Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

A po ostatnich wypowiedziach [w tym kilku slusznych uwagach] dochodze do wniosku, ze dyskusja nie moze sie skonczyc kompromisem... bo jak sa rozne wizje co to ma byc i czemu sluzyc i czy w ogole ma sens istniec to jasne jest, ze nic z tego nie bedzie, wiec zamykam sie w temacie. W sumie moze nawet lepiej sie skupic na samych rozgrywkach, a do koncepcji wrocic za pare lat.

 

Wizje, wizjami, to pewnie by się dało jakoś pogodzić, ale skoro tyle osób z 1 ligi nie widzi sensu uczestniczenia w rozgrywkach pucharowych, to chyba rzeczywiście za wcześnie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, Waiters zostal wydraftowany w kazdej lidze w rozgrywkach... ergo juz jestesmy na tym poziomie rozwazan!

Propozycja zwiekszenia nie dotyczy zawodnikow typu Waiters tylko takich typu Stiemsma.

To na czym polega Twój LOL? Idealny przykład, ja typa w ogóle nie rozważałem, a nawet jak brał udział w jakimś traidzie na początku sezonu to napisałem, że to jest FA. W lidze, złożonej z 8 zespołów pewnie by nie poszedł w ogóle, nie sądzisz?

 

To ciekawe, ze sie zgadzasz bo oni byli przeciwko temu pomyslowi ;-)

Zgadzałem się, że dziwne by było dublowanie gry z tymi samymi zawodnikami. Stąd 5 zespołów z 1 ligi to jakieś nieporozumienie. Pomysł byłby ciekawy, gdyby grali tylko zwycięzcy z każdej lig. Wtedy jednak Ci co wygrali z 3 ligi, graliby ze sobą w drugiej i w tej LM.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało? Przecież na tym generalnie opiera się idea wszelkich pucharów. Poza tym zyskujemy bardziej rozbudowany, ciekawszy system rozgrywek roto.

 

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale mam wrażenie, że w tym systemie jeszcze więcej tych samych osób z 1 i 2 ligi by grało co rok w pucharze, a niższe ligi byłyby zmarginalizowane.

 

Po pierwsze, weź pod uwagę, że puchary zazwyczaj wymagają mniejszego zaangażowania od lig. A tu padła propozycja stworzenia równoległej ligi, gdzie potrzeba tyle samo czasu na ogarnianie lub nawet więcej (jakby przeszła opcja 20 temaów). Może coś przeoczyłem, bo ostatnio mam mało czasu na forum, ale chyba problem z długą drogą do 1 ligi nie był ostatnio poruszany, natknąłem się na problem w poszczególnych ligach odpuszczania, gdy już nie ma o co walczyć

Po drugie, tak, o to mi właśnie chodziło, gra w "Lidze Mistrzów" powinna być nobilitacją, a nie obowiązkiem.

 

To mnie rozbawilo bo zaproponowales lige, ktorej propozycje utworzenia wlasnie skrytykowales ;-)

 

Skrytowałem puchar ligi nazywany ligą mistrzów i której celem jest uśrednienie poziomów poszczególnych lig. Zaproponowałem ligę, która ma dodatkowo motywować managerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie liga mistrzów ma sens tylko wtedy kiedy graja w niej mistrzowie czyli 1 manager z pierwszej ligi a nie pięciu.

Jedyna liga który wg mnie ma sens to pomysł loraka czyli zapraszamy do ligi - mistrzów z innych lig. Wtedy jest naprawde po 1 mistrzu i jest to dodatkowa nagroda dla tych ktorzy wygrywaja tutaj 3 lige. Wtedy liga moglaby liczyć ~9-10 mistrzów z e-nba i ~5 mistrzów z innych lig (problem pojawi się jak tak sama osoba wygra ligę na e-nba, le i fb-best na przykład:P)

 

Jeżeli zamykamy się tylko do ligi e-nba to liga liczyłaby zapewne ~10 managerów i miałoby to na celu tylko umożliwienie mistrzom z 3 ligi zmierzenie się z mistrzem 1 ligi i 2 ligi. Poza tym Ci mistrzowie 3 ligi i tak będą ze sobą w większosci rywalizowac w 2 lidze więc to trochę dublowanie lig. Tworzenie lig 5x1liga, 4x2liga i Zx3liga jest bezsensem. bo de fakto robimy dodatkowy kocioł wrzucając do jednego worka 8 zawodników z nowej 1 ligi i 8 zawodników z nowej 2 ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dublowanie uczestników nie ma sensu, by się zrobiło z LM towarzystwo wzajemnej adoracji.

