Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2012/13


matek

Najbardziej realny scenariusz?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej realny scenariusz?

    • Nie zrobią poważnych zmian
      28
    • Wymienią Gasola
      79
    • Wymienią Bynuma
      60
    • Wymienią obu
      11
    • Oddadzą Kobe
      19
    • Amnestia Kobe
      74
    • Zwolnią Browna
      32
    • inny...
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Kobe powiedział:

"'Cause we're old as s---," said the 34-year-old Bryant when asked why a lack of energy has been a problem for L.A. all season. "What do you want? We just got to figure out how to play when we don't have that energy. We got to change things up a little bit defensively. We got to figure out what we want to do offensively, figure out what we want to do on nights when we don't have those legs or have that energy."

"You just saw an old damn team," Bryant continued. "I don't know how else to put it to you. We're just slow. You saw a team over there that was just younger and just had fresher legs and just played with more energy, and we were just stuck in the mud. I think individually we all have to figure out how to get ourselves ready each and every game to have high level of energy. That's all that is."

 

w wolnym tłumaczeniu typowego hatera:

Bryant obwiniający resztę zespołu o to, że są za wolni i grają kiepski difens też wydaje się być śmieszne, bo wszyscy przeciwni sg w lidze robią na nim rekordy życiowe. :crushed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wolnym tłumaczeniu typowego hatera:

Bryant obwiniający resztę zespołu o to, że są za wolni i grają kiepski difens też wydaje się być śmieszne, bo wszyscy przeciwni sg w lidze robią na nim rekordy życiowe. :crushed:

nawet jesli to jest podparte rzeczywiscie jakimis statystykami, to i tak nie koniecznie to wynika z obrony Kobasa akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, dla mnie po prostu pozyskanie Smitha to niwelowanie problemu w transition, kreując kłopoty w halfcourtie. Nie oszukujmy się - Lakers nie pokonają głównych rywali atletyzmem i szybkością, ich atutem musi być egzekucja. Cały szkopuł w tym, żeby pod tym względem za bardzo nie ucierpieć, jednocześnie w miarę możliwości zmniejszyć przepaść w kwestii atletyzmu.

 

Teraz Lalki są w kropce : grając to, co teraz w playoffs są pozamiatani, zmieniajac - będą

grali to, co ich rozgrywającego zredukuje i w ogole postawi jego przydatnośc dla tego zespołu

pod znakiem zapytania, a trudno ciągnąć w dwie strony naraz.

do czego to doszło. zespół wygrywa 6 z 7 meczów, wreszcie w pełnym składzie z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej, ale wystarczy jedna wpadka i już się wszystko wali. chillout, to nie sprint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak mozna ogladac gre Lakers i wyciagnac z niej jakiekolwiek pozytywy

Dwight niby jak Dwight ale jednak nie

Kobe anty teammate

Gasol skonczony

Nash melodia przeszlosci

i D'Antoni '' nie musze nic nikomu tlumaczyc ''

wiem jedno z Hardenem czy bez Lakersi moga pierdnac conajwyzej z Oklahoma

 

aha i zanim napiszecie ai nie pierdol , albo jestes debilem

to spojrzcie na to co pisalem i nawet nie mowcie na glos przy kolegach tego ale pomyslicie sobie czytajac ten temat ''ten ai to mial racje, niestety...''

so sad so true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard bez dobrego pg ciskał takie staty to myślałem ze z Nashem będzie jakiś kosmos, nagle się okazuje że historia jest dosyć standardowa, to jest na sporą ilośc liderów w tej lidze pracuje cały zespół, oni tam sobie błyszczą czasem moze i przekłada się to na pozytywne wyniki drużyny ale chyba często nei do końca. Słowem D'antoni to jak gwóźdź do trumny dla takiego zespołu złożonego z bądź co bądź weteranów, przecież on to się nadaje przedewszystkim do atletycznych rukasów co to grają up tempo,a nie do zbilansowanego ataku i długich akcji.

