Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

 

Moglbys mi wyjasnic dlaczego?

 

 

Spróbuję CI pomóc w dojściu do tego samodzielnie :nevreness:  Opowiedz mi z punktu widzenia gracza, jaki wpływ na jego grę w finale ma to kiedy zdecyduje się napisać, czy gra, czy nie :nevreness:

 

Bo to mogloby wygladac jakbym sobie cos z Toba dogadal na privie bo sam gram w I. A tak nie bylo.

 

 

Uwaga, bo ktoś pomyślał, że zrobisz wszystko, żeby zagrać w MP :nevreness:

 

 

Chyba tutaj piszemy o innych sprawach, pytam dlaczego zdecydowales sie dodac mistrza z nowopowstajacej ligi budzetowej h2h - to byla Twoja decyzja i to byl wybor miedzy wieloma mozliwymi ligami, z ktorych ten mistrz mogl dolaczyc do finalu bez eliminacji.

Budżetówka h2h jest na forum sznurówki od 2010 roku. Liga Mistrzów jeszcze nigdy nie wystartowała, a kiedy proponowałem Wam miejsca w finale nie było jej nawet w planach. To zadecydowało, ze nie została wzięta pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję CI pomóc w dojściu do tego samodzielnie :nevreness:  Opowiedz mi z punktu widzenia gracza, jaki wpływ na jego grę w finale ma to kiedy zdecyduje się napisać, czy gra, czy nie :nevreness:

Przy 19 zgloszeniach do finalu ten 20 swoja decyzja czy grac czy nie przechyli szale jaki bedzie format finalu.

 

Uwaga, bo ktoś pomyślał, że zrobisz wszystko, żeby zagrać w MP :nevreness:

Nie, w przeciwienstwie do Ciebie bardzo nie podoba mi sie filozofia organizacji w tajemnicy wg ustalen paru wybranych osob, a potem tylko wrzucanie co wymyslila bez zadnej szansy na reakcje i opinie zainteresowanych uczestnikow.

Chcialem podkreslic, ze tak stalo sie i tym razem.

 

Budżetówka h2h jest na forum sznurówki od 2010 roku. Liga Mistrzów jeszcze nigdy nie wystartowała, a kiedy proponowałem Wam miejsca w finale nie było jej nawet w planach. To zadecydowało, ze nie została wzięta pod uwagę.

Jedna ligi budzetowki h2h ma historie i nawet w niej uczestniczylem, wiec dobrze wiesz, ze nie o niej mowa, ale druga powstaje w tym roku z nowych ludzi i o nia pytam. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 19 zgloszeniach do finalu ten 20 swoja decyzja czy grac czy nie przechyli szale jaki bedzie format finalu.

 

 

I gdyby podjął ją miesiąc wcześniej, to liczba uczestników byłaby inna?

 

 

Nie, w przeciwienstwie do Ciebie bardzo nie podoba mi sie filozofia organizacji w tajemnicy wg ustalen paru wybranych osob, a potem tylko wrzucanie co wymyslila bez zadnej szansy na reakcje i opinie zainteresowanych uczestnikow.

 

 

No cóż. To bardzo wygodne dla kogoś kto chce uniknąć odpowiedzialności. Wydaje mi się, że organizacja wg ustaleń paru wybranych osób i wrzucanie zasad to sposób, na którym opierają się wszystkie profesjonalne rozgrywki na świecie. Naturalnie oprócz ligi roto na e-nba pod patronatem Joanny Trochimiuk :playful:

 

 

Jedna ligi budzetowki h2h ma historie i nawet w niej uczestniczylem, wiec dobrze wiesz, ze nie o niej mowa, ale druga powstaje w tym roku z nowych ludzi i o nia pytam.

Tak ustaliło w tajemnicy pare osób :nevreness:  Może dlatego, że jest sznurówkowa? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdyby podjął ją miesiąc wcześniej, to liczba uczestników byłaby inna?

Nie, chodzi o to, ze jak komus nie jest wszystko jedno jaki bedzie format w finale to az sie prosi podjac ta decyzje w ostatniej chwili bo wtedy bedzie lepiej wiadomo jaki bedzie ten format.

