Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cały problem jest z nazwą rozgrywek i tylko o to wszyscy się czepiają. Wielu graczy czy to na sznurowadło czy tu na enba czuje się zawiedzionych i oszukanych po rozgrywkach w poprzednim sezonie. Przystępowali oni do rozgrywek myśląc ze zagrają z najlepszymi graczami fantasy w kraju i że nazwa rozgrywek zobowiązuje. Niestety po miesiącu okazywało się że połowa ligi to olewacze i z gry nie ma żadnej przyjemności.

 

Zeszloroczna czwarta to powstala tylko dlatego, ze chetni fizycznie nie zmiescili sie w trzeciej ;-)

Ale wraz z rozrostem drzewka ten problem przestanie istniec, wiec jak juz chcesz porownywac zeszloroczne eliminacje MP to do zeszlorocznych trzecich i tam byl wyzszy poziom [tzn mniejszy odsetek olewusow, wiekszy odsetek weteranow]. BTW, wlasnie dlatego, ze zeszloroczna czwarta powstala z podobnej lapanki jaka zastosujesz Twoja koncepcja mnie przeraza bo bedziesz mial co roku takich kilka!

 

Dlatego zaznaczylem, ze glowna roznica miedzy rozgrywkami jest co sie stanie z tymi GMami po 1 sezonie.

Ty zaczynasz od nowa z tymi samymi problemami, a tutaj sa brane informacje z 1 sezonu i wyciagane wnioski.

 

Huh? Nie i nie wiem do czego tu zmierzasz. Pisalem o zageszczeniu w calych rozgrywkach, a nie na danym poziomie bo dla jasnosci, nie probuje Cie przekonac, ze tegoroczne IV beda lepsze niz eliminacje [bo tego nijak nie wiem, a wrecz chcialbym by byly zamiast!] tylko, ze za rok te IV beda lepsze niz eliminacje w MP.

Ligi, w których grałem:

Eliminacje MP grupa A: 18/20 menedżerów na drafcie. W lidze między innymi: L.TM, Qcin, KUZ, pitrekk, matek, czy Evilian

Liga 3Ó : 10/15 menedżerów na drafcie. W lidze między innymi nixon, Chytruz, El-Maniaque, Luke Berd, Grubs, Szulim.

Co więcej w mojej grupie MP 5 menedżerów na 20 wykorzystało komplet spotkań, w lidze 3Ó zaledwie trzech!

 

 

Dlatego zaznaczylem, ze glowna roznica miedzy rozgrywkami jest co sie stanie z tymi GMami po 1 sezonie.

Ty zaczynasz od nowa z tymi samymi problemami, a tutaj sa brane informacje z 1 sezonu i wyciagane wnioski.

 

 

Po 1 sezonie GM zagra w finale MP, albo w eliminacjach. Jeżeli u Was wygra 3 ligi, to będzie mógł grać w pierwszej, u Nas będzie miał już 2 tytuły MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber a moze lepiej nazwij te rozgrywki Mistrzostwa Sznurowadla wtedy nazwa bedzie bardziej adekwatna.

Sądząc po Waszych wypowiedziach bardziej adekwatna byłaby nazwa: "Obława", "Łapanka", "Rzeź niewiniątek", albo "Drenaż mózgów". Sami macie na forum Ligę Mistrzów. MP to przy tym mały pikuś :nevreness:

A tak poważnie to mistrzostwa sznurowadła nie będzie pasująca nazwą, ale o tym pojutrze :playful:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ligi, w których grałem:

Pisalem o calych rozgrywkach na danym poziomie i ewidentnie miales pecha tutaj i szczescie tam.

Pewnie, ze jedne ligi III byly mocniejsze od innych, ale chcesz mi powiedziec, ze w MP tak nie bylo?

To nieuchronne gdy mieszasz ze soba ludzi o nieznanym poziomie w fantasy.

 

Po 1 sezonie GM zagra w finale MP, albo w eliminacjach.

