Skocz do zawartości

Indiana Pacers 2013/14


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam sporo Pacers w tym sezonie i Mahinmi w ataku jest na półce naszego człowieka Kendricka P. Nie łapie piłek, nie trafia lay upów i dużo fauluje. Powiedzieć, że Pacers grają z nim w ataku 4 na 5 to mało, bo jakby grali 4 na 5 bez Mahinmiego, to ten by przynajmniej nie przeszkadzał. Jakby stworzyć statystykę TO:FGM, to bez sprawdzania Mahinmi dystansuje wszystkich z tych co grają regularne minuty. Póki co na jego 1 celny rzut z gry przypada 1,33 straty. Znajdzcie kogoś lepszego.

eee? yyy?

 

A ja właśnie chciałem pisać, że Mahinmi ma po cichu bardzo istotną wartość dla Pacers, bo z Hibbertem na ławce mogą zachować swoją tożsamość, a sam Mahinmi to co najmniej dobry obrońca, w ataku ze skutecznością może faktycznie nie najlepiej, ale sam arsenał ruchów ma nawet większy od Hibberta - przez co zauważ że relatywnie często jest na FT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Indianę się fajnie ogląda, a Mahinmi jest niezły jako rezerwowy interior defender, ale w ataku robi 38% FG i 26% jego akcji kończy się stratą. Stephenson miałby średnio co najmniej jedną asystę więcej, gdyby grał picki np z Robinem Lopezem zamiast niego.

 

E: @up Toż przecież nie czepiam się jego obrony, tylko Perkins-like wpływu na atak. To że wymusza FTs jest jego jedyną zaletą. Hibbert ma tylko kilka ruchów w ataku, ale wszystkie dobrze opanowane + niezłe midrange.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontekst też się liczy. Hibbert gra na placu ze s5, a Mahinmi dzieli często minuty z Orlando Johnsonem, Salomonem Hillem i Donaldem Sloanem. Defensywnie jest za to mocno niedoceniany, ponieważ z nim na parkiecie Indiana ma praktycznie taki sam DRTG jak z Hibbertem - a tutaj też przecież działa "kontekst".

 

W ogóle Pacers jeśli mają przegrać jakiś mecz w najbliższym czasie to przegrają go przez ławkę. To co wyprawia się w ataku, kiedy grają rezerwy to jest okropne dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontekst też się liczy. Hibbert gra na placu ze s5, a Mahinmi dzieli często minuty z Orlando Johnsonem, Salomonem Hillem i Donaldem Sloanem. Defensywnie jest za to mocno niedoceniany, ponieważ z nim na parkiecie Indiana ma praktycznie taki sam DRTG jak z Hibbertem - a tutaj też przecież działa "kontekst".

 

W ogóle Pacers jeśli mają przegrać jakiś mecz w najbliższym czasie to przegrają go przez ławkę. To co wyprawia się w ataku, kiedy grają rezerwy to jest okropne dno.

Kontekst nie ma nic do rzeczy w kwestii łapania łatwych piłek, robienia kroków czy fauli w ataku. Mahinmi gra dużo minut z Lancem, który próbuje go uruchomić po pickach, ale Mahinmi sprawia wrażenie, że nie bardzo wie o co chodzi, nie łapie kątów do podań, nie rolluje w odpowiednim tempie albo wreszcie jest blokowany pod koszem.

 

Mahinmi ma najgorszy +/- w zespole, a więc trudno powiedzieć, żeby to on źle wyglądał przez kogoś w ataku, raczej to on sprawia, że CJ Watson, Orlando Johnson bądź Salomon Hill wyglądają jeszcze gorzej.

 

E: W ogóle to czego Pacers potrzebują w ataku, to dobry atletyczny screen&roller, energy guy w typie Jordana Hilla. Na chwilę obecną nie widzę niestety żadnej realnej opcji na trejd.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że coś musi być w tym, że Pacers odpuścili już dwóch w podobnym typie graczy - PsychoT i Plumlee, a skoncentrowali swoją uwagę na Scoli. To koszykarze są potrzebni w PO, a nie skoczne małpki, które walą się pięścią w klatę,

 

Poza tym tacy atletyczni rollerzy na pickach + glue/energy guy'e są zawsze materiałem na największe przepłacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rzucę coś co może być powodem do nie lada dyskusji, ale to w sumie dobrze. Ściągnięcie Amare w last year contract mogłoby im się opłacić. Coś jak inwestycja Miami w Beasleya. Chodzi mi oczywiście o ruch w trakcie lata.

