Skocz do zawartości

West 1st round [2] Spurs - Lakers [7]


matek

Lakers/Spurs?  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Lakers/Spurs?

    • Lakers
      32
    • Spurs
      62


Rekomendowane odpowiedzi

nizej od kobego jest niemal we wszystkich rankingach, tych gdzie jest wyzej mozna policzyc na palcach 1 reki.

czyli w zasadzie mozna napisac, ze jest wyzej tylko w rankingach fanow spurs.

doceniam cholernie duncana, za tytuly, za zmniejszenie placy, za to, ze wciaz jest na topie itd

prawdopodobnie najlepszy combo pf-c w historii ligi

ale 2-krotnie podczas mistrzostw nie byl nawet najlepszym zawodnikiem swojego zespolu

podobnie w obecnym sezonie, gdzie to parker byl najlepszym graczem spurs przez 2/3 sezonu.

nie mial wsparcia? popovic na lawce, prawdopodobnie najlepszy trener na lawkach ligi, +robinson, manu, parker, bruce bowen, sjackson, glenn robinson, turkoglu, avery johnson, sean elfiott, finley, steve smith, steve kerr, robert horry, mcdyess, jefferson, diaw....

ale latwiej napisac, ze nie mial wsparcia! #epicfail

To chyba mówisz o rankingach na forach Lakers, bo jak całe multum takich przeglądałem to nigdzie przy sensownej argumentacji nie widywałem Duncana niżej. Jeżeli chce się budować mistrzowski team to Kobe'go się poprostu nie da postawić nad Tima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu aż w tak dużym stopniu zmienił zdanie, skoro nie pojawiły się żadne adv stats obniżające wartość Wilta.

mylisz sie. pojawilo sie mnostwo nowych danych dotyczacych Wilta, m.in. jak zespol gral bez niego, jaki byl jego impact w ataku jako volume scorer, dane dotyczace jego wyjatkowo nierownej defensywy, a nawet stat-trackowane pojedyncze mecze co pokazuje jak wiele nalezy przywiazywac uwagi do tych scorekeeperow z lat 60-tych (co zreszta sam lorak trafnie wykazal). dyskusje na realGM sa bez watpienia na najlepszym poziomie jaki znajdziecie gdziekolwiek w internecie jesli chodzi o historie NBA. jest tam wielu posterow ktorzy wyszukiwali gazety z tamtych czasow, znajdowalo boxscore'y i recapy z poszczegolnych meczow playoffs, analizowalo lineupy pod katem kontuzji co mialo szczegolne znaczenie w playoffs, ogolem skarbnica wiedzy - nawet w monografiach o NBA takich danych po prostu brak. w szczegolnosci jesli chodzi o poziom analizy - zupelnie inne swiaty. sila rzeczy w ksiazce ciezko analizowac doglebnie, bo nie ma dyskusji ktora sprzyja analizie, a poza tym czytelnicy nie chca sie dowiedziec jak bylo naprawde, a przeczytac cos przystepnego. na realGM PC sa natomiast pasjonaci historii ligi dlatego tez jest zupelnie inne podejscie do tego typu rzeczy.

 

na pewno juz bym sie wstrzymal na miejscu Rappara z tym co tam jest w rankingach bzdura. widziales chociaz jakis mecz sprzed 1980 roku ? co by nie mowic o poszczegolnych wyborach - one przynajmniej byly dokonywane przy znajomosci wszystkich podstawowych faktow, argumentow za i przeciw. gdy brak elementarnej wiedzy w tym zakresie to tez ciezko cokolwiek oceniac.

 

tak samo DH12 widac bardzo slabo pamieta Duncana z poczatku dekady. niezawodny w playoffs ? brak slabych serii ? beznadziejne zespoly ? po prostu jak sie cos takiego czyta to od razu widac ze nic z tego bys nie napisal gdybys znal wszystkie fakty np. Duncan zamykany w wiezieniu przez Karla Malone'a w 2004 w ostatnich 4 meczach czy regularnie krytykowany za leadership i brak jaj na poczatku dekady. albo poziom tych przeciwnikow z 2003 roku co zdecydowanie nie pozwala na porownanie do Hakeema (zob. moj post nt temat: http://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=64&t=966764).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, lepiej od razu napisac, ze duncan goat

a te 1-rundowe wypady z mavs czy grizzlies to zawsze kwestia tego,

ze przeciwnicy byli najsilniejsi w historii ligi na swoich seedach

pogadamy po tych playoffs, zobaczymy jaka wymowke wtedy znajdziecie.

ale kibice spurs i tak zawsze maja racje:)

 

rappar, mowisz o tym to100 realgm z 2009 roku, przed kolejnymi tytulami kobego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na e-baskecie lorak wielokrotnie upierał się, że Wilt jest GOAT.

jesteś pewien? przecież nawet w niedawno tu przypomnianych "władcach ligi" daliśmy go z Przemem jednak za Russellem.

 

w każdym razie na pewno na początku Wilt urzekał, gdy właściwie jedyne informacje o nim to był box score i jakieś mityczne opowieści z "magic basketball". nawet chyba żadnego meczu na FTP z nim nie mieliśmy. ale od tego czasu dużo się zmieniło i jest już trochę spotkań oraz znacznie więcej rzetelnych danych. na chwilę obecną na pewno nie jest w top 10, a i nie wiem czy w top 15 by się zmieścił.

 

co do tematu, to czy oprócz mnie są tu jacyś nie fani lakers lub Nasha, którzy uważają, że LA przejdzie spurs? ;] (oczywiście zakładając, że już więcej kontuzji nie będzie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o latach ze smushem i kwame w s5? Desperate comparison on elite leve

ehh te wymówki

 

- - - Updated - - -

 

jesteś pewien? przecież nawet w niedawno tu przypomnianych "władcach ligi" daliśmy go z Przemem jednak za Russellem.

 

w każdym razie na pewno na początku Wilt urzekał, gdy właściwie jedyne informacje o nim to był box score i jakieś mityczne opowieści z "magic basketball". nawet chyba żadnego meczu na FTP z nim nie mieliśmy. ale od tego czasu dużo się zmieniło i jest już trochę spotkań oraz znacznie więcej rzetelnych danych. na chwilę obecną na pewno nie jest w top 10, a i nie wiem czy w top 15 by się zmieścił.

 

co do tematu, to czy oprócz mnie są tu jacyś nie fani lakers lub Nasha, którzy uważają, że LA przejdzie spurs? ;] (oczywiście zakładając, że już więcej kontuzji nie będzie.)

Oj

 

 

 

oj

 

 

 

Z tego co ja pamietam, a pamiętam dokładanie. To chciałes dosyc mocno postawić Wilta przed Russellem i nie wiem dlaczego, ale jednak udało mi sie Ciebie jakoś przekonać. Sam sie zdziwilem w sumie bo Chamberlain to indywidualne monstrum.

 

 

btw. A co Mielone jest best pf eva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamietam, a pamiętam dokładanie. To chciałes dosyc mocno postawić Wilta przed Russellem i nie wiem dlaczego, ale jednak udało mi sie Ciebie jakoś przekonać. Sam sie zdziwilem

zgadza się, znalazłem nasze listy jakie wtedy zrobiliśmy i faktycznie dałem Wilta na pierwszym miejscu wśród Cs, a ty na drugim, ale jednak zostałem przez ciebie przekonany i dołożyłeś cegiełkę do mojej enbijejowskiej edukacji :)

 

btw. A co Mielone jest best pf eva?

nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.