Skocz do zawartości

Celtics 13/14 - koniec starej i początek nowej ery?


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wyguglowałem. Nic specjalnego. A już na pewno nie do tego stopnia, żeby rzucać fochowaty komentarz.

 

 

koleś na boisku wyglądał znacznie lepiej niż pokazują to jego statsy

 

a w drugiej lidze hiszpańskiej grał ostatnio w 2009 roku

 

drugi M.Gasol to to pewnie nie będzie, ale strzelę, że jeśli dostanie swoje minuty w pierwszych dwóch sezonach [ a czemu miałby nie dostać w bostonie ] to pogra w tej lidze długie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś na boisku wyglądał znacznie lepiej niż pokazują to jego statsy

 

a w drugiej lidze hiszpańskiej grał ostatnio w 2009 roku

 

drugi M.Gasol to to pewnie nie będzie, ale strzelę, że jeśli dostanie swoje minuty w pierwszych dwóch sezonach [ a czemu miałby nie dostać w bostonie ] to pogra w tej lidze długie lata

 

całkowita zgoda jeżeli chodzi o jego rozwój.

 

Warunki ma, w głowie także poukładane i nie wiem jak z poziomu nawet fotela nie mozna było go zauważyć w valenci (4 zespół ligii).

Zespół Kelatiego i F>Pietrusa - znanych w Polsce przecież!

Gość dostał tylko średnio 17 minut w zeszłym sezonie robiąc 10/5 na kosmicznym 60%FG będąc najlepszym blokującym zespołu. Nawet chyba parę lat temu zgłosił się do draftu ale go nikt nie brał pod uwagę.

 

W eurocupie dostał jeszcze 4 minuty mniej a procent mu jeszcze o 1% podskoczył......czyli patrząc na efektywność brak mu ogrania i minut minut minut na parkiecie...idealnie trafił

 

gość potrafi zrobić 14/13/4BL w 20 minut (vs murcia)

 

dziwi mnie że w lidze ma 80%FT a w pucharach 60%FT gdzie próbki ma spore

 

w PO awansował nawet do S5 ( z Saragossą w 2 meczach) i pierwszy mecz wygrali 80;42!!! (14/9) który ich chyba totalnie uśpił

bo mimo dobrej gry gościa który trzymał poziom 15/7 odpadli 1:2 (kluczowe G#2 po dogrywce) i EOStory

 

edit: i pamiętajmy że statystyki w Europie względem NBA są duzo bardziej zaniżone poprzez sam fakt liczenia, inne tempo ze strefą imniejszą ilość minut. Wieć jego gra jest jeszcze lepsza niż cyfry które ma bardzo solidne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amoku tych wszystkich wydarzeń burzących bastion Celtics 2008-13 w mgnieniu oka - bardzo mało ludzi zwróciło uwagę, że nigdy więcej nie zobaczymy Pierce'a w zielonej koszulce. Zdecydowanie największy crowd energizer i hometeam hero ostatniej dekady. Przywiązanie do klubu, lojalność i więź z kibicami - Pierce był jedyny w swoim rodzaju.

 

Nets at Celtics to będzie mecz sezonu jak dla mnie. Owacje na stojąco cały mecz?

 

- - - Updated - - -

 

- one and only

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak słabi będą Celtics. Załóżmy, że na start sezonu wróci Rondo i Sully. Wtedy będzie pełny skład. Rondo-Bradley-Green-Sully-Faverani, nie wiem w sumie nawet czy taka będzie pierwsza 5, i z ławki Bass(akurat jego pewnie gdzieś wymienią), Wallace, Brooks, Hump, Bogans Olynyk, Iverson, Melo(kogoś pewnie pominąłem). Jak myślicie, który to będzie seed? Ja stawiam na coś pomiedzy 10-12. Zależy w jakiej formie wróci Rondo i Sully.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba w ciągu max miesiąca przegrał dwa wygrane mecze technicznymi za wiszenie na obręczy. Ogólnie śmiesznawy kolo.

Dodam tylko, że oba mecze były z Clippersami. Piękne czasy, gdy Al Harrington był GTG Knicks.

