Skocz do zawartości

LeBron James


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelakie. Jak kolo zużyje 22 possesions w meczu i zabierzesz mu z tego 5, to zabrałeś mu dużo czy mało?

 

 

Co do atletycznych murzynów, to nie jestem fanem takiego optymistycznego gdybania. Jak ktoś był superathletic 30 lat temu, to jaką niby miałby mieć przewagę, ze zrobiłoby to z niego lepszego zawodnika teraz niż kiedyś?

 

 

 

 

Udam, że nie widziałem tego zdania. Taki ze mnie uprzejmy koleś.

Nie badz taki uprzejmy, Chytruz, wole zebys mnie zmieszal z blotem i wdeptal w ziemie, uciekne ze wstydem i nie bede wiecej sie wp... w takie dyskusje. A tak mi sie wydaje ze cos tam wiem.

 

i znowu matematyka.

Jak koles zuzywa 20% possesion zespolu, a zespol ma 5 possesion mniej to mu zabierasz 20% z 5 czyli jedna possesion. To sie pewnie dziadek Drexler o ta jedna possesion posieka.

Z drugiej strony jak zmniejszysz usg% Lebrona z 30 do 20 to pewnie pojdzie na skarge do prasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy lotnicy zestrzeliwali we wrzesniu 39 niemieckie bombowce, a takze Me 109 i 110 latajac na starych pzl p7 I p11. (Nowsze pzlki sprzedali do rumunii szykowali wymiane na calkiem nowoczesne wtedy samoloty)

Bo byli po prostu lepsi.

Bitwe o Anglie wygralo angolom przejscie na spitfirey, ale polacy mieli lepsze kill ratio latajac hurricanami, spitfire'y jesli dobrze pamietam dostali dopiero do lotow nad europe.

Nie wiem co to ma do kierowcow, teraz sa slabsze samochody I Senna by sobie nie poradzil?

Nie wiem skąd Wam się wzięła Bitwa o Anglie ale proponuje pozostać przy koszykówce zwłaszcza że są to półprawdy

My Polacy uwielbiamy ten mit jakoby Polacy byli lepsi od Anglików. Zasadniczo ani w czasach Bitwy o Anglie ani w trakcie całej wojny nie ma Polaka wśród najskuteczniejszej 50 pilotów. Po drugie dywizjon 303 ma potwierdzone na podstawie niemieckich dokumentów tylko 44 zestrzelenia a nie 126 które podaje się w Polsce. A po trzecie Bitwę o Anglię Anglicy wygrali bo Niemcy w debilny sposób zmienili taktykę. Z niszczącej dla Aliantów taktyki atakowania lotnisk co powodowało ogromne straty na ziemi i w powietrzu przeszli na atakowanie Londynu dzięki czemu Anglicy mogli koncetrować oddziały w jednym miejscu nie było zaskoczeń w powietrzu co było ich zmorą w poprzednim tygodniu. A wszystko dlatego że Anglicy zrzucili kilkanaście bomb na Berlin co wkurzyło Hitlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz taki uprzejmy, Chytruz, wole zebys mnie zmieszal z blotem i wdeptal w ziemie, uciekne ze wstydem i nie bede wiecej sie wp... w takie dyskusje. A tak mi sie wydaje ze cos tam wiem.

Zawodnik, który ma 15% usage, ma mniej niż LeBron pewnie dlatego, ze zespół korzysta na przeniesieniu jak największej ilości possesions na LeBrona, a nie dlatego, ze LeBronowi przypadkiem pozwolono sobie nabijać staty bo wygrał w ciągnięciu losów. Z tym, że ktoś urodził się wtedy kiedy się urodził i grał w erze 105 possesions na mecz nie ma to nic wspólnego, dlatego chciałem być uprzejmy, bo to wyjątkowo kiepskie porównanie.

 

i znowu matematyka.

Jak koles zuzywa 20% possesion zespolu, a zespol ma 5 possesion mniej to mu zabierasz 20% z 5 czyli jedna possesion. To sie pewnie dziadek Drexler o ta jedna possesion posieka.

Zespół ma 15 possesions mniej. W tej matematyce, o której tak często mówisz, to można sobie tak brać liczby z powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wplywu polskich lotnikow na BoA to faktycznie nie byl decydujacy, Anglicy by to wygrali bez nas przy wiekszych stratach, tylko co to ma do dyskusji?

A co do zrodel niemieckich to bym sie na nich nie opieral. Niemcy zanizali swoje straty a zwiekszali ilosc zestrzelen.

Wg. zrodel niemieckich anglikom powinno bylo zabraknac samolotow po pierwszej fazie (stad tez zmiana taktyki - tez).

