Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2013/14


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jak skład się będzie w teorii prezentował?

pg - nash/farmar, sg/sf - kobe, wes i raz tu raz tam young, pf gasol, c kaman i pf/c hill?

Blake to jeszcze żyje? Meeks nei wiem, sprawdzał się (tutaj pytanie to jest w zdaniu oznajmującym), z tego co obejrzałem w sezonie to raczej średnio i dawał dupy, ale to subiektywna ocena. nie poszliby w jakimś trade z sacre za jakiegoś gracza sf/pf? (już ten johnson od biedy, ktoś powiedizał, że on na pf mógłby grać, jakby złapał masy to czemu nie skoro miałby obok siebie pod koszem do pomocy 7-stopą wieżę - tzn tych 3 się pozbyć aby miejsce zrobić, ewentualnie ściągnąć alternatywe na JJ). z takim składem 1 runda z bólami i w 2 rundzie solidny wpierdol? serio pytam, wiadomo, że mistrza nie będzie, ale czy pozipią jeszcze w PO, bo taki skład to wstyd na tankowanie.

 

pytanie do Maćka9020 lub Kosiego - jak się Ryan Kelly prezentował w tym sezonie? Rok temu jak jeszcze River drał w Duke to obejrzałem pare meczów i przypadł mi do gustu bo zapamiętałem go jako taką ubogą wersję Ryana Andersona czyli obrona przeciętna/zerowa, ale ofensywa i trójki na poziomie. Da rade to to pograć przez 5-10 min i zrobić staty na poziomie 5/2(offens)?

Edytowane przez Ugoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie caly czas w tym zespole brakuje klasowego pf'a pasujacego do tej koncepcji tj rozciagania gry co by gasol pod koszem mogl rzadzic.

 

jezeli gra 8 to:

 

nash-farmar

kobe-young

johnson

gasol-hill

kaman

 

przy czym ani gasol ani hill nie pasuja mi na pf'a w tym systemie a kaman wiecej niz 24 minuty w meczu nie bedzie gral jako C, wiec... niewykluczone, ze lakers beda dealowac albo hillem, ktory lepiej sprawdzal sie jako backup C niz PF albo... gasolem i kto wie, moze by nawet takiego aldrige'a wyciagneli z portland? to bylby fajny pf, w miare biegajacy. a hill z kamanem na C spokojnie by wystraczyli na ten rok.

 

problemy zaczynaja sie przy kontuzjach, w obwodzie zostaja blake(CY), zawodzacy meeks i zoltodziob kelly

chyba, ze czegos nie wiem i kelly zacznie w s5 i zacznie robic to co ryan anderson, problem w tym, ze on jest troche wolniejszy, pewnie ma gorsza 3 i z obrona 1on1 moze byc ciezko jako rookie, z 2 strony jego wplyw na defensywe zespolowa duke byl podobno w zeszlym sezonie przeogromny. moze czegos nie wiemy, moze to nie jest typowy bialy wolny i slaby w defensywie wysoki?

 

rreasumujac, fajnie, ze wreszcie bedzie komu biegac. fajnie, ze lakers maja nadzieje, ze wesleya rozwina do gracza pokroju arizy, co moze nastapic przy sporej ilosci minut ale mnie tu brakuje 2 klasowych graczy, nawet do tej 8 osobwej rotacji. przede wszystkim pasujacego do systemu pf'a, nawet undersized.

 

ale tu wiele moze zmienic sezon, zespoly beda uciekaly przed podatkiem, bedzie paru niezadowolonych graczu, wiec moze uda sie dealowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że my w gruncie rzeczy nie wiemy jak wygląda ten system.

 

Z dotychczasowych informacji wynika, że D'Antoni będzie raczej kontynuował to, co przynosiło efekty w drugiej części sezonu, a więc więcej halfcourt offense, na wysokich, między wysokimi (Gasol z Kamanem mogą nieźle współpracować), dużo rozwiazań z horns. Spread pick and roll oczywiście też, ale raczej nie w tak dominującej formie.

 

Zatrudnienie Rambisa może z kolei sugerować bardziej agresywną obronę, overplaying passing lanes, jakoś trzeba nadrabiać braki.

 

Na ten moment wygląda to tak:

 

Nash, Kobe, Young, Hill, Gasol w s5

 

Farmar, Blake, Johnson, vacat, Kaman z ławki

 

+ Meeks, Kelly, Sacre

 

Tak więc czekamy na jeszcze jedną czwórkę.

