Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak mam brac gracza na wspomnianych liderow to nie zmienia to faktu ze biore Dumarsa ktory nie mial tego co ja mam sciane pod koszem Zo + Duncan

 

Jordan vs Dumars w 1989:

 

#1 32 punkty na 34% FG

#2 27/4/4 i 4 straty na 45%

#3 kosmiczne 45/7/5

dla niektórych kluczowa #4 23/2/4 na 33%Fg

jak nie #4 to #5 kluczowy

jasne, kluczowy mecz to zawsze ten, który pasuje ci do tezy. to przecież playoffs, każdy mecz jest kluczowy.

 

seria po serii:

 

1988

Dumars 163 minuty

Jordan 210, 27,4 ppg, 54,9 ts%

 

1989

Dumars 213 minut

Jordan 259, 29,7 ppg,56,1 ts% (a i tak zaniżony przez bardzo nietypową jak na MJ skuteczność z wolnych, na którą obrońca nie ma wpływu: 76%)

 

1990

Dumars 261 minut

Jordan 296, 32,1 ppg, 56,6 ts%

 

1991

Dumars 158 minut

Jordan 160, 29,8 ppg, 64,6 ts%

 

najgorzej Jordan zagrał wtedy, gdy Dumars najmniej (w stosunku do minut Michaela) i sam MJ miał najgorsze wsparcie, a najlepiej gdy Joe spędził niemal tyle samo minut co Jordan... taka to była defensywa Dumarsa, bez zabijaków pod koszem nic nie znaczyła. sorry, ale tak prawda.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: bardzo chcialbym sie przyp******* do zdania

 

" JORDAN ZAWSZE DOBRZE GRAL PZRECIW PISTONS ktory wchodzili w glowe Pippena"

 

Jordan vs Pistons w RS

 

1988/9

 

-13 i 28/5/7

-13 18/7/7/ na 25%FG

-6 21/12/10 na 29%

-11 28/6/10

-7 31/13/10

 

0:5 4 dosc ( jak na MJ) mizerne mecze i jeden najwyzej dobry

 

89/90

 

+3 40/7/5

-10 16/10/5 na 35%

-12 32/6/2 na 35%

-25 20/8/7

-5 22/10/4 gdzie dzien wczesniej bostonowi walnal 45 punktow

 

1 genialny 1 dobry i 3 bardzo slabe (jak na MJ)

bym zapomnial jedyna wygrana gdy Dumars usiadl z 6 faulami ;-)

wiec jak mam szukac tego ziarna nieprawdy w sezonach 1:9 (grali ze soba 5 razy w RS?) to raczej w tekscie ze gosc zawsze sobie radzil....

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do obrony Dumarsa i jego wpływu na zatrzymanie Jordana.

 

nic czego np. LeBron nie doświadczył vs pacers czy bulls, no poza tym że przez długie minuty nie pilnował go ktoś tak słaby, jak Vinnie. poza tym zobaczcie chociażby na drugą akcję w tym klipie - MJ mija Dumarsa bez problemu. całą robotę w obronie przeciw Jordanowi robili wysocy detroit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lata podam później. w zależności od tego jacy ostaną mi się zawodnicy i czy lepszy będzie dla mnie ofensywny Wallace z Portland czy defensywny, bardziej doświadczony z Detroit z lepszą tróją :smile:

a to wolno tak ? kinda cheat. Rozumiem, że ludzie wybierają lata trochę później ale nie sprawdzałem ile to trwało. Natomiast wybieranie lat z zamysłem dwie rundy później to jednak troszkę cheat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakersów złamała kontuzja Magica na samym początku G3, z 0-2 można jeszcze wyjść, ale bez startującego backcourtu (Byron Scott przecież też wyleciał wtedy na całe finały) jest już ciężko. "Dumars pokonał Magica" to grube nadużycie.

 

Kontuzji doznał już w g2. Do tego czasu Lakers szli na 1-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak masz te swoje 

 

jasne, kluczowy mecz to zawsze ten, który pasuje ci do tezy. to przecież playoffs, każdy mecz jest kluczowy.

seria po serii:

1988
Dumars 163 minuty
Jordan 210, 27,4 ppg, 54,9 ts%

1989
Dumars 213 minut
Jordan 259, 29,7 ppg,56,1 ts% (a i tak zaniżony przez bardzo nietypową jak na MJ skuteczność z wolnych, na którą obrońca nie ma wpływu: 76%)

1990
Dumars 261 minut
Jordan 296, 32,1 ppg, 56,6 ts%

1991
Dumars 158 minut
Jordan 160, 29,8 ppg, 64,6 ts%

najgorzej Jordan zagrał wtedy, gdy Dumars najmniej (w stosunku do minut Michaela) i sam MJ miał najgorsze wsparcie, a najlepiej gdy Joe spędził niemal tyle samo minut co Jordan... taka to była defensywa Dumarsa, bez zabijaków pod koszem nic nie znaczyła. sorry, ale tak prawda.

%TS i zestawienie minut vs fakt ze jestem starszy od drewna ;-) i serdecznie jako jeden z niewielu nie cierpialem Jordana od zawsze.... (szanowalem) i te serie ogladalem namietnie bo byly az do 1999 najszczesliwszymi rzeczami dotyczacymi koszykowki at all....

poprosze o twoje kluczowe spotkania w serii bo ja ( i tu staty nie pomoga) obserwowalem w meczu jak gasnie duch w druzynie.....

jak zarzucasz ze pisze nieprawdę ( teza = mecze kluczowe) to poproszę o kontrpropozycje.....