 

Wydaje mi się, że organizacja wg ustaleń paru wybranych osób i wrzucanie zasad to sposób, na którym opierają się wszystkie profesjonalne rozgrywki na świecie.

I dlatego zmiany w nich trwaja latami, a pozniej to mur beton jesli chodzi o inicjatywe. Dobrze sie sklada, ze fantasy NBA to jeszcze nie dotyczy, wiec mozemy byc elastyczniejsi do opinii uzytkownikow... a tymczasem w MP dokonales korekt w zasadach sugerowanych przez np mistrzFB rok od startu...

 

Tak ustaliło w tajemnicy pare osób :nevreness:  Może dlatego, że jest sznurówkowa? :nevreness:

To akurat wyjasnia sprawe...

 

OK, nie ma co tego dalej ciagnac, swoje juz napisalem i mi wystarczy ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka z pierwszego dnia rekrutacji do MP, dla osób zarzucających, że to rozgrywki dla debiutantów - na 47 managos (nie licząc komisarzów), którzy się do tej pory zgłosili mamy 3 rookasów

To w takim ukladzie promocja fantasy wypada tragicznie ;-P

A powazniej, pierwsza fala powinni byc weterani bo wiedza, ze chca grac i sa na czasie w temacie.

Przeciez tutaj bylo tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim ukladzie promocja fantasy wypada tragicznie ;-P

A powazniej, pierwsza fala powinni byc weterani bo wiedza, ze chca grac i sa na czasie w temacie.

Przeciez tutaj bylo tak samo.

 

jak na pierwszy dzień w formule, na którą tak psioczycie i staracie się zdewaluować, uważam tę prawie 50-kę za całkiem solidny wynik :)

nadal serdecznie zapraszamy do zapisów panów managerów z e-nba, nie obawiających się lania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwszy dzień w formule, na którą tak psioczycie i staracie się zdewaluować, uważam tę prawie 50-kę za całkiem solidny wynik :smile:

Przeciez krytyka nigdy nie dotyczyla tego, ze bedzie brakowalo chetnych ;-)

 

nadal serdecznie zapraszamy do zapisów panów managerów z e-nba, nie obawiających się lania :tongue:

Mam nadzieje, ze nie pijesz do mnie po zeszlorocznej budzetowce h2h ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez krytyka nigdy nie dotyczyla tego, ze bedzie brakowalo chetnych ;-)

 

Mam nadzieje, ze nie pijesz do mnie po zeszlorocznej budzetowce h2h ;-)

 

ad.1 no dla takich krytykantów takie zainteresowanie powinno być jednak pewnym dowodem, że się w swych ocenach mylili  i nie doceniali apetytu na fantasy wśród społeczeństwa :P

 

 

a. 2. jak pamiętam to przegrałeś w finale z człowiekiem, który mnie pokonał w półfinale więc o co kaman? za brak jajek do spróbowania się po raz drugi nie mogę Cię napiętnować :) ponoć wstrzyknięcie kwasu hialuronowego może trochę pomóc (widziałem na tvn) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I dlatego zmiany w nich trwaja latami, a pozniej to mur beton jesli chodzi o inicjatywe. Dobrze sie sklada, ze fantasy NBA to jeszcze nie dotyczy, wiec mozemy byc elastyczniejsi do opinii uzytkownikow... a tymczasem w MP dokonales korekt w zasadach sugerowanych przez np mistrzFB rok od startu...

 

 

Co Autor miał na myśli, bo ni w ząb nie mogę się połapać :nevreness: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 no dla takich krytykantów takie zainteresowanie powinno być jednak pewnym dowodem, że się w swych ocenach mylili  i nie doceniali apetytu na fantasy wśród społeczeństwa :tongue:

Nie widze zwiazku miedzy moimi zastrzezeniami, a liczba tegorocznych chetnych, ale te emoticony sugeruja, ze chyba odpowiadam na te pytania zbyt powaznie... w zwiazku z tym...

 

a. 2. jak pamiętam to przegrałeś w finale z człowiekiem, który mnie pokonał w półfinale więc o co kaman?

za brak jajek do spróbowania się po raz drugi nie mogę Cię napiętnować :smile: ponoć wstrzyknięcie kwasu hialuronowego może trochę pomóc (widziałem na tvn) :tongue:

Tak to sobie tlumacz, ze zajales gorsze miejsce od laika w h2h, ktory rzekomo boi sie lania ;-)

 

No właśnie czemu wiLQ uciekłeś z h2h, z kim teraz tak łatwo wygram finał :grin:.