OK, a czym sie roznia eliminacje od tutejszych lig na najnizszym poziomie i final od ligi do ktorej sie awansuje? Bo mam wrazenie, ze za bardzo skupiasz sie na [umownych!!] nazwach niz na tym do czego prowadza.

 

Jeżeli u Was wygra 3 ligi, to będzie mógł grać w pierwszej, u Nas będzie miał już 2 tytuły MP.

Po 1, w MP finalowa liga jest dodatkowa rownolegle do eliminacji czyli porownujesz inna liczbe rozegranych lig dla tej samej osoby tzn w MP 3 ligi to bylyby eliminacje + finalowa + nastepne eliminacje.

Po 2, nie zapominaj, ze powstala tu liga mistrzow.

Po 3, jesli uwazasz, ze ten tytul MP bedzie znaczyl cos wiecej niz wygranie jakiejkolwiek dobrej ligi to ewidentnie wierzysz w ta nazwe bardziej niz ja.

 

 

Sami macie na forum Ligę Mistrzów

Tyle, ze ta nazwa jest bardzo doslowna bo gra w niej 14-15 mistrzow innych lig. Ale rzeczywiscie zapomnieli oglosic, ze ktokolwiek ja wygra zostaje mianowany krolem polskiego fantasy ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiLQ - w jaki sposób mniej więcej będą wyglądać trzecie i czwarte ligi przy takiej ilości nowych zgłoszeń, jaka jest teraz?

Powstana 4 ligi III zlozone z zeszlorocznych uczestnikow i w tej chwili jest 17 nowych zgloszen, wiec powstalaby jedna liga IV. A ogolniejsza odpowiedz na to pytanie jest w pytaniu 24 regulaminu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze ta nazwa jest bardzo doslowna bo gra w niej 14-15 mistrzow innych lig. Ale rzeczywiscie zapomnieli oglosic, ze ktokolwiek ja wygra zostaje mianowany krolem polskiego fantasy ;-)

W aktualnych realiach geopolitycznych, to raczej powinien być tytułowany carem albo chociaż sułtanem ;] Chyba zrobię ankietę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o calych rozgrywkach na danym poziomie i ewidentnie miales pecha tutaj i szczescie tam.

 

Widocznie znowu mam pecha, że w mojej 2 lidze 3 menedżerów przez tydzień nie może się zalogować do ligi...

Nie mowiąc, o tym ze myślałem, że grałem w najmocniejszej lidze, skoro zdobywca 4 miejsca w mojej lidze był pierwszym kandydatem do awansu.

 

 

 

Tyle, ze ta nazwa jest bardzo doslowna bo gra w niej 14-15 mistrzow innych lig. Ale rzeczywiscie zapomnieli oglosic, ze ktokolwiek ja wygra zostaje mianowany krolem polskiego fantasy ;-)

Mistrzostwa Polski podkreślają fakt, że w lidze grają Polacy, na polskim forum :nevreness:

 

Proponowałem, żeby podium ligi roto grało w finale MP, ale spotkałem się z odmową, a Wy proponujecie przerzucić uczestników MP do Waszej 4 ligi i jesteście oburzeni, że nie przyjmujemy propozycji z pocałowaniem ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstana 4 ligi III zlozone z zeszlorocznych uczestnikow i w tej chwili jest 17 nowych zgloszen, wiec powstalaby jedna liga IV. A ogolniejsza odpowiedz na to pytanie jest w pytaniu 24 regulaminu ;-)

 

 

Czyli idąc za 24. punktem regulaminu:

 

Czyli w praktyce do 17 nowych chętnych powstanie jedna liga, od 18 do 29 nowych zapisów powstaną 2 ligi, od 30 do 43 powstaną 3 ligi, od 44 do 54 powstaną 4 ligi i tak dalej. Wszystkie będą rownoległe i staną sie umownym IV poziomem rozgrywek. 

 

Czyli jak będzie powiedzmy ostatecznie 20 chętnych, to będą stworzone dwie ligi IV po 10 graczy? Czy źle rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o calych rozgrywkach na danym poziomie i ewidentnie miales pecha tutaj i szczescie tam.

