Skocz do zawartości

lato spurs 2013 - szukamy paliwa... bo jedziemy na oparach


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

De Colo SG? Diaw SF?

też mnie to zastanawia

SG DeColo raczej tak bo tworzą z niego kalkę Manu a przecież PG jest 3 lepszych w składzie natomiast SG Green pójdzie czasem na SF

SF (Diaw?) wstawiłem z braku laku bo nawet w finałach Diaw gonił za nominalnym "jeszcze" SF LBJ więc takie wstawki chyba będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie złożyli mu qualifying offer [czas na to mieli do 30 czerwca jeśli się nie mylę] to koleś był UFA od początku lipca

skoro nie złożyli qualifying offer to widocznie stwierdzili że nie jest dla nich warty nawet tego przez ten rok [czyli jakieś 1.2 mln dolarów], bo, jak się okazało, za tyle mogli by go mieć

 

nie wiem za bardzo po co podciągasz to pod jakieś uprzejmości i jeszcze ta lojalność o której wspominasz to w ogóle beka

oj czepiasz się

nie jestem w Zarządzie spurs jak my wszyscy więc piszemy przecież na podstawie źródeł zza oceanu, oświadczeń klubów, zawodników, dziennikarzy i dyskusji na tamtejszych forach. Sam tego przecież nie wymyśliłem jedynie dodajemy swój komentarz

 

dla mnie z Nealem jest taka właśnie mega dziwna sprawa

 

1) po dobrych finałach gdzie wykazał się psychiczną twardością bo robił swoje i nie pękał a pokazał talenty za 3 myślałem że znajdzie szybko pracę

2) wśród fanów spurs był dziwny rollercoster z nim a przecież ma marginalną rolę w zespole :

 

a) odchodzi bo będzie za drogi

B) podpisano wszystkich FA spurs więc zostaje

c) odchodzi ale przez snt więc kogoś weźmiemy w zamian

d) zostaje na pewno

e) odchodzi za darmo bez wymiany nawet za pick 2nd R

 

niespotykana u spurs taka dziwna huśtawka w ogóle a co dopiero u 7-9 gracza w rotacji najwyżej sprawia że się dziwię. w innych przypadkach tematy rozwiązano bardzo szybko..zobacz jak z FA zdjęto szybko Tiago i Manu. A tu brak mi takiego prostego Neal dziękujemy szukaj pracy...zamiast tego mamy dziwne akcje i to u gracza marginalnego

 

 

z QO nie masz racji!!!

 

jak dla mnie Gary oczywiście wterminie dostał QO ale spurs obecnie ją wycofali (withdraw) stąd ta "grzeczność"

 

hen the Spurs signed Marco Belinelli to a two-year deal, the writing was on the wall for Gary Neal's future in San Antonio.

Still, Neal is a restricted free agent, meaning the Spurs have the opportunity to match any offer made to him. Except the market has been quiet on Neal, mostly because teams were afraid to offer him only to have the Spurs match, forcing a sign-and-trade.

So as a result, according to multiple reports, the Spurs will withdraw their $1.1 million qualifying offer from Neal, thereby making him an unrestricted free agent.

Now the Spurs have no ties to Neal, as before, if he didn't get an offer from anywhere he'd be guaranteed one more year with the Spurs at $1.1 million. Since the Spurs have pretty clearly already moved on with Belinelli, they're completely severing their ties with Neal.

 

kuźwa jest powód do czepiania???????

 

nie wiem co macie z tą lojalnością.....ja po prostu doceniam graczy którzy nie robią czegoś takiego jak Blatche gdzie wcześniej w Wizz zarobił kupę kasy a w podzięce za to ale i amnestię postąpił tak: dajcie mi jak najmniej aby Wizz dalej mi buliło jak najwięcej... celowe działanie na szkodę poprzedniego klubu w sytuacji gdzie to wolny rynek powinien wycenić jego nową (starą) kasę. Ktoś nawet zgrabnie wyliczył, że sam gracz na tym ciut finansowo stracił bo nie zawsze przy amnestii suma kontraktów się zgadza w 100%. Sprawa Allena jakby go nie bronić też jest dla mnie IMO co najmniej dyskusyjna. Pop wypromował Neala z dopy więc stąd przynajmniej ja oczekuję, że wybierze Bux za większe pieniądze niż Heat za minimum aby dopi*****ić Spurs. O TO MI CHODZI aby pilnując swojego biznesu zrobił najlepiej dla siebie a nie tracąc coś równocześnie karał stary team

 

OK????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem odpiszę, ale w takiim razie wychodzi na to że Neal sam się wyc***ał nie podpisując QA / nie otrzymując żadnej innej propozycji, tak?

