Skocz do zawartości

Random shit 13/14


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ale odnajdujesz się w świecie, gdzie Love broni lepiej od Noaha, Jordan od Boguta, Korver od Kawhiego, a overall lepiej wypada JJ od Duranta.

Żadne z powyższych nie wynika z RAPM.

 

Podsumowując:

 

Krytykujesz narzędzie, którego nie potrafisz używać (te zapałki były jednak trafionym przykładem). Najpierw w ogóle podajesz nie ten RAPM co trzeba, potem wyciągasz wnioski, że Parker jest lepszym obrońcą od Hibberta i Dwighta, dalej dowiaduję się, że jakbym zamienił Duranta na Denga, to bym miał +3 zwycięstwa. Potem okazuje się, że różnica 0.1 w jednym sezonie, to jest podstawa, żeby twierdzić, że Vasquez jest lepszy w ataku od Curry'ego, następnie piszesz, że Al Harrington i jego pozytywny RAPM w 2013 to przykład błędnego działania RAPM - Harrington rok temu zagrał łącznie 119 minut dla przypomnienia, także świetny przykład. Na koniec okazuje się, że PER pokazuje "poziom gracza", ma "bardziej wiarygodne wyniki" i można ocenić "kto gra lepszy sezon". Fajna tragikomedia.

 

Zalety: Masz graczy w jednym worku, nie musisz się zastanawiać czy to roles czy lider

Wrzucanie wszystkiego do jednego worka to wada, nie zaleta. Jak ktoś potrzebuję zrobić se tabelkę, z której wynika, że Kowalski jest lepszy od Nowaka, to RAPM mu wiele nie pomoże, ale taka tabelka jest z grubsza z góry skazana na niepowodzenie i bycie chu.jową tabelką, która nic nie wnosi do tematu, bo koszykówka jest bardziej złożonym i skomplikowanym sportem od podnoszenia ciężarów, gdzie wystarczy, że Kowalski zmieści się w wadze i podniesie więcej od Nowaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykujesz narzędzie, którego nie potrafisz używać (te zapałki były jednak trafionym przykładem).

Które jest c***owe i którego ty nie potrafisz używać, bo albo pasuje do twojej tezy albo za mała próbka(najlepiej 5 sezonów) albo margines błędu(stosujesz mniej więcej takie jakie w PER oddzielają Lebrona od Melo) albo w ogóle ignorujesz, bo nie ma nic na obronę(Kawhi/Horford ujemni po obu stronach).

 

 

Najpierw w ogóle podajesz nie ten RAPM co trzeba,

No wiesz, ciężko wybrać poprawny, skoro każdy twierdzi, że akurat jego jest i nie wiedziałem, który jest twojszy.

 

 

potem wyciągasz wnioski, że Parker jest lepszym obrońcą od Hibberta i Dwighta

Tak z tego wynika. Ty dyskwalifikujesz PER, bo z niego wychodzi, że AI3 jest gorszy od Amare, nie stosując żadnych kryteriów, w sytuacji kiedy ja zastosowałem ich więcej niż ty, to mnie wyśmiewasz i twierdzisz, że nie rozumiem.

 

 

alej dowiaduję się, że jakbym zamienił Duranta na Denga, to bym miał +3 zwycięstwa.

Tak wynika z RAPMu - ta sama pozycja, minuty i dalej nie wiem czemu Ci to nie pasuje. Bo Duranta możemy porównywać tylko z innymi +29ppg scorerami grającymi na SF w obrębie 38,5-39,5 minut?

 

 

Potem okazuje się, że różnica 0.1 w jednym sezonie, to jest podstawa, żeby twierdzić, że Vasquez jest lepszy w ataku od Curry'ego,

c***, mogłoby być i 0,1 w drugą stronę. Problem, że Curry i Vasquez są obok siebie. A Felton o 2 długości z przodu.

 

 

tępnie piszesz, że Al Harrington i jego pozytywny RAPM w 2013 to przykład błędnego działania RAPM - Harrington rok temu zagrał łącznie 119 minut dla przypomnienia, także świetny przykład. 

600 Amare już jest dla Ciebie idealne do wyciągania wniosków.

 

 

Na koniec okazuje się, że PER pokazuje "poziom gracza", ma "bardziej wiarygodne wyniki" i można ocenić "kto gra lepszy sezon". 

Top 10 PER:

Lebron Durant Paul Anthony Lopez Duncan Wade Westbrook Parker Bryant

TOP 10 RAPM

James Parker Garnett Griffin Harden Gibson Paul Carter Johnson Wade

 

Wybierz bardziej wiarygodny wynik.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuję zrobić se tabelkę, z której wynika, że Kowalski jest lepszy od Nowaka, to RAPM mu wiele nie pomoże, ale taka tabelka jest z grubsza z góry skazana na niepowodzenie i bycie chu.jową tabelką

Przesada, przy tym obrazku z Bennettem i innymi top pickami PER się spisał dość nieźle, Griffina wybiło za mocno w górę i pewnie kogoś jeszcze by się znalazło ale Kwame i Bargnani są na swoim miejscu, średniaki są na swoim a kozaki na swoim. Tej tabelki z pomocą RAPMu chyba byś nie przedstawił tak dobrze.