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, dla mnie po prostu pozyskanie Smitha to niwelowanie problemu w transition, kreując kłopoty w halfcourtie. Nie oszukujmy się - Lakers nie pokonają głównych rywali atletyzmem i szybkością, ich atutem musi być egzekucja. Cały szkopuł w tym, żeby pod tym względem za bardzo nie ucierpieć, jednocześnie w miarę możliwości zmniejszyć przepaść w kwestii atletyzmu..

jasne tylko czy u D'Antoniego zamiana Pau za Josha rzeczywiście spowodowałaby takie problemy w hc ?

 

poza tym zgoda, że Lakers nie pokonają głównych rywali atletyzmem i szybkością, ale równocześnie ci główni rywale właśnie tym mogą ich pokonać jeżeli w takim stopniu będą na tym polu odstawać od nich.

 

Istotna też jest tu kwestia zdrowia Pau, a głównie jego kolan, przyjdą PO i nie wiadomo czy będzie jeszcze w stanie nam cokolwiek dać z siebie więc póki ma jeszcze jakąś wartość na rynku i wszyscy są przekonani, że on musi po prostu grać jako center to trzeba z tego skorzystać.

 

Ja szczerze to Jendras nie bardzo widzę jak mielibyśmy się w inny sposób poprawić w kwestii atletyzmu tak by atak pozycyjny nie ucierpiał. Jakiś mały ruch w tym kierunku może nic nie zmienić bo D'Antoni może takim graczem po prostu nie grać, jak wróci Blake to obawiam się, że jeszcze on nam na SG wskoczy do S5 i już w ogóle kwestia atletyzmu i szybkości zejdzie na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie od roku deal gasol za smitha to w ogole no brainer z wielu wzgledow

a jak jeszcze pozyskalisbysmy przy tym korvera to w ogole miazga

 

niestety, raz ze na to nie poszlismy w wakacje

a dwa, hawks zdementowali tego rumora <a co innego mogli zrobic by nie popsuc chemii?>

wiec na dobra sprawe nie wiadomo jak do konca bylo, choc skoro byt taki rumor przes solidne zrodla podawany, to pewnie cos na rzeczy bylo.

 

nie wiem jak na to mozna bylo nie pojsc.

obnizamy wiek, przyspieszamy zespol jako caloksztalt, poprawiamy gre z kontry i przede wszystkim mamy wysokich, ktorzy moga przejmowac niskich i nie ma zabostwa (przypomnijcie sobie co niscy thunder/mavs zrobili z duetem bynum/gasol)

do tego gochodzi oszczednosc i poprawa chemii (smith i howard to bliscy kumple)

 

gdzies poprawy w atletycznosci szukac trzeba. nash, kobe i howard, to pozycje nie do ruszenia. pozostaje mwp i gasol. mwp zrobil duzy postep, wiec stawialbym na pau. gasol jest nam niepotrzebny. ostatnio gra troche lepiej ale wrzucamy do s5 zamiast gasola jamisona i duzej roznicy w wynikach druzyny nie zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne tylko czy u D'Antoniego zamiana Pau za Josha rzeczywiście spowodowałaby takie problemy w hc ?

tak, bo to w HC Gasol jest najbardziej przydatny, zwłaszcza jako passer w setach horns, ale też na pickach czy high low.

 

Smith?

 

niskie IQ, decision making, beznadziejny na midrange, osobiste na poziomie Dwighta - co on ma wnieść do ataku pozycyjnego? jak ma wyglądać atak w czwartych kwartach z nim i MWP na parkiecie? D'Antoni ma problem z wpasowaniem Gasola, bo nie rozciąga obrony rzutem w wystarczającym stopniu, a my pozyskujemy Josha Smitha?

 

ani to stretch 4, ani wsparcie na obwodzie (gdzie braki są największe), poprawi obronę na pickach, pobiega więcej niż Pau, ale już man defense przeciwko typowym podkoszowym to milowy krok do tyłu, podobnie w ataku pozycyjnym, a obwód nadal old and slow.

 

Piszesz Van, że D'Antoni mógłby nie grać kolejnym graczem na obwodzie. Przecież on korzysta z Morrisa i Duhona, solidny roles z miejsca dostałby +20 minut.