 

Potencjalni dostępni kandydaci: Odom, Martin, Johnson, Tolliver, Daye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na siłę zachodu ale i także na skład Lakers który mając podstawę Nash KB i Gasol wcale składem do bicia nie będzie po powrocie KB z kontuzji ( jakiś termin) bardzo ciekawie zapowiada się walka LA o PO.

 

mamy raczej mocniejszą od Lakers 6 zespołów: GSW ( z Iggim), Rox (C"h"oward), Memphis (trzon pozostał), Okla (słabsi o Martina ale z Adamsem), Spurs (trzon pozostał w całości) i Clippers (z nowym kontraktem CP3, fajny Bullock i oczywiście para nowych JJ i Dudley) oraz conajmniej 3-4 równorzędne jeżeli chodzi o walkę o 2 wolne spoty.

 

Minny ( wzmocniona zdrowym oby Lovem, Martinem oraz nieobliczalnym Shabazzem);

PTB z poszerzoną ławeczką (Lopez Wright i swietny rookie McCollum i oby pożyteczny Crabbe)

Dallas (obudowany Dirkus maximus nowymi graczami Monta/Calderon/Ellington/Sammy)

Pelikany (z Noelem i nowym All Starem Holidayem i Tyreke)

Denver (najbardziej osłabione ale pewien poziom powinni trzymać z Gallo)

 

będzie młócka......

 

jakie macie oczekiwania przed nadchodzącym sezonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skład się nie posypie (Nash, Pau), a Kobe wróci tak jak planuje to oczekuje playoffs i taki jest plan. Pewnie seed8, ale zobaczymy jak będą wyglądać Nuggets. Kwestia zdrowia, ale mamy wreszcie dopasowane elementy pod system Mike'a, a ten potrafi grać w sezonie regularnym. Poprzedni sezon zakończyliśmy naprawdę bardzo dobrze (regular) i teraz oczekuję podobnych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej wolałbym zatankowac ten sezon. Wiem, ze Lakersom nie przystoi, ale w loterii jest ciekawie, a szans na druga runde nie ma żadnych...

 

Dlaczego wszyscy stawiają Farmara nad Blakiem? Gość koncowke sezonu gral na poziomie startera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby Adidas nie robił strojów, dresów, ciuchów rozgrzewkowych dla NBA :-)

Doskonale o tym wiem ;) Nie wiem natomiast, jak Nike podchodzi do ubierania się w ciuchy Adidasa przez zawodników, którzy mają z nimi kontrakty, poza sezonem, gdzie wiadomo, że w trakcie sezonu muszą ciuchy adidasa nosić- czy tego chcą czy nie.

Pytam też dlatego, bo pamiętam, że parę sezonów temu Kobe ostro się lansował w koszulkach Barcelony, czy też nagrywał reklamówki z Messim, a jak wiadomo, Barca to Nike.

Proszę mnie tu nie szykanować za pytanie, po prostu z czystej ciekawości zapytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie to mogliby mieć top 6 gdyby nie jeden szczegół o którym zapomniałeś a mianowicie obrona. Powiem szczerze, że widzę Lakers na miejscach 29-30 jeśli chodzi o def. W Bobcats sam Kidd ma więcej talentu w obronie niż całe Hollywood. Atak mógł być lepszy ale obrona będzie historyczna. Nash-Bryant-Wes-Hill-Gasol. A pewnie będzie też sporo wynalazków jak Nash-Young-Bryant-Wes-Kaman. Powiem szczerze nie mogę się doczekać aby zobaczyć Lakers w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy. Jeżeli ominą ich kontuzje obstawiam spokojne PO. Niemal wszyscy oceniają szanse Lakersów bardzo nisko, też nie spodziewam się fajerwerków ale skład nie jest aż tak beznadziejny jak wydaje się uważać większość "obserwatorów". Myślę zę wielu ludzi będzie zaskoczonych co potrafi zdziałać (w ataku :)) tercet Gasol (ostatni rok umowy i jest motywacja któej brakowało od dłuższego czasu), Kobe po kontucji (tu największy znak zapytania dla mnie, ale doświadczenie podpowiada że jego nigdy nie można przekreślać) i Steve przy założeniu żę się nie połamią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podziwiałem fanów Lakers i Kobego za ich ślepą miłość do klubu i wynikającą z tego bezkrytyczną wiarę w dobre wyniki w każdym sezonie. Polecam jednak wziąć pod uwagę, że z klubu w lato odeszło dwóch najlepszych defensorów a samym atakiem kierowanym przez takie mózga jak Mike to oni za wiele nie zdziałają. Jak na moje to walka o playoffs nie skończy się powodzeniem, są lepsze drużyny od nich (denver, minny, portland, dallas) Szykuje się zacięta rywalizacja o miejsce 10 z pelicans ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.