzuty więcej w meczu (1.40 za trzy więcej) ale rzucał o 3.35  więcej punktów, i USG miał mniejszy o 0.30 ,biegał jako emeryt o pół kwarty dłużej (5.55 minuty) jeszcze więcej więc mogło mu co nieco spaść (tylko 0.20 za trzy) to o co tyle pi****lenia? to jest jak szukania dziury w całym. zmęczyliście mnie.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

january różnica jest taka, że ja nie napisałem nigdzie, że Allen to defensive anchor a Curry może bronić nawet C- taki z niego atleta. A na dodatek w PO 2014 będzie miał MVP Finals :smile: Napisałem zrsztą od razu, że swoje w obronie oddadzą ale jakoś jestem o to spokojny.

 

Ja wiem, że obwód Curry Allen to ciężko w obronie ale dużo ważniejszy są wysocy i ogarnięte team D. Tutaj Allen może się wpasować ale przede wszystkim Hakeem-Webber-Iggy robi sieke. Przy tym przy większości składów to przeciwnik ma większy problem niż ja bo Iguadola spokojnie obwód pobroni a  Bowena czy Coopera mogę bronić nawet Scalabrinim a wy musicie zapierdalać to dwóch najlepszych 3pt shooterów all-time, którzy mają potwornie szybki release. Łapiesz faze? A oni nie są nawet moją 1 opcją. 

 

@ely3: od trójek częściej się przegrywa ale to trochę uproszczone. Możemy się tak bawić i ja napiszę ile zespołów ostatnich x lat zdobyło mistrzostwo bez top 3 wysokiego w lidze? Miami (dyskusyjnie Bosha można wrzucić), które jest specyficzne a potem mamy odpowiednio :

-Dirk

-Gasol+Bynum

-Garnett

-Duncan

- Shaq, który nawet w 2006 był podwajany i jest bardzo underrated za 06 finals

- Duncan

- Ekipa Wallace, gdzie indywidualnie żaden nie był top 3 ale Pistons to specyficzna drużyna, doskonale dopasowana pod każdym względem z obroną jaką w tej zabawie narazie nie ma nikt

- Duncan

- Shaq.

 

Także ja mogę przyjąć założenie, że przez ostatnie 14 lat wygrywały 11 krotnie drużyny, które miały top 3 wysokiego. Przekładając to na zabawę- liczę się ja, Koelner, PM i Ignazz. 

 

Tu każdy zespół ma braki i mocne strony, wszystko będzie zależało od matchupu i gameplanu. Ja wiem, że mając frontcourt Webber-Olajuwon potrzebowałem spaceingu i nie mogłem stworzyć lepszego. W ataku mam wszystkie opcje od typowego low post dla Hakeema, którego trzeba podwajać (poza ewentualnie Koelnerem ale tu z kolei ryzyko szybkiego FT Shaqa) przez high-low, high post Webbera, Iggy top of the key, backdoor cuty, ruch off the ball- w zależności od sytuacji mam dostępne wszystkie opcje i teraz nie chcę mi się rozpisywać bo wszystko będzie zależało od matchupu ale na pewno wolę moich 3pt shooterów przy podwojeniach i wszelkiej pomocy niż mizernych strzelców z epicką obroną, którą i tak na obwodzie zatuszuje. 

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99-00, 00-01 w PO  ma za trzy .412%

nie, coś źle patrzysz lub liczysz. ma tyle, ile napisałem, czyli 40,1% za 3 w 00+01 playoffs.

 

poza tym najważniejsze - nie odpowiedziałeś na pytanie: tak szastasz tym „doświadczeniem”, ale co takiego 34-35letni Reggie potrafił zrobić, czego nie umiał jako 28-29latek?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Iggy nie obroni PG, SG i SF przeciwnika,

2. Webber w skali all-time był słabym obrońcą, masz tak naprawdę dwóch obrońców na wysokim poziomie.

 

Czyim kontem jestes? :)

Ale faktyczne o ile mam nadzieje ze na Wowo nie trafię, to nawet moim defensywnym składem próbowałbym wygrać to ofensywą bo pozA podwajaniem i liczeniem, że zdązą z help&recover nic lepszego nie wymyślę.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usług po raz enty. 

 

Gdzie napisałem, że Webber jako on sam robi sieke w obronie? Cytat bo bez tego nigdzie nie dojdziemy.

 

Webber jest bardzo underrated obrońcą. Był bardzo szybki na nogach, miał quick hands i fajnie naprowadzał na Divaca ale nie był rim protectorem ani nie był wybitny. Był za to bardzo ważną częścią obrony Kings, która była bodajże 7 (z pamięci bo nie chce mi sięsprawdzać tego przed gameplanami) i jest dobry w team D. NIE JEST NA PEWNO NAJLEPSZYM OBROŃCĄ WSZECHCZASÓW. 

 

Hakeem-Webber-Iggy to gwarancja solidnej obrony bo 

 

a) Rim protector, D anchor jest? Jest.

B) Przejebany team defender na obwodzie jest? Jest

c) Porządny obrońca, dobry w team D jest? Jest. 

 

Najważniejsze jest team D- starszy od mojego, wolniejszy i gorszy Allen był częścią jednej z najlepszych defensyw ostatnich 13 lat a pod koszem grał Perkins. 

 

Ja nie twierdzę, że to będzie najlepsza obrona w zabawie ale solidna spokojnie. Zwłascza jak popatrzymy bezpośrednio na inne zespoły. 

 

Aha i nie muszę dodawać, że zamierzam dobrać kilku obrońców topowych ? 

 

Co do składu julka to strasznie fajny, zwłaszcza Bird-McHale ale tutaj gameplan będzie kluczowy. 

