Skocz do zawartości

Ubaw po pachy ;)


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja siedziałem nad tym chyba ze 40 minut i tego nie zrobiłem, też miałem dużo kombinacji bez jednego połączenia, chyba z 11, ale za chiny nie moę tego ukończyć.

 

I nie wiem jak ty to Mich@lik matematycznie wyliczyłeś, że się da ?? Ale to może przez, że jesteś po liceum i coś tam uczyli :P a ja dopiero gimnazjunm w tym roku kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, musi być haczyk jakiś i to zupełnie nie związany z jakąkolwiek matematyką

 

takie połączenie na tych warunkach nie jest możliwe, żeby to zrobić chyba trzeba jakiś błąd w tym znaleźć

 

próbowałem raczej wszystkiego, z pójściem w logike włącznie (podłączenia do siebie wody,gazu i prądu) a potem osobno do domków, no i też nic oprócz wielkiego ryku

 

 

ja się chyba poddaje, myślałem, że to coś na myślenie, a tu się okazuje, że raczej nie i jeśli ktoś to zrobi to raczej zręcznościowo, a nie myśleniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 1 polaczenie to nie wiem czy mi kiedys wyszlo zebym mial wiecej nieudanych. W czwartek siedzialem nad tym okolo 4 godzin, w piatek 2 no i troche dzisiaj. Na poczatku robilem to w szkole wiec w zeszycie to zapisalem 8 katek. Ale to nie chce wyjsc, zawsze to 1 polaczenie.

Kazdy komu to pokazywalem to mowile ze latwe, pozniej robil i nagle zostawalo 1 polaczenie.

Moze da sie to jakos wyliczyc ze to jest mozliwe, ale samo narysowanie tego raczej nie bedzie juz na zadne obliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już pewne jest :) mialem racje że to niemożliwe :)

 

wpadł kumpel no i zapytałem go co o tym myśli, a on powiedział że to zna, i pokazał mi jak to zrobić - tak jak myślałem, trzeba było po prostu wykorzystać błąd/pierdołę, a nie myśleć

 

na youtube wpiszcie sobie te "supuzzle" i zobaczcie o co chodzi... straciłem na myślenie nad tym dwie kartki A4, troche tuszu w długopisie, i 3 godziny życia prawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master: To jest do rozwiązania, kiedyś mi to znajkomy w LO pokazywał, tylkoz a cholere tego nie pamiętam i siedze nad tym i nic

 

A to jedno brakujące połaczenie wychodzi za każdym razem

Ja bym na Twoim miejscu sprobowal sie z nim skontaktowac, a potem szybko rozwiazanie na youtube.com wrzucic i byc popularnym bijac te inne fake'i. Hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic innego jak matematyka - trzeba sobie zadać pytanie czy jest możliwe połączenie sześciu punktów, które są parami równoległe, bez przecięcia żadnej z "prostych"

 

a jak się da, czego jestem raczej pewien to trzeba wymyślić JAK

 

 

póki co idzie mi jako tako heh, coraz blizej rozwiązania ale jakże daleko

żałuję, że nie zobaczyłem tego wątku [o zadaniu z domkami] wcześniej, bo rozwiałbym Wasze wątpliwości.

teoria grafów: grafy planarne. graf dwudzielny K3,3 grafem planarnym nie jest.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Graf_planarny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Graf_dwudzielny

mógłbym przedstawić dowód, ale myślę, że szkoda zachodu :)

EDIT: podsumowując: nie da się zrobić tego zadania bez oszustwa.

 

mich@lik fajny avek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.