Skocz do zawartości

Houston Rockets 2013/14


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Houston powinni sprzedawać Asika choćby z tego powodu, że ma jeszcze bardzo dużą wartość, bo przez przyjście Howarda jego ubiegłoroczna dyspozycja urosła do bardzo nadmuchanej formy - tak jakby Asik nagle był top5 centrem w NBA, który zmuszony został siedzieć na ławce.

Howard Gasol Lopez Hibbert

Jedyni zdecydowanie lepsi. Nie mówię, że jest top5, ale daleko mu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard Gasol Lopez Hibbert

Jedyni zdecydowanie lepsi. Nie mówię, że jest top5, ale daleko mu nie brakuje.

Jest też inny punkt widzenia.

Białe drewno, które nie umie oderwać stopy od parkietu i rzucać osobistych, powodując że przed jego nazwiskiem można wstawić zwrot "Hack-A-...." ? Bez jaj, komuś tam się przyda ale nie róbmy zaraz z typa all-stara, bo do tego to ma kilkanaście przecznic...

Nie wiem skąd ta moda na lansowanie Asika ostatnio, jakby nie wiadomo co za niego można wyrwać... Solidny rebounder, przyzwoity defense ... and that's it.

Eminem z trwałą na głowie jest zbyt ograniczony ofensywnie żeby zaraz się o niego zabijać i zaznaczać go w all-star ballotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wymienieni to nie dobrzy, ale ELITE passerzy - dla mnie to bardzo istotna i zazwyczaj niedoceniana umiejętność, której zadaniem nie jest jedynie dobrze wyglądać na highlightach jak niektórym może się wydawać. Asik podania w swoim repertuarze praktycznie nie ma.

 

Wszyscy wymienieni dobrze (Noah), bardzo dobrze (Bogut) albo świetnie (Horford) grają w ataku. Asik rzuca głównie ochłapy które dostanie na talerzu.

 

(M.in.) Wokół Noah funkcjonuje cały system defensywny Bulls, Bogut od lat doskonale sprawdza się w tej roli a Asik na razie zagrał dwa świetne sezony w obronie jako backup na kwadrans w meczu (inny kaliber) i jeden bardzo dobry i obiecujący w Rockets. Od Horforda jest lepszy, ale tutaj też bym nie przesadzał bo Al jest co najmniej dobry i bardziej uniwersalny w obronie pod koszem.

 

Jedyny atut Asika w tej stawce to zbióra. To podobny/ten sam poziom do Boguta i Noah (którego cenię sobie jednak bardziej). Poza tym to zupełnie inna bajka być jedynym kompetentnym wysokim to czyszczenia tablicy - Asik w Rox - a mieć koło siebie dobrego na desce, bądź co bądź Boozera czy Davida Lee.

 

 

 

Podsumowując, Asik to dla mnie dobry starter na centrze, z bardzo dobrą zbiórką i niezłą obroną, ale za to bardzo ograniczony ofensywnie. Top 10-15 caliber.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inny punkt widzenia.

Białe drewno, które nie umie oderwać stopy od parkietu i rzucać osobistych, powodując że przed jego nazwiskiem można wstawić zwrot "Hack-A-...." ? Bez jaj, komuś tam się przyda ale nie róbmy zaraz z typa all-stara, bo do tego to ma kilkanaście przecznic...

Nie wiem skąd ta moda na lansowanie Asika ostatnio, jakby nie wiadomo co za niego można wyrwać... Solidny rebounder, przyzwoity defense ... and that's it.

 

Jeśli mu do czegoś jest zdecydowanie dalej, to do twojego opisu niż do tego z czym chcesz polemizować, bo żaden z twoich dwóch bezpośrednich zarzutów (nie odrywa się od parkietu, można go hackować) ani dwóch zawoalowanych ("solidny" zbierający, "przyzwoity" defense) nie ma nic wspólnego z prawdą i nie pomaga sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że Morey najpierw zesrałby się ze śmiechu, a potem rzucił słuchawką... albo na odwrót.

Ale ja sie nie wczuwam w role Moreya tylko Ainga. Nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. Aingowi Asik nie jest specjalnie potrzebny ale moglby odddac im doswiadczonego SF/PF plus kancera z duzymi kontraktami a potem z lepszym zyskiem pchnac gdzies dalej turka. To nie Ainge zabiega o ten deal wiec to byloby wtedy tylko gdy Morey dzwoni. Cena za cos co nie jest mi potrzebne jest zawsze mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wymienieni to nie dobrzy, ale ELITE passerzy - dla mnie to bardzo istotna i zazwyczaj niedoceniana umiejętność, której zadaniem nie jest jedynie dobrze wyglądać na highlightach jak niektórym może się wydawać. Asik podania w swoim repertuarze praktycznie nie ma.

 

Wszyscy wymienieni dobrze (Noah), bardzo dobrze (Bogut) albo świetnie (Horford) grają w ataku. Asik rzuca głównie ochłapy które dostanie na talerzu.

 

(M.in.) Wokół Noah funkcjonuje cały system defensywny Bulls, Bogut od lat doskonale sprawdza się w tej roli a Asik na razie zagrał dwa świetne sezony w obronie jako backup na kwadrans w meczu (inny kaliber) i jeden bardzo dobry i obiecujący w Rockets. Od Horforda jest lepszy, ale tutaj też bym nie przesadzał bo Al jest co najmniej dobry i bardziej uniwersalny w obronie pod koszem.

