Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2012/13


matek

Najbardziej realny scenariusz?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej realny scenariusz?

    • Nie zrobią poważnych zmian
      28
    • Wymienią Gasola
      79
    • Wymienią Bynuma
      60
    • Wymienią obu
      11
    • Oddadzą Kobe
      19
    • Amnestia Kobe
      74
    • Zwolnią Browna
      32
    • inny...
      15


Rekomendowane odpowiedzi

z tym Kiddem to mam nadzieję, że sobie jaja robisz Maciek bo nawet jak na twój poziom haterstwa do Bryanta to przegięcie

 

co do pozostałej dwójki, cóż jak zgodzę się z tym, że wypadali lepiej od KB to podejrzewam, że może trenerzy uznawali, że łatwiej dobrze się prezentować w defensywie kiedy gra się tylko w niewiele ponad połowie spotkania i nie musi się nic robić w ataku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryant z czasu 3peatu był dobrym obrońcom ale na 1st def nigdy. Temat wałkowany też nieraz i tylko nieliczni żyją jakimś mitem o Bryancie jako stoperze kogokolwiek. Kidd jeszcze w 2011 pokazywał obronę jaką Kobe prezentował na początku 00, więc żartem jest porównywanie Bryanta do Kidda w obronie. Van no pewnie ale to jest all def team jak grają po 30 minut i rzucają po 2 punkty to trudno liczy się obrona :) Nazwisk można śmiało wymieniać od c***a no ale cóż taki ranking ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryant z czasu 3peatu był dobrym obrońcom ale na 1st def nigdy. Temat wałkowany też nieraz i tylko nieliczni żyją jakimś mitem o Bryancie jako stoperze kogokolwiek. Kidd jeszcze w 2011 pokazywał obronę jaką Kobe prezentował na początku 00, więc żartem jest porównywanie Bryanta do Kidda w obronie. ;)

wiesz co śledzę tą ligę już blisko 20 lat, na forum jestem od jakiś 8 i wiele głupot się już naczytałem i nasłuchałem, ale to co tutaj napisałeś zdecydowanie kwalifikuje się do czołówki największych bzdur na temat NBA. Po raz kolejny przekonuję się, że czytanie i pisanie na tym forum to niestety teraz jest już tylko strata czasu, szkoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co śledzę tą ligę już blisko 20 lat, na forum jestem od jakiś 8 i wiele głupot się już naczytałem i nasłuchałem, ale to co tutaj napisałeś zdecydowanie kwalifikuje się do czołówki największych bzdur na temat NBA. Po raz kolejny przekonuję się, że czytanie i pisanie na tym forum to niestety teraz jest już tylko strata czasu, szkoda...

Myślę, że 90% forum(jakieś 15 dajmy na to jest kibicami lakers z czego 1/3 jest obiektywna) uważa Kidda za o wiele lepszego obrońcę niż Bryanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie. Osobiscie uwazam w D Kobe over Kidd ale nie dlatego ze te seryjne nominacje do AllD uwazam za trafione ale dlatego ze mimo wysokiego IQ jakoś wplywu w D Kidda jakoś nie czuje. Twierdze także ze warunki na bycie super D Kbe mial zawsze lepsze ale poprzez zadania w ataku i zajezdzanie go nie mogl tego pokazac. Nie zmienia to jednak mojego dobrego z o KB jako D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van nie zrozum mnie źle ale ile lat byś nie miał nie zmienia to faktu, że możesz się pomylić. Kobe Bryant DRTG pierwszy i ostatni sezon poniżej setki to 00, czas 3 peatu i tak wypada nieźle zarówno w DRTG jak i w DWS ale potem szału nie ma. Kidd ma zarówno dużo lepsze DRTG jak i DWS, gdzie dobijał do 6 co jest naprawde dobrym wynikiem. Ogólnie nie są to może najlepsze statystyki do oceny obrony (mogą być mylące) to jednak pokazują różnice. Zresztą zobacz też na na lepsze staty, gdzie będziesz miał przegląd ile possessions kończy się jakimi punktami w przypadku obu panów. Mam wrażenie, że i tak masz to w dupie i napiszesz "oglądam ligę od 20 lat wiem swoje" ale o ile statystyki całej prawdy nie pokazują i sam ich fanem nie jestem to jednak jako dodatkowy argument mogą być przydatne. A tu łap arta, którego pewnie nie przeczytałeś ogólnie o defensywie na przykładzie wiekowego już Bryanta :)http://www.hardwoodparoxysm.com/2012/03/20/understanding-advanced-stats-the-difficulty-of-defense/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidda to nawet Fisher ruchal w 2011 wiec darujmy sobie.

 

Obrona Bryanta to jednak niestety prawda a wlasciwie jak dla mnie jest to kwestia "chcenia" a nie umiejetnosci. Drugim czynnikiem jest wiek, szybkosc etc.

 

Bryant zwyczajnie odpuszcza w obronie, koncentrujac swoje sily na ataku i tyle. Kobe slaby nie jest ale ma po prostu wyjebane na D, co naprawde bylo wiele razy widac (choc jak sezon sie zaczal, to Kobas nawet popierdalal w obronie ale Nash zlapal kontuzje, przyszedl losing streak i stwierdzil ze potrzebnyj est w ataku :))

 

Inna sprawa jest tez to, ze przywolywanie wyroznien MWP Bryanta Howarda i smianie sie, ze pomimu tylu "dobrych" grajkow w D Lakersi graja slabo w obronie jest jakims nieporozumieniem. Od kiedy wyroznienia indywidualne za obrone, maja wplyw na obrone zespolowa? Wlasnie tutaj jest pies pogrzebany, a nie kto jak kogo kryje. Jasne, ze jakis procent wynika z winy indywidualnej ale glownie chodzi o komunikacje, zgranie sie w tym elemencie etc. wiec zespol moze miec samych zawodnikow z DPOTY na koncie a i tak moga grac piach.