myślałem, że jak się oferuje zawodnikowi QA to w momencie, gdy nie dostanie on innych propozycji, kontrakt jest automatycznie przedłużany o tą QA właśnie, a tu okazuje się że można czekać na inne oferty, nie podpisywać, a potem szukać pracy w panatinaikosach i olimipakosach : )

 

ciekawy case, proszę szpeców od CBA o zabranie głosu : )

 

co do blatche to nie masz racji, przy amnestii koleś jest niejako zmuszony przyjąć najwyższą ofertę od drużyny under - salary [ pod warunkiem oczywiście że któraś z takich cokolwiek mu zaoferuje ]

a jak żadna z takich nic nie zaoferowała, to potem mógł już chyba iść gdzie chciał i za ile chciał, ale to wiadomo że kokosy nie będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem odpiszę, ale w takiim razie wychodzi na to że Neal sam się wyc***ał nie podpisując QA / nie otrzymując żadnej innej propozycji, tak?

myślałem, że jak się oferuje zawodnikowi QA to w momencie, gdy nie dostanie on innych propozycji, kontrakt jest automatycznie przedłużany o tą QA właśnie, a tu okazuje się że można czekać na inne oferty, nie podpisywać, a potem szukać pracy w panatinaikosach i olimipakosach : )

 

ciekawy case, proszę szpeców od CBA o zabranie głosu : )

 

co do blatche to nie masz racji, przy amnestii koleś jest niejako zmuszony przyjąć najwyższą ofertę od drużyny under - salary [ pod warunkiem oczywiście że któraś z takich cokolwiek mu zaoferuje ]

a jak żadna z takich nic nie zaoferowała, to potem mógł już chyba iść gdzie chciał i za ile chciał, ale to wiadomo że kokosy nie będą

wiem o ekipach under the cap. Ale wypłynęły właśnie te rewelacje o tym, jak komentował (czysta głupota że upublicznił to na jakimś wpisie) że pójdzie za jak najmniejszą kwotę. Podpisał z Brro Nets więc od razu przyjął minimum a po kwotowaniu tych under następuje także kwotowanie tych over salary więc jakby bardziej poczekał na pewno dostałby coś wyżej niż to co od Ruska.

 

Jego prawo ale przy okazji wykazał się skrajną złośliwością co do poprzedniego pracodawcy u którego od początku kariery 2005 roku zarobił te 28.700.000$.

 

komentował to chyba także w NY Daily news trochę wyśmiewając Wizz a tego się nie robi......

 

The Brooklyn Nets reached a verbal agreement Monday evening with Andray Blatche on a one-year, $1.4 million contract for next season. Why so little? Well, they have the Washington Wizards to thank.

Thanks to a complicated salary formula first uncovered by Nets Daily, Blatche will actually make the Wizards pay more than simply the difference between his current salary and the $7.8 million he would have made with the Wizards if they didn't use the amnesty clause to release him. The less Blatche made on his new contract with the Nets, the more the Wizards would have to pay him. This was something Blatche knew well, as he told the New York Daily News in March.

In the end, Blatche followed through on his "threat."

 

i jeszcze jedno!

 

ten zapis o kwotowaniu przez ekipy under salary który miał w CBA pełnić rolę wyrównywania szans biedniejszych w stosunku do budowanych Dream Teamów z podatkami od luksusu JEST MARTWY bo Gwiazdorzy nagminnie łamią go oświadczeniem, ze nie pójdą grać do słabszego klubu i że te kluby kwotując wyrzucą pieniądz w błoto.....może i jest to prawo "Gwiazd" ale łamie to założenia ogólne

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blatche został zaamnestiowany, więc się mści, grał tam od początku kariery i dają mu kopa w dupę przy wykorzystaniu CBA to się wkurwił i im odpłaca mimo, że traci miliony. Jak dla mnie chociaż jeden gracz w NBA pokazuje, że nie tylko hajs sie musi zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rappar

 

Ale o czym ty mówisz - przecież on dostaje taką kasę jak miał kontrakt w Wizards i tylko podział jest taki że Nets mu płacą 1,4 a resztę Washington. Jakby mu ktoś więcej to co najwyżej Wizards by mu mniej płacili. Więc to akurat przykład złośliwości a nie jakiegoś altruizmu bo hajs zgadza się co do centa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to nie miliony tylko realnie prawie milion (chyba ze ktos by na niego wydal full mle 5mln to wtedy praaawie 2mln by tracil. Tylko ze kto by mu tyle dal?

Po 2 to Wizz zrobili mu przusluge bo koles dostanie o banke wiecej niz gdyby gral w wizz . A w tam raz ze nie dostawalby minut a dwa ze ostatnio coraz czesciej kibice go gwizdali.