 

W ogóle jak przejrzałem znowu to ci najgroźniejsi sprzed dwóch wyborów są imo słabsi niż ci niespodziewani. 

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

poza tym najważniejsze - nie odpowiedziałeś na pytanie: tak szastasz tym „doświadczeniem”, ale co takiego 34-35letni Reggie potrafił zrobić, czego nie umiał jako 28-29latek? 

 

zdobywać punkty we finałach.

wyrzucić za burtę zeszłorocznych finalistów NBA (Knicks)rzucając w gm 6 ,34 punkty 5/7 za trzy przy TS% .740

wyrzucić za burtę przyszłorocznych finalistów NBA (76ers) rzucając w gm 6 ,25 pkt 3/8 za trzy ,przy TS% .629 (mimo że gm 5 nie grał)

wyrzucić za burtę przyszłorocznych finalistów konferencji (Bucks) rzcając w gm 5, 41 pkt 3/7 za trzy, przy TS% .697

 

w 94 

finał konferencji gm 7 (Knicks), 25 pkt 3/4 za trzy TS% .609

półfinał gm 5 (Hawks) ,22 pkt 5/7 za trzy , TS% .569 ,gm 6 18 pkt 2/4 za trzy TS% .488 (dałem gm 5 bo w gm 6 po 3 kwartach był blowout)

 

w 95

finał konferencji gm 7 (Magic), 12 pkt 2/7 za trzy TS% .462, 

finał półfinał konferencji gm 7 (Knicks), 29 pkt, 3/5 za trzy, TS% .660 , gm6 18 pkt, 2/6 za trzy TS%.545

 

dałem takie ważniejsze mecze. PO 2000 dużo bardziej pamiętam i w każdym meczu HOT Miller zdawał egzamin. mi bardziej imponują te mecze z 2000 roku więc mogę to uznać za oznakę doświadczenia. zawsze stawał na wysokości zadania. nie mam ochoty później aby ktoś mi wypominał. miał lepsze elimination game. dla mnie to ważne.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok january to powiedz mi 

 

Kings

2001: 7 obrona

2002: 6 obrona

2003: 2 obrona 

2004: 21 obrona

 

Webber nie jest świetnym obrońcą 1on1 ale jest solidny i ma pozytywny impact, dzięki graniu dobrego help D. 

 

Ty udowadniasz za to wielkość Tysona Chandlera statystykami drtg i ortg dla indywidualnego zawodnika, gdzie było przy tym picku kilku lepszych centrów w obronie (i cały czas są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok january to powiedz mi 

 

Kings

2001: 7 obrona

2002: 6 obrona

2003: 2 obrona 

2004: 21 obrona

 

Webber nie jest świetnym obrońcą 1on1 ale jest solidny i ma pozytywny impact, dzięki graniu dobrego help D. 

 

Ty udowadniasz za to wielkość Tysona Chandlera statystykami drtg i ortg dla indywidualnego zawodnika, gdzie było przy tym picku kilku lepszych centrów w obronie (i cały czas są)

Te obrony to  dzięki Divacovi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładając to na zabawę- liczę się ja, Koelner, PM i Ignazz. 

 

 

Nie doceniasz wartości obrony jaką dawali Ewing, Robinson, Dwight, KG i Benek. Cała koszykówka nie zaczyna się na 94 i nie kończy na 95 roku.

 

Na moim przykładzie: wiem, że Hakeem zdominował mi DRoba, ale podstawowa różnica między tamtymi wydarzeniami,a moim składem jest taka, że tam DRob był odpowiedzialny za rzucanie punktów, kontrolowanie defensywy, zbieranie piłek, odprowadzanie dzieci trenerów do przedszkola i wynajem autokaru po meczu - jednym słowem był w roli (lider), w której nigdy nie mógł się odnaleźć. U mnie ma komfort psychiczny bo generałem jest Nash, a ciężar punktów spoczywa na TMacu.

Ty masz ten komfort, że wybrałeś sobie Hakeema, który doskonale nadawał się na lidera na boisku - i chwała Ci za to - ale nie oceniajmy koszykówki systemem "zero-jedynkowym". 

 

W takim razie po co w ogóle kontynuować draft, kiedy HO, Shaq, KAJ i Duncan zostali wybrani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem, chomik i czekolada: proszę czytajcie co napisałem jak już się produkuje bo trochę się czuję jakbym miał wątpliwą przyjemność dyskutować na onecie. 

 

1. Tak Vlade Divac był ostoją tej defensywy (sam o nim pisałem kilka stron temu)

2. Tak Doug Christie jest zajebisty. 

 

Uwaga pytanie dodatkowe.

 

Co zmieniło się w sezonie 2004 w Sacramento Kings co miało wpływ na spadek obrony z topowej do 21 ? 

 

Podpowiedź: Nie chodzi o odejście  Lawrence'a Funderburke

 

Nie była to oczywiście przyczyna jedyna, jednak nie wypada jej ignorować prawda?

 

@czekolada: ale ja tylko odpowiedziałem na stwierdzenie, że od trójki się częściej przegrywa bo jest uproszczone i tak samo uproszczona była teza, że trzeba mieć top 3 wysokiego, żeby się liczyć. Wcale nie uważam, że nie ma po co grać- wręcz przeciwnie :smile: Nie ja oceniam zero-jedynkowo.

 

@January: Nie oglądam sporo Bobcats ale na mój gust to za mała próbka co? Porównujesz cztery sezony do 25% jednego. Tyson Chandler w ataku zagrożeniem jest żadnym poza zbiórkami na atakowanej desce i alleyami. A no i stawia dobre zasłony. Twoje stwierdzenie, że Webber nie jest solidny all-time jest poparte? Dodam, że mówimy o TEAM D a nie jedynie m2m.

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.