 

[video=youtube_share;_CHDczwvVQQ]http-~~-//youtu.be/_CHDczwvVQQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drugim przypadku chyba rzeczywiscie odezwaly sie w nim geny odleglych przodkow, ale w pierwszym nie jestem pewien czy zasluzyl na T. Nr 12 byl pod nim i chyba chcial uniknac niebezpiecznego ladowania (co z reszta chyba probuje tlumaczyc wscieklemu wasaczowi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj wyemitowany zostanie program poświęcony Reggiemu Lewisowi - myślę,że to będzie coś wyjątkowego.Już sam fragment o 4 blokach zrobionych w jednej akcji na Jordanie zapowiada się świetnie :) Mija właśnie 20 lat od jego tragicznej śmierci RIP Reggiego......

 

http://www.csnne.com/page/remember-reggie-life-and-death-reggie-lewis

 

Nie wiem czy będzie można go obejrzeć bez problemu,ale na bank na torrentach pojawi się szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doc Rivers returned to the TD Garden on Wednesday and admitted the Boston Celtics' trade of Kendrick Perkins for Jeff Green in 2011 was a mistake -- one that hurt Kevin Garnett.

 

“I think so,” reflected Rivers, “because we needed the toughness. The one thing we did by losing Perk was we removed Kevin’s protector. I didn’t think it was a coincidence that, after Perk left, that Kevin got into all those little flicks with the other teams. Perk deflected all that.”

Perkins reached the 2012 NBA Finals with the Oklahoma City Thunder.

Green performed well in last season's playoffs after a sporadic regular season.

 

Via Justin Barrasso/WEEI

 

 

Obalamy kolejny mit

Chyba, że coach ogólnie szanowany na forum nie wie co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak słabi będą Celtics. Załóżmy, że na start sezonu wróci Rondo i Sully. Jak myślicie, który to będzie seed? Ja stawiam na coś pomiedzy 10-12. Zależy w jakiej formie wróci Rondo i Sully.

Nie byłbym takim optymistą co do powrotu Rondo, stawiam na miejsce 12. Gorsi na bank wg mnie będą tylko philla orl i charlotte. No chyba, że wszyscy byliby zdrowi od początku do końca sezonu to wtedy mogliby się pobić z takimi raptors czy bucks o 10. miejsce. Szału nie będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą stratą dla drużyny według mnie był KG, później Doc. Teraz mają młody skład i mimo wszystko szanse na PO.Swoją drogą Rondo ma grać od początku sezonu no i ciekaw jestem jak będzie wyglądać Bradley-Rondo-Green. Może Rondo będzie kreował grę bardziej dynamicznie ? Zobaczymy. Po cichu liczę na to że zawitają w playoff ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka o PO w Bostonie może przynieść więcej złego niż pożytku. Koniec końców i tak się nie dostaną, a "wywalczą" najgorsze miejsce w tej lidze 9-10 w losowaniu małe szanse, fa też to nie przysporzy.

 

Najbardziej pozytywny ze scenariuszy jaki widzę to Sully zostaje w C's i łagodnie kończy sprawy ze swoją ex i skupia się na grze w RS. Rondo odpoczywa do grudnia, a w tym czasie ogrywamy Olynyka, Sullego, Avery dostaje spore minuty, uzupełnione znaczącymi minutami Greena ile wykręcą W tyle wykręcą. Ważniejsze żeby poczuli odpowiedzialność, potem jakiś wysoki pick 3-5 po 1szą opcję ofensywną i podkupywanie wysokiego na FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten świat!!!

 

 

tak sam siebie zaskoczyłem z tym Bostonem ale czytając o Celtach wyżej ....chyba wielu tak ma! o kims po prostu zapomniałem.....

 

1) Po pierwsze po odejściu trójki podstawowych graczy i coacha pomyslałem, czy dyskusje o PO oparte na Rondo+Green+Bradley są wogóle warte czytania? czy nie powinienem wzmocnic tezy o tym, ze nie powalczą o PO ...ba nawet wtrącić kwestie Orlando Magic które moze być wyżej?

 

Wziąłem kilka oddechów i sobie przypomniałem.....

zaraz zaraz ale czy tak za darmo goście odeszli? No nie!!!

