Skocz do zawartości

Białas skuteczniejszy od czarnego?


Masud

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ciekawy temat. moim zdaniem białaski są bardziej regularni i mają znacznie pewniejszą rękę, jeśli zestawimy wszystkich białych i czarnych ze sobą. Kerr, Legler, Korver, Price, Mullin, bracia Barry - to byly absolutne maszyny z kosmicznym nadgarstkiem. wydaje mi sie tez, ze biali maja po prostu naturalne predyspozycje do celniejszego rzucania, nazwijmy to Eurostyle, zawsze mam wrazenie, ze gdy bialy gracz wchodzi na linie FT to trafi dwukrotnie :smile:

 

ja to nieraz mam wrażenie że jak biały idzie na linię oddać dwa rzuty wolne to mogą z tego być ze 3 punkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilu z tych graczy było dobrymi obrońcami ???? Żaden albo prawie ( powiedzmy wyjatkiem jest Rick Barry) żaden - może być tak że jak się nie zmęczysz na parkiecie bo nie bronisz to i potem łatwiej jest ci rzucać celnie.

 

Poza tym większość graczy ( poza Mullinem  i Barry ) to nie były gwiazdy tej ligi w sensie strzelcy na 25-30 pkt regularnego rzucania. W większości to byli zadaniowcy którzy nic sobie sami nie kreowali tylko czaili się na wolnej pozycji

Nie myl przyczyn ze skutkami. Jak jesteś nieatletycznym białasem, to jesteś mijany na pierwszym kroku i słabo bronisz. A skoro już wiemy, że jesteś nieatletyczny, to jeśli czymś tego nie skompensujesz, to nie wystąpisz w nba. Zresztą widać to, że im wyższy biali, kiedy szybkość mniej się liczy, tym lepsi obrońcy, szczególnie w team defense - Dirk, Galio, Bogut, Pekovic, Splitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl przyczyn ze skutkami. Jak jesteś nieatletycznym białasem, to jesteś mijany na pierwszym kroku i słabo bronisz. A skoro już wiemy, że jesteś nieatletyczny, to jeśli czymś tego nie skompensujesz, to nie wystąpisz w nba. Zresztą widać to, że im wyższy biali, kiedy szybkość mniej się liczy, tym lepsi obrońcy, szczególnie w team defense - Dirk, Galio, Bogut, Pekovic, Splitter.

 

Mullens Aldrich czy Milicić - to tak dla równowagi na potwierdzenie Twojej teorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że każdy biały wysoki dobrze broni. Raczej obal ją pokazując mi nieatletycznego białego niskiego, który jest świetnym obrońcą.

 

Pozostaje jeszcze kwestia tego, co kto rozumie przez atletyzm.

 

Co do przykładu.  John Stockton :rugby:

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że każdy biały wysoki dobrze broni. Raczej obal ją pokazując mi nieatletycznego białego niskiego, który jest świetnym obrońcą.

 

Widzisz Rappar tak od ręki

Stockton i Sloan ( ten to był morderca jeśli chodzi o obronę - obaj pewnie są w TOP 10 obrońców na swojej pozycji w historii)

 

Wiem że nie widziałeś pewnie żadnego meczu Sloana ale naprawdę on nawet w obecnych czasach byłby mega grożny

 

Jest jeszcze temat Westa ale tu są zdania podzielone ja jednak uważam że on obrońcą był naprawdę niezłym

 

Z obecnych czasów Rubio - ten facet jest mistrzem przechwytu w koźle - żadnego durnego czajenia się na przecięcie linii podania tylko szybkie ruchy ręką

 

I jeszcze jedno Rappar - nie miksuj Asika czy Bogura  z takim Dirkiem czy Pekovicem bo to jednak totalnie różne poziomy. Elitarna obrona to może być Kevin McHale czy Bobby Jones a nie to co reprezentują wymieni przez Ciebie kolesie bo z całym szacunkiem ale Dirk średnio fizycznie broni więc wpasowuje się do mojej teorii mało wysiłku w obronie poprawia ci skuteczność

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk to top15 zbiórek w obronie w historii. Już za samą zbiórkę można uznać go za elitarnego. Co do Pekovica, nie wiem o co Ci chodzi. To jest typowa świnia w pomalowanym, której do tego na post upie nie przepchniesz nawet ruskim czołgiem.