Pewnie, ze jedne ligi III byly mocniejsze od innych, ale chcesz mi powiedziec, ze w MP tak nie bylo?

ano właśnie. może fluber opowie o tej lidze MP, w której to komisarz był tak niekompetentny, że nie wiedział co robi? albo poda ilu ze zgłoszonych do MP w ogóle przystąpiło do draftu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc za 24. punktem regulaminu:

 

 

Czyli jak będzie powiedzmy ostatecznie 20 chętnych, to będą stworzone dwie ligi IV po 10 graczy? Czy źle rozumiem?

Ja bym raczej optował za zrobieniem jednej 20 osobowej, choć i opcja podana przez Ciebie byłaby lepsza niż zostawienie 3 osób na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie znowu mam pecha, że w mojej 2 lidze 3 menedżerów przez tydzień nie może się zalogować do ligi...

Jest polowa wrzesnia! W zeszlym roku o tej porze nie bylo zadnych lig!!! Przepraszam, ze zaczelismy wczesniej. A nawet jak sie gdzies zgubia i nie dolacza to zostana zastapieni i tyle. Nie oczekuj od drugiego sezonu rozgrywek w takiej postaci doszlifowania, ktorego i tak nigdy nie bedzie w MP.

 

Nie mowiąc, o tym ze myślałem, że grałem w najmocniejszej lidze, skoro zdobywca 4 miejsca w mojej lidze był pierwszym kandydatem do awansu.

To wyciagnales bledne wnioski o czym zreszta juz pisalismy w innym watku ;-)

 

Mistrzostwa Polski podkreślają fakt, że w lidze grają Polacy, na polskim forum :nevreness:

Taaaaaaa, a Mistrzostwa Swiata sugeruja, ze rozgrywki odbywaja sie na ziemi i z jej uczestnikami ;-P

 

Proponowałem, żeby podium ligi roto grało w finale MP, ale spotkałem się z odmową, a Wy proponujecie przerzucić uczestników MP do Waszej 4 ligi i jesteście oburzeni, że nie przyjmujemy propozycji z pocałowaniem ręki...

OK, ewidentnie przeszkadza Ci nazewnictwo i z tym nic zrobic nie moge. Niech beda Mistrzostwa Polski, w ktorych wiekszosc uczestnikow nigdy nie uprawiala danego sportu bo ta nazwa brzmi ladniej.

 

 

Czyli jak będzie powiedzmy ostatecznie 20 chętnych, to będą stworzone dwie ligi IV po 10 graczy? Czy źle rozumiem?

Dobrze rozumiesz. Chociaz zakladamy, ze bedzie ich wiecej.

 

 

Ja bym raczej optował za zrobieniem jednej 20 osobowej, choć i opcja podana przez Ciebie byłaby lepsza niż zostawienie 3 osób na lodzie.

Bylaby bo 20 druzyn w jednosezonowce uznalismy za zbyt gleboka tym bardziej, ze drzewkowa struktura zacheca do tworzenia wiekszej liczby lig, a nie mniejszej, ale glebszych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli u Was wygra 3 ligi, to będzie mógł grać w pierwszej, u Nas będzie miał już 2 tytuły MP.

 

A czemu to miałby być atut? I jaką wartość będzie mieć dla ciebie ewentualne mistrzostwo I ligi po wywalczeniu 2-3 awansów, a jakie tytuł, który można machnąć w pierwszym roku przy sprzyjających wiatrach? Wg mnie gracze fantasy lubią rywalizację i rozbudowany system tylko jej sprzyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, ewidentnie przeszkadza Ci nazewnictwo i z tym nic zrobic nie moge. Niech beda Mistrzostwa Polski, w ktorych wiekszosc uczestnikow nigdy nie uprawiala danego sportu bo ta nazwa brzmi ladniej.