 

2) Przyznam, ze ani nie jestem fanem graczy o których za chwilę ( nowe nabytki) ale także mimo ze doceniam u wspomnianych weteranów poziom gry gdy się zepnęli na POffs to poprzez wiek i zmęczenie materiału w RS ( kontekst ciągłości i intensywności 82 gier) wcale ta gra tak bajecznie nie wyglądała...ot taka ekipa na przetrzymanie RS i szykowaniu się na kwiecien....

w tym roku zapewne byłoby jeszcze trudniej o ile nie gorzej ( pisząc wprost)

 

3) nowe nabytki a jakość tych co odeszli

 

Mam swiadomość kim dla NBA jest Kevin daj mi chrupka Garnett cz Paul Truth Pierce ale ostatnie 2 sezony w Celtach to dla jednego gra nie na swojej pozycji i nieregularnie tylko 60 i 68 meczów w RS gdzie po raz pierwszy w Celtach w FG zszedł poniżej 50%FG! - a pamietajmy o tym, ze w PO nigdy w Celtach powyżej 50%FG nigdy nie zagrał nawet)! a dla drugiego nieregularne także w RS 61 i 77 gier na odpowiednio 44% i 43,6%FG - (staty zaawansowane oczywiście lepsze) - jednakże w PO szokująco był dużo gorszy bo 36,8 i 38,6%FG - ciągnąc niby Celtów ofensywnie ale także czasem (coraz częściej) i w dół ( aż 5,3 strat w ostatnie lato mając do tego problemy z faulami 3,5per) co laurki im nie robi! Pomijam Terrego który nie jest legendą dla Celtów ale który też coraz bardziej był nierówny i którego minuty zostaną raczej łatwiej rozdane może i z pozytkiem.

 

Wracając do mojej mysli głównej dlaczego w rozważaniach pomijane sa nazwiska graczy którzy przyszli w zamian? Rozumiem, ze Kris Humphries czy G-Force nigdy nawet nie ocierają się o wielkość tych Dwóch Panów I SĄ DUŻO SŁABSI NAWET W TYCH ELEMENTACH KTÓRE BYŁY SŁABOŚCIĄ GWIAZD ale pisząc w kontekście tylko wyłącznie nudnej walki w RS dają jakieś uzupełnienie (jeden pewnie w zbiórkach a drugi może jeszcze coś w D) a są jednak ciut młodsi - pierwszy 28 lat a drugi 31 lat. Ze zdrowiem jest gorzej ale może w środowisku Celtów w tym sezonie ( nie zmienia to faktu, ze za taki pakiet Boston dostał szrot ale tu przypomnę, że otrzymano także 3 wybory w pierwszej rundzie 2014, 2016 i 2018 draftu z prawem zamiany 2017 oraz exp. z PP do wydania na FA!!! ) gdzie wyjątkowo bez presji zagra cały zespół coś pokażą?

 

Najlepsze jest to, ze jak Ruskowi znudzi się Broo i po fali wydawania spadną Nets na dno to te picki późniejsze będą naprawdę CZYMŚ... Wtedy może się okazać, jak jednostronny był to deal ale w drugą stronę.

 

Nie robię z nich niewiadomo kogo tylko dlaczego o nich totalnie zapominacie? To takie solidne walczaki na RS właśnie! Tym bardziej, że dodatkiem będzie jeszcze z trejdu Marshon Brooks (who? na razie a PO praktycznie poza rotacją!!!) rookie i Claver Faverani.

 

5) Pomijanie ich jest też ważne w innym kontekście..... bo może być fatalnie jak trener źle ich zestawi na parkiecie....

 

Skupiając się na pewnym dość istotnym elemencie gry w kosza jakim jest rzut połączenie Rondo Brooksa Krisa G-fORCE robi niezły zestaw rzucających...... to problem widoczny ale nieusprawiedliwiający tych co całkowicie pomijaja ich obecność w składzie ( no chyba że jest jakiś wykup o którym nic nie wiem).....

 

może być przecież fun.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce ale tradycja zobowiązuje chociażby do udawania dumy.

Dodatkowo zazdrosni gracze chcący jednak wykręcać swoje cyferki za lepszym chlebem moga ciut inaczej spojrzeć na polecenie GM.

nowy trener rozpoczynający pracę w NBA też zapewne może chcieć uniknąć blamażu którym potem jego gęba będzie wycierana a gwarancji (jak pokazuje historia) na pick top 2 nie ma nawet przy słabym RS.

tankowanie owszem - tym bardziej, ze mój post nie przeczy temu a opisuje cos innego ale to nie takie proste w klubie z ambicjami wiekszymi niz przeciętna Ligii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.