Pewnie z goozmanem bo ktorys z Was znowu bedzie mial szanse na #1 seed ;->>

 

A zrezygnowalem z h2h bo po dlugiej przerwie i ponownej probie upewnilem sie, ze nie lubie tego formatu. Wg mnie to jest swietny pomysl ze slaba praktyczna realizacja, ale popularnosc formatu sugeruje, ze to tylko moja opinia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie tlumacz, ze zajales gorsze miejsce od laika w h2h, ktory rzekomo boi sie lania ;-)

 

 

rzutem na taśmę próbowałem Cię sprowokować do powrotu i rewanżu ale widzę, że decyzja jest ostateczna.. cóż szkoda..

 

a poważnie zapraszamy wszystkich z e-nba, by bez spiny i na luzie spróbowali się w nieco innych konfiguracjach osobowych niż tutaj! do wyboru eliminacje w budżetowe FP, roto lub H2H. mam tylko nadzieję, że za wszelkie miejsca poza 3-ką i nie potwierdzenie dominacji e-nba nie trafia się na dywanik do wilQa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem opierdol za spadnięcie z pierwszej ligi wężykowego h2h na sznurku. Ale za to pochwalono mnie za godne reprezentowanie w roto i awans do pierwszej ligi w wężyku na sznurku i w aukcji na e-NBA. Pełnia szczęścia i uścisk ręki prezesa będzie po ponownym awansie do ekstraklasy w pierwszej ze wspomnianych lig, więc muszę się znów do h2h przyłożyć. Mam jeszcze keepera tutaj, ale to taki eksperyment tylko, więc mam nadzieję nie zostać zrugany za ewentualne danie dupy.

Edytowane przez GRB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem Wilqa zrobię podsumowanie plusów i minusów e-nba :nevreness:

Plusy:

- potencjał na posiadanie za 2-3 lata najlepszej ligi fantasy NBA w Polsce

- bardzo szczegółowy i dokładny regulamin, który jest plusem zwłaszcza w obliczu jednego z minusów, który wymienię

- rozdzielanie nowych lig  na tym samym poziomie pod względem stażu zawodników

Minusy:

- zbyt dużo poziomów rozgrywkowych. W 2 roku działania ligi, organizator planował utworzenie piątego (!!!) poziomu rozgrywkowego

- izolowanie doświadczonych menedżerów od nowych graczy od samego startu

- poddawanie dyskusji i głosowaniom każdej pierdoły ( już za chwilę czeka nas głosowanie na temat tego, kiedy głosowanie uznajemy za wygrane, zakończone, czy mają przejść 2 najlepsze pomysły, czy większość względna, bezwgzlędna). Rozumiem, że organizator jest socjologiem z wykształcenia i obserwacja ludzkich zachowań jest jego prywatnym hobby, ale niektóre ligi są już utworzone, daty draftu ustalone, a w sprawie zmian w regulaminie wciąż nie można dojść do niczego.

 

Są to w tej chwili zdecydowanie najlepsze rozgrywki w swoim formacie w Polsce, ale wciąż jest sporo do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluberze, ale dlaczego strasznie przeszkadza Ci wielopoziomowość rozgrywek? Przecież to jest ich atut! Ludzie z ambicjami mają zajawkę we wspinaniu się po kolejnych szczeblach na szczyt rozgrywek.

 

Tak jest wszędzie. Czy to dołączasz do jakiegoś managera piłkarskiego w stylu Hattricka czy Goalunited, czy w prawdziwym życiu. W ligach FP na tej stronie (zrezygnowałem ze względu na znudzenie tym upośledzonym formatem) startowałem na przykład na siódmym poziomie, po paru latach byłem w trzecim i miało to dla mnie wielkie znaczenie pod kątem zajawki.

 

Dyskutowanie zbyt dużej ilości pierdół jest przegięciem bagiety, owszem, ale takim samym jak Twoje żenujące momentami nieogarnięcie regulaminowe, na które potrawisz na Sznurku odpowiedzieć tylko złośliwie usmiechniętą emotką.

