Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie, tylko ludzie szanujący się na ulicy są w stanie się zorientować o kogo chodzi. mythos z pewnością poświęci jednego posta aby napisać "steal" :smile:

I nadmienić, że użycie tego co ma szacunek w stosunku do tego co grał w basket by porównać, to nadużycie i skandal.

 

No już Julius, k****, żebym nie overthinkował tego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coraz mniej. W tym roku dosyć mało jak na podstawowego PG, własnie ze względu na przeciążenie no i brak również ball handlera, więc chłopaki sobie ćwiczą.

 

W porządku. Tylko w tej zabawie gra się turniej, a nie 82 mecze + play-off, więc generalnie argumenty o zmęczeniu do mnie nie trafiają.

 

to zależy od wizji zespołu. mi się podoba skład rappara chociaż nie toleruje tych roszad zawodników z pozycji i odrywania ich od naturalnych. bardziej mi brakuje pkt at the rime. gasol marc oddaje z pod deski 2.7 ,Gasol Pau 3.9 czyli razem 6.6 czyli mniej niż sam Howard (statsy z 2013). ogólnie jak widzę czarnucha pokroju Hakeema, Ewing, Shaq to widze tam rozpierdol. oczywiście nie pomijając dop marca.

 

1. ale czym w praktyce różni się pozycja Pippena u RappaRa, od tej z czasów Bulls, Rockets czy Blazers?

2. no właśnie to jest problem w tego typu zabawie, ktoś walnie konkretny gameplan, a potem dostanie odpowiedź, że przegrywa bo przeciwnik ma przewagę pod koszem. Ja prawdę mówiąc nie widzę, żeby ci wysocy zrobili jesień Gasolom... no, w każdym razie, nie bardziej niż zwykle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. ale czym w praktyce różni się pozycja Pippena u RappaRa, od tej z czasów Bulls, Rockets czy Blazers?

 

Jendras. oglądałem niedawno Suns-Bulls finał. i tam za strusiem pędziwiatrem nie biegał Pippen tylko BJ Armnstrong. nie widzę aby ze strusiem pędziwiatrem także latał George oraz Pippen czy w ogóle Pierce. to już jest minus. może nie aż tak wielki ale jest to przewaga po stronie tego co będzie miał pędziwiatra. tym bardziej, że na George można dać strusia pędziwiatra w obronie bo George jumperkuje i tyle.

 

 

2. no właśnie to jest problem w tego typu zabawie, ktoś walnie konkretny gameplan, a potem dostanie odpowiedź, że przegrywa bo przeciwnik ma przewagę pod koszem. Ja prawdę mówiąc nie widzę, żeby ci wysocy zrobili jesień Gasolom... no, w każdym razie, nie bardziej niż zwykle ;]

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy sugerujesz, że BJ Armstrong czy John Paxson będą efektywniejsi w gonieniu za pędziwiatrem, niż Pippen niż George?

 

myślę, że Bj tak. struś nie zagrał dobrej serii. ale na poziomie all-time jest więcej efektywnych, małych PG co mogą go kryć lepiej niż Pippen. w dodatku może Bastillion miał rację, że Pippen był efektywniejszy gdzie indziej. np. aby pomagać kryć Pana co dostał od dziewczyny bloka przedwczoraj w Space Jam aaaaaaa Charlesa Barkley został wybrany.

więc aby już nie pi*****ić za dużo. Pippen może sobie latać za strusiem ale lepiej jakby za nim latał np. Rose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak RappaR wystawi trio Ak47, Pippen, George to pokryje każdego na obwodzie, a przy odrobinie fantazji może się też pokusić na zniszczenie jakiegoś klasowego PF'a. Jak będzie wystawiał PG w zależności od matchupu to będzie kosa. Nawet czysto teoretycznie. Przeciwnik w składzie ma Bird'a, Jordana i Magicka to Rzuca na Birda Kirlenke, na Jordana Pippena, a na Magicka Georga, gdzie na pozycji PG/SG może sobie spokojnie rotować i switchować jak chce :grin:

No i już cały gameplan zdradziłeś. To juz po zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że trochę każdy inaczej postrzega koszykówkę. nie da się zatrzymać na poziomie all-time wszystkich. można ich oczywiście ograniczyć ale Ci zawodnicy dlatego byli przejebani all-time ponieważ wszystkie ówczesne zespoły próbowały właśnie ich powstrzymać. przez gameplany, podwojenie, potrojenia ,cała kultura obrony była budowana aby powstrzymać jordana, hakeema, shaqa. więc wysłanie na nich bardzo dobrego obrońcę sprawy nie załatwia.

jordan z obwodu był męczony przez topowe obrony a zdobywał mistrzostwa, shaq był podwajany, potrajany i jebał 30 pkt na ts60%, hakeem w ogóle jest praktycznie nie do powstrzymania. jedynie można go podwajać ale wtedy wystarczy zbudować fajny support i muzyka gra. więc budowanie zespołu kidd-bowen-pippen-rodman-mutombo mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Tylko w tej zabawie gra się turniej, a nie 82 mecze + play-off, więc generalnie argumenty o zmęczeniu do mnie nie trafiają.

 

 

1. ale czym w praktyce różni się pozycja Pippena u RappaRa, od tej z czasów Bulls, Rockets czy Blazers?

2. no właśnie to jest problem w tego typu zabawie, ktoś walnie konkretny gameplan, a potem dostanie odpowiedź, że przegrywa bo przeciwnik ma przewagę pod koszem. Ja prawdę mówiąc nie widzę, żeby ci wysocy zrobili jesień Gasolom... no, w każdym razie, nie bardziej niż zwykle ;]

mi się nie podoba ani Pippen na PG, ani Pau Gasol na PF.

1. Pippen przy wielu setach w trójkątach schodził po piłkę z dołu po zasłonce itp. często zaczynał akcję z mid-post. często rozprowadzał piłki z high post. tutaj konsekwencja składu RappaRa jest taka że będzie znacznie więcej kozłował niż w Bulls, bo zwyczajnie nie ma specjalnie kto. moim zdaniem Pippen jest znacznie efektywniejszy w HCO off the catch, niż gdy ma zagrać akcję w stylu LeBrona. sety w których Pippen był najskuteczniejszy w HCO, zaczynał bez piłki. jak dla mnie egzekucja w drużynie RappaRa kuleje, właśnie dlatego że brak tam PG. Pierce czy George to goście ze score first mentality, a Pippen jest skuteczniejszy mniej kozłując. nawet sobie nie wyobrażam jak graliby przeciwko presji. jak dla mnie mają poważne braki w ballhandlingu jak na ten poziom rozgrywek. poza tym, co jest tutaj najważniejsze, gra Pippenem przeciwko PG powoduje że jego help defense bardzo cierpi, bo on grał praktycznie w pomalowanym. broniąc PG będzie stał głównie na 8 metrze i przebijał się przez screeny. to się mija z celem. po to bierzesz Pippena żeby wykorzystać jego all time great help-D. żeby tego dokonać Pippen powinien być bliżej kosza, gdzie szybciej może rotować i ma większą kontrolę gry. poza tym help-D staje się bezprzedmiotowy gdy Pippen będzie bronił ballhandlera, a tak często będzie skoro broni PG. nie widzę też za bardzo korzyści w tym by dać Pippena na PG. szczególnie że RappaR mógł wybrać sobie w trzeciej rundzie CP3 i grałby wtedy CP-George-Pippen. jak dla mnie więcej chodziło o to by na siłę zbudować sobie drużynę opartą o Pippena na PG.

 

2. nie podoba mi się również Gasol na PF. Lakers jak dobrze pamiętamy mieli bardzo dobrą obronę ze względu na to że mieli drzewa w pomalowanym i dominowali tablice. oczywiście było więcej czynników, ale ci mistrzowscy Lakers kojarzą się przede wszystkim z tym hasłem "trzech 7 footerów w pomalowanym". jednocześnie zawsze mieli ogromne problemy z obroną pick and roli. Gasol miał dodatkowo problem z wysokimi grającymi face-up, bo był dla nich za wolny. zaletą było jego post defense ze względu na przewagę wzrostu nad przeciwnikami. z kolei w ataku Gasol grając jako PF zawsze był mniej efektywny. widziałem nawet kiedyś statystykę, że z Odomem na boisku rzucał 15% więcej z gry. Gasol na PF jest zmuszany do jumperkowania, mało gra w pomalowanym i jest dużo mniej efektywny. nie bez powodu po powrocie Bynuma defensywa Lakers stała się sporo lepsza, a atak sporo gorszy. Lakers 08 mieli all-time great ofensywę aż do finałów. Kobe w tamtych czasach grał bardzo dużo pick and roli z Gasolem, a ten grał bliżej kosza.

