Skocz do zawartości

Ciekawostki...


danp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pewnie słyszeliście o czymś takim jak "Klub 28". W skrócie chodzi tu o bardzo słynnych muzyków, którzy zmarli u szczytu kariery, właśnie w 28 roku życia (m.in. Jimmy Hendrix, Jim Morrison, Jannis Joplin, Kurt Cobain, ostatnio Amy Winehouse).

 

Ja zauważyłem, że o podobnym klubie można mówić w przypadku koszykarskich superstarów. Generalnie chodzi o to, że każdy z nich miał jakiś wielki przełom w 28 roku życia. Nie będę się powtarzał, po prostu zacytuję swój post sprzed roku (z wątku loraka "gdzie jest LeBron?"):

 

Odpowiem trochę inaczej na to pytanie gdzie jest LeBron? niż chce tego autor. Otóż LeBron jest w podobnym miejscu co inni superstarzy gdyby byli dokładnie w tym samym wieku co on obecnie. Tak się bowiem ciekawie złożyło, że Magic, Bird, Jordan, Shaq i Kobe przeżyli ogromne rozczarowania (chyba największe w swoich karierach) w 27 roku życia.

Bird (1983) - dla Celtics zapowiadał się ECF z Sixers, a skończyło się na dostaniu sweepa od niezbyt wybitnych Bucks

Magic (1986) - broniący tytułu Lakers przegrywają niespodziewanie z młodymi Rockets (z Hakeemem i Samsonem)

Jordan (1990) - Bulls pierwszy raz wydawali się byc gotowi na mistrzostwo, ale nie wyszło

Shaq (1999) - sweep od Spurs, ogólnie Shaq grał przeciętny sezon

Kobe (2005) - drużyna w loterii a i jego indywidualna gra nie porywała

 

No i teraz druga ciekawostka - dokładnie rok później, w 28 roku życia każdy z tych graczy ma sezon przełomowy.

Bird (1984) - pierwsze MVP w karierze, potem mistrzostwo i MVP finałów, chyba najlepszy jego sezon statystycznie

Magic (1987) - to samo co wyżej - pierwsze MVP w karierze, potem mistrzostwo i MVP finałów, chyba najlepszy jego sezon statystycznie

Jordan (1991) - wiadomo ;]

Shaq (2000) - wiadomo ;]

Kobe (2006) - tutaj oczywiście nie było mistrzostwa, ale na pewno sezon historyczny, przełomowy dla KB, szczególnie dla jego samodzielnego liderowania, poza tym 35ppg, 81 punktów, 62 w 3 kwarty, 7 meczowy thriller przeciwko Suns itp

 

Wygląda więc na to, że 28 rok życia będzie przełomowy również dla LeBrona. Swoją drogą ciekawa teoria, muszę ją tylko jakoś fajnie i oryginalnie nazwac. Na przykład teoria roku dwudziestego ósmego. 8)

 

 

Tak gwoli ścisłości to w przypadku koszykarzy chodzi mi o 28 rok życia, ale rocznikowo (tzn. np. Shaq czy Jordan skończyli 28 w lutym, jednak za 28latków uważam ich do końca roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie słyszeliście o czymś takim jak "Klub 28". W skrócie chodzi tu o bardzo słynnych muzyków, którzy zmarli u szczytu kariery, właśnie w 28 roku życia (m.in. Jimmy Hendrix, Jim Morrison, Jannis Joplin, Kurt Cobain, ostatnio Amy Winehouse).

 

Ja zauważyłem, że o podobnym klubie można mówić w przypadku koszykarskich superstarów. Generalnie chodzi o to, że każdy z nich miał jakiś wielki przełom w 28 roku życia. Nie będę się powtarzał, po prostu zacytuję swój post sprzed roku (z wątku loraka "gdzie jest LeBron?"):

 

Odpowiem trochę inaczej na to pytanie gdzie jest LeBron? niż chce tego autor. Otóż LeBron jest w podobnym miejscu co inni superstarzy gdyby byli dokładnie w tym samym wieku co on obecnie. Tak się bowiem ciekawie złożyło, że Magic, Bird, Jordan, Shaq i Kobe przeżyli ogromne rozczarowania (chyba największe w swoich karierach) w 27 roku życia.

Bird (1983) - dla Celtics zapowiadał się ECF z Sixers, a skończyło się na dostaniu sweepa od niezbyt wybitnych Bucks

Magic (1986) - broniący tytułu Lakers przegrywają niespodziewanie z młodymi Rockets (z Hakeemem i Samsonem)

Jordan (1990) - Bulls pierwszy raz wydawali się byc gotowi na mistrzostwo, ale nie wyszło

Shaq (1999) - sweep od Spurs, ogólnie Shaq grał przeciętny sezon

Kobe (2005) - drużyna w loterii a i jego indywidualna gra nie porywała

 

No i teraz druga ciekawostka - dokładnie rok później, w 28 roku życia każdy z tych graczy ma sezon przełomowy.

