Skocz do zawartości

Ciekawostki...


danp

Rekomendowane odpowiedzi

ponoć do tej pory są szaleńcy którzy do starej amigi wpychaja nowe procki intela, grafikę nvidii i szybki pamięci ...

Ato nie do końca - Są oczywiście wariaci i ten sprzęt, z odpowiednim oprzyrządowaniem odpowiada przede wszystkim na potrzebę "bycia on line". Ale też istnieją po prostu nowe modele Amig, czy raczej kompów nią inspirowanych, niszowe, "kilusetsztukowe", działające na ciągle doskonalonych systemach typu Amiga OS 4.0, które zaczęto składać już w poł. lat 90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć do tej pory są szaleńcy którzy do starej amigi wpychaja nowe procki intela, grafikę nvidii i szybki pamięci ...

 

rozumiem ze chciales sprowokowac a nastepnie posmiac sie z tych ktorzy chcieliby ewentualnie pociagnac dyskusje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ponoć do tej pory są szaleńcy którzy do starej amigi wpychaja nowe procki intela, grafikę nvidii i szybki pamięci ...

 

rozumiem ze chciales sprowokowac a nastepnie posmiac sie z tych ktorzy chcieliby ewentualnie pociagnac dyskusje ???

Jak widzisz - niekoniecznie :mrgreen:

Amiga ONE XE albo Micro A1C - mówi Ci to coś :?:

Pewnie nie, ale trudno się dziwić w Twoim przypadku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ponoć do tej pory są szaleńcy którzy do starej amigi wpychaja nowe procki intela, grafikę nvidii i szybki pamięci ...

 

rozumiem ze chciales sprowokowac a nastepnie posmiac sie z tych ktorzy chcieliby ewentualnie pociagnac dyskusje ???

Jak widzisz - niekoniecznie :mrgreen:

Amiga ONE XE albo Micro A1C - mówi Ci to coś :?:

Pewnie nie, ale trudno się dziwić w Twoim przypadku :mrgreen:

oczywiscie, ze mi nic nie mowi, bo sie Amiga nie interesuje, ale juz po minucie lektury artykulu na wikipedii widze, ze jest to zupelnie nowa konstrukcja a nie ze 'jakis szaleniec wpycha do starej amigi nowe procki intela'

 

zapraszam Cie ponownie do tej dyskusji gdy juz opanujesz podstawowe zasady budowy i dzialania komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rw30 czy tobie sie zapala czerwona lampka I attack mode jak widzisz post z moim nickiem?

jakie wysmiac?? ja to z podziwem pisałem.

i BTW pamietam sprzed paru lat ze gdzieś czytałem o tych bozych szalencach podrasowywujacych amigi.

teraz architektura zmieniła sie na tyle ze pewnie to niemożliwe

albo złe zapamiętałem

w kazdym razie żadne "wysmal" amigi były doskonałymi maszynami ze świetnym os'em.

w zasadzie w tamtych czasach pc były lepsze tylko od zx spectrum... (taki zarcik rw nie bierz dosłownie iMovie za to nie linczuj proszę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa chyba czaja o co chodzi

dle mnie "szaleniec ktory wpycha nowy proc intela do amigi" to nie jest idiota ktory nie wie co robi,

tylko specjalista ktory wie jak to wszystko dograc

dopóki proce były jednocorowe w architekturze 32 bitowej było to możliwe.

na pewno trzeba by przeprogramowac microkontroler płyty głównej, a grafika chodziła wtedy po PCI.

trochę to szalone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze chciales sprowokowac a nastepnie posmiac sie z tych ktorzy chcieliby ewentualnie pociagnac dyskusje ???

 

Jak widzisz - niekoniecznie :mrgreen:

Amiga ONE XE albo Micro A1C - mówi Ci to coś :?:

Pewnie nie, ale trudno się dziwić w Twoim przypadku :mrgreen:

 

oczywiscie, ze mi nic nie mowi, bo sie Amiga nie interesuje, ale juz po minucie lektury artykulu na wikipedii widze, ze jest to zupelnie nowa konstrukcja a nie ze 'jakis szaleniec wpycha do starej amigi nowe procki intela'

 

zapraszam Cie ponownie do tej dyskusji gdy juz opanujesz podstawowe zasady budowy i dzialania komputera

 

WoW :shock:

No pełen szacun 8) Powaga, również w kontekście posta Xamala... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rw30 czy tobie sie zapala czerwona lampka I attack mode jak widzisz post z moim nickiem?

jakie wysmiac?? ja to z podziwem pisałem.

i BTW pamietam sprzed paru lat ze gdzieś czytałem o tych bozych szalencach podrasowywujacych amigi.

teraz architektura zmieniła sie na tyle ze pewnie to niemożliwe

albo złe zapamiętałem

w kazdym razie żadne "wysmal" amigi były doskonałymi maszynami ze świetnym os'em.

w zasadzie w tamtych czasach pc były lepsze tylko od zx spectrum... (taki zarcik rw nie bierz dosłownie iMovie za to nie linczuj proszę...)