 

nie wiem jak na to mozna bylo nie pojsc.

obnizamy wiek, przyspieszamy zespol jako caloksztalt, poprawiamy gre z kontry i przede wszystkim mamy wysokich, ktorzy moga przejmowac niskich i nie ma zabostwa (przypomnijcie sobie co niscy thunder/mavs zrobili z duetem bynum/gasol)

jeśli przejmowanie niskich na pickach ma być odpowiedzią, to ja nie chcę znać pytania.

 

poza tym, bb2, co nam z poprawy gry w kontrze, jeśli nie tu mamy największe braki? mamy wykorzystać nasz największy trade asset, żeby dokonać ruchu, który nie tylko nie rozwiąże największych problemów, ale jeszcze stworzy nowe?

 

oszczędność też nie do końca - Smithowi kończy się kontrakt, latem będzie chciał tłuściutkiej, wieloletniej umowy.

 

Jamison? przecież on wypadł z rotacji.

 

Jeśli mamy wymieniać Gasola, to ja zdecydowanie wolałbym Paula Millsapa. Zwłaszcza jeśli w 3-stronnym dealu dostalibyśmy jeszcze wsparcie na obwód.

 

Słowem D'antoni to jak gwóźdź do trumny dla takiego zespołu złożonego z bądź co bądź weteranów, przecież on to się nadaje przedewszystkim do atletycznych rukasów co to grają up tępo,a nie do zbilansowanego ataku i długich akcji.

typowy przykład bazowania na utartej opinii.

 

tak jakby Suns D'Antoniego byli ekipą bazującą na młodości i atletyzmie.

 

jeśli chodzi o atak pozycyjny, to już w pierwszym meczu po powrocie Nasha widać było konkretne pomysły, z czasem powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli deal z Atalntą był możliwy, to Lakers chyba przespali sprawę. Nie wydaje mi się, żeby teraz Hawks chcieli oddać Josha skoro tak dobrze im idzie.(może koło trade deadline się coś zmieni) Nie słychać też żadnych plotek na temat jego odejścia. Jedyne zmartwienie to, to czy Smith podpisze z nimi w lato kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ofensywy to może i masz rację Jendras, (a przynajmniej ja w tym wypadku ja nie jestem tak mocno przekonany do swojej racji ;) ) ale jeżeli chodzi o obronę to ja tu już widzę zdecydowany krok do przodu.

 

Man defense pod koszem to milowy krok do tyłu, ok tylko przeciwko komu ? ilu jest w tej lidze graczy, do których bronienia nadaje się indywidualnie w większym stopniu Pau od Josha ? biorąc dodatkowo pod uwagę to, że mamy jeszcze na nich Dwighta i nawet Hilla.

 

W kwestii tego naszego powolnego obwodu też pomaga posiadanie kogoś takiego jak Smith w większym stopniu niż Gasola, poprawiasz rotacje, pomoc nie mówiąc o tym, że ci niscy szybcy gracze mieliby spory problem mijając nasz stary i wolny obwód jak pod koszem Dwight i Josh czekaliby na nich z blokami.

 

Spójrz Jendras na drużyny, z którymi przyjdzie walczyć o tytuł bo ja z której strony bym nie patrzył to nie widzę w ewentualnych starciach z nimi większych korzyści z posiadania w obronie Gasola od Smitha. Thunder, Clippers, Grizzlies, Spurs i ze wschodu Heat, Knicks i nie wiem czy ktoś tam jeszcze jest.

 

Jeżeli chodzi o ofensywę to zamieniając tylko Pau na Josha nawet na pewno masz rację. Tu nie byłoby innej opcji jak dodanie również kolejnego gracza na obwód z pewnym rzutem i najlepiej dobrą obroną (ten Webster tu wydawałby się idealny), a i to nie wyeliminowałoby wszystkich problemów ofensywnych takiego składu. Jednak jak dla mnie potencjalne korzyści dla defensywy są wystarczające by zaryzykować, tracimy tylko w obronie indywidualnej pod koszem i to ewentualnie bo ani Pau taki świetny w tym nie jest ani Josh taki słaby, a co najważniejsze jak napisałem czy nawet uznając, że w tym elemencie Pau>>>Josh to naprawdę stanowiłoby to taki problem biorąc pod uwagę konkurencję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bycie fanem LaL to chyba w wielu przypadkach równoznaczne z byciem oderwanym od rzeczywiśtości :) Gdzie Smith za Gasola pójdzie, w lato to było małoprawdopodobne a co dopiero teraz. Ostatno w Atlancie mówili że bardzo prawdopodobne że Smith dostanie nową umowę w lato, a nawet jesli chciano by go wymienić to podobno ofert mają naprawdę sporo i to nie ze względu na jego spadający kontrakt. Za Pau to co najwyżej NYK by Amare oddali a nie Hawks Smitha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem to nie Hawks chcieli tej wymiany, a Lakers odrzucili? Tak mi chodzi po głowie, ale teraz to już jestem całkiem skołowany...