Bird (1984) - pierwsze MVP w karierze, potem mistrzostwo i MVP finałów, chyba najlepszy jego sezon statystycznie

Magic (1987) - to samo co wyżej - pierwsze MVP w karierze, potem mistrzostwo i MVP finałów, chyba najlepszy jego sezon statystycznie

Jordan (1991) - wiadomo ;]

Shaq (2000) - wiadomo ;]

Kobe (2006) - tutaj oczywiście nie było mistrzostwa, ale na pewno sezon historyczny, przełomowy dla KB, szczególnie dla jego samodzielnego liderowania, poza tym 35ppg, 81 punktów, 62 w 3 kwarty, 7 meczowy thriller przeciwko Suns itp

 

Wygląda więc na to, że 28 rok życia będzie przełomowy również dla LeBrona. Swoją drogą ciekawa teoria, muszę ją tylko jakoś fajnie i oryginalnie nazwac. Na przykład teoria roku dwudziestego ósmego. 8)

 

 

Tak gwoli ścisłości to w przypadku koszykarzy chodzi mi o 28 rok życia, ale rocznikowo (tzn. np. Shaq czy Jordan skończyli 28 w lutym, jednak za 28latków uważam ich do końca roku).

Tylko szkoda, że lorak nie napisał o tym, że Magic wcześniej został mistrzem i Kobe tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość tych muzyków to ćpuny i alkoholicy więc można sie szarpnąć na hipotezę, że używki wiedzą kiedy zabijać.

 

Lady gaga ma 26 więc kto wie kto wie.

Adele ma 24 więc jeszcze troche jej zostało.

Lady Gaga i Adele nie prowadzą takiego destrukcyjnego trybu życia jak chociażby Janis Joplin. Nie znasz się, nie pierdol

A ta teoria...z dupy :D

 

BTW Bird w 83 już miał mistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady Gaga i Adele nie prowadzą takiego destrukcyjnego trybu życia jak chociażby Janis Joplin. Nie znasz się, nie pierdol

A ta teoria...z dupy :D

 

BTW Bird w 83 już miał mistrza

gaga skłonna jest sama sie otruć by dołączyć do klubu. A adele sie potnie bo znowu jej nie wyjdzie w miłosci, albo cygary ja zabiją:D

 

A teoria z dupy jak i większość teorii.

 

 

PS. już wiemy jakiej muzyki słuchasz... poker face poker face i kostium z mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że lorak nie napisał o tym, że Magic wcześniej został mistrzem i Kobe tak samo.

No i co w związku z tym?

 

Widzę, że nie do końca zajarzyłeś. Mi nie chodziło o to, że ci gracze zdobyli pierwszy tytuł w wieku 28 lat (nigdzie tak nie napisałem). Chodzi mi po prostu o pewien przełom w ich karierach.

 

Magic - w wieku 28 lat zdobył swój kolejny tytuł ale pierwszy raz jako wyraźny lider zespołu. Poza tym zdobył wtedy pierwszy raz MVP.

 

Bird - jak wyżej, też pierwszy raz MVP i pierwszy ltytuł jako wyraźny lider zespołu (wcześniej też niby był liderem ale np. Maxwell był MVP finałów).

 

Kobe - każdy rozgarnięty fan Lakers uważa, że to rok 2006 był przełomowy dla jego kariery (pierwszy awans do PO bez Shaqa, 35ppg itp)

 

Tak w ogóle to zapomniałem o Garnnecie:

2004 - MVP, pierwszy raz przeszedł pierwszą rundę, chyba najlepszy jego sezon w karierze

 

BTW: macie rację, w przypadku muzyków to jest klub 27. Jednak fakt jest taki, że zmarli oni w 28 roku życia więc to jest wyłącznie kwestia nazewnictwa (jakby się nazywał klub 28 to nie byłby to błąd).

 

A ta teoria...z dupy :D

Czemu z dupy? Bird, Magic, Jordan, Kobe, Shaq, LeBron, Garnett to 7 spośród 9 najlepszych graczy ostatnich 30 lat i każdy z nich miał przełomowy sezon dokładnie w wieku 28 lat. Teoria jest więc jak najbardziej prawdziwa - superstarzy mają z reguły w tym wieku przełom w karierze (Durant -> 2016 ;)). Oczywiście ta teoria to tylko i aż ciekawostka, nic poza tym. Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiż to przełom miał np. Magic skoro zdobył pierwsze mistrzostwo w rookie season? Przełamał się w stosunku do gry na uczelni, czy co?

 

Czemu właściwie "przełomowy sezon" mamy zawsze utożsamiać z pierwszym mistrzostwem? W przypadku Shaqa, Jordana i LeBrona można tak mówić ale chyba np. większość fanów Lakers się zgodzi, że przełomowy dla Bryanta był 2006 rok a nie 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.