 

 

Mi przeszkadza nazewnictwo? A dlaczego w ogóle tutaj dyskutujemy?

Organizuję ligę, aby promować i zachęcać do gry w fantasy NBA, a nagle drugie forum wyjeżdża z kosmiczną krytyką, nie wiadomo dlaczego. Będziemy lobbować, żeby w to nie grać. Bla, bla, bla. Chcecie powiększać grono miłośników fantasy, czy je pomniejszać? Czy nieważne, co się stanie byle by u nas grało więcej osób?

 Z jednej strony krytykujecie, ze od was ściągam, z drugiej jedziecie po tych rozgrywkach, jakbym czerpał z najgorszych wzorców.

Nie chcecie grać w MP. Spoko. W zeszłym roku dwóch pierwszoligowców ligi roto grało w MP i obaj olali rozgrywki, jeden nawet próbował zepsuć zabawę innym. To zwyczajnie świadczy o Waszym poziomie, jako ludzi, skoro próbowaliście zepsuć grę 19 innym osobom, w większości debiutantom. Po co macie grać w MP skoro każdy z 1 ligi jest lepszy od wszystkich użytkowników MP razem wziętych? Możecie co najwyżej dostać łomot od, jak Wy to nazywacie, "łapanki" i zwyczajnie nie chcecie się najeść wstydu. Rozumiem to.

Proszę tylko zauważyć, że mimo organizowania MP, gram w lidze roto, co więcej, staram się aktywnie uczestniczyć w ulepszaniu jej, dorzucam nowe pomysły, dyskutuję, debatuję, proponuję rozwiązania. Tym bardziej bolą mnie oskarżenia o konkurencji, naśladowaniu i próbie deprecjonowania ligi roto. Moim celem jest propagowanie fantasy, ulepszanie rozgrywek, Waszym, najwidoczniej, utwierdzanie się w Waszej doskonałości i byciu pępkiem świata, skoro tak wszystko bierzecie do siebie.

No i na koniec chciałbym przeprosić Leszczura, bo trochę mnie poniosło i ta osobista wycieczka była zupełnie niepotrzebna w jednym z poprzednich postów.

Na tym kończę dyskusję na temat MP, przynajmniej z mojej strony, dopóki znowu matek mnie nie sprowokuje :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizuję ligę, aby promować i zachęcać do gry w fantasy NBA, a nagle drugie forum wyjeżdża z kosmiczną krytyką, nie wiadomo dlaczego. [...] Chcecie powiększać grono miłośników fantasy, czy je pomniejszać? Czy nieważne, co się stanie byle by u nas grało więcej osób? [...]

Po co macie grać w MP skoro każdy z 1 ligi jest lepszy od wszystkich użytkowników MP razem wziętych? Możecie co najwyżej dostać łomot od, jak Wy to nazywacie, "łapanki" i zwyczajnie nie chcecie się najeść wstydu. Rozumiem to.

Rece opadaja, ze to wyciagasz z tej dyskusji, rzeczywiscie trzeba skonczyc temat. Ale pomimo duzych watpliwosci odnosnie skutecznosci formatu zycze Ci zebys przekonal do grania w fantasy jak najwiecej osob!

 

Moim celem jest propagowanie fantasy, ulepszanie rozgrywek, Waszym, najwidoczniej, utwierdzanie się w Waszej doskonałości i byciu pępkiem świata, skoro tak wszystko bierzecie do siebie.

OK, Twoje opinie to ulepszanie rozgrywek i propagowanie fantasy, a nasze opinie na ten sam temat to objaw narcyzmu. Poddaje sie i ide popatrzec w lustro ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, Twoje opinie to ulepszanie rozgrywek i propagowanie fantasy, a nasze opinie na ten sam temat to objaw narcyzmu. Poddaje sie i ide popatrzec w lustro ;-)