 

I zgadzam się, że system drzewkowy w naszych ligach roto ogranicza sens tworzenia LM - zasadniczym jej celem jest to, żeby grały ze sobą czołowe drużyny danych lig, tymczasem system drzewkowy powoduje, iż tak czy siak w szybkim okresie czasu najlepsi zmierzą się ze sobą w 1 czy 2 lidze.

 

Także jedynym rozwiązaniem dla sensowności tego projektu jest otwarcie się na inne rynki. Po co tworzyć projekt tylko dla e-nba żeby grali ze sobą mistrzowie 3 lig, skoro i tak się zmierzą ze sobą w drugiej?

 

Tak btw, ktoś może podać link do innych forów poza sznurowadłem?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dublowanie uczestników nie ma sensu, by się zrobiło z LM towarzystwo wzajemnej adoracji.

 

I zgadzam się, że system drzewkowy w naszych ligach roto ogranicza sens tworzenia LM - zasadniczym jej celem jest to, żeby grały ze sobą czołowe drużyny danych lig, tymczasem system drzewkowy powoduje, iż tak czy siak w szybkim okresie czasu najlepsi zmierzą się ze sobą w 1 czy 2 lidze.

 

Także jedynym rozwiązaniem dla sensowności tego projektu jest otwarcie się na inne rynki. Po co tworzyć projekt tylko dla e-nba żeby grali ze sobą mistrzowie 3 lig, skoro i tak się zmierzą ze sobą w drugiej?

 

Tak btw, ktoś może podać link do innych forów poza sznurowadłem?

Poza sznurówką grają w twitterowej lidze ( tu adresu nie znam, trzeba się kontaktować z Michałem Górnym)

W lidze ekspertów - http://www.ligaekspertow.fora.pl/index.php

na basket.pun.pl - http://basket.pun.pl/

na forum bukmacherskim - http://www.forum.bukmacherskie.com/f273/nba-fantasy-2013-14-a-96626.html

na dynasty fantasy nba - http://www.dfnbapl.pun.pl/

na nba forum pl - http://www.nbaforum.pl/watek-fantasy-basketball-yahoo

Oczywiście gracze na poszczególnych forach się  powtarzają. Ponadto jest kilka lig tworzonych bezpośrednio przez strony o tematyce NBA w Polsce, a niezrzeszonych pod jakimś konkretnym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza sznurówką grają w twitterowej lidze ( tu adresu nie znam, trzeba się kontaktować z Michałem Górnym)

W lidze ekspertów - http://www.ligaekspertow.fora.pl/index.php

na basket.pun.pl - http://basket.pun.pl/

na forum bukmacherskim - http://www.forum.bukmacherskie.com/f273/nba-fantasy-2013-14-a-96626.html

na dynasty fantasy nba - http://www.dfnbapl.pun.pl/

na nba forum pl - http://www.nbaforum.pl/watek-fantasy-basketball-yahoo

Oczywiście gracze na poszczególnych forach się  powtarzają. Ponadto jest kilka lig tworzonych bezpośrednio przez strony o tematyce NBA w Polsce, a niezrzeszonych pod jakimś konkretnym forum

No i jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza, FB Best:

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/league/fb_best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna liga który wg mnie ma sens to pomysł loraka czyli zapraszamy do ligi - mistrzów z innych lig

OK, jak decydowac kogo zaprosic? Gdzie toczylyby sie ustalenia na ten temat?

Bo znajac zycie bedzie oczywiscie problem w zebraniu ludzi z roznych forum i na ktorym forum dyskutowac...

 

Także jedynym rozwiązaniem dla sensowności tego projektu jest otwarcie się na inne rynki. Po co tworzyć projekt tylko dla e-nba żeby grali ze sobą mistrzowie 3 lig, skoro i tak się zmierzą ze sobą w drugiej?

Niekoniecznie tak bedzie, pamietaj, ze powstana dwie ligi drugie.

 

Poza sznurówką grają w twitterowej lidze ( tu adresu nie znam, trzeba się kontaktować z Michałem Górnym)

Adres: http://fbtl.blox.pl/html

 

Ktora moze przestac niebawem istniec...