Dostal szanse odbudowania kariery w nowym otoczeniu z carte blanche (blache.???) i na dodatek za wieksze pieniadze.

Tez powod zeby sie mscic.

Co by bylo jakby go posadzili na koncu lawki? Powystrzelalby.?

 

- - - Updated - - -

 

Blatch dostaje wiecej

Bezczelnie zacytuje:

 

BLATCHE WIZ SALARY: $7,794,921

 

OFFSET AMOUNT: $1.4 million - $788,872 (minimum salary for 1-year veteran) / 2 = $305,564

 

TED LEONSIS OWES BLATCHE...: $7,489,357

 

All in all, Blatche makes just under $8.9 million total.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ze strony zawodnika zamiast głupich komentarzy pod adresem Wizz tym bardziej powinno być: DZIĘKUJĘ

 

 

rozumiem, że amnestia to nie jest miła sprawa ale jednak kasę dostaję więc takie teksty jak on wypalił powinien ograniczyć do minimum

 

nie zmienia to faktu, ze tak jak wspomniałem pewne reguły NBA nie są do końca przestrzegane. Licytacji tych słabszych ekip jest mało bo gracze od razu blokują słabsze kluby, przykład Nets i AK47 też jest wątpliwy, pod względem sportowym średnio wygląda wymiana z Celts a jak Raps wyciągną #1 uwierzę w podgrzewane kuleczki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz, gdyby sytuacja dotyczyła Spurs, pisałbyś prawdopodobnie w stosunku do Blatche'a: "Spurs dali mu ostatnią szansę na pozostanie w tej lidze, a ten za nią odwdzięczył się niską umową (bo i tak zarobi prawie tyle samo) znając sytuację kontraktową i widząc budujący się mocny zespół, dał szansę na dodatkowe wzmocnienia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rappar

 

Ale o czym ty mówisz - przecież on dostaje taką kasę jak miał kontrakt w Wizards i tylko podział jest taki że Nets mu płacą 1,4 a resztę Washington. Jakby mu ktoś więcej to co najwyżej Wizards by mu mniej płacili. Więc to akurat przykład złośliwości a nie jakiegoś altruizmu bo hajs zgadza się co do centa

Właśnie było wyliczenie, że mogłby do 2 mln więcej zarabiać zależnie od tego jaki kontrakt by był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie było wyliczenie, że mogłby do 2 mln więcej zarabiać zależnie od tego jaki kontrakt by był.

Jakby dostal 5 baniek. Znasz zespol ktory by mu tyle dal?

Realnie moglby zarobic kolo miliona wiecej niz dostanie.

Ale gdyby nie amnestia zarobilby kolo miliona mniej niz dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz, gdyby sytuacja dotyczyła Spurs, pisałbyś prawdopodobnie w stosunku do Blatche'a: "Spurs dali mu ostatnią szansę na pozostanie w tej lidze, a ten za nią odwdzięczył się niską umową (bo i tak zarobi prawie tyle samo) znając sytuację kontraktową i widząc budujący się mocny zespół, dał szansę na dodatkowe wzmocnienia".

zgoda i to rozumiem ale niepotrzebnie to komentował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dostal 5 baniek. Znasz zespol ktory by mu tyle dal?

Realnie moglby zarobic kolo miliona wiecej niz dostanie.

Ale gdyby nie amnestia zarobilby kolo miliona mniej niz dostanie.

Mozgov dostał 14/5, myślisz że Blatche by nie znalazł czegoś takiego? Szczególonie po ostatnim sezonie gdzie robił w 19 min 10/5/1/1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozgov dostał 14/5, myślisz że Blatche by nie znalazł czegoś takiego? Szczególonie po ostatnim sezonie gdzie robił w 19 min 10/5/1/1?

Uwielbiam argumenty wzmacniające tezę pokroju "robił 1/1". Doprawdy mega osiągnięcie, dziwię się wręcz że go do ASG nie wzięli :) Nie no kolego, Ty tak na serio? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam argumenty wzmacniające tezę pokroju "robił 1/1". Doprawdy mega osiągnięcie, dziwię się wręcz że go do ASG nie wzięli :) Nie no kolego, Ty tak na serio? :)

A czy każdy post niezgodny z czyjąś wizją musi być tu hejtowany? Co za różnica czy napisał 1/1 czy nie. Jeśli takie coś nic nie znaczy to można to zignorować, ale nie wiem po co zaśmiecać temat. Przecież nie opierał swojej tezy wyłącznie na tych 2 cyfrach więc bez sensu jest takie czepialstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.