Po prostu śledząc dyskusję uznałem, że  Twoja odpowiedź na pytanie: "Co Ci się nie podoba w 2 edycji MP fantasy NBA pod patronatem MVP Magazynu?" brzmi: "Nazwa, bo moja liga jest lepsza :nevreness: ". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stwórca Ligi Mistrzów FB patrzę na Wasza dysputę z góry i z odpowiednio akcentowaną wyższością wypowiem się ;P

 

"Problem" wybuchł na kanwie nazwy i formatu. Organizacji MP roto w oczywisty sposób stanowiłaby konkurencję dla tutejszych rozgrywek i skutkowałaby dzieleniem zainteresowanych. Fluber jak rozumiem wycofał się z tego pomysłu i totylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dla całego systemu polskiego fantasy najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie dwóch platform - roto tutaj (albo na wilq.net - domena jest wolna! ;]), a FP lub H2H na sznurowadle (czy gdzie indziej - np. na fluber.pl - domena jest wolna! ;]).

Takie rozwiązanie miałoby niewątpliwe zalety:

1. wykluczałoby kanibalizację menedżerów, bo wszystkie trzy systemy są na tyle różne i na tyle o co innego w nich chodzi, że sa w zzasadzie różnymi grami

2. umożliwiałoby sensowny rozwój całego systemu poprzez wzajemne wspieranie obu części i łączenie inicjatywy wielu osób

3. ograniczyłoby w zasadzie do zera merytoryczne protesty przeciwko nazwie Mistrzostwa Polski, bo w punktacji FP i H2H system Flubera faktycznie byłby takimi. Wilq mnie pewnie opierdoli, ale w takim układzie nic nie stałoby na przeszkodzie, by rozgrywki roto u nas też otrzymały takie miano.

4. pozwalałoby na swobodne kształtowanie regulaminów rozgrywek w ramach poszczególnych systemów i dostosowywanie ich do oczekiwań twórców i uczestników.

 

Wady? E tam, nie ma wad ;]

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stwórca Ligi Mistrzów FB patrzę na Wasza dysputę z góry i z odpowiednio akcentowaną wyższością wypowiem się ;P

 

"Problem" wybuchł na kanwie nazwy i formatu. Organizacji MP roto w oczywisty sposób stanowiłaby konkurencję dla tutejszych rozgrywek i skutkowałaby dzieleniem zainteresowanych. Fluber jak rozumiem wycofał się z tego pomysłu i totylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dla całego systemu polskiego fantasy najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie dwóch platform - roto tutaj (albo na wilq.net - domena jest wolna! ;]), a FP lub H2H na sznurowadle (czy gdzie indziej - np. na fluber.pl - domena jest wolna! ;]).

Takie rozwiązanie miałoby niewątpliwe zalety:

1. wykluczałoby kanibalizację menedżerów, bo wszystkie trzy systemy są na tyle różne i na tyle o co innego w nich chodzi, że sa w zzasadzie różnymi grami

2. umożliwiałoby sensowny rozwój całego systemu poprzez wzajemne wspieranie obu części i łączenie inicjatywy wielu osób

3. ograniczyłoby w zasadzie do zera merytoryczne protesty przeciwko nazwie Mistrzostwa Polski, bo w punktacji FP i H2H system Flubera faktycznie byłby takimi. Wilq mnie pewnie opierdoli, ale w takim układzie nic nie stałoby na przeszkodzie, by rozgrywki roto u nas też otrzymały takie miano.

4. pozwalałoby na swobodne kształtowanie regulaminów rozgrywek w ramach poszczególnych systemów i dostosowywanie ich do oczekiwań twórców i uczestników.

 

Wady? E tam, nie ma wad ;]

Nigdy nie planowałem robić MP w roto, właśnie ze względu na to, że profesjonalna liga w aukcyjnym roto istnieje. Z tego samego powodu nie planowałem nigdy tworzyć MP w wężykowym h2h, gdyż profesjonalna liga w tym formacie także istnieje.

Problem jest z nazwą, bo zwyczajnie nie ujawniłem jeszcze nowego regulaminu, więc trudno cokolwiek krytykować, skoro nie wiadomo co :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.