 

Lakersi sa sobie sami winni porazek w ost 2 spotkaniach (przez defense) ale nawet pomimo tego, mecze dalo sie uratowac gdyby D'Antoni mial troche oleju w glowie. Niestety nie ma i pewnie nie bedzie mial, wiec licze po prostu ze w przyszlosci spotkania beda konczyc sie blowoutami i nie bede musial ogladac Dwighta na linii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, Artest rzucił dziś swój 12000 punkt ;)

He is the sixth player in league history to reach 12,000 points, 4,000 rebounds, 1,000 3-point field goals, and 1,500 steals. He is the sixth player to reach that feat. He joins Paul Pierce, Jason Kidd, Gary Payton, Reggie Miller, and current teammate Kobe Bryant.

Jeśli Kobe będzie grał bez urazów i na poziomie ~25 punktów na mecz to do końca sezonu powinien stuknąć Wilta na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Los Angeles Lakers, largely at the behest of general manager Mitch Kupchak, have rebuffed trade inquiries from at least two teams for Pau Gasol, according to sources with knowledge of the Lakers' thinking.

 

The Toronto Raptors and Minnesota Timberwolves have both recently tried to engage the Lakers in trade discussions for Gasol, sources told ESPN.com, but the Lakers continue to tell teams that call that they will not consider dealing the Spaniard until L.A. can fully assess its roster after the return of injured point guard Steve Nash.

Stretch power forward Andrea Bargnani, veteran point guard Jose Calderon and fellow vet Linas Kleiza are among the players, sources say, that the Raptors have discussed making available to the Lakers in a deal for Gasol. It's an open secret around the league, meanwhile, that Timberwolves general manager David Kahn has been trying since last season to acquire Gasol to join fellow Spaniard Ricky Rubio in a three-man core with All-Star forward Kevin Love, but sources say that the Lakers continue to resist Minnesota's attempts to build a trade offer around 2011's No. 2 overall pick Derrick Williams and center Nikola Pekovic

surs: espn

 

Defensywny rozpierdol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidda to nawet Fisher ruchal w 2011 wiec darujmy sobie.

W którym konkretnie meczu/meczach?

 

Kidd się postarzał (odkrywcze, nie?), jest wolny, dużo gorszy niż kiedyś w man2man D, ale to dalej ścisła czołówka ligi w team D, delfections i czytaniu gry rywala. Nawet w wieku 57 lat, to ciągle jest dobry obrońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drtoudi

ja bym nawet powiedział, że "byle asystent", to lepszy wariant niż Mike De.

 

imo, 2 opcje wchodzą w grę, jeśli chcą z tej mąki mieć chleb - albo coach z najwyższej

półki z hiper-autorytetem, czyli jednak Jackson, albo figurant do rżnięcia głupa, czyli ... ty, ja, ktokolwiek z

forum, w zależności od tego, kto w garniturze od Armaniego będzie chadzał z naturalną swobodą. Moze

agent Tomek. To jest taka zabawka, że tertium non datur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu juz zaden trener nie wchodzi w gre.

nie wiem skad takie a nie inne decyzje o rotacji u d'antoniego, najwyrazniej chce wszystkich sprobowac (ebanks i clark) i w sumie chwala mu za to, jesli jest czas na eksperymenty, to wlasnie teraz. szkoda tej porazki z rockets, bo lakers przez wieksza czesc spotkania dyktowali warunki. koncowka wyszla jak wyszla, glupie rzucenie sie mwp za pilka kontra i nagle w plecy.

 

niewazne.

pozostaje czekac na powrot pau i nasha, danie im szansy i wtedy pogadamy. o bargnanim nie chce slyszec, nie pasuje mi na pf. choc juz pozyskanie calderona jako backup dla nasha, czemu nie!

 

kobe 30k.

tylko 5 graczy w historii ligi tego dokonalo. patrzac na to jak wyglada, jeszcze troche pociagnie i powinien dojsc do tych 35k.

mozna troche zalowac, ze trafil od razu do lakers, bo w innym zespole od rookie season bylby ogrywany jako starter i kto wie ile mialby dzis punktow, gdyby nie musial spedzic troche czasu jako rezerwowy i druga opcja za shaqiem. z 2 strony ma dzieki temu kilka tytulow wiecej, wiec nie ma tego zlego:)

 

niemniej jak sie przyjrze tym 30k, 17 sezonom na parkiecie itd to dopiero wtedy widac jak wyjatkowej sytuacji swiadkami jestesmy. jasne, ze lj czy durant pewnego dnia tez dolacza do tej grupy ale tu musi sie zlozyc wiele czynnikow na to, by osiagnac taki cel. zobaczcie jak wiele gwiazd pojawilo sie rowno z kobem w tej lidze, badz po nim i juz ich od dawna nie ma w lidze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobił już Kobe w swojej karierze to niebywałe. Stuknac 30k pkt to ogromne osiagniecie. No historyczne nomen omen.

 

Mimo hate'u LAL to jesli chodzi o Kobe i to co wlasnie osiagnąl, ciesze sie ze jestem swiadkiem historii. W tym juz dojrzełym wieku potrafi jeszcze widnować swoja grę na niesamowity poziom.

Pewnie nastepni do 30k to Durant i James. Pytanie tylko kto na jakiej lokacie.

 

Ostatnio sie zastanawialem nad umiejscowieniem Kobe na liscie wszechczasow na pozycji obrońcy.

Gdzie bys dał Kobe lorak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.