 

na basket.pun.pl - http://basket.pun.pl/

Ale tu chyba graja tylko fantasy points? Choc nie wiem czy to ma znaczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko i widocznie Twój punkt widzenia.

nie. zrozum, że w miarę skutecznie można przewidzieć produkcję tylko jakiejś tam części zawodników (a jak dokładnie to zrobisz zależy już od tego jak dobrze się znasz na fantasy). i nie ważne jak dobry jesteś, to pewnego poziomu w przewidywaniach nie przekroczysz, bo nawet trenerzy w NBA jeszcze przed sezonem nie są w stanie określić ile (i jak) będzie grać część ich zawodników, w tym czasem również ci ze S5. ci wszyscy pozostali gracze to właściwie "rzut monetą" i im więcej takich będzie aktywnych w naszych drużynach, tym większą rolę będzie odgrywało szczęście, a nie faktyczne umiejętności GMa. nawet 15 zespołowe ligi już zahaczają o ten poziom, a 20 to już masakra pod tym względem. 10-12 drużyn to optimum i jeśli tobie czy Bulkowi rzeczywiście zależy na tym, żeby "sportowy" poziom fantasy był jak najwyższy, to właśnie powinniście być za mniejszymi ligami, a nie większymi.

 

OK, jak decydowac kogo zaprosic?

ile w ogóle jest lig roto, które można by brać pod uwagę? bo być może nawet nie ma tego problemu "z których lig zapraszać".

 

Gdzie toczylyby sie ustalenia na ten temat?

Bo znajac zycie bedzie oczywiscie problem w zebraniu ludzi z roznych forum i na ktorym forum dyskutowac...

my organizujemy LM, to u nas są ustalenia ;] poza tym zapraszani są tylko mistrzowie, a nie organizatorzy, czy wszyscy uczestniczy poszczególnych lig, więc nie powinno być raczej kłopotu jeśli chodzi o to, gdzie dyskutować.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak decydowac kogo zaprosic? Gdzie toczylyby sie ustalenia na ten temat?

Bo znajac zycie bedzie oczywiscie problem w zebraniu ludzi z roznych forum i na ktorym forum dyskutowac...

Nie wiem czy tutaj nie powinno się raczej pojawić pytanie, czy w ogole bedzie kogo zapraszac i jest sens robic taką ligę...

Może po prostu ściągąc tutaj najlepszych i robić wszystko żeby 1 liga enba była chociaż w połowie tak dobra jak fb-best:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile w ogóle jest lig roto, które można by brać pod uwagę? bo być może nawet nie ma tego problemu "z których lig zapraszać".

Pare postow wyzej jest przeciez lista innych lig... poza tym nie wiem czy tylko brac pod uwage ligi roto.

Jak ktos wymiata w innym formacie moze warto go wprowadzic na wlasciwa sciezke? ;-)

 

my organizujemy LM, to u nas są ustalenia ;] poza tym zapraszani są tylko mistrzowie, a nie organizatorzy, czy wszyscy uczestniczy poszczególnych lig, więc nie powinno być raczej kłopotu jeśli chodzi o to, gdzie dyskutować.

Zobaczymy, ale jestem sceptyczny, ze nikomu to nie bedzie przeszkadzalo.

 

 

Nie wiem czy tutaj nie powinno się raczej pojawić pytanie, czy w ogole bedzie kogo zapraszac i jest sens robic taką ligę...

Dobra to przejdzmy na szczegoly, konkretnie kogo byscie zaprosili? Bo kandydatow mamy nastepujacych:

9 mistrzow z e-nba, 3 mistrzow roto ze sznurowki, 2 mistrzow ligi twitterowej plus mistrz z 5 lig z listy flubera. Hmmmmm, razem to ledwo 19, wiec zakladajac, ze nie wszyscy sie zgodza moze zaprosic wszystkich???

 

Może po prostu ściągąc tutaj najlepszych i robić wszystko żeby 1 liga enba była chociaż w połowie tak dobra jak fb-best:)

To mam nadzieje zrobimy niezaleznie od LM... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to przejdzmy na szczegoly, konkretnie kogo byscie zaprosili? Bo kandydatow mamy nastepujacych:

9 mistrzow z e-nba, 3 mistrzow roto ze sznurowki, mistrz ligi twitterowej plus mistrz z kazdej wymienionej przez flubera 5 lig. Hmmmmm, razem to ledwo 18, wiec zakladajac, ze nie wszyscy sie zgodza moze zaprosic wszystkich???