Co do Rubio, on jest wyjątkowy w tym, że ma łapy długie jak murzyn, nie jest pod tym względem typowym białym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk to top15 zbiórek w obronie w historii. Już za samą zbiórkę można uznać go za elitarnego. Co do Pekovica, nie wiem o co Ci chodzi. To jest typowa świnia w pomalowanym, której do tego na post upie nie przepchniesz nawet ruskim czołgiem.

Co do Rubio, on jest wyjątkowy w tym, że ma łapy długie jak murzyn, nie jest pod tym względem typowym białym. 

 

To ciekawe że w przypadku Farieda nie uznajesz tego argumentu - że sama zbiórka wystarczy aby być elitarnym. Poza tym jak ty liczysz że Dirk jest 15 w historii i podaj mi może z łaski swojej źródło tych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe że w przypadku Farieda nie uznajesz tego argumentu - że sama zbiórka wystarczy aby być elitarnym. Poza tym jak ty liczysz że Dirk jest 15 w historii i podaj mi może z łaski swojej źródło tych informacji

http://www.basketball-reference.com/leaders/drb_pct_career_p.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa ale ty wiesz że oni tam mają dane od 85 r - nieźle się wygłupiłeś tym - poza tym nawet w tym co podałeś to Dirk jest w def rb pct jest 71 a to chyba więcej mówi kto jakim jest zbierającym niż total rb

 

Tak więc nadal czekam na info ale takie prawdziwe

 

Nieźle się chłopaki ośmieszacie podając dane jako najlepsze w historii dla danych zbieranych od roku 85-86

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa ale ty wiesz że oni tam mają dane od 85 r - nieźle się wygłupiłeś tym - poza tym nawet w tym co podałeś to Dirk jest w def rb pct jest 71 a to chyba więcej mówi kto jakim jest zbierającym niż total rb

 

Tak więc nadal czekam na info ale takie prawdziwe

Ja widzę go na miejscu 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa ale ty wiesz że oni tam mają dane od 85 r - nieźle się wygłupiłeś tym - poza tym nawet w tym co podałeś to Dirk jest w def rb pct jest 71 a to chyba więcej mówi kto jakim jest zbierającym niż total rb

 

Tak więc nadal czekam na info ale takie prawdziwe

 

Nieźle się chłopaki ośmieszacie podając dane jako najlepsze w historii dla danych zbieranych od roku 85-86

DRB% jest liczony na BBR od sezonu 73/74.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam ci Rappar ośmieszasz się na maxa

 

http://www.basketball-reference.com/leaders/drb_pct_career.html

 

Tu masz go 71 a Karpik - jeśli tak jest że od 74 to zwracam honor częściowo co nie zmienia faktu że nadal nie można twierdzić na podstaiwe basketball reference że ktoś jest 15 w historii no chyba że uznamy że Dirk jest lepszy od Bill Russella jeśli chodzi o zbiórki

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam ci Rappar ośmieszasz się na maxa

 

http://www.basketball-reference.com/leaders/drb_pct_career.html

 

Tu masz go 71 a po drugie to wciąż są dane od roku 85/86 więc powtarzam jakim cudem on dla ciebie jest 15 !!! w historii

Dla mnie PO>RS, jeśli dla Ciebie RS znaczy więcej, to ja odpuszczam dyskusję, niech będzie, że przyznając Ci rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mojej teorii mało wysiłku w obronie poprawia ci skuteczność

 

Ely

z całym szacunkiem, ale ta teoria z dupy jest.

 

Chyba że uważasz że tacy gracze jak Price, Mullin, Hornacek czy Nash nie są/byli profesjonalistami i nie zależało im na zwycięstwach tylko na nabijaniu statystyk w ataku. Bo tak z tego wynika: olewam obronę, aby mieć siłę na rzucanie.

 

I fajnie że wspomniałeś o Stocktonie, jako tym nieatletycznym.

Nie wiem jak tam jego wyskok, ale jeśli chodzi o szybkość i przyspieszenie z miejsca to on nie ustępował absolutnie żadnemu czarnemu w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.