Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2013/14


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

jesli juz to wole wigginsa

oczywiscie piszemy czysto hipotetycznie ale gdyby juz doszlo do takiego zrzadzenia losu

to wole wigginsa

to bedzie tak jak z durantem i odenem

wiemy jak jest z wysokimi, nie sa niezbedni do wygrania mistrzostwa. duzo lepiej sklad pozniej uzupelnic jakims wysokim, niz wokol niego budowac team.wiggins to grajek, ktory pojawia sie w lidze raz na 5 lat, cos jak lebron czy durant i z miejsca robi 15-20ppg

 

przyznaje sie bez bicia, ze nie widzialem w akcji tego wysokiego kansas, ale potrzeba bedzie wiecej czasu by go ograc, pamietam co bylo z bynumem, widzimy co jest z takim davisem.

 

ciekawy sezon!

 

cloud mowisz i masz, farmar wypada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badboys2

 

przecież 2-way big man to podstawa

 

co było z Odenem to że Blazers napakowali na niego za dużo mięśnia i się połamał

 

Embiid jest inny - znacznie bliżej mu pod względem atletycznym do Hakeema niż Shaqa, a póki co uczy się w tempie atomowym

 

Davis przecież już w drugim sezonie wymiata.Bynum? Przychodził jako surowy 17-latek, a już w trzecim sezonie był jednym z najlepszych centrów.

 

Przy okazji Wiggins to nie jest następny LeBron czy Durant. Ja bym mu raczej przewidywał karierę w stylu Paula George, bo to świetny atleta i obrońca, ale póki co ani nie ma tak dobrze rozwiniętej gry ofensywnej, ani - i to przede wszystkim - nie wygląda mentalnie na gracza tego kalibru.

 

Chociaż, tak ogólnie - nie będę wybrzydzał. Byłoby super, gdybyśmy trafili na któregokolwiek z nich... albo Parkera.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ze tak się wyraze panowie - zluzujmy gacie. Za nami raptem 30 spotkan - czyli nieco ponad 1/3 sezonu. Ja wiem, ze teraz średnio raz w tygodniu wypada nam grajek na miesiąc, ale mimo wszystko dojść "czolowke" wschodu, czy zachodu będzie cholernie ciężko. Raczej nastawiałbym się na obserwacje graczy, którzy mogą isc z nr miedzy 7 a 12, czyli jakiś Exum, Gary Harris, czy inny Vonieh. Ogladanie się na Parkera, Wigginsa, czy Embida to poki co lekkie fantasy - cos jak LBJ latem w Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie TOP6: Embiid, Wiggens, Parker, Randle, Exum i Smart są świetni, będą co najmniej bardzo dobzi i nie wiadomo, który zajdzie najwyżej. Mi się wydaje, że Exum ma świetne warunki na bycie w ścisłym czubie ligi jesli chodzi o atakowanie obreczy w ciagu kilku lat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przecież 2-way big man to podstawa

 

Przy okazji Wiggins to nie jest następny LeBron czy Durant. Ja bym mu raczej przewidywał karierę w stylu Paula George, bo to świetny atleta i obrońca, ale póki co ani nie ma tak dobrze rozwiniętej gry ofensywnej, ani - i to przede wszystkim - nie wygląda mentalnie na gracza tego kalibru.

 

Wiggins jest na tym etapie swojej kariery dużo lepszy od George'a, a jak widać na jego przykładzie - mega talent kiedy jest dobrze poprowadzony to może nauczyć się praktycznie wszystkiego.

 

2-way big man to podstawa?

Myślę, że w obecnych czasach wystarczy znaleźć po prostu anchora defensywy (Chandler, Noah, Hibbert, Ibaka) niż szukać ze świecą 20/10 z doskonałą obroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej - skoro taki zawodnik jest rzadkością, to jest szczególnie cenny

 

czy Wiggins jest lepszy - tego nie wiem, bo nie śledziłem George'a w NCAA. pewnie masz rację. Ale czy George też bywał tak pasywny, czy po prostu miał mniejsze umiejętności? bo tego drugiego faktycznie możesz nauczyć, ale z mentalnością jest już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wigginsie slysze od 2 lat.  skoro tak jest a koszykowka hs/ncaa nie zajmuje sie prawie w ogole, to oznacza, ze mamy do czynienia z jakims wybitnym grajkiem. i tyle w tym temacie.