Juz teraz dokladnie nie pamietam, ale bylo chyba cos takiego ze polacy zglosili jakiegos dnia 10 zestrzelen, a Niemcy podaja ze stracili tego dnia 7 samolotow. Tyle ze reszta RAFu zglosila wtedy chyba 50 zestrzelen.

Wiec jesli polacy wymyslali to anglicy wymyslali jeszcze bardziej.

(dokladnie nie pamietam liczby moga byc inne, ale moge poszukac gdzies tych danych).

Co do pilotow to wydawalo mi sie ze byli, ale legenda 303 opiera sie na 6:1 kill ratio przy 2:1 calego RAFu)

pewnie cyferki do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnik, który ma 15% usage, ma mniej niż LeBron pewnie dlatego, ze zespół korzysta na przeniesieniu jak największej ilości possesions na LeBrona, a nie dlatego, ze LeBronowi przypadkiem pozwolono sobie nabijać staty bo wygrał w ciągnięciu losów. Z tym, że ktoś urodził się wtedy kiedy się urodził i grał w erze 105 possesions na mecz nie ma to nic wspólnego, dlatego chciałem być uprzejmy, bo to wyjątkowo kiepskie porównanie.

 

 

 

Zespół ma 15 possesions mniej. W tej matematyce, o której tak często mówisz, to można sobie tak brać liczby z powietrza?

aaa przed chwila sam pisales ze 5??? 20% z 15 to dalej 3.

BTW skad te 105 i 10-15.

rok 91 sredni pace w NBA to 97, tylko 4 zespoly maja ponad 100.

powtorze skad sie wzielo 5 possesion.

 

napisales :

Napisałem, że grałby w "meczu, w którym jest 10-15 possesions mniej", przez co miałby "mniej" (co nei znaczy, że 10-15 mniej) okazji do nabijania - tak jakoś założyłem, że każdy wie, że zawodnicy nie grają po 48 minut

 

w nastepnym poscie ja napisalem ze w takim razie nie 10-15 tylko np. 5, na co ty :

Wszelakie. Jak kolo zużyje 22 possesions w meczu i zabierzesz mu z tego 5, to zabrałeś mu dużo czy mało?

Wiec Ci odpisalem. Mi tam wyszlo wczesniej ze 3 pos. wiecej mial Drexler dostepnych bo gral tylko34 mpg..

Ale co tam , Co to ma za znaczenie.

 

Zespol ma 10-15 possesion wiecej per 48 min, obaj wiemy ze nikt nie gra 48 min, do tego dochodzi usage, ale Drexler i tak mial 10-15 possesion wiecej na nabijanie punktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie mały off-topic ale jeżeli Prost, Senna czy ktokolwiek ze starych graczy (w obecnym wieku lub jako mlodziak) startował by teraz w F1 został by zmiażdzony na torze.

A Senna nie poradziłby sobie w F1 bo teraz zwykły lamus (patrz: Vettel) pokonuje dużo lepszych pod względem umiejętności (patrz:3/4 stawki) zawodników. Teraz najwięcej znaczy bolid nie człowiek. Jakby wsadzić Vettela do bolidu za czasów Senny to ten lamus byłby 30 razy dublowany w czasie wyścigu.

eno, ale przeciez chyba logiczne ze ich wsadzamy do takich samych bolidow.

Zgadzam sie ze teraz wiecej znaczy bolid niz kierowca, ale to tylko potwierdza to ze tamci kierowcy byli lepsi.

Wiedzieli jak sie walczy na torze, nie to co teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespol ma 10-15 possesion wiecej per 48 min, obaj wiemy ze nikt nie gra 48 min, do tego dochodzi usage, ale Drexler i tak mial 10-15 possesion wiecej na nabijanie punktow.

Serio masz jakiś problem z rozumowaniem.

 

 

aaa przed chwila sam pisales ze 5??? 20% z 15 to dalej 3.

Wcześniej:

 

Teraz rozumiem ze je sobie nabijal nawet jesli tych possesion bylo mniej. TZn wiecej ale mnie niz te 10/15. czyli np. 5.