787939471.gif?1373109489

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amare nic nie gra i nie jest warty nawet miliona za rok, a co dopiero przygarnąć jego suty kontrakt :grin:

Jak dobrze że dzięki nowemu CBA będzie coraz mniej takich przypadków.

Zeszły sezon jak grał z ławki miał bardzo dobry. Nawet jak pamiętam ładnie bronił jak na siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszły sezon jak grał z ławki miał bardzo dobry. Nawet jak pamiętam ładnie bronił jak na siebie.

Z tą obroną to już nie przesadzaj.

 

No rok temu grał dobrze, w tym roku już nie gra dobrze.

 

dh12

 

Pacers mają na tyle dobrą obronę, że strata Mahinmiego kosztem jakiegoś przyzwoitego obrońcy, energizera poprawiającego atak, wyszłaby im tylko na plus. Tak se myślę, że jeśli Cavs będą grali jak grają, to może w lutym zechcą sprawdzić co mogą dostać za Varejao. Może nie ma atletyzmu, ale energię i hustle dostarcza. Pod warunkiem, że w tym roku postanowi się nie połamać.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moze coś o Pacers napiszę:

To był mój typ przed sezonem na mistrza w tym sezonie, w finale mieliby się spotkać ze Spurs.

https://twitter.com/Damiansport1/status/395175974460854273

Nadal aktualne.

Tutaj więcej moich typów: https://twitter.com/favorites trzeba się cofnąć do 29/30 października.

Ten typ na razie brzmi perfekcyjnie co? :) ale to było oczywiste.: https://twitter.com/Damiansport1/status/395177035946946560

Co do Pacers, nie widzę możliwości, żeby nie wygrali tytułu w tym roku w NORMALNYCH warunkach.

co znaczy w normalnych? 1.w PO będą zdrowi, 2. Nie zostaną oszukani.

Są po prostu najbardziej kompletnym zespołem. Najlepszy defensywny froncourt, świetny trener, świetna ławka (Scola genialny transfer, Watson - jeden z lepszych backupów w lidze). Uwielbiam ten zespół. Zero gwiazdorzenia, tylko walka i jeszcze raz walka na parkiecie. Ah.

Jedyny słaby punkt Pacers to może backcourt - Jakby mieli takiego Afflalo zamiast Stephensona...Hill się ogarnie, o to nie ma co się raczej martwić.

Edytowane przez Damiansport1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było bardzo budujące zwycięstwo, bo nie pamiętam takich Pacers, którzy w starciu z podobnej klasy rywalem potrafiliby wyjść z takiego gówna w jakim byli w 1 połowie. Takie odbijanie się od dna cec***e tylko mistrzowskie teamy i Pacers mentalnie są już na właściwej półce.

 

Swoją drogą Miami w 1q i Pacers w 3q to przepiękny showcase dwóch różnych defensyw, a George jest pierwszym zawodnikiem od 3 lat, który zmęczył fizycznie Lebrona. Wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lance Stephenson jest jednocześnie królem, klaunem, maskotką, DJem, gladiatorem i idolem Fieldhouse.

 

Jego "pościg" za triple double dzisiaj to creme de la creme sezonu Pacers. Atmosfera na ławce i brotherhood - czuć rękę Larry Birda.

 

 

Jeśli Danny Granger będzie pełnił rolę 3&D z ławki to podpisuje się pod tym każda kończyną, boje się tylko o jego ego - w końcu nie raz wspominał że Pacers byli (i są) "jego" teamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pacers są w wyścigu po Bynuma :) nie wiem, ile może im dać poprawy na boisku (i czy w ogóle może coś poprawić), bo Mahinmi jest dużo mobilniejszy, ale na moje to byłby to ruch na zasadzie "bierzemy go, żebyście wy go nie mieli". I byłoby dobrze, kawasu w contenderze nie powinien robić jak by już się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.