 

co do czerwnoej lampki to troche tak, ale to nie dlatego ze Ty to Ty tylko dlatego ze mase bzdur wypisujesz po prostu

 

co do podlaczenia 'procka intela' to nie wiem jak Ty sobie fizycznie / elektrycznie wyobrazasz polaczenie tego z plyta glowna amigi, ze nie wspomne o elektronice czy dzialaniu systemu operacyjnego na zupelnie innym procesorze i ogolnie zupelnie innej architekturze systemu jako takiego.... jakby to mialo zadzialac to w zasadzie WSZYSTKO trzeba by bylo zrobic (i sprzet i OS ) od nowa - co w zasadzie zrobiono w cytowanych przex maxeca konstrukcjach, acz i to nie na procku intela

 

a to ze jakis student dziennikarstwa zeby wyrobic dniowke napisal o tym artykul to absolutnie o niczym nie swiadczy - jak bylem ostatnio u starych to w gazecie lokalnej czytalem, ze 3 wsie dalej ufo w nocy chlopu z pola owies skosilo i nie ma teraz czym kabanow tuczyc, ale ja tego nigdzie w dyskusji nie rzucam jako fajny temat bo wiem ze to bzdura

 

 

Maxec, jak nie masz nic cennego do dodania to naprawde nie musisz sie tu wpisywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czerwnoej lampki to troche tak, ale to nie dlatego ze Ty to Ty tylko dlatego ze mase bzdur wypisujesz po prostu

 

ha. np. co?

co do podlaczenia 'procka intela' to nie wiem jak Ty sobie fizycznie / elektrycznie wyobrazasz polaczenie tego z plyta glowna amigi,

 

w a2000 jest wyjście na kartę rozszezen z procem intela. amiga 2000 jest z 87 roku, puszczali na tym pentiumy 200MHz. BTW normalnie magistrala amigi miała 7MHz a proc 14.

ze nie wspomne o elektronice

 

słusznie, nie wspominaj. o "eletronice". albo mów o konkretach albo uznajmy ze odpowiednio zaawansowana technologia jest dla nas magia. nie ma czegoś takiego jak "elektronika" w tym kontekście. jest płyta główna, magistrala danych, mikrokontroler, porty itp.

czy dzialaniu systemu operacyjnego na zupelnie innym procesorze

 

ty wogole wiesz co to jest OS? wiesz ze ten sam system może chodzić na rożnych procesorach?

słyszałeś o linuxie? może słyszałeś o emulatorach systemu?

tam mozna było puścić dwa systemy. system amigi na procu amigi, albo systemy intelowskie (DOS, win 3.11 potem 95,98) na procu intela.

i ogolnie zupelnie innej architekturze systemu jako takiego....

 

jak to mówiła zaba waskousta :pier[...]isz.

chodzi ci o system operacyjny? czy system jako komp?

jakby to mialo zadzialac to w zasadzie WSZYSTKO trzeba by bylo zrobic (i sprzet i OS ) od nowa - co w zasadzie zrobiono w cytowanych przex maxeca konstrukcjach, acz i to nie na procku intela

 

no a inzynirowie commodora jakoś sobie poradzili. cud!!

są tez ludzie którzy potrafią napisać system operacyjny.

 

a to ze jakis student dziennikarstwa zeby wyrobic dniowke napisal o tym artykul to absolutnie o niczym nie swiadczy - jak bylem ostatnio u starych to w gazecie lokalnej czytalem, ze 3 wsie dalej ufo w nocy chlopu z pola owies skosilo i nie ma teraz czym kabanow tuczyc, ale ja tego nigdzie w dyskusji nie rzucam jako fajny temat bo wiem ze to bzdura

 

jak na osobę która swoją wiedzę w temacie opiera na tym co przeczytała 5 minut wcześniej na Wiki to niezle pojechales. brawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melo 41' .... LOL, moze w HS mial ale i to watpie

Przed Draftem miał 33.5 http://www.draftexpress.com/nba-pre-dra ... All&sort=1 czyli cały jakby ten ranking coś strzeliło...

 

wogole ten art to jakby go dla bravo sport pisali

 

'there is no allen iverson in this ranking cause he is not known as a leaper' - LOL, przeciez na poczatku kariery zayebiscie skakal (czego potwierdzenie w tym drugim rankingu ktory ktos podlinkowal)

 

tak czy inaczej jak zobaczylem to melo i 41 to sie zlozylem ze smiechu, bez kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.