 

Co do konta Kobe na twitterze, to ciekawe ile wpisów będzie jego dziełem.

 

Kogo byście wymienili, gdyby był wybór - Pau czy Hilla? Pau za konkretnego startera, a Hill za rezerwowego na 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do końca jak było w lato, kto odrzucił ofertę, bardzo możliwe że Lakers, ale teraz sytuacja jest totalnie inna, Smith za Gasola to kompletny absurd bo ułożyłą się atmosfera między nim a stufem Hawks i podobno za niego oni są wstanie wyciągnąć teraz Cusinsa/Monroea a wy tu mówicie o Gasolu który wydaje się być u kresu swojej gry, a w najlepszym wypadku pewnie będzie dobrym rolsem co to zdobywa te cyferki w okolicy d-d.

 

ps. @Matek Hilla za Pau jako startera a Pau za jakiegoś zmienika na 2/3, tak to powinno wygladać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bycie fanem LaL to chyba w wielu przypadkach równoznaczne z byciem oderwanym od rzeczywiśtości :) Gdzie Smith za Gasola pójdzie, w lato to było małoprawdopodobne a co dopiero teraz.

pomijając na chwilę to czy równa czy nie byłaby taka wymiana to sugerowałbym w celu weryfikacji kto tu jest oderwany od rzeczywistości przejrzenie historii transferów jakie Lakers robili w ostatnich 4-5 latach zanim spróbujesz po raz kolejny nieudolnie pojechać po fanach tej drużyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając na chwilę to czy równa czy nie byłaby taka wymiana to sugerowałbym w celu weryfikacji kto tu jest oderwany od rzeczywistości przejrzenie historii transferów jakie Lakers robili w ostatnich 4-5 latach zanim spróbujesz po raz kolejny nieudolnie pojechać po fanach tej drużyny

no to czemu @Van się tak ograniczasz może pogadamy o ewentualnej wymianie Bosh/Randolph za Gasola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wytrzasnąłeś tego Cousinsa lub Monroe za Josha?

 

A jeśli Hill miałby być przesunięty (nie wierzę) do s5, to za Pau musiałoby przyjść dwóch konkretnych gości na ławkę. Jeden pod kosz i jeden na obwód.

To było obgadywane przy okazji wszystkich plotek związanych z Cusinsem ostatnio i były właśnie plotki przy okzji których Smith albo Rondo najczęściej pojawiali się jako ewentualne opcje, nie ejst to sprawdzone ale myślę że w pełni oddaje obecną wartośc Smitha na rynku, gość ma obecnie bardzo dobrą prasę.

 

bo interesuje mnie wzmocnienie defensywy Lakers...

fakt dla ciebie coś takiego jak "niemożliwe" czy "małoprawdopodobne" nie istnieje, LAkers to jak Legia za komuny jak kogoś chce to go dostanie :P Z transferów nierealnych to mamy tylko ten przykład z Gasolem i Griz, pomijając fakt że obecnie ten deal wcale nie wydaje się być taki bardzo oderwany od rzeczywistości z racji tego co Marc gra, to mamy jeden transfer w którym Lakers wyrwali gracza praktycznie za bezcen, i dla ciebie na tej podstawie można teraz zakąłdac że jak Kupchak z Bussem coś chcą to szanse na zdobycie tego sa bardzo realne??? jeśli tak to gratuluje poczucia humoru.

 

ps. Def to co sobie Smithem zawracasz głowę Anthony Davis to jest gość z lepszymi perspektywami na przyszłosć, a żeby się kaska zgadzało to NoH dorzucą Gordona, wiem że deal nie idealny ale moze Mitch by się nad czymś takim pochylił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.