 

co bedzie i jak bedzie zobaczymy, i tak jestem w szoku, ze mamy pick w tym roku, bo myslalem, ze sie wyczyscilismy z niego na kilka lat.

 

druga sprawa, uwazam, ze duzo lepiej jesli pozyskamy topowa gwiazde i wokol niej bedziemy budowac niz wysokiego, ktory musi sie jeszcze duuzo uczyc. z tych highlightow, ktore widzialem, to on sporo punktow zdobywal z dwutaktu mijajac rywali. w nba to nie przejdzie i zanim dopakuje i nauczy sie gry w post mina lata swietlne. dlatego wole dokoptowac jakiegos ogranego wysokiego, ktory bedzie do wziecia. drummond, monroe, nie wiem kto tam jest jeszcze. to jest duzo lepsza droga budowy zespolu.

 

wiem, ze wysocy na drzewach nie rosna i zjawiaja sie raz na pare lat i ze w nba wysoki to skarb. ale koszykowka poszla troche w innym kierunku, patrz miami heat. zreszta nawet indiana pokazuje, ze nie chodzi o gwiazdy tylko o rolesow pod koszem. przynajmniej tak to odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wigginsie slysze od 2 lat.  skoro tak jest a koszykowka hs/ncaa nie zajmuje sie prawie w ogole, to oznacza, ze mamy do czynienia z jakims wybitnym grajkiem. i tyle w tym temacie.

 

O Shabazzie Muhammadzie też pewnie słyszałeś.

 

druga sprawa, uwazam, ze duzo lepiej jesli pozyskamy topowa gwiazde i wokol niej bedziemy budowac niz wysokiego, ktory musi sie jeszcze duuzo uczyc.

 

 

A skąd wniosek, że Wiggins to topowa gwiazda, a Embiid nie?

 

Piszesz tak, jakby Durant czy LeBron od początku byli superstarami. Taki Anthony Davis wcale się wolniej od nich nie rozwija.

 

Chcesz mieć kogoś, kto pomoże od pierwszego sezonu, bierz Parkera.

 

z tych highlightow, ktore widzialem, to on sporo punktow zdobywal z dwutaktu mijajac rywali.

 

 

To masz sporo do nadrobienia. Zacznij od tego:

 

http://www.youtube.com/watch?v=cn-dtrmh0nM

 

 

w nba to nie przejdzie i zanim dopakuje i nauczy sie gry w post mina lata swietlne. dlatego wole dokoptowac jakiegos ogranego wysokiego, ktory bedzie do wziecia. drummond, monroe, nie wiem kto tam jest jeszcze. to jest duzo lepsza droga budowy zespolu.

 

 

Dlaczego? Bynumowi zajęło to dwa lata, a był na starcie dużo bardziej surowy, niż Embiid teraz. Goście jak Drummond są nie do ruszenia przez wiele lat. Monroe to słaby przykład, bo gra tylko w ataku.

 

Alternatywy to zawodnicy pokroju Asika czy Chandlera, ale to i tak dopiero za rok. I dlaczego jest to dużo lepsza droga? Zobacz z jakim otoczeniem do finału zaszedł Dwight.

 

wiem, ze wysocy na drzewach nie rosna i zjawiaja sie raz na pare lat i ze w nba wysoki to skarb. ale koszykowka poszla troche w innym kierunku, patrz miami heat. zreszta nawet indiana pokazuje, ze nie chodzi o gwiazdy tylko o rolesow pod koszem. przynajmniej tak to odbieram.

 

Nie tyle o rolesów, co o moblilnych, defensywnych wysokich. Embiid takim jest.