Pisałeś, że rozumiesz, teraz nie wiem czy udajesz, że nie rozumiesz, czy co, bo 5 (pięć) to była liczba, której ty pierwszy użyłeś ("np. 5"). Wyliczyłeś sobie, że dla Drexlera bedzie mniej possesions niż 10-15 (pięć), więc kontynuowałem według zaproponowanej przez ciebie liczby. Dlaczego/po co przykładasz ją do różnicy w pace całego zespołu i liczysz z niej 20% i robisz zamieszanie - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Drexler opisał swój sposób na grę jako "opuszczałem głowę, biegłem w środek dopóki nie zobaczyłem, że parkiet ma inny kolor i wyskakiwałem". Przy dzisiejszej obronie pewnie pobiłby w ten sposób rekord wszech czasów w faulach w ataku albo otrzymanych blokach.

chyba raczysz sobie żartować, predzej miałby przy okazji każdego spotkania coś w okolicach 10 wędrówek na linię, plus tak jak napisał @Xamel fajnie było by zobaczyć gości w stylu Dominque; Kemp; Lj; Mailman w obecnych czasach może byłoby serio w końcu co ogladać i z Jamesa przestano by robić wybryk natury a zaczęto go traktować jak "normalnego" dobrego grajka. Jak ktoś twierdzi że oebcne czasy nie służa nabijaniu statów to faktycznie powinien sobie zrobić powtórkę z lat '90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eno, ale przeciez chyba logiczne ze ich wsadzamy do takich samych bolidow.

Zgadzam sie ze teraz wiecej znaczy bolid niz kierowca, ale to tylko potwierdza to ze tamci kierowcy byli lepsi.

Wiedzieli jak sie walczy na torze, nie to co teraz.

Jeżeli tak to wiadomo że stara gwardia by rozwaliła reszte. No może Alonso by został ,ale w tych samych bolidach. Dokładnie DRS i KERS daje 0 walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio masz jakiś problem z rozumowaniem.

 

 

 

 

Wcześniej:

 

 

 

Pisałeś, że rozumiesz, teraz nie wiem czy udajesz, że nie rozumiesz, czy co, bo 5 (pięć) to była liczba, której ty pierwszy użyłeś ("np. 5"). Wyliczyłeś sobie, że dla Drexlera bedzie mniej possesions niż 10-15 (pięć), więc kontynuowałem według zaproponowanej przez ciebie liczby. Dlaczego/po co przykładasz ją do różnicy w pace całego zespołu i liczysz z niej 20% i robisz zamieszanie - nie wiem.

Co do wplywu polskich lotnikow na BoA to faktycznie nie byl decydujacy, Anglicy by to wygrali bez nas przy wiekszych stratach, tylko co to ma do dyskusji?

A co do zrodel niemieckich to bym sie na nich nie opieral. Niemcy zanizali swoje straty a zwiekszali ilosc zestrzelen.

Wg. zrodel niemieckich anglikom powinno bylo zabraknac samolotow po pierwszej fazie (stad tez zmiana taktyki - tez).

Juz teraz dokladnie nie pamietam, ale bylo chyba cos takiego ze polacy zglosili jakiegos dnia 10 zestrzelen, a Niemcy podaja ze stracili tego dnia 7 samolotow. Tyle ze reszta RAFu zglosila wtedy chyba 50 zestrzelen.

Wiec jesli polacy wymyslali to anglicy wymyslali jeszcze bardziej.

(dokladnie nie pamietam liczby moga byc inne, ale moge poszukac gdzies tych danych).

Co do pilotow to wydawalo mi sie ze byli, ale legenda 303 opiera sie na 6:1 kill ratio przy 2:1 calego RAFu)

pewnie cyferki do sprawdzenia.

Czytałem gdzieś dyskusje odnośnie powstania warszawskiego ze nie ma przykładu zaniżania strat w raportach bojowych przed niemieckich oficerów. Co jest dość logiczne - dowódca bezwzględnie powinien wiedzieć jakie ma siły i za fałszowanie byłby taki oficer rozstrzelany. Gorzej właśnie jest z zestrzeleniami każdy chce jak najwiecej i czasami tez komuś się może wydawać ze zastrzelił samolot itp I dlatego raporty zestrzelen po obu stronach mniej wiarygodne niż raporty o stratach bojowych.

A źródeł niemieckich bym nie wysmiewal bo w polskiej przeczytałem o 6000 zniszczonych czołgów niemieckich podczas kampanii wrześniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe wkładał ręki do ognia za Drexlerem, bo zdaje sobie sprawę że po 92Finals jego ''wielkość'' została exposed i jego kariera już nigdy nie była taka sama.

ale jakim cudem atletycznie Rudy Gay meets pre-injury Wade a technicznie skillset coś na wzór obecnego Wade'a z częstszym post upem miałby nie być czołówką obecnej ligi?

 

A co do Lebrona, to myślę że Lebron prior2007 nie miałby czego specjalnie szukać 20-25 lat temu - zero post up, poor shooting, słabe know how. A Lebron anno domini 2013 byłby bogiem w latach 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NBA nowadays fits to:

 

Gdyby wrzucić na jeden mecz Davida Robinsona'93 to myślę, że nikt by nie uwierzył że można tak wyglądać i tak się poruszać.

Skoro Al Horford ma momenty, że wygląda jak młoda gazela, a Jo Noah potrafi przebiec z piłka i rozdać no-looka - to czegoś takiego jak DRob in his athletic finest nie można sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio masz jakiś problem z rozumowaniem.

