Skocz do zawartości

Random shit 13/14


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Price ma przecież 47%FG za całą karierę, to nie jest 50, a średnio 15ppg to zdecydowanie mniej niż 22,5, które ma Dirk na wyższej skuteczności.

???

47 % fg to ma całościowo a za 2 ma 50,3 a za 3 ma 40,2 na dodatek kto w dobie rzutu za 3 używa fg?? efG Price miał 53,4 a Dirk 51,2 . JAkby nie patrzeć i kombinować to ja nie wiem gdzie Ty widzisz wyższą skuteczność u Dirka bo ja widzę że za 2 pkt MArka ma wyższą i za 3 ma wyższą i z linii też ma wyższą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Really ??? Dirk ponad Birdem a Curry ponad Markiem Pricem ???

Mark Price ma za całą karierę 50/40/90

trudno będzie w tym temacie o obiektywne kryteria, bo zbyt wiele czynników należy brać pod uwagę.

 

Dirk over Bird

A dlaczego nie? 

Ma lepszą skuteczność za 3 z całej kariery, choć gorszą za 2 i z linii, ponadto już teraz 2 razy więcej celnych rzutów za 3 od Birda.

 

Jaśli chodzi zaś o rzuty za 2 to Bird częściej rzucał wide open wychodząc po podsłonach i miał w swoim zespole innych scorerów na których też musiała koncentrować się obrona.

Dirk przez ostatnie 10 lat to one man army rzucający najczęściej z ręką na twarzy.

 

To samo dotyczy pary Curry/Price.

Weź pod uwagę z jakich ekstremalnych pozycji czasem rzuca Steph i ile oddaje rzutów a co za tym idzie ile energii traci na grę w ofensywie.

Choć z Currym to bym poczekał bo za krótko gra aby go właściwie ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z oceną 3pt shooterów jest od zawsze:

 

Jedni stoją w miejscu i zazwyczaj nie zrobią kroku, nie mówiąc już o koźle przed swoim rzutem (Kerr, Kapono, Novak, Bonner),

drudzy też opierają się na podaniu innych, ale pozycje tworzą już sobie sami (Ray, Reggie, Korver,  Klay, Mike Miller)

a trzeci przeładowują siatki grając gros czasu z piłką (Curry, Nash, Petrovic).

 

Myślę, że każdy jest ekspertem (chociaż tych pierwszych szanuję nieco mniej), a rola w jakiej występuje taki Ray Allen - jako reprezentant grupy drugiej, który przez lata opracowywał nienaganną pracę nóg i pionową sylwetkę przy rzucie - nie zawsze musi pasować do kozaków z grupy trzeciej. Kto wtedy jest lepszym shooterem? Myślę, że ilość oddawanych rzutów ma nawet większe znaczenie od trudności ich oddawania - bowiem dla jednego łatwiej oddać rzut off the dribble (Manu), a drugi dużo gorzej czuje się przy pull upach (Rudy Gay:)). To trochę tak jak z Kobem, który świetnie czuje się kiedy ma obrońcę na plecach i może ten swój rzut odpowiednio "odbić" i przygotować na obrońcy.

 

Chociaż Curry jest akurat wyjątkiem na skalę all-time, bo zdrowo daje w każdych warunkach.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze o Drazenie i alko.

 

raczej komus sie pomylilo albo z Paspaljem ktory tez wtedy probowal w nba (sas) a w YU mowilo sie ze pali tyle ze philip morris jest jego sponsorem, albo z legendarnym zarowno jezel ichodzi o mozliwosci rzutowe jak i imprezowe Bobanem Jankovicem (to ten co grajac w grecji walnal z banki konstrukcji kosza i reszte zycia spedzil na wozku).

 

z tej trojki zyje juz tylko Paspalj, po 2 zawalach zreszta i podobno (info z 2009) nadal palacy i w coraz gorszym stanie zdrowotnym. Moze przestal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak random shit to random shit - ciekawi mnie jakie Vasquez bierze antydesperanty, bo na pewno potrzebuje czegoś po spadku z pozycji lidera asyst w NBA na rezerwowego w Toronto. TORONTO.

Swoją nędzną grą w tym sezonie zasłużył na taki spadek a zanosi się na to że i w Raptors długo nie pogra. Contract year a sezon najgorszy od czasu rookie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.