Może mistrza ligi basketballmonster? :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mistrza ligi basketballmonster? :smile:

Hehe, chetnie bym zagral, ale to sie nijak nie kwalifikuje jako liga krajowa ;-)

Wiem! Mianuje sie organizatorem i przydziele sobie dzika karte! ;-)

 

A powazniej, zna ktos jeszcze jakies inne ligi?

I pytanie brzmi czy skupiac sie na ligach roto czy jednak siegac do ludzi z innych formatow?

Bo w zaleznosci od wyboru kandydatow by ubylo lub przybylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare postow wyzej jest przeciez lista innych lig...

ale nie są to tylko ligi roto, poza tym czy są to wszystkie ligi w polsce?

 

poza tym nie wiem czy tylko brac pod uwage ligi roto.

Jak ktos wymiata w innym formacie moze warto go wprowadzic na wlasciwa sciezke? ;-)

ktoś taki niech najpierw się sprawdzi w drzewku, bo przecież wymiatanie w innych formatach niekoniecznie przekłada się na bycie bardzo dobrym w roto.

 

 

Dobra to przejdzmy na szczegoly, konkretnie kogo byscie zaprosili?

mistrzów z lig roto. jeśli będzie ich więcej niż 15, to przyjrzeć się dokładniej ligom i odrzucić te słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemawia do mnie koncept Ligi Mistrzów obejmujący samych mistrzów różnych lig. Nie sądzę jednak, byśmy musieli się przejmować problemem niezaproszenia jakichś nieznanych specjalistów z nieznanych lig.

Co do wyboru odpowiednich kandydatów, to wg mnie pierwszeństwo powinny mieć ligi: 1. roto, 2. z draftem aukcyjnym, 3. funkcjonujące dłużej niż rok i działające nadal. Fantasy points, to gra dużo prostsza, a draft wężykiem, to jednak zupełnie inna jakość, dająca dużo mniej możliwości wyjęcia wartościowego gracza, a co za tym idzie pokazania własnych umiejętności, niezależnych od miejsca w wężyku.

 

Ustalenia powinny się oczywiście toczyć tu, bo: 1. od nas ma być 9 graczy, 2. to my zapraszamy i 3. to na naszych zasadach gra się będzie odbywać.

 

Krótki przegląd lig prowadzi do wniosku, że:

1. wilq podaje, że LE może się rozpaść (?), co biorąc pod uwagę, że mają załatwione forum jakimś Finem-spamerem i zero aktualnych wpisów, nie jest nieprawdopodobne

2. basket.pun.pl - grają na FP i draftują wężykiem

3. liga http://fbtl.blox.pl - draft wężykiem (liga pierwsza i druga, niższeg rzędu)

4. http://www.dfnbapl.pun.pl/ - dynastia (czyli draft jednorazowy) i mocne oparcie o salary cap, co nijak nie pasuje do corocznego draftu aukcyjnego

5. nba forum pl - http://www.nbaforum....asketball-yahoo - forum wygląda na padnięte i chyba w ogóle nie kontynuowało ligi w tym roku, w każdym razie link prowadzi do lat wcześniejszych.

 

Innymi słowy jesteśmy my x 9, sznurówka x 3, FB Best x 1, i liga Twittera (choć nie wiem, czy chłopaki nadążą z draftem na żywo, bo mają na początkowe picki np. 5 godzin ;]) x 2 - idealnie piętnaście. Można przy tym wymienić drugą ligę z Twittera na jakąś inną, np. Ligę Ekspertów, gdyby się nie rozpadła.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak wysłać zaproszenia do mistrzów w innej formule, ale wybieranej aukcją?

Do głowy mi przychodzi na tą chwilę aukcyjne FB#1 w dziale West (mistrz Rafalsuper), aukcyjne h2h na sznurówce (ale tu mistrzem był Dig, triumfator 1 ligi), a zwłaszcza liga roto organizowana bodaj przez usera LTM (gość wygrał 2 razy z rzędu!)

Klient wysyła zaproszenia do ligi mailem, grałem 2 sezony z nim. Liga 19-drużynowa. Zapewne ktoś wie, o kim mówię.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś taki niech najpierw się sprawdzi w drzewku, bo przecież wymiatanie w innych formatach niekoniecznie przekłada się na bycie bardzo dobrym w roto.

Sluszna uwaga.