 

z tych wywodów wynika tyle, że zarówno Gasol indywidualnie jak i zespołowo traci na wartości w ataku jako PF. z mega skutecznego w motion offense staje się przeciętny. średnie z sezonów 09/10 były robione głównie jednak u boku Odoma. tutaj ma grać full-time PF. moim zdaniem Gasol się nie nadaje na PFa bo ma zbyt słaby jumper. owszem, trafia w miarę skutecznie, ale to zawsze było w stylu Bowena "niech nam udowodni że to potrafi zrobić". dodatkowo staje się wtedy mało agresywny w ataku. natomiast w obronie jego największa zaleta - post-D przeciwko PFom - będzie mało dawała ze względu na poziom wysokich, szczególnie tych mających świetny range. tutaj Gasol nie będzie miał przewagi fizycznej. w dodatku jego braki w lateral quickness będą jeszcze bardziej widoczne, bo masa PG potrafi świetnie grać picki, a wiadomo jaką jesień robiono Lakers na pickach. Gasol w turniejach all-time ma słabą wartość ze względu na to jak bardzo zwiększa się poziom wysokich. najlepszy wysoki w lidze za czasów b2b Lakers to Dwight Howard. w tym turnieju jest jednym z gorszych centrów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że Bj tak. struś nie zagrał dobrej serii. ale na poziomie all-time jest więcej efektywnych, małych PG co mogą go kryć lepiej niż Pippen. w dodatku może Bastillion miał rację, że Pippen był efektywniejszy gdzie indziej. np. aby pomagać kryć Pana co dostał od dziewczyny bloka przedwczoraj w Space Jam aaaaaaa Charlesa Barkley został wybrany.

więc aby już nie pi*****ić za dużo. Pippen może sobie latać za strusiem ale lepiej jakby za nim latał np. Rose.

 

no to mamy na ten temat zupełnie inne zdanie.

 

myślę, że jakby Phil miał taki komfort, jak np. teraz RappaR, to z radością posyłałby Pippena na rozgrywających.

 

Po pierwsze, Scottie był lepszym obrońcą i ogólnie szybszym graczem, od gości pokroju Paxsona czy podstarzałego Harpera.

Po drugie, Scottie z długimi łapami i przewidywaniem, znacznie lepiej zaburzałby ofensywę rywala od samego początku, zakłócając pierwsza podanie czy np. post entry. A przecież to starały się robić drużyny Phila - zabierać rywalom to, w czym byli najlepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Bast, czy ty zwyczajnie nie czytasz, czy nie chcesz przyjąć do wiadomości pewnych faktów.

 

Pippen ma być inicjatorem w triangle, tak jak był w Chicago.

 

Więc po co szukasz problemu na siłę? Co tu w ogóle robi porównanie do LeBrona?

 

Przecież on w Rockets i Blazers też w praktyce pełnił tę rolę.

 

Bulls mieli na pg nominalnie Harpera, więc czemu George z Piercem mieliby nie zafunkcjonować?

 

Jak dla mnie, negując tę opcję, negujesz jednocześnie skuteczność ataku Bulls... największej dynastii po prehistorycznym Bostonie.

 

A to nie jest jedyny przykład, bo np. Lakers '72 też grali triangle, gdzie inicjatorem był West i w mniejszym stopniu Goodrich. I pozamiatali wszystkich, mimo odejścia Baylora.

 

To samo z obroną pg - kto powiedział, że Pippen ma być plastrem na pg przez 48 minut i nie pomagać gdzie indziej? Znów zakładasz skrajny scenariusz, wymyśliłeś sobie odpowiedź i kurczowo się tego trzymasz. Poczekaj chociaż do gameplanów.