 

powtorze nikt nie jest w stanie 1:1 zatrzymac Jordana ale jak mam rozpoczac krycie akcji Jordana w 1 sekundzie gry obronnej to biore Dumarsa za ktorego plecami mam pare Duncan Zo... jeden skoczy do bloku a drugi do zbiorki...obaj sa szybsi niz Lambeer i Mahorn a ze dzis nie ma bezkarnego obijania wg zasad to wlasnie tacy bardziej czysci gracze sa mi potrzebni...

 

vs mit Jordana potrzebuje nieskazitelnego gracza i dobrej opinii u sedziow...stad duncan i Joe to takie grzeczne chlopy ;-)

 

przeciez tu jestesmy zgodni Jordan vs system (niestety Robinson w miejsce Zo byl niemozliwy) 

 

a wiedzieliscie ze MJ urodzil sie na Brooklinie?


Sheed moj ci on...oddawaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO lata powinny być dodawane od razu, dopasowywanie lat pod potrzeby, jest ewidentnie dopasowywaniem się pod wszystkich rywali...

Nie chodzi o czas tylko o picki, a Koelner chce zobaczyć czy mu się jakiś defensor ostanie czy nie, stąd ta próba wykorzystania "lat".

LWSmoku, ale do dzisiaj się wyrób, bo ja w niedzielę wyjeżdżam, a mój kolejny pick będzie za 30 coś, więc wtedy luz, bo zdąże.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrpropozycja jest to, ze w playoffs kazdy mecz jest kluczowy. jesli zas ktos postepuje tak jak ty, to tylko dlatego, ze ewentualne wyczyny danego gracza chce pomniejszyc ("bo mecz nie byl kluczowy") lub powiekszyc (ignorujemy zle granie w "niekluczowych" meczach, skupiamy sie na dobrym w "kluczowych").

 

obejrzalem ten klip do 7 minuty. Joe jest mijany w praktycznie kazdej akcji... natomiast autor tego filmiku chyba nie rozumie koncepcji help D i ze tak (jesli chodzi o schematy, nie brutalnosc) broni kazdy dobry defensywnie zespol. poza tym pistons grali tak przeciw kazdemu w tamtym czasie, a nie tylko przeciw bulls, wiec nazywanie tego "jordan rules" to zwykle naduzycie majace sie przyczynic do budowaia mitu Jordana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 za 3 picki wybieram. więc pozwól mi wtedy dopisać :smile:

To ma sens. 

 

Wybierałem Stocktona i nie mając pojęcia za bardzo wybrałem go z tych lat, z których go znałem. Wyszła na jaw moja ignorancja ale tak jest uczciwie. Jaki ma sens to fantasy, deadliny na wybór itd, jeżeli każdy sobie wybierze pick a potem przysiądzie na parę godzin i zrobi research ? To nie jest uczciwe, cały sęk w tej zabawie to żeby ten research był już zrobiony dawno w głowie, albo chociaż przed wyborem. Mówię to ja, we wrzącym oleju kąpany ;]

 

 

ale nawet osoby z pierwszej rundy nie dopisali jeszcze lat, więc przepraszam bardzo, dlaczego ja mam teraz jakieś ultimatum? 

 

 

 

Pojcia nie miałem. Żądam możliwości zmiany lat w przypadku Johna ;]
Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz jednak przy Jordanie o jednym - para podkoszowych Detroit to też goście idący w tej zabawie i to tylko ze względu na D. A jednocześnie Jordan tutaj nie ma Cartwrighta. Jeśli pójdzie pomoc od np. Howarda, ktoś musi go wziąć, pójdzie jakiś Mullin na niego, to mamy w najlepszym wypadku 2 ft, jak nie 2+1. Pi


Oki, sorry że ja pozapominałem. Przy Pippenie chciałem się upewnić i nie blokować zabawy to 93/94, a co do Pierce, pisałem go w takim stanie, że c***. 06/07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic czego np. LeBron nie doświadczył vs pacers czy bulls, no poza tym że przez długie minuty nie pilnował go ktoś tak słaby, jak Vinnie. poza tym zobaczcie chociażby na drugą akcję w tym klipie - MJ mija Dumarsa bez problemu. całą robotę w obronie przeciw Jordanowi robili wysocy detroit.

Cała dyskusja na temat starych defensyw vs obecne opiera się na handchecking vs no illegal D.

 

Dawne systemy defensywne były bardziej ubogie od obecnych, cierpiały jeszcze przez brak możliwości robienia zagrywek w stylu ubiegłorocznych Spurs vs Grizzlies (chociaż niektórym udawało się sprytnie omijać zakaz zone'y jak Bad Boys i Rileyowi), ale dużo bardziej efektywna była obrona man2man. 

Z jednej strony mając na uwadze cyrki z Hardenem - wyobraźcie sobie Jordana z ilością FT/game przy obecnych przepisach

A z drugiej wyobraźcie sobie jak dominowałby Lebron nad 90% ułomnej defensywnie ligi w latach 80s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.