Skocz do zawartości

Ciekawostki...


danp

Rekomendowane odpowiedzi

Over the last 15 postseasons only O'Neal and Michael Jordan (1997 and 1998) have averaged over 10 points per game in the fourth quarter of an NBA Finals series. Each of those players led their teams to NBA Championships while also winning the Finals MVP award.

Check.

 

Nowitzki has become the 11th player in NBA history to have at least 10 NBA All-Star appearances, a regular season MVP award and a Finals MVP.

Check.

 

btw nie wiem jak oni te wszystkie statystyki zliczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te pierwsze 9 finałowych gier to dla każdego z tych zawodników jest coś zupełnie innego.

 

Przykładowo Kobe miał swoje pierwsze finały w wieku 21 lat i grał jako druga opcja.

Pozostali gracze są z tej czwórki są uznawani za pierwsze opcje...

Tylko nie wiem jak z Lebronem ;)

 

Dodatkowo Kobe nigdy nie rozegrał finałów jako lider w swoim prime, MJ czy Magic mieli taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że każdy kij ma 2 końce? Bryant czy James (wiekowo) zagrali 9 meczy w finałach nim Jordan w ogóle do nich awansował. No i też w 1 sezonie mając w składzie Pippena nie awansował ;) Zajęło mu to parę sezonów ;) (wiem, wiem... byli zajebiści Pistons na wschodzie czy też Pippen musiał "dorosnąć"). Baaa.. James bez żadnego Pippena zdołał awansować do finałów.

Ale fajna statystyka... jak dla mnie dobitnie ona pokazuje, że do finałów trzeba dojrzeć. Natomiast jest ona też troszkę niedoskonała przez to, że np. taki Jordan był 1 opcją w teamie a Bryant nie był. James też można polemizować... bo heat mają w zasadzie dwie 1 opcje. A także zależy od przeciwnika, jak broni... na ile pozwoli. Gra przez te lata się trochę zmieniła :)

Niemniej dorobek Jordana wygląda imponująco! Ale taka statystyka nie powinna służyć do samego porównywania zawodników i nie pojawiać się też bez komentarza ;)

 

PS. Nie bronie Bronka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych finałów to:

- większość graczy gra w nich słabiej. Kobe, Bird, nawet teraz Dirk miał gorsze finały niż resztę playoffs

- Jordan i Magic mieli za sobą doświadczenie w NCAA, Kobe i LeBron nie, więc może to w jakimś stopniu wyjaśnia gorszą grę tych dwóch ostatnich w paru pierwszych finałach (plus KB był chyba kontuzjowany w 2000)

- najgorsze finały Magica przyszły dopiero po tym, jak rozegrał 9 spotkań. gdyby Johnson w dobie internetu wyprawiał to, co np. w 1984, to byłby jechany jeszcze mocniej niż teraz LeBron

 

natomiast odnośnie zdobyczy punktowych w czwartych kwartach, to ciekawa sprawa, bo na ESPN dwa razy pojawiły się te informacje. najpierw bez żadnego źródła podano to (za chyba ostatnie 15 sezonów):

 

2000 Shaquille O’Neal<< 11.4

1997 Michael Jordan<< 10.7

1998 Michael Jordan<< 10.6

2011 Dirk Nowitzki 10.4

<< Won NBA Finals MVP

 

kilka dni później już bardziej wiarygodnie, bo od elias sports (za bodajże ostatnich 20 sezonów):

1995 Shaquille O'Neal 11.5

2000 Shaquille O'Neal 11.5

1997 Michael Jordan 10.7

2011 Dirk Nowitzki 10.3

1993 Michael Jordan 10.3

 

dla mnie szokiem jest to, jak dobrze wypada Shaq, szczególnie w 1995 (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowitzki has become the 11th player in NBA history to have at least 10 NBA All-Star appearances, a regular season MVP award and a Finals MVP.

btw nie wiem jak oni te wszystkie statystyki zliczają :)
Jak to jak? Odpowiednio wypelniona baza danych. Zreszta nawet na wlasna reke to mozna sprawdzic:

http://www.basketball-reference.com/awards/finals_mvp.html plus

http://www.basketball-reference.com/awards/mvp.html plus plik All-Starowy z

http://www.basketballreference.com/stats_download.htm i voila [w nawiasie liczba ASG]:

Kareem Abdul-Jabbar [19],

Shaquille O'Neal [15],

Michael Jordan [14],

Tim Duncan [13],

Wilt Chamberlain [13],

Hakeem Olajuwon [12],

Kobe Bryant [12],

Larry Bird [12],

Magic Johnson [12],

Moses Malone [12],

Dirk Nowitzki [10].

Tak przy okazji... jakim cudem Bill Russell ani razu nie byl MVP Finalow?!

 

kilka dni później już bardziej wiarygodnie, bo od elias sports (za bodajże ostatnich 20 sezonów):

1995 Shaquille O'Neal 11.5

2000 Shaquille O'Neal 11.5

dla mnie szokiem jest to, jak dobrze wypada Shaq, szczególnie w 1995 (!).

A to nie wyglada jak bug? Jakie sa szanse, ze mial identyczna srednia w 4 kwartach chociaz z punktu widzenia ppg w calych meczach byla przepasc miedzy tymi seriami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.