 

Co do izolowania, to co jest w tym złego? Zanim trafisz na najlepszych (teoretycznie), zmierz się z innymi, a jeśli zasłużysz, to prędzej czy później dane Ci będzie zagrać z bardziej doświadczonymi menago. Po to jest rozpisany system awansów i spadków, żeby ligi w jak najwiekszym stopniu miksowały się ze sobą pod względem skłądu osobowego. Żaden problem dla mnie, jeśli miałbym być zielonym uczestnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzutem na taśmę próbowałem Cię sprowokować do powrotu i rewanżu ale widzę, że decyzja jest ostateczna.. cóż szkoda..

Yup, przy czym to nie dotyczy ligi i GMow, a formatu.

Znowu planuje nie dotykac go przez kilka ladnych lat... chyba, ze nagle pojawia sie wieksze mozliwosci modyfikacji.

 

mam tylko nadzieję, że za wszelkie miejsca poza 3-ką i nie potwierdzenie dominacji e-nba nie trafia się na dywanik do wilQa :tongue:

LOL, gorzej, bede musieli sie tlumaczyc przed samym soba ;-)

 

 

Wzorem Wilqa zrobię podsumowanie plusów i minusów e-nba

O! I to mi sie podoba, w sumie wiecej osob mogloby to zrobic! Zwlaszcza minusy ;-)

 

Z plusami sie zgadzam [a nawet dorzucilbym wiecej, ale mniejsza o ta czesc].

 

 

 

 

Minusy:

- zbyt dużo poziomów rozgrywkowych. W 2 roku działania ligi, organizator planował utworzenie piątego (!!!) poziomu rozgrywkowego

Tego minusa kompletnie nie rozumiem. Przeciez duzo poziomow oznacza bardzo duzo GMow! Tzn jesli bedzie duzo poziomow to beda one potrzebne by jakos ogarnac mase ludzi, ktorych na inne sposoby nigdzie nie daloby sie pomiescic. Serio traktujesz potencjalnie wyjatkowa wielkosc rozgrywek jako ich wade [gdy w zeszlym sezonie ilosciowo byly wieksze od MP!]? A ze organizator cos tam sobie marzyl nie oznacza, ze to wypali. Na dzis wychodzi, ze w tym i w przyszlym roku bedzie "tylko" zapelnianie poziomu IV.

 

- izolowanie doświadczonych menedżerów od nowych graczy od samego startu

Rozumiem o co Ci chodzi, ale czepne sie, ze doswiadczeni jak najbardziej od razu stykaja sie z nowymi [patrz na liste zapisow za ten sezon!] o ile sa w tej samej fali dolaczajacych. Natomiast oddzielnie GMow z doswiadczeniem w rozgrywkach od tych co dopiero w nich zaczynaja to jest wg mnie feature, a nie bug [co rozwinal GRB, wiec nie bede tego powtarzal].

 

- poddawanie dyskusji i głosowaniom każdej pierdoły ( już za chwilę czeka nas głosowanie na temat tego, kiedy głosowanie uznajemy za wygrane, zakończone, czy mają przejść 2 najlepsze pomysły, czy większość względna, bezwgzlędna).

Pomijajac roznice filozoficzne na temat ustalania publicznie, a prywatnie to wg mnie grubo tutaj przesadzasz. W drugim sezonie istnienia w takiej formule wrzucilem 3 watki wymagajace doprecyzowania. Serio uwazasz to za "duzo" i "pierdoly"? Wg mnie to podstawowe kwestie i co istotne przeciez nie bedzie sie to dzialo co roku, wrecz przeciwnie, jak sie porzadnie zalatwi regulamin to nie bedzie juz zadnych takich watkow w przyszlosci i tylko ewentualne nowe pomysly i inicjatywy.

 

ale niektóre ligi są już utworzone, daty draftu ustalone, a w sprawie zmian w regulaminie wciąż nie można dojść do niczego.

Chwila, chwila. To nijak nie wynika z tego, ze nie mozna dojsc do porozumienia. Jest jakas wiekszosc w kazdym temacie, a czekamy tylko by dac szanse wypowiedziec sie wiekszej liczbie osob, a jak nie to zmiany wejda w regulamin. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.