 

Wiadomo przecież że przy jakiejś dyskusji typu Bosh vs Millsap (jak dla kogoś ten przykład jest zbyt nierówny to niech sobie przypomni Asik-DeAndre) ktoś użyje PERu jako koronnego argumentu to spotka się z pogardą każdego poza Hollingerem, a i nie wiem czy i nie jego. Czy RAPM w takiej sytuacji mógłby nam rozjaśnić sprawę? Nie wiem. Może przy czterech dodatkowych założeniach tak.

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przesada, przy tym obrazku z Bennettem i innymi top pickami PER się spisał dość nieźle, Griffina wybiło za mocno w górę i pewnie kogoś jeszcze by się znalazło ale Kwame i Bargnani są na swoim miejscu, średniaki są na swoim a kozaki na swoim. Tej tabelki z pomocą RAPMu chyba byś nie przedstawił tak dobrze.

Griffin też wszedł z przytupem, sporo niedostatków, ale tamta drużyna to kontuzja na kontuzji. Zresztą Griffin akurat w RAPMie też świetnie wypada.

 

 

Wiadomo przecież że przy jakiejś dyskusji typu Bosh vs Millsap (jak dla kogoś ten przykład jest zbyt nierówny to niech sobie przypomni Asik-DeAndre) i użyje PERu jako koronnego argumentu to spotka się z pogardą każdego poza Hollingerem, a i nie wiem czy to. Czy RAPM w takiej sytuacji mógłby nam rozjaśnić sprawę? Nie wiem.

Żeby było śmieszniej Asik-Deandre wedle RAPMu są obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które jest c***owe i którego ty nie potrafisz używać, bo albo pasuje do twojej tezy albo za mała próbka(najlepiej 5 sezonów) albo margines błędu(stosujesz mniej więcej takie jakie w PER oddzielają Lebrona od Melo) albo w ogóle ignorujesz, bo nie ma nic na obronę(Kawhi/Horford ujemni po obu stronach).

Co jest chu.jowego w RAPM? Chodzi mi o założenia, sposób liczenia itd., a nie że ktoś kto wg RappaRa jest dobry, ma niskie RAPM, więc RAPM jest złe, a nie myślenie i sposób oceny RappaRa. Ja jednak wolę narzędzie, które jest zbudowane poprawnie i na racjonalnych zasadach, które ma jednak swoje ograniczenia (przede wszystkim dokładność), od tego, które z samego założenia jest zjebane i w żaden sposób nie ocenia wpływu zawodnika na wynik meczu.

Co do Kawhi - rookies/sophomores są trochę inaczej traktowani w prior-informed RAPM, bo żeby zrobić ten RAPM prior-informed, trzeba coś założyć dla tych, którzy w lidze wcześniej nie grali. Poza tym Kawhi, to żaden lockdown defender.

Horford jest mocno przeceniany, zobacz jaki bilans Atlanta wykręciła bez niego 2 lata temu. Nie pomaga mu też pewnie fakt, że musi grać na centrze, a rim protector z niego żaden.

 

 

No wiesz, ciężko wybrać poprawny, skoro każdy twierdzi, że akurat jego jest i nie wiedziałem, który jest twojszy.

Nie jest ciężko wybrać poprawny. Wystarczy wiedzieć, który jak jest liczony.

 

Tak z tego wynika. Ty dyskwalifikujesz PER, bo z niego wychodzi, że AI3 jest gorszy od Amare, nie stosując żadnych kryteriów, w sytuacji kiedy ja zastosowałem ich więcej niż ty, to mnie wyśmiewasz i twierdzisz, że nie rozumiem.

Jedyne co z tego wynika, to to, że Twoja umiejętność analizy danych kończy się na etapie 3 > 1. Nie bierzesz pod uwagę, że Parker to PG, a Hibbert to C, a wpływ centra na defensywę jest większy niż PG.

 

Tak wynika z RAPMu - ta sama pozycja, minuty i dalej nie wiem czemu Ci to nie pasuje. Bo Duranta możemy porównywać tylko z innymi +29ppg scorerami grającymi na SF w obrębie 38,5-39,5 minut?

Z RAPM nie wynika, że zamieniając jednego na drugiego masz +3 zwycięstwa, tylko, że Durant jest dużo lepszy w ataku, a Deng w obronie. Gdzie masz z tym problem?

 

 

c***, mogłoby być i 0,1 w drugą stronę. Problem, że Curry i Vasquez są obok siebie. A Felton o 2 długości z przodu.

Ale Curry wcale nie miał nie wiadomo jak dobrego zeszłego sezonu i Felton akurat był w RS od niego lepszy. To że pół roku później wszystko się zmieniło, nie zmienia danych za zeszły sezon.

