Skocz do zawartości

Obstawianie PLAYOFFS 2013


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

hejka, też zagram, jestem za systemem Loraka, bez punktów ujemnych, z bonusem za mistrza 2 pkt i stawką 20zł.

 

Choć po krótkim zastanowieniu uważam, że dobrze byłoby bardziej docenić prawidłowe wytypowanie wyniku serii. Coś na kształt:

- prawidłowy wynik serii - 2 pkt

- pomyłka o 1 mecz - 1 pkt

- pomyłka o 2 mecze - 0,5 pkt

- pomyłka o 3 mecze 0,25 pkt

 

bonus za majstra przy takiej punktacji 4 pkt byłby ok.

 

to tylko luźna sugestia, jak nie przejdzie to w system Loraka bez udziwnień też wchodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu tak się niektórzy sprzeciwiają tym punktom ujemnym. przecież one są po to, aby jeszcze bardziej docenić dokładność typowania. załóżmy, że ktoś postawi na 4-0 dla SAS w starciu z lakers, bo uważa iż maszynka Popa bez problemu rozjedzie przecenianych żółtych, natomiast druga osoba postawi na 4-3 dla spurs, bo uważa że LAL są tak silni jak ostrogi, ale ze względu na HCA jako zwycięzców widzi tych z teksasu. ostatecznie seria kończy się wynikiem 4-3, ale dla lakers, więc obydwaj się pomylili. jednakże ten drugi w swoim typie był znacznie bliżej prawdy, więc dlaczego obaj mają być potraktowani tak samo i dostać po 0 punktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no właśnie to samo miałem napisać i też chciałem to wyjaśnić na przykładzie serii Lakers - Spurs, ale przedmówca mnie ubiegł. ;]

 

Punkty ujemne są integralną częścią tego systemu, więc trochę nie rozumem waszej krytyki. Lorak dobrze wykazał, że bez punktów ujemnych obaj gracze w jego przykładzie dostaną tyle samo punktów (zero), choć ta druga osoba była znacznie bliżej trafienia poprawnego wyniku.

 

System z punktami ujemnymi nie jest zbyt skomplikowany, więc na pewno się nie pogubimy. Zresztą wszystko liczy excel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu tak się niektórzy sprzeciwiają tym punktom ujemnym.

bo ptk ujemne nie są cool :P cholera ilu tu bogaczy co to mają w nosie stawkę, @Igi to rozumiem bo ma duże szanse na tą 100 odemnie :) słowem jakby po 200/300 było wejście to by sie dopiero zebrała pula może by nawet tuskiesyny się sprawa zainteresowały :P chociaz z drugiej strony niezbyt bo by tylko @Karaso z @Igim weszli :)

 

Ja wstępnie się piszę, dla szpanu rzuce też że pula nie gra roli, liczenie mi obojętne byle by na moje wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak no tak ale weźmy tą samą serię Lakers-Spurs. Jeden obstawia 4-0 Spurs, drugi 4-0 Lakers. Seria kończy się takim wynikiem i wtedy ten drugi jest w mega dupie. Bo biorąc pod uwagę, że ja dostanę 1 punkt, ty -1 to nie masz szans nadrobić praktycznie. Wschód łatwy do obstawiania więc różnice 0.25, może 0.5. Taka jedna seria praktycznie może zakończyć dla kogoś zabawę i tylko dlatego ja jestem bez punktów ujemnych.

 

Ale jeśli wolicie z to dla mnie bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 zł to wątpię czy chociaż 10 chętnych się znajdzie.

 

Najlepiej by było jakby 40 osób wsadziło do puli 50 zł, wyszłoby okrągłe 2000 do wygrania. No, ale nie wiem czy to realne skoro rok temu pula była jakieś 300 zł. ;]

 

A swoją drogą to jak dla mnie poprawne typowanie serii Lakersów będzie decydujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, jasne że byłoby fajniej bawić się o grubą kasę, ale jak będzie wpisowe 50 zł to dużo osób oleje takie obstawianie. A wg mnie od puli ważniejsze jest to żeby jak najwięcej osób brało udział. Wtedy będzie fajniejsza rywalizacja i więcej userów będzie miała okazję się wykazać.

 

Zresztą np. 30 osób po 2 dyszki to 6 stów, całkiem niezła pula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do meritum mogę zostac skarbnikiem gdyz jestem wyplacalny ;-) praktycznie zawsze. Jak zrobimy liste uczestnikow zrobie liste mailingowa. Do dobrej zabawy potrzebujemy sekretarza zawodow liczacego glosy i ogarniajac to technicznie.

 

 

System Loraka z minusami mysle ze przyjmuje wiekszosc. Co do kwoty 20PLN vs 50 bym glosowal choc jak bedzie 20 to plakac nie będę. Glos oddaje za 50 a po drobnym zastanowieniu także za minusowa punktacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.