 

 

Co do wyboru odpowiednich kandydatów, to wg mnie pierwszeństwo powinny mieć ligi: 1. roto, 2. z draftem aukcyjnym, 3. funkcjonujące dłużej niż rok i działające nadal.

To ma dla mnie sens, wiec... moglbys sie zajac organizacja?

Byles komiszem i jako mistrz III N bys gral w tej lidze...

 

Innymi słowy jesteśmy my x 9, sznurówka x 3, FB Best x 1, i liga Twittera (choć nie wiem, czy chłopaki nadążą z draftem na żywo, bo mają na początkowe picki np. 5 godzin ;]) x 2 - idealnie piętnaście. Można przy tym wymienić drugą ligę z Twittera na jakąś inną, np. Ligę Ekspertów, gdyby się nie rozpadła.

Watpie, ze wszyscy sie zgodza na gre, wiec uzupelnienia sie pewnie przydadza.

A ewentualny rozpad LE nie przeszkadza w zaproszeniu tegorocznego mistrza.

 

A gdyby tak wysłać zaproszenia do mistrzów w innej formule, ale wybieranej aukcją?

Do głowy mi przychodzi na tą chwilę aukcyjne FB#1 w dziale West (mistrz Rafalsuper), aukcyjne h2h na sznurówce (ale tu mistrzem był Dig, triumfator 1 ligi), a zwłaszcza liga roto organizowana bodaj przez usera LTM (gość wygrał 2 razy z rzędu!)

Zaproszenia mozna wyslac, ale do samych rozgrywek. Zgadzam sie z lorakiem, ze najpierw trzeba sie sprawdzic w formule roto, a dopiero pozniej myslec o LM. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma dla mnie sens, wiec... moglbys sie zajac organizacja?

Byles komiszem i jako mistrz III N bys gral w tej lidze...

Czuję się mianowany ;] Myślę, że warto jak najszybciej ustalić potencjalny skład i rozesłać zaproszenia, bo póki trwają playoffy, to jest szansa, że ktoś tu jeszcze zagląda ;] Choć może powinniśmy czekać do września z zapraszaniem kandydatów, bo może część osób ma teraz tak dość fantasy, że odmówi, a potem będzie żałować? ;] Choć mi akurat tegoroczne sukcesy dały tylko dodatkowego kopa.

 

 

Watpie, ze wszyscy sie zgodza na gre, wiec uzupelnienia sie pewnie przydadza.

A ewentualny rozpad LE nie przeszkadza w zaproszeniu tegorocznego mistrza.

Rozpad ligi jest pewnym przeciwwskazaniem wg mnie, choć rzeczywiście niezbyt istotnym. To zhakowane forum, to rzeczywiście forum LE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się mianowany ;]

Sam sie mianowales wychodzac z inicjatywa ;-) Ale to bardziej na zasadzie "ktos sie tym musi zajac bo samo sie nie zrobi", a nie mianowania. Choc jakby co to pomoge bo pomysl ma intrygujacy potencjal.

 

Swoja droga, sklad tej ligi moze byc co roku zupelnie inny, wiec... kto mialby to regularnie organizowac?

 

Myślę, że warto jak najszybciej ustalić potencjalny skład i rozesłać zaproszenia, bo póki trwają playoffy, to jest szansa, że ktoś tu jeszcze zagląda ;] Choć może powinniśmy czekać do września z zapraszaniem kandydatów, bo może część osób ma teraz tak dość fantasy, że odmówi, a potem będzie żałować? ;] Choć mi akurat tegoroczne sukcesy dały tylko dodatkowego kopa.

To zalezy od Ciebie, ale czemu masz wybierac miedzy tymi opcjami?

Wyslij zaproszenia i teraz i we wrzesniu [wtedy zbierajac potwierdzenia plus naciskajac na odmawiajacych] ;-)

Przy czym dobrze by bylo bys w kazdym zaproszeniu wyjasnil idee ligi. Moze tez trzeba zalozyc tu nowy watek? Choc moze najpierw potrzebna jest sonda bo jak liga nie powstanie z braku chetnych to szkoda zachodu.

 

Rozpad ligi jest pewnym przeciwwskazaniem wg mnie, choć rzeczywiście niezbyt istotnym. To zhakowane forum, to rzeczywiście forum LE?

Nie wiem, pytaj Slawka o szczegoly i przy okazji do niego slij zaproszenie bo wygral ta lige ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.