 

Jedyny atut Asika w tej stawce to zbióra. To podobny/ten sam poziom do Boguta i Noah (którego cenię sobie jednak bardziej). Poza tym to zupełnie inna bajka być jedynym kompetentnym wysokim to czyszczenia tablicy - Asik w Rox - a mieć koło siebie dobrego na desce, bądź co bądź Boozera czy Davida Lee.

 

 

 

Podsumowując, Asik to dla mnie dobry starter na centrze, z bardzo dobrą zbiórką i niezłą obroną, ale za to bardzo ograniczony ofensywnie. Top 10-15 caliber.

Yyyyh Asik to solidny rebounder z przyzwoitą obronę. Tak to sobie możesz nazwać Jordana Hilla lub w porywach Dalemberta. asik w zeszłym sezonie to top3 zbierający z przejebaną obroną. Ani Noah, ani Bogut, ani Horford nie byli ta dobrzi.

A nad AB w sumie zawsze bym brał Asika, bo AB w sobie coś takiego mają, że się za dużo ne grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

724y.jpg

 

nie umie oderwać stopy od parkietu - skacze zupełnie nieźle, jak na swoje rozmiary jest wręcz zaskakująco lekki na nogach, także nie wiem skąd ci się to wzięło.

 

rzucać osobistych, powodując że przed jego nazwiskiem można wstawić zwrot "Hack-A-...." - nie można, przy 56-58% na linii jest to nieopłacalne. Brooks się skompromitował próbując tego w PO.

 

Solidny rebounder, przyzwoity defense - w jednym i drugim nie jest "solidny" ani "przyzwoity", tylko co najmniej bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyh Asik to solidny rebounder z przyzwoitą obronę. Tak to sobie możesz nazwać Jordana Hilla lub w porywach Dalemberta. asik w zeszłym sezonie to top3 zbierający z przejebaną obroną. Ani Noah, ani Bogut, ani Horford nie byli ta dobrzi.

A nad AB w sumie zawsze bym brał Asika, bo AB w sobie coś takiego mają, że się za dużo ne grają.

Bogut jest gorszym obrońcą od Asika ????? A na jakiej to planecie niby. Zasadniczo co znaczy Bogut to pokazała seria ze Spurs. Dopóki facet miał siły to praktycznie Golden mogliby wystawiać 4 krzesły a tak obrona painta byłaby zajebista.

Bogut był niewiarygodny. Blokował większość ścięć pod kosz, świetny był w postup. Świetnie zbierał. A kiedy siadał na ławie to San Antonio momentalnie odjeżdzało z łatwością Golden

Wystarczy popatrzeć  jak w zeszłym roku Golden broniło paint po przyjściu Boguta . Bogut w tej formie połamanej to jest o pełen pakiet na boisku - przyzwoity w ofensywie i wybitny w obronie. Asik w ofensywie nie istnieje

 

Nota bene moim zdaniem Noah też jest lepszym obrońcą od Asika. Asik jest dobrym obrońcą nawet powiedziałbym że bardzo dobrym ale już nie róbmy z niego gracza na poziomie pierwszej piątki obrońców czy cóś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogut jest gorszym obrońcą od Asika ????? A na jakiej to planecie niby. Zasadniczo co znaczy Bogut to pokazała seria ze Spurs. Dopóki facet miał siły to praktycznie Golden mogliby wystawiać 4 krzesły a tak obrona painta byłaby zajebista.

Już ktoś pisał o jednym C, że może bronić z 4 krzesłami i go na forum nie ma :P

Edytowane przez Arctus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej bajki - Rockets idą na rekord w historii NBA - ich FTA rate jest 0,484 !!!!! Z tego co patrzyłem to odkąd wprowadzono linię za 3 najbliżej byli jazz w 98 bo mieli 0,433 a na 3 miejscu są Lakers też z 98 gdzie mieli 0,42. Ale nie ukrywam że pora póżna więc mogłem kogoś przeoczyć

 

Tak to się kończy jak ma się w jednym składzie Howarda z Hardenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A daj panie spokój, ten zespół od początku jest skazany na porażkę i nie wskoczyłbym na bandwagon bo to wstyd.

no,to jeszcze  zobaczymy

 

pokrótce:

 

cała zgraja siepaczy za 3 na kontraktach za 1mln gra na razie znacznie powyżej  oczekiwani, kto nie wejdzie to wnosi coś pozytywnego

T-Jones jest tam legit S5 PFem

Howard oddaje najmniej fg per game w karierze, excluding rookie season, ma też 3 najgorszy sezon pod względem ppg w karierze, i nie wydaje się żeby taktyka rakiet w ataku miała się, póki co, jakoś szczególnie na nim opierać

 

obrona zespołowa, bronienie pick'n'rolli i tego typu sprawy to imho gruba żenada, Howard się ostro opierdala i poluje na bloki ale ustawia się imho źle, w sumie ma lepszy [niższa wartość] DRTG niż Asik --- przyznaję, że byłem zaskoczony gdy to zobaczyłem, na oko wydaje się że Asik broni sporo lepiej

 

 

13-5, 0.722 na dzień 01.12, tytuł będzie nasz!!!!

.... jak poprawimy obrone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dwight ostatnio nie bawi się w Hakeema, Rockets grają swoje, Jones wymiata i są efekty. Teraz pytanie czy Howard nie zacznie marudzić.

 

Asika oddać za jakichś dwóch defensywnych rolesów i roster będzie wyglądał naprawdę mocno.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.