 

 

600 Amare już jest dla Ciebie idealne do wyciągania wniosków.

641. Zawsze to prawie 6 razy więcej od 119.

 

Wybierz bardziej wiarygodny wynik.

Wywal role players i weź pod uwagę ORapm i masz:

Harden, LeBron, Griffin, Paul, Westbrook, Dirk, Wade, Irving, Durant, Parker. Jak z kolei chcesz zmierzyć wpływa na defensywę za pomocą PER? ;]

 

Żeby było śmieszniej Asik-Deandre wedle RAPMu są obok siebie.

Żeby było śmieszniej, wcale tak nie jest. Asik ma DRAPM 2,9, natomiast DeAndre 0. A w przypadku centrów oddających po 6 FGA/G, ma to dużo większe znaczenie niż ORAPM, które jest mocno na korzyść Jordana.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kawhi - rookies/sophomores są trochę inaczej traktowani w prior-informed RAPM, bo żeby zrobić ten RAPM prior-informed, trzeba coś założyć dla tych, którzy w lidze wcześniej nie grali. Poza tym Kawhi, to żaden lockdown defender.

No już chyba pierdolnę. Kawhi ma drapm gorszy od Boozera i się dowiaduję, że to dlatego, że nie potrafi grać w D. Żeby nie było, że wyrywam z kontekstu - Kawhi to jest lockdown defender.

 

 

Z RAPM nie wynika, że zamieniając jednego na drugiego masz +3 zwycięstwa, tylko, że Durant jest dużo lepszy w ataku, a Deng w obronie. 

Wow, z boxscore to też wynika, wiesz?

 

 

Jedyne co z tego wynika, to to, że Twoja umiejętność analizy danych kończy się na etapie 3 > 1. Nie bierzesz pod uwagę, że Parker to PG, a Hibbert to C, a wpływ centra na defensywę jest większy niż PG.

To jaki jest przelicznik w RAPMie z centra na sg? Na przykład jeśli wymienię Asika 2,9 na Howarda 3,3 to mi się obrona bardziej poprawi niż jeśli wymienię Korvera 0,0 na Allena 4,7 czy nie? 

 

 

Wywal role players i weź pod uwagę ORapm i masz:

Harden, LeBron, Griffin, Paul, Westbrook, Dirk, Wade, Irving, Durant, Parker. Jak z kolei chcesz zmierzyć wpływa na defensywę za pomocą PER? ;]

Już abstrac***ąc, że musiałeś robić wedle własnego widzimisia odcinanie role playerów(nie dałeś jasnych, matematycznych kryteriów, więc uznaję, że widzimiś zadziałał), to i tak Ci wychodzi, że Irving jest lepszy w O od Duranta i Parkera.

 

Ale w sumie nudzi mnie zabawa i zignoruj co tam napisałem. Zadam już jedno krótkie pytanie. Mam te wyniki Duranta - 3,0 orapm i 0,0 drapm. Z jakimi zawodnikami mogę go porównać? Preferowałbym listę.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili moim zdaniem lepszy jest współczynnik używany przez Peltona tzn WARP jest też współczynnik ezPM liczony po posiadaniach i pbp

 

Niestety wszystkie współczynniki boxscorowe muszą ważyć co jest ważniejsze zbiórka czy blok przechwyt czy insza inszość i tu zdania naukowców są podzielone ale jak dla mnie PER jest w tej chwili dziwaczny i nie mówię nawet o czołówce ale nie mówi wszystkiego o wpływie zawodnika na wyniki drużyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysocy Warriors zniszczyli dzisiaj wysokich Clippers po obu stronach.

 

DeAndre ma chyba najlepsze numerki ze wszystkich scrubów w historii. 10-14-2.5 blk, 65% FG  i nie jest warty 1/3 tego co Bogut.

Gdyby nie to, że Pacers odjechali czołowce jak Ferrari z najlepszych lat - to robiłbym case, że Bogut to DPOTY.

 

Jest w czołówce most underrated w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thadd Young chyba jednak nie rusza się z Sixers, co?

 

szkoda, ktoś mógłby złapać wiatr w żagle jako legit contender.

Jego z całej trójki (Hawes, Yurner, Young) wyłowić byłoby strasznie ciężko. Po tym, jakie cyferki kręci to zadanie jeszcze bardziej utrudnione...

 

Znowu z drugiej strony: MCW - Smart/Exum/LaVine - Kyle Anderson/Andre Wiggins/Jabari Parker- Yonug - Noel plus z ławki Wroten i Turner. Dodać coś z FA i za rok mają szanse powalczyć o PO, a talentu byłoby od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem czym sie jarać w tym dunku? oswiećcie

 

Mi się tam bardziej podobają takie power dunki nad innym zawodnikiem albo w tłumie niż jakieś dziwactwa, czy obroty sam na sam z koszem. Jestem pewnie jednym z nielicznych któremu ten wsad podchodzi bardziej od paczki George'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.