 

 

 

 

Wcześniej:

 

 

 

Pisałeś, że rozumiesz, teraz nie wiem czy udajesz, że nie rozumiesz, czy co, bo 5 (pięć) to była liczba, której ty pierwszy użyłeś ("np. 5"). Wyliczyłeś sobie, że dla Drexlera bedzie mniej possesions niż 10-15 (pięć), więc kontynuowałem według zaproponowanej przez ciebie liczby. Dlaczego/po co przykładasz ją do różnicy w pace całego zespołu i liczysz z niej 20% i robisz zamieszanie - nie wiem.

5 to byl estimate.

Moze na konkretach.

Ptb '91 ma pace 100. Czyli o 10 poss per 48 min wiecej niz majami.

Czyli srednio +1 pos per 4, 8 min.

Poniewaz Drexler gra 34 min, wiec w czasie gdy jest na boisku jego zespol ma srednio +7 poss w stosunku do miami (a nie 5, jak strzelilem)

Drexler uzywa 25% poss swojego zespolu, czyli z tych 7 prawie 2 poss.

Czyli na zmianie pace na 90 stracilby 2 poss w ataku.

 

Policzmy to dla obu zawodnikow:

Lebron 38 min przy pace 90 usg% 30

Drex 34 min pace 100 usg 25%

 

Najpierw ilosc poss kiedy sa na boisku

LBJ 90/48*38=71.2

DX 100/48*34=70.8

czyli w '91 Drex nabija sobie staty uczestniczac dokladnie w takiej samej ilosci poss co LeBRon

a teraz atak

LBJ 71*30%=21

DX 71*25%=18

 

Cale to wyliczenie nie ma na celu pokazanie ze Drexler > LeBron, tylko ze to jakis glupi mit o nabijaniu statystyk !! ze wzgledu na PACE.

to czy Drexler by sobie poradzil i jak w terazniejszych czasach to oczywiscie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rappar

Dostalem tajny PM od osoby ktora zajmowala sie tym tematem na studiach, i ktora kontaktowala sie z osobami uczestniczacymi w BoA,

i ta osoba ma takie zdanie jak ty :-).

Ja wprawdzie dalej nie wierze zrodlom niemieckim (przynajmniej odnosnie strat i zestrzelen w BoA) poniewaz byly one niespojne z wynikami wojny (tzn. gdyby niemcy zestrzelili tyle samolotow RAF co podaja, to by anglikom zabraklo samolotow).

Chetnie w takim razie zobaczylbym wyliczenie strat /zestrzelen 303 w trakcie BoA, nawet jesli zestrzelili polowe tego co podaja to kill ratio mieliby 3:1, czyli z tego co pamietam jak najlepsze dywizjony angielskie. (z pamieci wiec nie gwarantuje)

Natomiast polscy piloci nie mieli szans na bycie w top 50 bo dopuszczono ich do walki dopiero po pewnym okresie (chyba okolo miesiaca lub 2) a tam sie liczy total. Dodatkowo zapewne nie puszczano ich na najwazniejsze odcinki bitwy, tym bardziej ze stacjonowali na polnocy jesli dobrze pamietam. ale to OT ktore trzeba zakonczyc w tym temacie i jesli ktos chce to pewnie mozna podyskutowac o tym w inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ilosc poss kiedy sa na boisku

LBJ 90/48*38=71.2

DX 100/48*34=70.8

czyli w '91 Drex nabija sobie staty uczestniczac dokladnie w takiej samej ilosci poss co LeBRon

A dlaczego wziąłeś akurat 91?

 

W 87 PTB z Drexlerem ma 83,1 possesions, czyli 12 więcej niż Heat z Lebronem. W 89 o 14 więcej czy jakieś 20%. To chyba dużo?

 

 

to czy Drexler by sobie poradzil i jak w terazniejszych czasach to oczywiscie inna sprawa.

A ja już mówiłem, że mnie nie chodzi o tego Drexlera i tego LeBrona, ale o to, że przerzucanie gości z epoki do epoki wbrew pozorom raczej służy tym współczesnym. Jak James robi teraz 27-8-8, to jakby wyglądał jego statline jakby mu/zespołowi dorzucić jeszcze kilka/kilkanaście possesions?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tak skromnie? 50-20-20 z palcem w ....

heh, fajna ironia, heh.

 

LeBron aka one man fastbreak, robiłby kompletny rozpierdol w takiej lidze, i wyśmiewanie tego świadczy o niepoważnym podejściu. może z tym 35/10/10, lekka przesadza, ale myślę że były by to cyferki duuużo lepsze od dzisiejszego 27/8/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.