 

A co do Gasola, to on w ataku był lepszy z Odomem nie dlatego, że miał "C" obok nazwiska, tylko mógł grać zamiennie na high/low post, bo Bynum nie zabierał mu przestrzeni. Marc pod tym względem pasuje, bo nie jest typowym klockiem podkoszowym i bardzo dużo gra na high post z Zachiem bliżej kosza.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy na ten temat zupełnie inne zdanie.

 

myślę, że jakby Phil miał taki komfort, jak np. teraz RappaR, to z radością posyłałby Pippena na rozgrywających.

 

Po pierwsze, Scottie był lepszym obrońcą i ogólnie szybszym graczem, od gości pokroju Paxsona czy podstarzałego Harpera.

Po drugie, Scottie z długimi łapami i przewidywaniem, znacznie lepiej zaburzałby ofensywę rywala od samego początku, zakłócając pierwsza podanie czy np. post entry. A przecież to starały się robić drużyny Phila - zabierać rywalom to, w czym byli najlepsi.

czy Pippen indywidualnie więcej sprawiłby problemów PG niż Paxson? jasne. czy Paxson dałby ten sam impact w help defense co Pippen? hell no. dlatego właśnie to Paxson czy BJ kryli małych PG, a Pippen siedział w pomalowanym i tam dawał odczuć swoją obecność. im dalej grasz od kosza, tym mniejszy impact masz na team defense. przesuwanie Pippena z dala od kosza jest strzałem w kolano, bo zabiera jego najbardziej wartościową cechę - help defense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po pierwsze, Scottie był lepszym obrońcą i ogólnie szybszym graczem, od gości pokroju Paxsona czy podstarzałego Harpera.

Po drugie, Scottie z długimi łapami i przewidywaniem, znacznie lepiej zaburzałby ofensywę rywala od samego początku, zakłócając pierwsza podanie czy np. post entry. A przecież to starały się robić drużyny Phila - zabierać rywalom to, w czym byli najlepsi.

 

pamiętam Pippena z tego, że zajebiście byli skutecznie jak np. Knicks mieli słabych rozgrywających (szczególnie Rivers w 1993) i grali zone od połowy co dopadali z Jordanem i PG na połowie w half courcie. ale teraz nie ma słabych rozgrywających to nie wiem czy zone na całym boisku to coś dobrego na strusia, rose, barona, price, nasha czy innych ananasów. a takiego paytona bronił Jordan i Harper, Pippen latał za Hawkinsem.

przejrzałem mecze z Sonics i............jak Pippen nie krył Hawkinsa to krył go.... Kerr. więc Bastillion ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Pippen indywidualnie więcej sprawiłby problemów PG niż Paxson? jasne. czy Paxson dałby ten sam impact w help defense co Pippen? hell no. dlatego właśnie to Paxson czy BJ kryli małych PG, a Pippen siedział w pomalowanym i tam dawał odczuć swoją obecność. im dalej grasz od kosza, tym mniejszy impact masz na team defense. przesuwanie Pippena z dala od kosza jest strzałem w kolano, bo zabiera jego najbardziej wartościową cechę - help defense.

 

Otóż to - Phil nie mógł posłać Pippena na pg, bo wtedy zostawał z Paxsonem.

 

RappaR może, bo ma jeszcze George'a.

 

Także potwierdziłeś właśnie moją tezę.

 

pamiętam Pippena z tego, że zajebiście byli skutecznie jak np. Knicks mieli słabych rozgrywających (szczególnie Rivers w 1993) i grali zone od połowy co dopadali z Jordanem i PG na połowie w half courcie. ale teraz nie ma słabych rozgrywających to nie wiem czy zone na całym boisku to coś dobrego na strusia, rose, barona, price, nasha czy innych ananasów. a takiego paytona bronił Jordan i Harper, Pippen latał za Hawkinsem.

przejrzałem mecze z Sonics i............jak Pippen nie krył Hawkinsa to krył go.... Kerr. więc Bastillion ma rację.

 

A to nie ma innych opcji niż krycie na całym?

 

I nie bardzo rozumiem, co ma krycie Hawkinsa to Bastillona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Bast, czy ty zwyczajnie nie czytasz, czy nie chcesz przyjąć do wiadomości pewnych faktów.

 

Pippen ma być inicjatorem w triangle, tak jak był w Chicago.