 

Miami to o tyle kiepski przykład, że drużyny z trzeba superstarami w składzie prędko już raczej nie zobaczysz.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ten sezon spuszczamy do kibla to powiedzcie mi nie mylę się, że jeżeli Nash nie dobije do 10 rozegranych w sezonie meczów i ze względów zdrowotnych będzie zmuszony do przejścia na emeryturę to jego ostatni rok kontraktu nie liczy się do naszego salary ?

 

A co do Embiida jestem tu zdecydowanie bliżej zdania Jendrasa niż bb2, jest coś w tym gościu co pozwala wierzyć, że będą z niego ludzie. Gra w kosza dopiero od trzech lat, a widać u niego manewry pod koszem jakich nigdy nie widziałem u Dwighta. Widać świetną koordnydację ruchową, nie bez znaczenia na to na pewno miało to, że grywał w nogę i w siatę (coś jak Hakeem ;) ). To i szybkie postępy jakie robi w koszykówce pozwalają wierzyć, że kocha sport, a nie robi to tylko dlatego, że jest wielki więc ktoś mu powiedział, że to może być niezły sposób na zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam Jendras! Reszte ekipy także.

 

 Co do meritum - kalendarz znam, ale ... kiedyś wreszcie wroci Kobe, a on raczej nie lubi specjalnie przegrywać i będzie się szarpal. Poza tym Utah i Kings wiedza jaka jest stawka w tym roku. Nie zachowujmy się jak wybrancy po objawieniu. To, ze oni teraz chwilowo graja lepiej nijak m się do tego, ze maja swiadomosc stawki o jaka toczy się gra. Lakers nie maja o co grac tak od początku grudnia, ale Jazz i Kings od polowy listopada. O wschodzie nawet nie wspominam, bo tam to jest bitwa o niezalapanie się do p-o. Chwilowo Boston przegrywa ta bitwe.

 

 

 Co do transfery z Cavs - no chwilowo stanelo wszystko w miejscu. Szkoda. Ponoc Lakers upierają się, ze maja dostać cos jeszcze poza Bynumem co ma wartość. I raczej chodzi o pick w drafcie, niż konkretnego gracza. Mysle, ze powinno sie odpuscic draft 2014 i chcec pick w 2015 jeśli już. Tez bylby OK. A zdaje się, ze w tym roku możemy dostać jeszcze pick Mavs (top 20 chroniony do 2018).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calagan

 

Jasne, ale kiedy wróci Kobe, w jakiej formie i na jak długo?

 

Kings właśnie zdecydowali się wciągnąć Gay'a z jego 19 milionami i dobijają do granicy podatku. Nie wygląda to jak próba walki o pick za wszelką cenę. Poza tym, najzwyczajniej w świecie mają mocniejszy skład.

 

A wschód jest na tyle słaby, że nawet tankerzy nabijają trochę zwycięstw. Tak czy inaczej to tylko luźne dywagacje, bo nawet najgorsza drużyna w lidze ma aż 75% szans na to, że nie dostanie pierwszego picku.

 

Jeśli chodzi o wymianę Cavs-Lakers, to powtarzam do znudzenia - nie wierzcie we wszystko, co podaje ESPN. Otóż wszystkie te informacje pochodzą podobno ze źródeł z Cleveland. To Cavs szukają chętnych na Bynuma po całej lidze i są zainteresowani m.in. Gasolem. Lakers nie odkryli jeszcze swoich kart. W każdym razie, wygląda na to, że aż tak nie zależy im na finansach i nie oddadzą Pau za nic.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten pick od Mavs jest już Oklahomie. 

 

Też nie upierałbym się przy tegorocznym wyborze. Wcześniej myślałem, że może rozsądnie byłoby też zamiast niego próbować włączyć też Jarretta Jacka, ale później sprawdziłem jego kontrakt i tak różowo nie jest. 

 

Cavs mają tylko 5 dni jeśli chcą coś za AB dostać, i to ich goni czas. Mitch może spokojnie przeczekać. 

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.