Skocz do zawartości

Ciekawostki...


danp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie istniala wowczas ta nagroda.

Yup, rzeczywiscie wystarczylo spojrzec na date pierwszej nagrody... a ja dumalem gdzie zrobilem blad ;-)

 

Bo to w ogóle jest nagroda im. Billa Russela. :D

Co jest nieco ironiczne skoro ani razu jej nie wygral ;-)
Brian O'Brien tez nie wygrał nigdy pucharu O'Briena ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie każdy o tym wie(prócz niektórych fanów Lakers), ale pomijając już to co jest w tabelce to gośc dość sprytnie pominął 3 sezony gdzie Bryant naprawdę grał na poziomie all-def 1st.

 

I mean, maybe Kobe will be 1st-team all-D after he retires. Maybe in 2050 he'll still be on the team. It's bordering on the most bizarre accolade-driven lunacy I've seen in sports in my life. Maybe ever.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze jestem tu w jednoosobowej mniejszosci, ale mnie to zawsze ciekawilo, wiec...

skutecznosc rzutow z duzych dystansow...

http://weaksideawareness.wordpress.com/2011/06/19/long-shots-study-of-buzzer-beaters-over-30-feet/

plus garsc list zwiazanych ze srednia odlegloscia rzutow od kosza...

http://weaksideawareness.wordpress.com/2011/06/20/long-range-bombers-average-distance-of-shots/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc ciekawy artykul, choc niektore pozycje przypisane zawodnikom na liscie wprawiaja w politowanie. Przypomnial mi tez o moim zachwycie nad Pistons 2004 pod wzgledem salary, ogolnego zarzadzania, czy tez dobierania personelu ekipa ktora niezmiennie do dzisiaj budzi moj ogromny podziw i szacunek. Szkoda ze tak skonczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzimy na boisko i mówimy sobie: "No, chłopaki, idziemy w bój! Może nasz ostatni...". Mecz się zaczyna, wyrywam pierwszą piłkę - idę sam na kosz i myślę sobie: "No, k..., chociaż 2:0 dla nas będzie". Rzucam w pełnej szybkości, spadam za kosz, ale słyszę, że na hali cisza. Co się dzieje? Odwracam się, a tam to nam rzucają kosza! Okazało się, że Russell przytłamsił po moim rzucie piłkę do deski, w powietrzu ją zebrał, podał na drugą stronę - i Amerykanie zdobyli punkty. "O - mówię - to się nie da grać".

 

ciekawy art z koszernej

 

a tu cd

http://www.sport.pl/koszykowka/1,64947, ... _temu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzimy na boisko i mówimy sobie: "No, chłopaki, idziemy w bój! Może nasz ostatni...". Mecz się zaczyna, wyrywam pierwszą piłkę - idę sam na kosz i myślę sobie: "No, k..., chociaż 2:0 dla nas będzie". Rzucam w pełnej szybkości, spadam za kosz, ale słyszę, że na hali cisza. Co się dzieje? Odwracam się, a tam to nam rzucają kosza! Okazało się, że Russell przytłamsił po moim rzucie piłkę do deski, w powietrzu ją zebrał, podał na drugą stronę - i Amerykanie zdobyli punkty. "O - mówię - to się nie da grać".

 

ciekawy art z koszernej

 

a tu cd

http://www.sport.pl/koszykowka/1,64947, ... _temu.html

 

art wogole zayebisty, naprawde fajne klimaty, ale

 

jak ten gosciu mowil, ze 'podszedl do russela i pprzypomnial mu sytuacje z blokiem a russel potwierdzil smiejac sie, ze tak bylo'

to myslalem ze ze smiechu spadne z krzesla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w polskiej gazecie albo jakiejs ksiazce czytalem kiedys o tym wydarzeniu tylko od strony amerykanskich zawodnikow - byl fragment jak to Heinsohn wrobil Couseygo i go ZOMO zabralo w kajdanach , Cousy zesrany a to sie okazalo ze Auerbach zarcik se zrobil - cos w ten desen

komuno wroc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOMO nie było od takich spraw, jakby dostali rozkaz spałowania Amerykańców to pewnikiem nie omieszkaliby skorzystać z okazji, ale nie byli po to, żeby jeździć po jednego faceta. Może to była sprawa MO, ale też nie chce mi się wierzyć, w jakieś żarty na linii Auerbach-Milicja-Cousy.

 

Co do Siedlec to kiedyś już coś czytałem na ten temat i to raczej jest miejska legenda. Red urodził się w 1917, ojciec był Rusakiem matka Amerykanką, jakoś ciężko mi sobie wyobrazić jak taka para miałaby się znaleźć w tamtych czasach i okolicznościach w Siedlacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.