 

Więc po co szukasz problemu na siłę?

 

Przecież on w Rockets i Blazers też w praktyce pełnił tę rolę.

 

Bulls mieli na pg nominalnie Harpera, więc czemu George z Piercem mieliby nie zafunkcjonować?

 

To samo z obroną pg - kto powiedział, że Pippen ma być plastrem na pg przez 48 minut i nie pomagać gdzie indziej? Znów zakładasz skrajny scenariusz, wymyśliłeś sobie odpowiedź i kurczowo się tego trzymasz. Poczekaj chociaż do gameplanów.

 

A co do Gasola, to on w ataku był lepszy z Odomem nie dlatego, że miał "C" obok nazwiska, tylko mógł grać zamiennie na high/low post, bo Bynum nie zabierał mu przestrzeni. Marc pod tym względem pasuje, bo nie jest typowym klockiem podkoszowym i bardzo dużo gra na high post z Zachiem bliżej kosza.

oczywiście mówię o tych minutach które Pippen spędza na obronie PG i grając w ataku jako PG. gdy RappaR zmieni konfigurację i będzie grał innym rosterem, to inna sprawa. mówię jak to miało wyglądać wg założeń. on twierdził że da Pippena na PG, bo jest dużo wysokich gości, a poza tym Pippen lepiej ich broni niż taki np. Chris Paul. założenie które nie zauważa że w tej roli Pippen traci swoją największą wartość - help defense. grając dalej od kosza, nie ma takiego wpływu na obronę. to jest generalna zasada w koszykówce - im bliżej kosza grasz, tym większe masz "usage" w obronie. dlatego właśnie PG mają najmniejszy impact, SG trochę większy, SF już mają całkiem znaczny, a największy mają C.

 

co do ataku, widzę że cie nie przekonałem, trudno. moim zdaniem maksymalizacja talentu Pippena w ataku powinna polegać na przyspieszeniu gry, grania nim bliżej pomalowanego gdzie był znacznie bardziej skuteczny, by grał więcej off the catch, mniej kozłował. grając nim na PG siłą rzeczy Pippen musi więcej się skupić na getting teammates involved itp. zresztą ta dyskusja jest trochę bez sensu, bo wartość Pippena przeciwko mocnym playoffowym defensywom jest i tak mała. tutaj taki styl gry powoduje że tylko się namęczy bezproduktywnie - przeprowadzając piłkę i goniąc PG po zasłonach. a powinien tę energię tracić na grę z pomocy blisko pomalowanego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nie bardzo rozumiem, co ma krycie Hawkinsa to Bastillona.

 

Hawkins był 4 opcją ofensywną ówczesnych Sonics więc to się tyczy słów Bastilliona, że lepiej było aby Pippen krył Hawkins i dawał więcej w pomocy niż kryć Paytona czy chociażby Schrempfa.

 

 

Pippen będzie grać na PG w ataku, a w obronie będzie wracał na SF'a

 

a kto będzie krył PG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bast

 

czyli uważasz, że Pippen w Chicago nie był optymalnie wykorzystywany w ataku?

 

Co do obrony, więcej wyobraźni Bast. Obrona pg wcale nie musi oznaczać przyklejenia do niego przez 48 minut. Pippen dzięki swojej szybkości i zasięgowi nadal może schodzić niżej. Opcji jest mnóstwo, overplaying passing lanes, stron side zone, trapping, to już zależy od gameplanu. Nie każdy rozgrywający jest zabójczym shooterem.

 

Nie potraficie zrozumieć jednej rzeczy - nawet jeśli Pippen jest efektywniejszy bliżej kosza, to i tak układ George + Pippen przy pg jest groźniejszy w obronie, niż z tradycyjnym playmakerem.


Hawkins był 4 opcją ofensywną ówczesnych Sonics więc to się tyczy słów Bastilliona, że lepiej było aby Pippen krył Hawkins i dawał więcej w pomocy niż kryć Paytona czy chociażby Schrempfa.

 

Po raz kolejny - bo Jax nie miał kolejnego elite wing defendera, nie miał także pod koszem shotblockera z prawdziwego zdarzenia, więc dla niego Pippen supiający się w większym stopniu na help defense był niezbędny.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.